Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 791-800 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: k3b megint #2079637
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Tony Magic wrote:
      Azt értem, hogy egy eszközt fel és le lehet csatolni. De a lemezt is? Az hogyan működik?

      Miért? A lemez nem egy eszköz?
      Ha beraksz egy lemezt (merevlemez, floppy, cd, dvd, furnérlemez 1.gif  ) akkor először is egy felbukkanó ablak megkérdi, hogy mit csináljon vele.
      A csatolás megjelenik a /media könyvtárban. (jelen esetben)
      Ellenőrizheted a ‘Meghajtók’ ikon alatt.
      Próbálj jobb gombbal rákattintani…

      Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136170
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Tony Magic wrote:
        Próbáltam frissíteni, de az alábbi üzenet fogadott amit a csatolt képen láthattok. Nem értem, hogyan kapcsolódik az ATI a kernelhez 🙁

        Próbáld az „összes lehetőség bekapcsolása” kijelölését.
        Egyébként úgy kapcsolódik, hogy az ati driver egy kernelmodul.

        Ja, és a local partíciódról valamit takaríts ki, vagy helyezd át máshova…
        A merevlemez nem úgy viselkedik, mint „nincs az a szekér, amire egy villával még föl nem férne”. 1.gif 

        Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136171
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Tony Magic wrote:
          Próbáltam frissíteni, de az alábbi üzenet fogadott amit a csatolt képen láthattok. Nem értem, hogyan kapcsolódik az ATI a kernelhez 🙁

          Próbáld az „összes lehetőség bekapcsolása” kijelölését.
          Egyébként úgy kapcsolódik, hogy az ati driver egy kernelmodul.

          Ja, és a local partíciódról valamit takaríts ki, vagy helyezd át máshova…
          A merevlemez nem úgy viselkedik, mint „nincs az a szekér, amire egy villával még föl nem férne”. 1.gif 

          Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155977
          Macskajancsi
          Felhasználó
            milfer wrote:
            Mi az, hogy.
            Egy hónap múlva már a következő projecten fognak dolgozni. wink.gif

            Fő szempontok:
            – a linuxos közösség összefogása – ugye az eddigi magyar disztrók nem felelnek meg az „igazi linuxfórum!” igényeinek, tehát nem besegíteni kell egy meglévőhöz, hanem újat csinálni
            – mindezt természetesen jó hangulatban. Erre valók a hozzászólásokban használható szmájlik sokasága. Némileg elfedi a semmitmondást, tévedéseket, félrevezetéseket.

            Időnként azon vigyorgok nagyokat, hogy észre sem vették:
            – az ellenség keze betette a lábát. 19.gif 

            Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155978
            Macskajancsi
            Felhasználó
              milfer wrote:
              Mi az, hogy.
              Egy hónap múlva már a következő projecten fognak dolgozni. wink.gif

              Fő szempontok:
              – a linuxos közösség összefogása – ugye az eddigi magyar disztrók nem felelnek meg az „igazi linuxfórum!” igényeinek, tehát nem besegíteni kell egy meglévőhöz, hanem újat csinálni
              – mindezt természetesen jó hangulatban. Erre valók a hozzászólásokban használható szmájlik sokasága. Némileg elfedi a semmitmondást, tévedéseket, félrevezetéseket.

              Időnként azon vigyorgok nagyokat, hogy észre sem vették:
              – az ellenség keze betette a lábát. 19.gif 

              Hozzászólás: k3b megint #2079635
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Tony Magic wrote:
                Lecsatoljam az írót írás előtt? Akkor hogyan fogja felismerni a k3b, hogy milyen eszközre kell írnia?

                Nem az írót kell lecsatolni, hanem a lemezt. 1.gif  A warez süsün erre a k3b figyelmeztet is. Azt hittem, a tied is warez, ezek szerint mégsem. 19.gif 
                Egyébként időnként frissíthetnéd a rendszert, kissé régi cuccok vannak rajta.

                Current version:
                kernel: 2.6.22.17-0.1-default
                k3b: 1.0.4
                kde: 3.5.9 release 53.2

                Hozzászólás: Skype videó támogatás #2139930
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  LordOfTheBoards wrote:
                  … Ha megnézzük, hogy a linuxos illetve windowsos verzió hol tart, akkor az nagyon kiábrándító!

                  Ezt kifejtenéd? Biztosan van róla dokumentáció, de attól nem leszek okosabb, azt hiszem. Nekem semmi gondom a szkájppal.
                  A vindózos beszélgetőpartnerek semmiféle rendellenességet nem jeleztek nekem vissza.

                  Hozzászólás: Skype videó támogatás #2139931
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    LordOfTheBoards wrote:
                    … Ha megnézzük, hogy a linuxos illetve windowsos verzió hol tart, akkor az nagyon kiábrándító!

                    Ezt kifejtenéd? Biztosan van róla dokumentáció, de attól nem leszek okosabb, azt hiszem. Nekem semmi gondom a szkájppal.
                    A vindózos beszélgetőpartnerek semmiféle rendellenességet nem jeleztek nekem vissza.

                    Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156513
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Ez egy image (képmás) fájl.
                      Jelenleg nincs ilyenem, majd estefelé megnézem.
                      A k3b-nek tudnia kell. De lehet, hogy a konqueror is kezeli.
                      Készítek egy ilyet, addig további kellemes keresgélést.
                      Emlékeim szerint a daemon tools hozza létre/kezeli, meg a ‘vob’ nevű programnál mintha ez lenne az alapértelmezett képmás formátum.

                      Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156514
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Ez egy image (képmás) fájl.
                        Jelenleg nincs ilyenem, majd estefelé megnézem.
                        A k3b-nek tudnia kell. De lehet, hogy a konqueror is kezeli.
                        Készítek egy ilyet, addig további kellemes keresgélést.
                        Emlékeim szerint a daemon tools hozza létre/kezeli, meg a ‘vob’ nevű programnál mintha ez lenne az alapértelmezett képmás formátum.

                      10 bejegyzés megtekintése - 791-800 / 5,804