Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: DVD lejátszása #2156212
    Macskajancsi
    Felhasználó
      BlueSky wrote:
      Mindezek után, az is lehet(ne) a mottó, hogy Nem mindíg a legújabb rendszer a jobb
      (no persze tudom, hogy közelg’ a SuSE 11.0 kiadása 🙂

      Lehet, hogy nem voltam világos.
      Nálam süsü 10.3 van, és NINCS dvd-lejátszási gondom.
      Egyébként elárulnád, mik azok az rpm-ek, amik 10.0-ra megvannak, 10.3-ra meg forrásból kell fordítani, mert nincs? 1.gif 

      Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155995
      Macskajancsi
      Felhasználó
        violazoli wrote:
        Még annyit, hogy „a fiúk a bányában már dolgoznak”, azaz már elkezdődött az érdemi fordítás.

        De hogy ez benneteket miért érdekel, amikor itt mindenki büszke sznob anglomán, jobban beszéli az ángliust mint Séxpír… Nektek semmi szükségetek az olyan kezdőknek való úri huncutságra, mint a magyar doksik-honlapok…

        Ha ezt tudtátok, miért fordultatok ide fordítási segítségért?
        Hiszen nekünk ez értelmetlen, mert értjük az eredetit.
        Jobban, mint egy született angol anyanyelvű. 19.gif  19.gif  19.gif 

        (Two beer, or not two beer. Written by Shakesbeare. /ezt láttam kiírva egy kocsmában 21.gif  )

        Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155996
        Macskajancsi
        Felhasználó
          violazoli wrote:
          Még annyit, hogy „a fiúk a bányában már dolgoznak”, azaz már elkezdődött az érdemi fordítás.

          De hogy ez benneteket miért érdekel, amikor itt mindenki büszke sznob anglomán, jobban beszéli az ángliust mint Séxpír… Nektek semmi szükségetek az olyan kezdőknek való úri huncutságra, mint a magyar doksik-honlapok…

          Ha ezt tudtátok, miért fordultatok ide fordítási segítségért?
          Hiszen nekünk ez értelmetlen, mert értjük az eredetit.
          Jobban, mint egy született angol anyanyelvű. 19.gif  19.gif  19.gif 

          (Two beer, or not two beer. Written by Shakesbeare. /ezt láttam kiírva egy kocsmában 21.gif  )

          Hozzászólás: DVD lejátszása #2156207
          Macskajancsi
          Felhasználó
            BlueSky wrote:
            … Elég okosak vagytok Ti, majd megoldjátok, ugyanis az én rendszerem még 2.4.20-as kernelen fut. Igaz feltettem egy üres HDD-re kipróbálni a SuSE 10.3-at, de ez a telepítés már nincs meg.

            Innentől kezdve már nem tudom „követni” az eseményeket.
            Van még egy SuSE 10.0 is installálva az „öreg”, becsiszolt, frissített, napi használatú (közel 7 éve használatba vett) rendszerem mellett. Itt sincs problémám a DVD-k lejátszásával, úgyhogy talán emiatt sem vagyok képben a kérdésben.

            A süsü 10.0 óta történt egypár változás, amit a release notes-ban el is lehetett olvasni verzióról-verzióra.
            Azt még hadd említsem meg, hogy a 10.0 már nem támogatott rendszer.
            Egyébként a dvd-k lejátszásával nekem semmi gondom nincs, úgyhogy részemről passz.
            Ez így nekem x-akták.

            Hozzászólás: DVD lejátszása #2156208
            Macskajancsi
            Felhasználó
              BlueSky wrote:
              … Elég okosak vagytok Ti, majd megoldjátok, ugyanis az én rendszerem még 2.4.20-as kernelen fut. Igaz feltettem egy üres HDD-re kipróbálni a SuSE 10.3-at, de ez a telepítés már nincs meg.

              Innentől kezdve már nem tudom „követni” az eseményeket.
              Van még egy SuSE 10.0 is installálva az „öreg”, becsiszolt, frissített, napi használatú (közel 7 éve használatba vett) rendszerem mellett. Itt sincs problémám a DVD-k lejátszásával, úgyhogy talán emiatt sem vagyok képben a kérdésben.

              A süsü 10.0 óta történt egypár változás, amit a release notes-ban el is lehetett olvasni verzióról-verzióra.
              Azt még hadd említsem meg, hogy a 10.0 már nem támogatott rendszer.
              Egyébként a dvd-k lejátszásával nekem semmi gondom nincs, úgyhogy részemről passz.
              Ez így nekem x-akták.

              Hozzászólás: oldlaptop.linuxuser.hu #2156707
              Macskajancsi
              Felhasználó
                davidd2301 wrote:
                Nemtudom az e-mail címét 😛

                Ne bénázz. 1.gif 
                Felhasználók – tagok keresése – (mondjam tovább?)

                Hozzászólás: oldlaptop.linuxuser.hu #2156708
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  davidd2301 wrote:
                  Nemtudom az e-mail címét 😛

                  Ne bénázz. 1.gif 
                  Felhasználók – tagok keresése – (mondjam tovább?)

                  Hozzászólás: DVD lejátszása #2156199
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    BlueSky wrote:
                    Persze elírtam sajnos a dolgot, ugyanis a fenti parancs a DMA módot kapcsolja be a
                    /dev/hdc eszközre.

                    Ezt „kézzel” csakis „root”-ként tudod megtenni.

                    Az SCSI emulációt általában az /etc/modules.conf-ban szokták „kivitelezni” az alábbiak szerint:

                    Ez mind nagyon szép és jó.
                    Csakhogy süsülinuxon NINCS hdx.
                    Ezért scsi emuláció sincs (már egy jó ideje).

                    Hozzászólás: DVD lejátszása #2156200
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      BlueSky wrote:
                      Persze elírtam sajnos a dolgot, ugyanis a fenti parancs a DMA módot kapcsolja be a
                      /dev/hdc eszközre.

                      Ezt „kézzel” csakis „root”-ként tudod megtenni.

                      Az SCSI emulációt általában az /etc/modules.conf-ban szokták „kivitelezni” az alábbiak szerint:

                      Ez mind nagyon szép és jó.
                      Csakhogy süsülinuxon NINCS hdx.
                      Ezért scsi emuláció sincs (már egy jó ideje).

                      Hozzászólás: msi m673x hangkártya probléma #2141862
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        ThomasX_85 wrote:
                        Kéne egy barátnő, Linux-ismeretekkel. LOL
                        ON

                        (Újabban a programozóknak is van szexuális élete. Hanyatlik a szakma. 19.gif  )

                      10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 5,804