Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,211-5,220 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: NTFS átméretezés… #2029212
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Hello!

      Az lenne a kérdésem, hogy a SuSe telepítõjében lévõ partícionáló modul megbízható -e
      a fent említett tevékenység elvégzésére.
      Van egy 55 gigás elsõdleges partíció és ezt követi egy kb. 100 gigás.
      Mindkettõ NTFS. A második elejébõl szeretnék egy adott részt (kb. 20-30 giga)
      lecsippenteni a Suse -nak átméretezéssel.

      Mik a tapasztalataitok? Adatvesztés nélkül menni szokott a dolog?

      A válaszokat elõre is köszönöm!

      (Tudom, hogy kicsit felesleges ilyen miatt új témát kezdeni, de olyat nem találtam, amibe ez beleillene  :blush: )
      [align=right][snapback]148750[/snapback][/align]

      1. Megbízható. Ha nem bízol a linuxban, ne használd.
      2. A második partíció elejébõl nem tudsz „lecsippeneteni”. Csak a végébõl.
      3. Természetes, hogy adatvesztés nélkül megy, de elõbb töredezettségmentesíteni kell, és ajánlott kikapcsolni a virtuális memória automatikus kezelését. A telepítés után visszakapcsolhatod.

      Ezért valóban teljesen felesleges volt topikot nyitni, mindezek a kérdések részletesen taglalva megtalálhatók a SuSE felhasználói kézikönyv elején.
      Ha magyar fordításra vágysz, régebbi verzió megtalálható a neten, ez a rész évek óta nem változott benne.
      Hogy kedvenc idézetünkkel éljek: RTFM 😀

      Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025335
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Tudod, Bunya, ez épp olyan, amikor megkérdezik, hogy mér’ vágok olyan randa képet.

        Nem vágom.
        Ilyen.

        Hozzászólás: töredezettség-mentesítés linux alatt #2028949
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Ha még egy apróságot megtennél a kedvemért:
          a topikcimben szereplõ hejes

          Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025333
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Itt van 4 kép, killall jóvoltából:
            http://valhalla.tx.hu/lfbuli/

            Hozzászólás: töredezettség-mentesítés linux alatt #2028947
            Macskajancsi
            Felhasználó

              …Kell e lunix allat töredezetség mentesíteni a merevlemezt,…
              [align=right][snapback]148547[/snapback][/align]

              Lunix alatt lehet hogy kell. 🙂
              Linux alatt nem.

              Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025151
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Nem akarlak elkeseríteni barátom de a Win XP villámgyorsan feláll!

                Nem egy Linux volt már a gépemen, én csak jeleztem, hogy a 9.3 valami iszonyat.
                [align=right][snapback]148544[/snapback][/align]

                Ezt légy oly kedves, olvasd el:
                http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?act=boardrules

                Ha a problémád a SuSE-val továbbra is fennáll, keresd fel a Novell ügyfélszolgálatát.
                A fröcsögõ, fikázó megnyilvánulásaidnak jobb helyet találsz egy másik fórumban.
                Addig is nyithatsz topikot itt:
                http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showforum=49
                pl. „Miért utálja Zazu a SuSE linuxot?” c

                Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025149
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Srácok!

                  Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de a Suse egyre inkább visszafele fejlõdik. Amíg bejelentkezik a gép, addigra a költözõ madarak visszajönnek délrõl. Iszonyat. Ez az XMMS meg nevetséges. Micsoda szégyen, hogy alapból nem játszik MP3-mat! A RealPlayer meg igen. Már még a windows is játszik alapból MP3-mat.

                  Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025327
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    hol vannak a képek?
                    [align=right][snapback]148417[/snapback][/align]

                    Kis türelem.
                    Egyelõre nem tudom feltölteni, mert 10 perc várakozás után is csak szürke hátterem van, nem jön be az oldal.
                    Addig is az egyik:

                    (Balra Bbt, jobbra Razoli, középen kisbetu szelleme, cola-val a kezében.)

                    Hozzászólás: Wine #1987680
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Sziasztók!

                      Letöltöttem a wine 20050830.tar.gz programot.De sajna a kicsomagolás se megy.Olvasgattam de nem találtam a kérdésemre a megoldást.
                      Kérdésem:Hogyan tudom kicsomagolni.
                      [align=right][snapback]148424[/snapback][/align]

                      Talán próbálj a fájlon kattintani egyet a jobb egérgombbal, és válassz a listából.

                      Milyen rendszert használsz?

                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        … eddig Rad Hat 9.0-et használtam. Talán ott másként van?
                        [align=right][snapback]148357[/snapback][/align]

                        Igen, és a debianban is.
                        Most megyek a LF sörözésre (Te miért nem jössz? :angry2: ), majd holnap megpróbálom kibogozni.

                        http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…pic=14539&st=60

                        Ld. 72. számú hozzászólás

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,211-5,220 / 5,804