Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,171-5,180 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029631
    Macskajancsi
    Felhasználó

      lol

      neked nem idorendbe teszi a postokat a bongeszod?  😀

      „Sehonnan nem kap netet, mivel nem tud csatlakozni sehova. Jelenleg crosslink-kel össze vannak kötve. (Azaz egyetlen kábel, egyik végén az egyik gép, másikon a másik.) A cél az lenne, hogy legalább egymást lássák. (

      Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029629
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Macskajancsi :en meg azt nem ertem ,mit nem ertessz.
        osszekototte a ket gepet crosslink kabellel es probalja pingelni egymast…

        linuxforum :  esetleg bepostolhatnad a ket gep ifconfig kimenetet ide
        [align=right][snapback]149397[/snapback][/align]

        sutyee, erõltesd már meg az olvasási készségedet.
        A nyitó hsz-ban két gépet akar illeszteni egy mûködõ hálózatba. Ez az én olvasatomban legalább 3 (azaz három) gépet jelent.
        Ha ez a két gép nem kapcsolódik sehova, hanem csak egymáshoz, hol van a már mûködõ hálózat?
        Továbbá: ha csak ez a két gép van egymással összekötve, a már mûködõ hálózathoz való kapcsolódás fizikai korlátokba ütközik, hacsak a gondolatátviteli hálókártya nincs beüzemelve. 😀
        „A két gép nem tud kipingetni a többi gépre” – ezt nem én irtam, a nyitó hsz. tartalmazza.

        Most már ki tudod spekulálni, hogy mit nem értek?

        Hozzászólás: Egy PC négy szimultán felhasználó #2029741
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Keresem…

          fél-egy éve olvastam egy angol leírást brazil oldalon arról, hogy egy oktatási intézetben olyan PC konfigurációkat állítottak össze, hogy egy gépen 4 monitor mûködött és a tanulók szimultán használhatták ezeket.

          A PC-kben 4 videokártya volt, egy USB elosztó segítségével 4-4 egér és billentyûzet volt csatlakoztatva. Az oldalon képekkel szépen dokumentált leírás (XFree86 beállítás, stb) volt. Mindez Debian segítségével valósult meg.

          Aki látta, tud hasonlót, kérem szóljon.

          Köszi
          [align=right][snapback]149376[/snapback][/align]

          Azt a leírást belinkelnéd?
          Hadd olvassuk mi is…

          Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029627
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Két új gépet illesztenék egy mûködõ hálózatba.

            Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029626
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Sehonnan nem kap netet, mivel nem tud csatlakozni sehova. Jelenleg crosslink-kel össze vannak kötve. (Azaz egyetlen kábel, egyik végén az egyik gép, másikon a másik.) A cél az lenne, hogy legalább egymást lássák. (

              Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029624
              Macskajancsi
              Felhasználó

                IP címek ok (192.168.1.223 és 192.168.1.224), már csak azért is, mert önmagukat tudják pingetni, de ifconfig szerint is.

                Suse 9.3, szûz minimál telepítés.
                Tûzfal kikapcsolva, de ip6tables –list is mutatja, hogy semmi.

                Nem tudom, hol lehetne még pinget tiltani a tûzfalon kívül. De abban nincs letiltva, mivel nincs letiltva semmi. (Három ACCPET chain INPUT, OUTPUT, FORWARD)

                Hát, ez az én nagy gondom!
                [align=right][snapback]149384[/snapback][/align]

                Ez a két gép honnan kapja a netet?
                Ott milyen oprendszer van? Mik ott a tûzfal beállításai?

                Hozzászólás: kdm automatikus indítása #2029658
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  kösz a help -et, még kezdõ SUSE -s vagyok új nekem ez a yast  🙂 , most mar mined OK

                  a szervizek helyett szolgáltatásokat akartam irni (futási szint szerkesztõ)
                  [align=right][snapback]149362[/snapback][/align]

                  Ezt ajánlom figyelmedbe:
                  http://portal.suse.com/sdb/en/index.html

                  Hozzászólás: kdm automatikus indítása #2029656
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Nemtom miért, de a frissen telepített SUSE 9.3 xdm -el jelentkezik be, Ez azonban igen fapados számomra, ezért a kdm-re szeretném lecserélni, Ha kilövöm a xdm -et és elindítom manuálisan a kdm -et minden OK, de ezt én automatikusan szeretném betölteni iduláskor, Ebben kérném a segítségeteket, mivel a szervizek listában nincs benne a kdm.

                    thx
                    [align=right][snapback]149321[/snapback][/align]

                    Nem értem, milyen szerviz listában nincs a kdm.
                    Mindenesetre:
                    Yast – rendszer – etc/sysconfig szerkesztõ – display manager
                    display manager: kdm
                    displaymanager_starts_xserver: yes
                    displaymanager_autologin: (a felhasználói neved)
                    displaymanager_kdm_theme: SUSE

                    A frissen telep

                    Hozzászólás: Suse 9.3 + nemlétezõ merevlemez #2026386
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Dehát épp ez az, hogy nem SATA -s a vinyóm, hanem PATA- s.
                      Ezt leírtam már.

                      Holnap szétszedem ezt a rohadt gépet és megnézem!  :angry:
                      [align=right][snapback]149293[/snapback][/align]

                      Szedd szét…
                      Ha nem megy csavarhúzóval, ott a kalapács. 😀
                      A leírás szerint (amit találtam) a 2 IDE vezérlõn NINCS raid.
                      Mivel a dvd-t a gép butuláskor kiírja, az van az elsõ PATA vezérlõn.
                      Ha a raid-en lenne, csak a raid biosában jelenne meg.
                      Tehát nem azon van.

                      Szerk.: találtam egy másik weblapot errõl, ahol tényleg van raid…
                      Bocs.

                      Kíváncsi vagyok a bekötésekre (primary master-slave, ill. secondary)
                      Hogy a fenébe írja ki így a dvd-t, a merevlemezt pedig csak a raid-ben?

                      Hozzászólás: Suse 9.3 + nemlétezõ merevlemez #2026384
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Pedig van rajta, mégpedig a fent említett típus. A BIOS -ban is benn van, de normál
                        IDE módba van kapcsolva (szóval nem RAID -ként mûködik), ettõl függetlenül
                        bejelentkezik a BIOS után mindig és azonosítja a vinyót.

                        Leszedtem hozzá a betöltendõ modult SuSE -hoz innen:

                        http://www.ite.com.tw/software_download/so…e_download2.asp

                        A baj csak az, hogy ez 8.2 -eshez van + hogy nincs floppy a gépben.
                        Magyarán nem tudom, honnan töltöm majd be.

                        A kerneltrap.org -on itt értekeznek a dologról:

                        http://kerneltrap.org/node/4543

                        Tanulságos.
                        [align=right][snapback]149290[/snapback][/align]

                        Ezt olvasd el:
                        http://portal.suse.com/sdb/en/2004/01/sata.html

                        Le kell tölteni a patch cd-t, és arról butulni. De ez ide le is van írva, hogy hogyan.
                        Csak biztatni tudlak:
                        HAJR

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,171-5,180 / 5,804