Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: wifi beüzemelése… #2157766
    Macskajancsi
    Felhasználó
      pypus wrote:
      ASUS 802.11G

      És ez mi?
      Mit mond az lspci?
      Egyébként:
      http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=30657

      Ha jól rémlik, ez egy Ralink RT2500.
      De nem rémlés kell, hanem konkrét tény.

      Ld. fentebb pomm hozzászólását.

      Hozzászólás: wifi beüzemelése… #2157759
      Macskajancsi
      Felhasználó
        pypus wrote:
        XP mellet szeretnék Ubuntut használni de sajnos nem tudok az internethez csatlakozni…! Ebben kérnék segítséget!
        KÖszönöm
        pypus

        Talán kegyeskednél méltóztatni közölni legalább a wifi-kártyád típusát? (A többiről egyelőre ne beszéljünk, majd ha ez megvan.)
        Így erre csak azt tudom mondani: nekem működik. 1.gif 

        Hozzászólás: wifi beüzemelése… #2157760
        Macskajancsi
        Felhasználó
          pypus wrote:
          XP mellet szeretnék Ubuntut használni de sajnos nem tudok az internethez csatlakozni…! Ebben kérnék segítséget!
          KÖszönöm
          pypus

          Talán kegyeskednél méltóztatni közölni legalább a wifi-kártyád típusát? (A többiről egyelőre ne beszéljünk, majd ha ez megvan.)
          Így erre csak azt tudom mondani: nekem működik. 1.gif 

          Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157568
          Macskajancsi
          Felhasználó
            rembutgood wrote:
            Mindenesetre érdekes. Ha még egy kezdő usernek nem menne, kde-vel driver telepítés után se, próbálja meg gnome-al.

            A hangot próbáld meg kde-vel, ha gnome-mal nem megy. 19.gif 

            Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157569
            Macskajancsi
            Felhasználó
              rembutgood wrote:
              Mindenesetre érdekes. Ha még egy kezdő usernek nem menne, kde-vel driver telepítés után se, próbálja meg gnome-al.

              A hangot próbáld meg kde-vel, ha gnome-mal nem megy. 19.gif 

              Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157552
              Macskajancsi
              Felhasználó
                rembutgood wrote:
                Tehát a szoftverforrás felvételénél URL-ben adom meg a repositori címét. És amikor termék hozzáadása/eltávolítása résznél rákeresek az alsára, nem talál semmit.

                Ezt kifejtenéd? Nálam nincs „termék hozzáadása/eltávolítása”.
                A repo-kat a „telepítési források” modulban adom meg.
                Ezután a „szoftver telepítése, eltávolítása” modulban minden megjelenik, amit a repo-k tartalmaznak.
                Az alsa is.
                Vagy te a „kiegészítő termék” modult akarod használni erre a célra? Az nem jó, nem erre való.

                http://en.opensuse.org/Add_Package_Repositories_to_YaST

                Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157553
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  rembutgood wrote:
                  Tehát a szoftverforrás felvételénél URL-ben adom meg a repositori címét. És amikor termék hozzáadása/eltávolítása résznél rákeresek az alsára, nem talál semmit.

                  Ezt kifejtenéd? Nálam nincs „termék hozzáadása/eltávolítása”.
                  A repo-kat a „telepítési források” modulban adom meg.
                  Ezután a „szoftver telepítése, eltávolítása” modulban minden megjelenik, amit a repo-k tartalmaznak.
                  Az alsa is.
                  Vagy te a „kiegészítő termék” modult akarod használni erre a célra? Az nem jó, nem erre való.

                  http://en.opensuse.org/Add_Package_Repositories_to_YaST

                  Hozzászólás: Kellemes Húsvéti Ünnepeket #2157638
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Én is mindenkinek.

                    (Itt lopjátok a napot, ahelyett, hogy locsolni mennétek? 21.gif  )

                    Hozzászólás: Kellemes Húsvéti Ünnepeket #2157639
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Én is mindenkinek.

                      (Itt lopjátok a napot, ahelyett, hogy locsolni mennétek? 21.gif  )

                      Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157546
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        rembutgood wrote:
                        Ej no! Mennyi mindent tanulhatunk egymástól.

                        Hümm.
                        Megnéztem egypár csomagot, nálam újabbak vannak más repóból. Még az ápdét ápdétje is régebbi, mint ami nálam van.
                        Majd ha lesz időm, folytatom a böngészést.
                        Első pillantásra nem találtam meg eme repóban rejlő nagy lehetőségeket. (Nyilván azért, mert nekem nincs erre kifejezetten szükségem.)

                        Más: ha ez az új alsa bent van a csomagok között, hogy a bánatba nem tudod frissíteni? Milyen hibát ír ki?
                        Kíváncsivá tettél. 1.gif 

                      10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 5,804