Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157547
    Macskajancsi
    Felhasználó
      rembutgood wrote:
      Ej no! Mennyi mindent tanulhatunk egymástól.

      Hümm.
      Megnéztem egypár csomagot, nálam újabbak vannak más repóból. Még az ápdét ápdétje is régebbi, mint ami nálam van.
      Majd ha lesz időm, folytatom a böngészést.
      Első pillantásra nem találtam meg eme repóban rejlő nagy lehetőségeket. (Nyilván azért, mert nekem nincs erre kifejezetten szükségem.)

      Más: ha ez az új alsa bent van a csomagok között, hogy a bánatba nem tudod frissíteni? Milyen hibát ír ki?
      Kíváncsivá tettél. 1.gif 

      Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157538
      Macskajancsi
      Felhasználó
        rembutgood wrote:
        …fel van véve a szoftverforrások közé az opensuse 10.3 media/audio download link….

        Mondom, hogy érdemes idejárnom olvasgatni.

        Vessetek meg, mint egy ágyat, de erről most hallok először.
        Kaphatnék egy pontos linket?

        Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157539
        Macskajancsi
        Felhasználó
          rembutgood wrote:
          …fel van véve a szoftverforrások közé az opensuse 10.3 media/audio download link….

          Mondom, hogy érdemes idejárnom olvasgatni.

          Vessetek meg, mint egy ágyat, de erről most hallok először.
          Kaphatnék egy pontos linket?

          Macskajancsi
          Felhasználó

            Miért nem jó a kernel-default?
            Mennyi memória van a gépben?
            Hány processzorod van?
            A lehetséges hibákra rákerestél az opensuse.org-on?
            Pl.:

            http://en.opensuse.org/Special:Search?search=bigsmp&go.x=0&go.y=0&go=Go

            Macskajancsi
            Felhasználó

              Miért nem jó a kernel-default?
              Mennyi memória van a gépben?
              Hány processzorod van?
              A lehetséges hibákra rákerestél az opensuse.org-on?
              Pl.:

              http://en.opensuse.org/Special:Search?search=bigsmp&go.x=0&go.y=0&go=Go

              Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157510
              Macskajancsi
              Felhasználó
                rembutgood wrote:
                A másik probléma, hogy nincs hang. A hangerő szabályzó föl van húzva. A beállításoknál hiába tesztelem a hangot az pipát kap. Ennek se tudom mi baja van.

                Nálam van hang. 1.gif 
                (Ha esetleg – feltéve, hogy nem titkos  – valamilyen információt közzétennél a hangkártyádról, még az is elképzelhető, hogy valakinek ötlete támad a megoldással kapcsolatban.
                De tényleg csak és kizárólag akkor adj konkrétumot, ha ezzel nem esik folt a személyiségi jogaidon. 19.gif  )

                Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157511
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  rembutgood wrote:
                  A másik probléma, hogy nincs hang. A hangerő szabályzó föl van húzva. A beállításoknál hiába tesztelem a hangot az pipát kap. Ennek se tudom mi baja van.

                  Nálam van hang. 1.gif 
                  (Ha esetleg – feltéve, hogy nem titkos  – valamilyen információt közzétennél a hangkártyádról, még az is elképzelhető, hogy valakinek ötlete támad a megoldással kapcsolatban.
                  De tényleg csak és kizárólag akkor adj konkrétumot, ha ezzel nem esik folt a személyiségi jogaidon. 19.gif  )

                  Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138482
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    A mai nap tanulsága:

                    rembutgood wrote:
                    Mindenesetre érdekes. Ha még egy kezdő usernek nem menne, kde-vel driver telepítés után se, próbálja meg gnome-al.

                    Nagyon megtisztelve érzem magam, hogy olvashattam ezt a topikot. 19.gif 

                    Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138483
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      A mai nap tanulsága:

                      rembutgood wrote:
                      Mindenesetre érdekes. Ha még egy kezdő usernek nem menne, kde-vel driver telepítés után se, próbálja meg gnome-al.

                      Nagyon megtisztelve érzem magam, hogy olvashattam ezt a topikot. 19.gif 

                      Hozzászólás: Programok telepítése,futtatása UHU alatt #2157335
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        lapatyo wrote:
                        ….Senki nem szokott más programothasználni,mint ami ott van???),

                        De.
                        1. telepítés forrásból
                        2. más disztrók csomagjai esetén (deb, másfajta rpm mint pl. mandriva, fedora, slaki) az alien használata

                        Megjegyzem, az elmúlt 2 évben egyikre sem volt szükségem, mert minden megvolt a disztróhoz. (suse)

                      10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 5,804