Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,181-5,190 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 9.3 + nemlétezõ merevlemez #2026382
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Megkerestem:
      http://www.aluf.co.il/view_prod_en.aspx?Prod_ID=2137428568
      Ezen a képen (meg a leírásban) nem található PATA raid-vezérlõ…
      2 ide-port, azaz 4 ide eszköz, továbbá 4db SATA csatlakozó.
      A Primary master-re kell tenni a merevlemezt, a secondary master-re a dvd egységet, oszt annyi.
      Ha a bios-ban nem mutatja korrektül ezeket az eszközöket, ott valami nagy gáz van.
      Jumperek rendben vannak? A CS (cable select) a linuxnak nem biztos, hogy jó…

      Most már kíváncsi lettem. :blink:

      Hozzászólás: Suse 9.3 + nemlétezõ merevlemez #2026380
      Macskajancsi
      Felhasználó

        A BIOS nem látja a vinyót(!) (ahol az óraállítás is van és ahol a meghajtókat
        is kilistázza csak a DVD-író, olvasó látszik).

        Mondjuk nem szeretném egy kábelre rakni a DVD-meghajtóval (amelyek a
        „mezei”, nem RAID -esíthetõ PATA -n vannak).
        [align=right][snapback]149286[/snapback][/align]

        Csak a saját, szubjektív szempontjaim:
        Raid-vezérlõre nem raknék egymagában álló rendszer-merevlemezt.
        A bios egyébként kell, hogy lássa a vinyót, mégpedig akkor, amikor a raid-vezérlõ biosa betölt.
        Hány PATA vezérlõd van? Ha van dvd-íród, meg külön olvasód is, valamint még emellé lehetne rakni merevlemezt, akkor feltételezem, hogy kettõ. Ezt légy oly kedves pontosítsd, mert az eddigiek alapján homályos. (Vagy adj egy linket az alaplap weboldalára.)

        Hozzászólás: suse 9.3 apt-get #2029606
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Hozzászólás: suse 9.3 apt-get #2029601
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Sziasztok!

            Tudtok mondani olyan címe(ke)-t mondani ahonnan apt-get tel tudok letölteni csomagokat?
            Ha igen akkor légyszi írjatok.
            Elõre is köszi.

            Kisbuco
            [align=right][snapback]149272[/snapback][/align]

            Itt minden le van írva, a címek is:
            http://www.susewiki.org/index.php?title=Ap…Se_9.3_X86_i586

            Hozzászólás: Suse alatt PS/2-es egér #2029594
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Windows alatt tökéletesen megy a PS/2-es egér. Ha bedugom, akkor touchpadról egérre vált, ha kihúzom, akkor vissza.
              [align=right][snapback]149261[/snapback][/align]

              Nekem ugyan windows-om nincs, de laptopom süsülinux-szal és egérrel felszerelve van.
              Tökéletesen mûködik.

              Hozzászólás: Suse 9.3 + nemlétezõ merevlemez #2026377
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Képernyõ! De egy idõ után kilép a grafikus telepítõbõl!
                [align=right][snapback]149258[/snapback][/align]

                Hagyd úgy, ahogy a telepítõ szeretné.
                Amíg nem jutsz el a hardverbeállításhoz, hagyd békén, és viseld el a kis (vagy nagy) felbontást.

                Hátha…

                Hozzászólás: Suse 9.3 + nemlétezõ merevlemez #2026374
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  bootol, beállítgatom a nyelvet a felbontást, a bitek számát 🙂 és még is.. :S
                  [align=right][snapback]149249[/snapback][/align]

                  Milyen felbontás?

                  Hozzászólás: Suse alatt PS/2-es egér #2029592
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Sziasztok!

                    Most telepítettem fel a Suse 9.3-as verzióját, és az a gondom, hogy a laptopomon csak a touchpad mûködik, a hozzákapcsolt PS/2-es egér nem.

                    Megnéztem a SaX2-ben, de az egerek alatt egy egyeret sem jelez, ennek ellenére a touchpad mûködik.

                    Mi lehet a gond?

                    Elõre is köszi!
                    [align=right][snapback]149254[/snapback][/align]

                    Ha mûködik a touchpad, az azt jelenti, hogy:
                    az egér nincs bedugva
                    az egér „farka” kontakthibás
                    a ps2 port kontakthibás

                    Hozzászólás: Suse 9.3 + nemlétezõ merevlemez #2026372
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Ez jó v. nem jó? Még nem csináltam ilyet!
                      [align=right][snapback]149251[/snapback][/align]

                      Ez stimmel…
                      Részemrõl egyelõre sajna passz.
                      Nincs 64bites gépem, nem tudom kipróbálni. 🙁

                      Hozzászólás: Suse 9.3 + nemlétezõ merevlemez #2026370
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        mire gondolsz?! Hogy ellenõrizzem? Frankón elindul .. bootol, beállítgatom a nyelvet a felbontást, a bitek számát 🙂 és még is.. :S
                        [align=right][snapback]149249[/snapback][/align]

                        Verifying downloaded ISO images
                        http://portal.suse.com/sdb/en/2005/07/rdas…iso_images.html

                        Erre gondoltam.
                        Hogy töltötted egyszerre több helyrõl? Ha nem bittorrenttel, akkor sajna elég nagy a hiba lehetõsége.

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,181-5,190 / 5,804