Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Megkerestem:
http://www.aluf.co.il/view_prod_en.aspx?Prod_ID=2137428568
Ezen a képen (meg a leírásban) nem található PATA raid-vezérlõ…
2 ide-port, azaz 4 ide eszköz, továbbá 4db SATA csatlakozó.
A Primary master-re kell tenni a merevlemezt, a secondary master-re a dvd egységet, oszt annyi.
Ha a bios-ban nem mutatja korrektül ezeket az eszközöket, ott valami nagy gáz van.
Jumperek rendben vannak? A CS (cable select) a linuxnak nem biztos, hogy jó…Most már kíváncsi lettem. :blink:
A BIOS nem látja a vinyót(!) (ahol az óraállítás is van és ahol a meghajtókat
is kilistázza csak a DVD-író, olvasó látszik).Mondjuk nem szeretném egy kábelre rakni a DVD-meghajtóval (amelyek a
„mezei”, nem RAID -esíthetõ PATA -n vannak).
[align=right][snapback]149286[/snapback][/align]Csak a saját, szubjektív szempontjaim:
Raid-vezérlõre nem raknék egymagában álló rendszer-merevlemezt.
A bios egyébként kell, hogy lássa a vinyót, mégpedig akkor, amikor a raid-vezérlõ biosa betölt.
Hány PATA vezérlõd van? Ha van dvd-íród, meg külön olvasód is, valamint még emellé lehetne rakni merevlemezt, akkor feltételezem, hogy kettõ. Ezt légy oly kedves pontosítsd, mert az eddigiek alapján homályos. (Vagy adj egy linket az alaplap weboldalára.)Sziasztok!
Tudtok mondani olyan címe(ke)-t mondani ahonnan apt-get tel tudok letölteni csomagokat?
Ha igen akkor légyszi írjatok.
Elõre is köszi.Kisbuco
[align=right][snapback]149272[/snapback][/align]Itt minden le van írva, a címek is:
http://www.susewiki.org/index.php?title=Ap…Se_9.3_X86_i586Windows alatt tökéletesen megy a PS/2-es egér. Ha bedugom, akkor touchpadról egérre vált, ha kihúzom, akkor vissza.
[align=right][snapback]149261[/snapback][/align]Nekem ugyan windows-om nincs, de laptopom süsülinux-szal és egérrel felszerelve van.
Tökéletesen mûködik.Képernyõ! De egy idõ után kilép a grafikus telepítõbõl!
[align=right][snapback]149258[/snapback][/align]Hagyd úgy, ahogy a telepítõ szeretné.
Amíg nem jutsz el a hardverbeállításhoz, hagyd békén, és viseld el a kis (vagy nagy) felbontást.Hátha…
bootol, beállítgatom a nyelvet a felbontást, a bitek számát 🙂 és még is.. :S
[align=right][snapback]149249[/snapback][/align]Milyen felbontás?
Sziasztok!
Most telepítettem fel a Suse 9.3-as verzióját, és az a gondom, hogy a laptopomon csak a touchpad mûködik, a hozzákapcsolt PS/2-es egér nem.
Megnéztem a SaX2-ben, de az egerek alatt egy egyeret sem jelez, ennek ellenére a touchpad mûködik.
Mi lehet a gond?
Elõre is köszi!
[align=right][snapback]149254[/snapback][/align]Ha mûködik a touchpad, az azt jelenti, hogy:
az egér nincs bedugva
az egér „farka” kontakthibás
a ps2 port kontakthibásEz jó v. nem jó? Még nem csináltam ilyet!
[align=right][snapback]149251[/snapback][/align]Ez stimmel…
Részemrõl egyelõre sajna passz.
Nincs 64bites gépem, nem tudom kipróbálni. 🙁mire gondolsz?! Hogy ellenõrizzem? Frankón elindul .. bootol, beállítgatom a nyelvet a felbontást, a bitek számát 🙂 és még is.. :S
[align=right][snapback]149249[/snapback][/align]Verifying downloaded ISO images
http://portal.suse.com/sdb/en/2005/07/rdas…iso_images.htmlErre gondoltam.
Hogy töltötted egyszerre több helyrõl? Ha nem bittorrenttel, akkor sajna elég nagy a hiba lehetõsége. -
SzerzőBejegyzés