Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
lol
neked nem idorendbe teszi a postokat a bongeszod? 😀
„Sehonnan nem kap netet, mivel nem tud csatlakozni sehova. Jelenleg crosslink-kel össze vannak kötve. (Azaz egyetlen kábel, egyik végén az egyik gép, másikon a másik.) A cél az lenne, hogy legalább egymást lássák. (
Macskajancsi :en meg azt nem ertem ,mit nem ertessz.
osszekototte a ket gepet crosslink kabellel es probalja pingelni egymast…linuxforum : esetleg bepostolhatnad a ket gep ifconfig kimenetet ide
[align=right][snapback]149397[/snapback][/align]sutyee, erõltesd már meg az olvasási készségedet.
A nyitó hsz-ban két gépet akar illeszteni egy mûködõ hálózatba. Ez az én olvasatomban legalább 3 (azaz három) gépet jelent.
Ha ez a két gép nem kapcsolódik sehova, hanem csak egymáshoz, hol van a már mûködõ hálózat?
Továbbá: ha csak ez a két gép van egymással összekötve, a már mûködõ hálózathoz való kapcsolódás fizikai korlátokba ütközik, hacsak a gondolatátviteli hálókártya nincs beüzemelve. 😀
„A két gép nem tud kipingetni a többi gépre” – ezt nem én irtam, a nyitó hsz. tartalmazza.Most már ki tudod spekulálni, hogy mit nem értek?
Keresem…
fél-egy éve olvastam egy angol leírást brazil oldalon arról, hogy egy oktatási intézetben olyan PC konfigurációkat állítottak össze, hogy egy gépen 4 monitor mûködött és a tanulók szimultán használhatták ezeket.
A PC-kben 4 videokártya volt, egy USB elosztó segítségével 4-4 egér és billentyûzet volt csatlakoztatva. Az oldalon képekkel szépen dokumentált leírás (XFree86 beállítás, stb) volt. Mindez Debian segítségével valósult meg.
Aki látta, tud hasonlót, kérem szóljon.
Köszi
[align=right][snapback]149376[/snapback][/align]Azt a leírást belinkelnéd?
Hadd olvassuk mi is…Két új gépet illesztenék egy mûködõ hálózatba.
Sehonnan nem kap netet, mivel nem tud csatlakozni sehova. Jelenleg crosslink-kel össze vannak kötve. (Azaz egyetlen kábel, egyik végén az egyik gép, másikon a másik.) A cél az lenne, hogy legalább egymást lássák. (
IP címek ok (192.168.1.223 és 192.168.1.224), már csak azért is, mert önmagukat tudják pingetni, de ifconfig szerint is.
Suse 9.3, szûz minimál telepítés.
Tûzfal kikapcsolva, de ip6tables –list is mutatja, hogy semmi.Nem tudom, hol lehetne még pinget tiltani a tûzfalon kívül. De abban nincs letiltva, mivel nincs letiltva semmi. (Három ACCPET chain INPUT, OUTPUT, FORWARD)
…
Hát, ez az én nagy gondom!
[align=right][snapback]149384[/snapback][/align]Ez a két gép honnan kapja a netet?
Ott milyen oprendszer van? Mik ott a tûzfal beállításai?kösz a help -et, még kezdõ SUSE -s vagyok új nekem ez a yast 🙂 , most mar mined OK
a szervizek helyett szolgáltatásokat akartam irni (futási szint szerkesztõ)
[align=right][snapback]149362[/snapback][/align]Ezt ajánlom figyelmedbe:
http://portal.suse.com/sdb/en/index.htmlNemtom miért, de a frissen telepített SUSE 9.3 xdm -el jelentkezik be, Ez azonban igen fapados számomra, ezért a kdm-re szeretném lecserélni, Ha kilövöm a xdm -et és elindítom manuálisan a kdm -et minden OK, de ezt én automatikusan szeretném betölteni iduláskor, Ebben kérném a segítségeteket, mivel a szervizek listában nincs benne a kdm.
thx
[align=right][snapback]149321[/snapback][/align]Nem értem, milyen szerviz listában nincs a kdm.
Mindenesetre:
Yast – rendszer – etc/sysconfig szerkesztõ – display manager
display manager: kdm
displaymanager_starts_xserver: yes
displaymanager_autologin: (a felhasználói neved)
displaymanager_kdm_theme: SUSEA frissen telep
Dehát épp ez az, hogy nem SATA -s a vinyóm, hanem PATA- s.
Ezt leírtam már.Holnap szétszedem ezt a rohadt gépet és megnézem! :angry:
[align=right][snapback]149293[/snapback][/align]Szedd szét…
Ha nem megy csavarhúzóval, ott a kalapács. 😀
A leírás szerint (amit találtam) a 2 IDE vezérlõn NINCS raid.
Mivel a dvd-t a gép butuláskor kiírja, az van az elsõ PATA vezérlõn.
Ha a raid-en lenne, csak a raid biosában jelenne meg.
Tehát nem azon van.Szerk.: találtam egy másik weblapot errõl, ahol tényleg van raid…
Bocs.Kíváncsi vagyok a bekötésekre (primary master-slave, ill. secondary)
Hogy a fenébe írja ki így a dvd-t, a merevlemezt pedig csak a raid-ben?Pedig van rajta, mégpedig a fent említett típus. A BIOS -ban is benn van, de normál
IDE módba van kapcsolva (szóval nem RAID -ként mûködik), ettõl függetlenül
bejelentkezik a BIOS után mindig és azonosítja a vinyót.Leszedtem hozzá a betöltendõ modult SuSE -hoz innen:
http://www.ite.com.tw/software_download/so…e_download2.asp
A baj csak az, hogy ez 8.2 -eshez van + hogy nincs floppy a gépben.
Magyarán nem tudom, honnan töltöm majd be.A kerneltrap.org -on itt értekeznek a dologról:
http://kerneltrap.org/node/4543
Tanulságos.
[align=right][snapback]149290[/snapback][/align]Ezt olvasd el:
http://portal.suse.com/sdb/en/2004/01/sata.htmlLe kell tölteni a patch cd-t, és arról butulni. De ez ide le is van írva, hogy hogyan.
Csak biztatni tudlak:
HAJR -
SzerzőBejegyzés