Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141766
    Macskajancsi
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      Tony Magic wrote:
      Nade ! Vagy a wifit, vagy a hálókártyát tudom bekapcsolni, de együt még semmivel sem sikerült . Erre mi a megoldás?

      XP

      Szerintem egy warez süsülinux is megteszi. 21.gif 

      Csak úgy mellesleg érdeklődöm: mit jelent az, hogy együtt nem lehet bekapcsolni a két hálókártyát?
      Amikor az egyik működik, a másik led-je kikapcsol?
      Vadászkutya legyek, ha értem. 102.gif 

      Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141767
      Macskajancsi
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        Tony Magic wrote:
        Nade ! Vagy a wifit, vagy a hálókártyát tudom bekapcsolni, de együt még semmivel sem sikerült . Erre mi a megoldás?

        XP

        Szerintem egy warez süsülinux is megteszi. 21.gif 

        Csak úgy mellesleg érdeklődöm: mit jelent az, hogy együtt nem lehet bekapcsolni a két hálókártyát?
        Amikor az egyik működik, a másik led-je kikapcsol?
        Vadászkutya legyek, ha értem. 102.gif 

        Hozzászólás: Miért is nem népszerű a Linux? #2158743
        Macskajancsi
        Felhasználó
          lapatyo wrote:
          Üdv Mindenkinek!
          Hogy miért is nem népszerű a Linux?Röviden megpróbálom a véleményemet elmondani.
            Mint én is,mint sok olyan felhasználó,aki nem ül éjt nappallá téve a gép előtt,nem ezzel tölti ki az életét,nekem is nehézkes volt az átállás Linuxra.Miért?Mert egyetlen értelmes,mezei halandóknak használható leírás nincs sehol hozzá.Mint nálunk,Mo-n,minden oktatási területen minden leírás kezdi a csoportoknál,mélyreható ismertetéssel,nem hagy semmi sikerélményt az olvasónak.Kérdeztem itt is néhány kérdést,voltak akik egyből lefikáztak,ajánlották ezeket a leírásokat,igaz volt olyan is ,aki „le tudott menni az én szintemre”.
            Mindaddig,az vindózhoz a sugókban elég jó szájbarágós magyarázatok vannak azok részére is,akik teljesen zöldfülűek,mint én.
            Azt tanácsolnám a Linuxot propagálóknak,üljenek le egy zöldfülűvel és azon szint alapján csináljanak egy jó leírást hozzá,biztosan sokan fognak áttérni rá.Addig,csak a profi felhasználóké lesz eme kiváltság.
          Üdvözlettel:Bálint

          Mi a te szinted? Ezt pl. láttad már?
          http://hu.opensuse.org/Dokument%C3%A1ci%C3%B3/SL9.3#Felhaszn.C3.A1l.C3.B3i_k.C3.A9zik.C3.B6nyv
          Annakidején olvastam az uhu-linux ismertetőjét is, hasonlóan egyszerűen van megfogalmazva az is.
          Akinek ezek nem elég „kezdőszintűek”, ott már felvetődik az írástudatlanság problémája.

          Hozzászólás: Miért is nem népszerű a Linux? #2158744
          Macskajancsi
          Felhasználó
            lapatyo wrote:
            Üdv Mindenkinek!
            Hogy miért is nem népszerű a Linux?Röviden megpróbálom a véleményemet elmondani.
              Mint én is,mint sok olyan felhasználó,aki nem ül éjt nappallá téve a gép előtt,nem ezzel tölti ki az életét,nekem is nehézkes volt az átállás Linuxra.Miért?Mert egyetlen értelmes,mezei halandóknak használható leírás nincs sehol hozzá.Mint nálunk,Mo-n,minden oktatási területen minden leírás kezdi a csoportoknál,mélyreható ismertetéssel,nem hagy semmi sikerélményt az olvasónak.Kérdeztem itt is néhány kérdést,voltak akik egyből lefikáztak,ajánlották ezeket a leírásokat,igaz volt olyan is ,aki „le tudott menni az én szintemre”.
              Mindaddig,az vindózhoz a sugókban elég jó szájbarágós magyarázatok vannak azok részére is,akik teljesen zöldfülűek,mint én.
              Azt tanácsolnám a Linuxot propagálóknak,üljenek le egy zöldfülűvel és azon szint alapján csináljanak egy jó leírást hozzá,biztosan sokan fognak áttérni rá.Addig,csak a profi felhasználóké lesz eme kiváltság.
            Üdvözlettel:Bálint

            Mi a te szinted? Ezt pl. láttad már?
            http://hu.opensuse.org/Dokument%C3%A1ci%C3%B3/SL9.3#Felhaszn.C3.A1l.C3.B3i_k.C3.A9zik.C3.B6nyv
            Annakidején olvastam az uhu-linux ismertetőjét is, hasonlóan egyszerűen van megfogalmazva az is.
            Akinek ezek nem elég „kezdőszintűek”, ott már felvetődik az írástudatlanság problémája.

            Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141760
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Tony Magic wrote:
              Megnéztem, beixeltem az ifup-ot… és most? Attól, hogy az ifup ki van ixelve mi indítja úgy a wifit és a hálókártyát, hogy egyszerre menjenek?

              file:///usr/share/doc/packages/SuSEfirewall2/EXAMPLES.html#id2503062

              Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141761
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Tony Magic wrote:
                Megnéztem, beixeltem az ifup-ot… és most? Attól, hogy az ifup ki van ixelve mi indítja úgy a wifit és a hálókártyát, hogy egyszerre menjenek?

                file:///usr/share/doc/packages/SuSEfirewall2/EXAMPLES.html#id2503062

                Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141756
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Tony Magic wrote:
                  Na idáig eljutottam de nem találom azt a részt ahol kiválaszthatom hogy menjen több hálózati meghajtó is… hogyan indítsam el őket?

                  Nagy levegő….

                  Macskajancsi wrote:

                  A yast – hálózati eszközök – hálózati kártya modulban ……

                  Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141757
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Tony Magic wrote:
                    Na idáig eljutottam de nem találom azt a részt ahol kiválaszthatom hogy menjen több hálózati meghajtó is… hogyan indítsam el őket?

                    Nagy levegő….

                    Macskajancsi wrote:

                    A yast – hálózati eszközök – hálózati kártya modulban ……

                    Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141752
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Tony Magic wrote:
                      Tehát asztali gépen suse és azon keresztül netet a knetworkmanagerrel érem el…

                      Tony Magic wrote:
                      Hátha így könnyebb lesz: a wifi-t usb-n kersztül kezeli a knetworkmanager. Ez egyfajta hálózat.
                      Ezzel egyidőben a hálózati kártyába is be van dugva egy  hálókábel aminek a végén egy laptop van. A Knetworkmanager ha jól néztem át, csak vagy egyiket, vagy csak a másikat kezeli, de egyszerre nem dolgozik mindkét hálózat. Szeretném, ha a hálókártya és a wifi ami usb-s egyszerre menne, mert a netet is így tudnám átadni a laptopnak a suse-ról.

                      A yast – hálózati eszközök – hálózati kártya modulban a következő olvasható:
                      „Akkor használja a Hagyományos módszer (ifup) lehetőséget, ha…….egyszerre több csatolót akar használni.”

                      Szóval nem értem ezt a több napja tartó nyűglődést.
                      Érdeklődéssel vártam a fejleményeket, de most már nem bírtam szó nélkül megállni.

                      Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141753
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Tony Magic wrote:
                        Tehát asztali gépen suse és azon keresztül netet a knetworkmanagerrel érem el…

                        Tony Magic wrote:
                        Hátha így könnyebb lesz: a wifi-t usb-n kersztül kezeli a knetworkmanager. Ez egyfajta hálózat.
                        Ezzel egyidőben a hálózati kártyába is be van dugva egy  hálókábel aminek a végén egy laptop van. A Knetworkmanager ha jól néztem át, csak vagy egyiket, vagy csak a másikat kezeli, de egyszerre nem dolgozik mindkét hálózat. Szeretném, ha a hálókártya és a wifi ami usb-s egyszerre menne, mert a netet is így tudnám átadni a laptopnak a suse-ról.

                        A yast – hálózati eszközök – hálózati kártya modulban a következő olvasható:
                        „Akkor használja a Hagyományos módszer (ifup) lehetőséget, ha…….egyszerre több csatolót akar használni.”

                        Szóval nem értem ezt a több napja tartó nyűglődést.
                        Érdeklődéssel vártam a fejleményeket, de most már nem bírtam szó nélkül megállni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 5,804