Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
BlueSky wrote:Mindezek után, az is lehet(ne) a mottó, hogy Nem mindíg a legújabb rendszer a jobb
(no persze tudom, hogy közelg’ a SuSE 11.0 kiadása 🙂Lehet, hogy nem voltam világos.
Nálam süsü 10.3 van, és NINCS dvd-lejátszási gondom.
Egyébként elárulnád, mik azok az rpm-ek, amik 10.0-ra megvannak, 10.3-ra meg forrásból kell fordítani, mert nincs?
violazoli wrote:Még annyit, hogy „a fiúk a bányában már dolgoznak”, azaz már elkezdődött az érdemi fordítás.De hogy ez benneteket miért érdekel, amikor itt mindenki büszke sznob anglomán, jobban beszéli az ángliust mint Séxpír… Nektek semmi szükségetek az olyan kezdőknek való úri huncutságra, mint a magyar doksik-honlapok…
Ha ezt tudtátok, miért fordultatok ide fordítási segítségért?
Hiszen nekünk ez értelmetlen, mert értjük az eredetit.
Jobban, mint egy született angol anyanyelvű.
(Two beer, or not two beer. Written by Shakesbeare. /ezt láttam kiírva egy kocsmában
)violazoli wrote:Még annyit, hogy „a fiúk a bányában már dolgoznak”, azaz már elkezdődött az érdemi fordítás.De hogy ez benneteket miért érdekel, amikor itt mindenki büszke sznob anglomán, jobban beszéli az ángliust mint Séxpír… Nektek semmi szükségetek az olyan kezdőknek való úri huncutságra, mint a magyar doksik-honlapok…
Ha ezt tudtátok, miért fordultatok ide fordítási segítségért?
Hiszen nekünk ez értelmetlen, mert értjük az eredetit.
Jobban, mint egy született angol anyanyelvű.
(Two beer, or not two beer. Written by Shakesbeare. /ezt láttam kiírva egy kocsmában
)BlueSky wrote:… Elég okosak vagytok Ti, majd megoldjátok, ugyanis az én rendszerem még 2.4.20-as kernelen fut. Igaz feltettem egy üres HDD-re kipróbálni a SuSE 10.3-at, de ez a telepítés már nincs meg.
…
Innentől kezdve már nem tudom „követni” az eseményeket.
Van még egy SuSE 10.0 is installálva az „öreg”, becsiszolt, frissített, napi használatú (közel 7 éve használatba vett) rendszerem mellett. Itt sincs problémám a DVD-k lejátszásával, úgyhogy talán emiatt sem vagyok képben a kérdésben.A süsü 10.0 óta történt egypár változás, amit a release notes-ban el is lehetett olvasni verzióról-verzióra.
Azt még hadd említsem meg, hogy a 10.0 már nem támogatott rendszer.
Egyébként a dvd-k lejátszásával nekem semmi gondom nincs, úgyhogy részemről passz.
Ez így nekem x-akták.BlueSky wrote:… Elég okosak vagytok Ti, majd megoldjátok, ugyanis az én rendszerem még 2.4.20-as kernelen fut. Igaz feltettem egy üres HDD-re kipróbálni a SuSE 10.3-at, de ez a telepítés már nincs meg.
…
Innentől kezdve már nem tudom „követni” az eseményeket.
Van még egy SuSE 10.0 is installálva az „öreg”, becsiszolt, frissített, napi használatú (közel 7 éve használatba vett) rendszerem mellett. Itt sincs problémám a DVD-k lejátszásával, úgyhogy talán emiatt sem vagyok képben a kérdésben.A süsü 10.0 óta történt egypár változás, amit a release notes-ban el is lehetett olvasni verzióról-verzióra.
Azt még hadd említsem meg, hogy a 10.0 már nem támogatott rendszer.
Egyébként a dvd-k lejátszásával nekem semmi gondom nincs, úgyhogy részemről passz.
Ez így nekem x-akták.davidd2301 wrote:Nemtudom az e-mail címét 😛Ne bénázz.
Felhasználók – tagok keresése – (mondjam tovább?)davidd2301 wrote:Nemtudom az e-mail címét 😛Ne bénázz.
Felhasználók – tagok keresése – (mondjam tovább?)BlueSky wrote:Persze elírtam sajnos a dolgot, ugyanis a fenti parancs a DMA módot kapcsolja be a
/dev/hdc eszközre.Ezt „kézzel” csakis „root”-ként tudod megtenni.
Az SCSI emulációt általában az /etc/modules.conf-ban szokták „kivitelezni” az alábbiak szerint:
Ez mind nagyon szép és jó.
Csakhogy süsülinuxon NINCS hdx.
Ezért scsi emuláció sincs (már egy jó ideje).BlueSky wrote:Persze elírtam sajnos a dolgot, ugyanis a fenti parancs a DMA módot kapcsolja be a
/dev/hdc eszközre.Ezt „kézzel” csakis „root”-ként tudod megtenni.
Az SCSI emulációt általában az /etc/modules.conf-ban szokták „kivitelezni” az alábbiak szerint:
Ez mind nagyon szép és jó.
Csakhogy süsülinuxon NINCS hdx.
Ezért scsi emuláció sincs (már egy jó ideje).ThomasX_85 wrote:Kéne egy barátnő, Linux-ismeretekkel. LOL
ON(Újabban a programozóknak is van szexuális élete. Hanyatlik a szakma.
) -
SzerzőBejegyzés
)