Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: opensuse 11 #2165003
    Macskajancsi
    Felhasználó
      uzsolt wrote:
      kisbetu wrote:
      pontosabbat a script tud.

      Miből gondolod?

      ;D ;D ;D

      Egyébként kipróbáltam. (Azóta letöröltem. Mire használjam?  :))
      A klamav működik. Megy az adatbázis-frissítés, azonban indításkor felajánlja a program forrásból való frissítését.
      Ezt is kipróbáltam, természetesen elhasalt a fentebb említett hibaüzenettel. Persze ezelőtt (amit sagit nemes egyszerűséggel kifelejtett) hiányolta többek között a gcc-t és a kernel-headers-t.
      Megoldás:
      1. Telepíteni a kernel-source-ot (vagy headers-t), és a fordítóeszközöket.
      2. A felajánlott frissítésre „mégsem”-et nyomni, és megvárni azt a pár napot, amíg elkészítik a csomagot.
      (Egyéni javaslat: 2-es pont.  ;D ;D ;D)

      Hozzászólás: opensuse 11 #2164996
      Macskajancsi
      Felhasználó

        És mi lenne, ha a klamav-ot használnád?
        Mert az működik.

        Hozzászólás: opensuse 11 #2164997
        Macskajancsi
        Felhasználó

          És mi lenne, ha a klamav-ot használnád?
          Mert az működik.

          Hozzászólás: UHU -Linux -ocskácska #2165999
          Macskajancsi
          Felhasználó
            skeleton wrote:
            Az a helyzet, hogy feltettem és katasztrofális a tapasztalatom.
            Megnéztem jópár másik, distrot de uhu volt az egyetlen ami, szétszált ha a ati drivert rátelepitettem.

            strapal wrote:
            (Úgytűnik skeletonnak nem jött be a Sabayon).

            Miért nem próbálkozik gobolinux-szal?
            Hipp-hopp rávarázsolna egy ion ablakkezelőt, aztán mire a felmerülő problémákat megoldja, kijön a stabil, nyílt forráskódú atidrájver.  ;D ;D ;D

            Nekem az ati drájverrel még soha nem volt gondom uhu-linuxon.
            Ja, nincs ati kártyám.  ;D ;D ;D

            Kiegészítés: most vettem észre, mennyire figyelmetlen vagyok.
            Azt hittem a hozzászólások alapján, hogy ez a vicc-topik.  ::)

            Hozzászólás: UHU -Linux -ocskácska #2166000
            Macskajancsi
            Felhasználó
              skeleton wrote:
              Az a helyzet, hogy feltettem és katasztrofális a tapasztalatom.
              Megnéztem jópár másik, distrot de uhu volt az egyetlen ami, szétszált ha a ati drivert rátelepitettem.

              strapal wrote:
              (Úgytűnik skeletonnak nem jött be a Sabayon).

              Miért nem próbálkozik gobolinux-szal?
              Hipp-hopp rávarázsolna egy ion ablakkezelőt, aztán mire a felmerülő problémákat megoldja, kijön a stabil, nyílt forráskódú atidrájver.  ;D ;D ;D

              Nekem az ati drájverrel még soha nem volt gondom uhu-linuxon.
              Ja, nincs ati kártyám.  ;D ;D ;D

              Kiegészítés: most vettem észre, mennyire figyelmetlen vagyok.
              Azt hittem a hozzászólások alapján, hogy ez a vicc-topik.  ::)

              Hozzászólás: Suse vagy Ubuntu #2165707
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Rius wrote:
                strapal wrote:
                Ezen pontosan mit értesz? Mi a jelenség? Képernyőkép? Videókártya típusa?

                A csak 60Hz működött vagyis nem tudtam változtatni rajta, a képernyő négy szélén fekete csík – oldalt kb másfél cm, felül félcm (winfos alatt jó). És nem igazán tudom leírni, de nagyon rossz volt olvasni bármilyen szöveget, pedig amúgy sokat használom olvasásra is a monitort nem fárad el a szemem, de most 5 perc után minden bajom volt.
                Videókártya: Nvidia Geforce PCX 5900

                A lájvcédé nem rakja fel az envídia drájvert.
                Fel kéne telepíteni.
                http://en.opensuse.org/Nvidia
                Mielőtt rákattintasz, olvasd el a nyomógombok alatti szöveget, írd fel egy papírra. Szükség lehet rá.
                Ha mindez megvan, a sax2-őt indítva pontosan állíts be mindent.

                Hozzászólás: Suse vagy Ubuntu #2165708
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Rius wrote:
                  strapal wrote:
                  Ezen pontosan mit értesz? Mi a jelenség? Képernyőkép? Videókártya típusa?

                  A csak 60Hz működött vagyis nem tudtam változtatni rajta, a képernyő négy szélén fekete csík – oldalt kb másfél cm, felül félcm (winfos alatt jó). És nem igazán tudom leírni, de nagyon rossz volt olvasni bármilyen szöveget, pedig amúgy sokat használom olvasásra is a monitort nem fárad el a szemem, de most 5 perc után minden bajom volt.
                  Videókártya: Nvidia Geforce PCX 5900

                  A lájvcédé nem rakja fel az envídia drájvert.
                  Fel kéne telepíteni.
                  http://en.opensuse.org/Nvidia
                  Mielőtt rákattintasz, olvasd el a nyomógombok alatti szöveget, írd fel egy papírra. Szükség lehet rá.
                  Ha mindez megvan, a sax2-őt indítva pontosan állíts be mindent.

                  Hozzászólás: ubuntu… + lafisoft… #2165835
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    mikiie wrote:
                    …mert így nem hiszem, hogy os-t váltok, ha nem tudom kipróbálni.

                    Teljesen megértem.
                    Nem éri meg az anyagi ráfordítás.
                    Bár én hallottam rebesgetni olyasmit, hogy ingyér van.  ;D

                    Hozzászólás: ubuntu… + lafisoft… #2165836
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      mikiie wrote:
                      …mert így nem hiszem, hogy os-t váltok, ha nem tudom kipróbálni.

                      Teljesen megértem.
                      Nem éri meg az anyagi ráfordítás.
                      Bár én hallottam rebesgetni olyasmit, hogy ingyér van.  ;D

                      Hozzászólás: Suse vagy Ubuntu #2165703
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        VectoR wrote:
                        mi köze van a nyomtatásnak a kde-hez?! semmi.

                        moljanesz wrote:
                        szerintem se…. a kde4-ben ugyanaz a nyomtató illesztő varázsló van mint a kde3.5-ben…
                        egy párszor már elindítottam, megismerem 🙂

                        Valami köze áttételesen mégis van.
                        Ti. amikor kde4-en kísérleteztem, a nyomtatás meghiúsult „más gyűjtőrendszer” vagy valami hasonló hibaüzenettel.
                        Mivel a nyomtatáson kívül volt még kb. 20 bánatom, nem kísérleteztem, hanem felraktam a kde3-at.
                        Összes hiba eltűnt.  🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 5,804