Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
uzsolt wrote:kisbetu wrote:pontosabbat a script tud.
;D ;D ;D
Egyébként kipróbáltam. (Azóta letöröltem. Mire használjam? :))
A klamav működik. Megy az adatbázis-frissítés, azonban indításkor felajánlja a program forrásból való frissítését.
Ezt is kipróbáltam, természetesen elhasalt a fentebb említett hibaüzenettel. Persze ezelőtt (amit sagit nemes egyszerűséggel kifelejtett) hiányolta többek között a gcc-t és a kernel-headers-t.
Megoldás:
1. Telepíteni a kernel-source-ot (vagy headers-t), és a fordítóeszközöket.
2. A felajánlott frissítésre „mégsem”-et nyomni, és megvárni azt a pár napot, amíg elkészítik a csomagot.
(Egyéni javaslat: 2-es pont. ;D ;D ;D)És mi lenne, ha a klamav-ot használnád?
Mert az működik.És mi lenne, ha a klamav-ot használnád?
Mert az működik.skeleton wrote:Az a helyzet, hogy feltettem és katasztrofális a tapasztalatom.
Megnéztem jópár másik, distrot de uhu volt az egyetlen ami, szétszált ha a ati drivert rátelepitettem.strapal wrote:(Úgytűnik skeletonnak nem jött be a Sabayon).Miért nem próbálkozik gobolinux-szal?
Hipp-hopp rávarázsolna egy ion ablakkezelőt, aztán mire a felmerülő problémákat megoldja, kijön a stabil, nyílt forráskódú atidrájver. ;D ;D ;DNekem az ati drájverrel még soha nem volt gondom uhu-linuxon.
Ja, nincs ati kártyám. ;D ;D ;DKiegészítés: most vettem észre, mennyire figyelmetlen vagyok.
Azt hittem a hozzászólások alapján, hogy ez a vicc-topik. ::)skeleton wrote:Az a helyzet, hogy feltettem és katasztrofális a tapasztalatom.
Megnéztem jópár másik, distrot de uhu volt az egyetlen ami, szétszált ha a ati drivert rátelepitettem.strapal wrote:(Úgytűnik skeletonnak nem jött be a Sabayon).Miért nem próbálkozik gobolinux-szal?
Hipp-hopp rávarázsolna egy ion ablakkezelőt, aztán mire a felmerülő problémákat megoldja, kijön a stabil, nyílt forráskódú atidrájver. ;D ;D ;DNekem az ati drájverrel még soha nem volt gondom uhu-linuxon.
Ja, nincs ati kártyám. ;D ;D ;DKiegészítés: most vettem észre, mennyire figyelmetlen vagyok.
Azt hittem a hozzászólások alapján, hogy ez a vicc-topik. ::)Rius wrote:strapal wrote:Ezen pontosan mit értesz? Mi a jelenség? Képernyőkép? Videókártya típusa?A csak 60Hz működött vagyis nem tudtam változtatni rajta, a képernyő négy szélén fekete csík – oldalt kb másfél cm, felül félcm (winfos alatt jó). És nem igazán tudom leírni, de nagyon rossz volt olvasni bármilyen szöveget, pedig amúgy sokat használom olvasásra is a monitort nem fárad el a szemem, de most 5 perc után minden bajom volt.
Videókártya: Nvidia Geforce PCX 5900A lájvcédé nem rakja fel az envídia drájvert.
Fel kéne telepíteni.
http://en.opensuse.org/Nvidia
Mielőtt rákattintasz, olvasd el a nyomógombok alatti szöveget, írd fel egy papírra. Szükség lehet rá.
Ha mindez megvan, a sax2-őt indítva pontosan állíts be mindent.Rius wrote:strapal wrote:Ezen pontosan mit értesz? Mi a jelenség? Képernyőkép? Videókártya típusa?A csak 60Hz működött vagyis nem tudtam változtatni rajta, a képernyő négy szélén fekete csík – oldalt kb másfél cm, felül félcm (winfos alatt jó). És nem igazán tudom leírni, de nagyon rossz volt olvasni bármilyen szöveget, pedig amúgy sokat használom olvasásra is a monitort nem fárad el a szemem, de most 5 perc után minden bajom volt.
Videókártya: Nvidia Geforce PCX 5900A lájvcédé nem rakja fel az envídia drájvert.
Fel kéne telepíteni.
http://en.opensuse.org/Nvidia
Mielőtt rákattintasz, olvasd el a nyomógombok alatti szöveget, írd fel egy papírra. Szükség lehet rá.
Ha mindez megvan, a sax2-őt indítva pontosan állíts be mindent.mikiie wrote:…mert így nem hiszem, hogy os-t váltok, ha nem tudom kipróbálni.Teljesen megértem.
Nem éri meg az anyagi ráfordítás.
Bár én hallottam rebesgetni olyasmit, hogy ingyér van. ;Dmikiie wrote:…mert így nem hiszem, hogy os-t váltok, ha nem tudom kipróbálni.Teljesen megértem.
Nem éri meg az anyagi ráfordítás.
Bár én hallottam rebesgetni olyasmit, hogy ingyér van. ;DVectoR wrote:mi köze van a nyomtatásnak a kde-hez?! semmi.moljanesz wrote:szerintem se…. a kde4-ben ugyanaz a nyomtató illesztő varázsló van mint a kde3.5-ben…
egy párszor már elindítottam, megismerem 🙂Valami köze áttételesen mégis van.
Ti. amikor kde4-en kísérleteztem, a nyomtatás meghiúsult „más gyűjtőrendszer” vagy valami hasonló hibaüzenettel.
Mivel a nyomtatáson kívül volt még kb. 20 bánatom, nem kísérleteztem, hanem felraktam a kde3-at.
Összes hiba eltűnt. 🙂 -
SzerzőBejegyzés