Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 801-810 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Laptopot linux használatra. De milyen legyen? #2156435
    Macskajancsi
    Felhasználó
      zentus wrote:
      A köv. márkákat szerintem kerüld ha linuxot szeretnél tapasztalat: clevo, …

      A clevom majd’ 3 éve olyan, mint az álom…wink.gif

      Hozzászólás: Laptopot linux használatra. De milyen legyen? #2156436
      Macskajancsi
      Felhasználó
        zentus wrote:
        A köv. márkákat szerintem kerüld ha linuxot szeretnél tapasztalat: clevo, …

        A clevom majd’ 3 éve olyan, mint az álom…wink.gif

        Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155963
        Macskajancsi
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          Azt majd megnézem, ahogy tömegesen vízbe fojtják magukat a többi linuksz elleni tiltakozás végeredményeként. 19.gif

          Na itt röhögtem fel hangosan….21.gif 

          (És még mondja valaki, hogy itt nem jó a hangulat…)

          Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155964
          Macskajancsi
          Felhasználó
            vizsla wrote:
            Azt majd megnézem, ahogy tömegesen vízbe fojtják magukat a többi linuksz elleni tiltakozás végeredményeként. 19.gif

            Na itt röhögtem fel hangosan….21.gif 

            (És még mondja valaki, hogy itt nem jó a hangulat…)

            Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155947
            Macskajancsi
            Felhasználó
              violazoli wrote:
              Ez nem a probléma megkerülése, hanem a probléma megragadása annak LÉNYEGÉNÉL! Tudniillik egyszerűen minden bináris disztrót (és a Süsü is az!) alapvetően TÉVÚTNAK tartok. Ha tehát akármiért is, de a fószer „átigazol” a Gobo-hoz (ami forrásalapú!), hosszú távon igenis sokat nyer vele!

              Témánál vagyunk. 21.gif 
              Kezded bearanyozni a napomat.

              Közzéteszem tudományos megfigyelésemet:
              akármilyen témában, akármikor, akárhol
              eljutunk a gobolinuksz dicsőítéséhez.
              Persze csak akkor, ha violazoli nem sértődik meg valamiért már ennél korábban. 19.gif 

              Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155948
              Macskajancsi
              Felhasználó
                violazoli wrote:
                Ez nem a probléma megkerülése, hanem a probléma megragadása annak LÉNYEGÉNÉL! Tudniillik egyszerűen minden bináris disztrót (és a Süsü is az!) alapvetően TÉVÚTNAK tartok. Ha tehát akármiért is, de a fószer „átigazol” a Gobo-hoz (ami forrásalapú!), hosszú távon igenis sokat nyer vele!

                Témánál vagyunk. 21.gif 
                Kezded bearanyozni a napomat.

                Közzéteszem tudományos megfigyelésemet:
                akármilyen témában, akármikor, akárhol
                eljutunk a gobolinuksz dicsőítéséhez.
                Persze csak akkor, ha violazoli nem sértődik meg valamiért már ennél korábban. 19.gif 

                Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155943
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  violazoli wrote:
                  A Linux alapvető jellemzője, hogy egy feladatra többnyire több megoldás is lehetséges.

                  Az is egy megoldás, hogy más disztróra tér át…

                  Azt tudom, hogy Süsünél alapból nem települ az mp3 kodek. Tudom, hogy le lehet tölteni hozzá, de nem tudom, hogyan, mert sosem használtam Süsüt. Emiatt nem szóltam bele a témába. De épp emiatt nem is szeretem a Süsüt, plusz mert a Novell lepaktált a M$-al. Szóval nem is rossz tanács az a másik disztróra áttérés! Például javasolhatom a GoboLinuxot. Itt nem probléma az mp3 lejátszás.

                  Gratulálok a szakmailag pontos, tárgyszerű válaszhoz.
                  De ezért nem nyertél hangszórót.
                  Egyébként hogy az ezzel kapcsolatos ismeretedet növeljem: a süsüben ha rákattintasz (első használatkor) egy empéháromra, a felbukkanó ablak közli veled, hogy le kell tölteni a kodeket.
                  Választási lehetőségek: letöltés ill. mégsem.
                  Ha valaki a „mégsem”-re kattint, akkor persze meg kell kérdeznie a megoldást az „igazi linuxfórum!”-on.
                  Ahol is a fenti választ kapja.
                  Még megis köszöni.
                  Na ettől olyan jó ott a hangulat. 19.gif 

                  pomm wrote:
                  Zoli, eddig értelmes embernek tartottalak, ….

                  De te legalább beismered a tévedésedet….24.gif 

                  Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155944
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    violazoli wrote:
                    A Linux alapvető jellemzője, hogy egy feladatra többnyire több megoldás is lehetséges.

                    Az is egy megoldás, hogy más disztróra tér át…

                    Azt tudom, hogy Süsünél alapból nem települ az mp3 kodek. Tudom, hogy le lehet tölteni hozzá, de nem tudom, hogyan, mert sosem használtam Süsüt. Emiatt nem szóltam bele a témába. De épp emiatt nem is szeretem a Süsüt, plusz mert a Novell lepaktált a M$-al. Szóval nem is rossz tanács az a másik disztróra áttérés! Például javasolhatom a GoboLinuxot. Itt nem probléma az mp3 lejátszás.

                    Gratulálok a szakmailag pontos, tárgyszerű válaszhoz.
                    De ezért nem nyertél hangszórót.
                    Egyébként hogy az ezzel kapcsolatos ismeretedet növeljem: a süsüben ha rákattintasz (első használatkor) egy empéháromra, a felbukkanó ablak közli veled, hogy le kell tölteni a kodeket.
                    Választási lehetőségek: letöltés ill. mégsem.
                    Ha valaki a „mégsem”-re kattint, akkor persze meg kell kérdeznie a megoldást az „igazi linuxfórum!”-on.
                    Ahol is a fenti választ kapja.
                    Még megis köszöni.
                    Na ettől olyan jó ott a hangulat. 19.gif 

                    pomm wrote:
                    Zoli, eddig értelmes embernek tartottalak, ….

                    De te legalább beismered a tévedésedet….24.gif 

                    Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155933
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      pomm wrote:
                      Na jó, nem gonoszkodom!

                      Beleolvastam.
                      Hátborzongató az „igazi linuxfórum!”-on fellelhető szaktudás.
                      Pl.: mp3 lejátszása süsülinuxon. Megoldás: telepítsen másik disztrót.
                      Azér ez az oldal nem semmi.

                      Mindenesetre az ott levő hangulat bizonyára jó. (Amikor olvasok egypár ökörséget, az enyém is. 21.gif  )
                      A különféle disztrók működése már nem biztos.
                      De ki nem sz@rja le? 19.gif 

                      Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155934
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        pomm wrote:
                        Na jó, nem gonoszkodom!

                        Beleolvastam.
                        Hátborzongató az „igazi linuxfórum!”-on fellelhető szaktudás.
                        Pl.: mp3 lejátszása süsülinuxon. Megoldás: telepítsen másik disztrót.
                        Azér ez az oldal nem semmi.

                        Mindenesetre az ott levő hangulat bizonyára jó. (Amikor olvasok egypár ökörséget, az enyém is. 21.gif  )
                        A különféle disztrók működése már nem biztos.
                        De ki nem sz@rja le? 19.gif 

                      10 bejegyzés megtekintése - 801-810 / 5,804