Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,201-5,210 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: RealPlayer telepítése UHU 1.1.-hez #2029538
    Macskajancsi
    Felhasználó

      A kincsestar.radio.hu-ról zenét szeretnék hallgatni, letölteni. A honlap szerint  hallgatni csak a RealPlayer-rel lehet. ( megpróbáltam enélkül megnyitni a letöltött zene-filet: az mplayerplug-in ugrik be de nem csinál semmit, zenét nem ad)
      Kérdéseim:
      1. Melyik RealPlayert töltsem le UHU 1.1.-hez? (Pl. a RealPlayer 8 for Linux 2.x(i386)system requirements jó lenne?)
      2.Ha letöltöttem, akkor hogyan tudom telepíteni, mert ez nem UHU csomag? (Erre megköszönném a „lépésrõl-lépésre” tanácsot, mert még nagyon kezdõ vagyok)
      Elõre is köszönöm a segítséget: malo
      [align=right][snapback]149180[/snapback][/align]

      Ez a rádió hol található?

      Opsz, megtaláltam. Az mplayer (plugin) gond nélkül viszi…

      Hozzászólás: 40 gigás partició fat32-re formázása #2029554
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Hello!
        Volt egy 80 gigás ntfs particiom. Azért ntfs, mert nem tudta semmi fat-ra formázni.

        Hozzászólás: U taint flag #2029532
        Macskajancsi
        Felhasználó

          … rt2570: module not supported by Novell,…
          [align=right][snapback]149156[/snapback][/align]

          Ez teljesen egyértelmû, nincs mit rajta ragozni. Bizakodj, hogy esetleg a következõ verzió támogatja.
          Milyen drivert töltöttél le? Honnan?

          Hozzászólás: Windowsos driverek #2028798
          Macskajancsi
          Felhasználó

            A turboprint nem tartalmazza a driverét 🙁 De ezt már néztem anno amikor kerestem.
            Ja és amikor külön topikot nyitottam ennek a megfelelõ helyen egy válasz nem jött, így legalább jön 🙂

            Hozzászólás: Windowsos driverek #2028796
            Macskajancsi
            Felhasználó

              http://www.turboprint.de/

              Szerk.: ennek persze azégegyvilágon semmi köze már a topikhoz.
              Márminthogy Wine – Windowsos driverek.

              Hozzászólás: Vírus linux alatt? #2029327
              Macskajancsi
              Felhasználó

                hmm. figyu… torokköszörülés.. nagy levegõ, egy szuszra: „olyan kód, vagy kódrészlet mely saját maga reprodukálására képes, és jellemzõen tartalmaz egy romboló rutint” (természetesen az aktivizálódási rutin ‘igen’ logikai állapota után).

                huhh bennem megmaradt régrõl, szóval ezt tanuld meg, ez rohadtul szakszerû volt, bár gondolom ettõl nem lettél vastagabb 🙂
                [align=right][snapback]148936[/snapback][/align]

                OFF:
                kovi! ezt a meghatározást én is ismerem, bár biztos, hogy három szuszra se tudnám torokköszörüléssel ilyen folyékonyan elmondani.
                A helyreigazítást mindenesetre köszönöm, nem volt szándékom félreértést okozni.
                Az alapprobléma azonban nem ez volt, hanem a „besült” merevlemez definiálása.

                OFF topik vége.

                Hozzászólás: Javaslatok #1967681
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Udvozletem!

                  Most olvasgattam ezt a topicot:
                  http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…opic=14943&st=0

                  stb. stb
                  [align=right][snapback]148935[/snapback][/align]

                  Rám céloztál?
                  Mi volt ebben a sértõ és lehülyézõ?
                  http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…opic=14943&st=1

                  A netikett tanulmányozására való utalásom csak annak lehet sértés, aki nem akarja betartani.
                  Csak úgy lehet rögtön tartalmilag helyes választ adni, ha a kérdés helyesen van feltéve.

                  Hozzászólás: Vírus linux alatt? #2029319
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    A merevlemezem szektorhibás lett, mindkét oprendszer számára olvashatatlanul és partícionálhatatlanul. Igen, a fat32-es partíción vannak win-dos programok, fájlok, amik fertõzöttek lehetnek. mivel mondjuk egy táblázatot meg tudok nyitni linux altt is, gondolom a makrovírusok képesek fertõzni az általam írható lemeztartományra. ugyanígy tudok futtatni win-os programokat, a wine segítségével. nos, egy linux alatt futó w-os fertõzött exe fájlban a program counter átugorja a virus kódjait, vagy mi a ló*****? és mi az, hogy virust futtat, meg kiír valami csak win alatt futtathatót? ezt nem értem. a vírus az nem egy fájl, az egy másik fájlba másolja magát. tehát nekem lefut a w-os program és a vírus nem fut le benne, és nem ír a merevlemezre, amit amúgy megtehetne? nagyon bonyolult dolog ez a linux, nem fogom érteni soha. vagy fut a vírus, csak nem tud írni a lemezre? egy makroképes táblázatkezelõben azért csak rá tud menteni az eredeti fájlra. mi a helyzet a bootvírussal? az – esetleges – futása során képes belerondítani valamibe? kurvára nem lehet hülyeség minden amit kérdezek, de ha mégis az lenne, akkor is találok itt nagyobbakat.
                    igazából akkor kellene nekem egy linux alatt futó víruskeresõ.
                    azért feltételeztem vírusfertõzést, mert 6 éve használtam ezt a merevlemezt mindenfajta macerálás nélkül w98-cal, és most eccercsak disk i/o error, cseréljek lemezt és nyomjak gombot. igen macskajancsi, a billentyûzeten. és én a hûtõszekrényt nyitom ki, a vírust hogy kell? vírusos programot futtatsz, vírusos fájlt megnyitsz. és hogy jön vírus a windows-ról? mint a busz gércérõl?
                    Köszönöm a válaszokat
                    [align=right][snapback]148903[/snapback][/align]

                    1. Antivírus programokat pl. itt találsz (megkerestem helyetted):
                    http://www.linuxsoft.cz/en/sw_list.php?id_kategory=49
                    2. Mibõl gondolod, hogy egy hat éve hibátlanul mûködõ merevlemez nem tud elromlani?
                    Kíváncsi vagyok a tudományos tényekkel alátámasztott magyarázatra.
                    3. „a vírus az nem egy fájl” – világosíts fel, hogy micsoda. „vagy mi a ló****” – a mamám azt mondta, hogy ezt a szót nem ismerem.
                    4. Csak úgy kérdezem: ha windows-t is használsz, nem kellene védeni pl. tûzfallal, antivírus programmal? Ha állandóan frissített antivírus programot használtál, nem valószínû, hogy vírusos lett a géped. A szektorhiba pedig nem ettõl van.

                    Hozzászólás: Vírus linux alatt? #2029313
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Szerintem meg nem olvastad el a kérdést:
                      vagyis a két vinyó közül a windowsos elhalt (bár hogy ez mit takar és lehet-e köze vírushoz, az tényleg jó kérdés)
                      [align=right][snapback]148900[/snapback][/align]

                      Szerintem meg elolvastam a kérdést.

                      Hozzászólás: Vírus linux alatt? #2029310
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Besült egy vinyóm, gyanítom vírus miatt (win alatt). most egy uhus vinyóm maradt, lehet ezen vírus? okozhat ez gondot? van rajta egy fat32 partíció, amit látott a win is. Köszönöm
                        [align=right][snapback]148897[/snapback][/align]

                        Mit jelent nálad, hogy besült?
                        Mibõl gyanítod, hogy vírus miatt?
                        Ha valóban vírus, mibõl gondolod, hogy egy windows alatt futni tudó (hú de szépen mondtam 🙂 ) állomány el tud indulni az uhu-n?

                        Amikor windows-ról jött vírusokat kinyitottam, nekem mindig azt dobta a rendszer, hogy „ez az állomány csak windows alól futtatható”.

                        A fentieket gondold át, és úgy indíts topikot, hogy az megfeleljen a netikett-ben leírtaknak.

                        Nálam a kávéfõzõ „sült be”. Vajon vírusos?

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,201-5,210 / 5,804