Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: DVD – Re’gi Magyar Filmek #2157130
    Macskajancsi
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      A jogi képviselőt meg csókoltatjuk.

      Amit a tv-ből veszek fel, (és nem vhs-re, hanem dvd-re rögzítem, nem kereskedelmi céllal) az jogellenes?
      Nem tudom, homályosíts fel.

      „-Te hol foglalkoztál jogászattal?
      Most erre mit mondjon? Hogy nem ő foglalkozott jogászattal, hanem a jogászok ővele? Egykutya, fő a praxis.”
      (Rejtő: A néma revolverek városa)

      Hozzászólás: DVD – Re’gi Magyar Filmek #2157123
      Macskajancsi
      Felhasználó
        BlueSky wrote:
        Üdv.
        Mire gondolsz pontosan? Ami nekem megvan? Vagy amit kiadtak? Vagy…

        Ami neked (meg másnak) megvan.
        Aztán lehet művelődés céljából csereberélni.

        Hozzászólás: DVD – Re’gi Magyar Filmek #2157124
        Macskajancsi
        Felhasználó
          BlueSky wrote:
          Üdv.
          Mire gondolsz pontosan? Ami nekem megvan? Vagy amit kiadtak? Vagy…

          Ami neked (meg másnak) megvan.
          Aztán lehet művelődés céljából csereberélni.

          Hozzászólás: internet probléma #2157179
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Az még nem világos, hogy hol van ebben a wireless.
            Honnan jön a net? Milyen net? Adsl? Kábel? Postagalamb?
            A net vezetéken jön?
            A hálókártyák vezetéknélküliek?

            (Kicsit unom már a sok kérdezősködést. Ha nincs használható, korrekt információ, akkor itt kiszálltam.)

            Hozzászólás: internet probléma #2157180
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Az még nem világos, hogy hol van ebben a wireless.
              Honnan jön a net? Milyen net? Adsl? Kábel? Postagalamb?
              A net vezetéken jön?
              A hálókártyák vezetéknélküliek?

              (Kicsit unom már a sok kérdezősködést. Ha nincs használható, korrekt információ, akkor itt kiszálltam.)

              Hozzászólás: internet probléma #2157173
              Macskajancsi
              Felhasználó
                davidd2301 wrote:
                1. gép: windows ip: 192.168.0.1 (ezen van megosztva)

                Ugyanarról a kártyáról megy a külső és a belső háló is?
                Nem egészséges dolog.

                Mi az, ami windows-on tökéletes, linuxon meg nem megy? A 2.-es gépen van egy windows is?
                Ha nincs, akkor a problémát fogalmazzuk át.

                Hozzászólás: internet probléma #2157174
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  davidd2301 wrote:
                  1. gép: windows ip: 192.168.0.1 (ezen van megosztva)

                  Ugyanarról a kártyáról megy a külső és a belső háló is?
                  Nem egészséges dolog.

                  Mi az, ami windows-on tökéletes, linuxon meg nem megy? A 2.-es gépen van egy windows is?
                  Ha nincs, akkor a problémát fogalmazzuk át.

                  Hozzászólás: internet probléma #2157165
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    davidd2301 wrote:
                    Hi!

                    Van 1 problémám! Adott 1 gép ahol van 1 wireless internetkapcsolat ami megvan osztva. Annak a gépnek az ip-je 192.168.0.1. Ezen a gépen be van állítva windowson 192.168.0.2 ip, maszk 255.255.255.0 (a másikon is ugyanez), gatewayként 192.168.0.1 akkor ez windows alatt működik, viszont ha linux alatt alkalmazom ugyanezeket a beállításokat internet se megy + pingelni se tudom 192.168.0.1-t. Hogyan tudnám működésre bírni ezt az egészet linux alatt?

                    Lehetne részletesebben?
                    Pl.: 1. gép – linux – ip-cím1 – ip-cím 2
                    2. gép – windows – ip-cím
                    3. gép – mac – ip-cím
                    ….stb.
                    A leírásodból (legalábbis nekem) nem világos a gépek/hálókártyák elrendezése.

                    Hozzászólás: internet probléma #2157166
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      davidd2301 wrote:
                      Hi!

                      Van 1 problémám! Adott 1 gép ahol van 1 wireless internetkapcsolat ami megvan osztva. Annak a gépnek az ip-je 192.168.0.1. Ezen a gépen be van állítva windowson 192.168.0.2 ip, maszk 255.255.255.0 (a másikon is ugyanez), gatewayként 192.168.0.1 akkor ez windows alatt működik, viszont ha linux alatt alkalmazom ugyanezeket a beállításokat internet se megy + pingelni se tudom 192.168.0.1-t. Hogyan tudnám működésre bírni ezt az egészet linux alatt?

                      Lehetne részletesebben?
                      Pl.: 1. gép – linux – ip-cím1 – ip-cím 2
                      2. gép – windows – ip-cím
                      3. gép – mac – ip-cím
                      ….stb.
                      A leírásodból (legalábbis nekem) nem világos a gépek/hálókártyák elrendezése.

                      Hozzászólás: DVD – Re’gi Magyar Filmek #2157117
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        BlueSky wrote:
                        Tehát olyanokat keresek, akik szeretik és gyűjtik (DVD-re írva) a régi magyar filmeket.

                        Jó lenne egy lista a meglévőkről.

                      10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 5,804