Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
zolnagy wrote:Sziasztok!
Feltelepítettem a 10.3-t Gnome-al. Minden OK, de a telepítés utáni rendszerfrissítés után (kb. 150 frissítést töltött le) a bejelentkezési ablak ilyen lett (mellékelve)
A notim felbontása 1280X800. Itt a zöld rész olyan 1024X768 lehet.
Ha bejelentkezek, akkor az alaklmazások ablakait teljes méretre állítva, azok nem állnak be teljes méretre., hanem így (mellékelve)
Az xorg.conf-ban a „Screen” szekciónál beírtam az „1280×800”-t is a többi felbontás mellé, mert az nem volt ott, de nincs változás.
Találkoztatok már ilyennel? Ötlet?Ez úgy néz ki, mintha a képátló rosszul lenne megadva.
Biztos, hogy 16:10 van nálad?
Azon meg fölöttébb csodálkozom, hogy az xorg.conf-ban nálad hiányzott az 1280×800-as érték.
Annak „default” ott kéne lennie, akár van ilyen monitorod, akár nincs.
A sax2-t én ellenőrizném, ha még nem tetted meg.
A továbbiakra: amíg a yast-ban nem ellenőriztél mindent, addig ne gányolj bele a config fájlokba kézzel, mert ez a művelet automatikusan kikapcsolja a yast megfelelő moduljának az automatikáját.
Tehát csak és kizárólag akkor, ha pontosan tudod, mit csinálsz.
Egyébként milyen videovezérlő? Milyen driverrel?Quintipor wrote:….Szóval nem hiszem,hogy a kmail-lel van a gond.Én meg azt hiszem, hogy igen.
Azon a gépemen, ahol frissítéssel raktam fel az újabb süsüt, semmi gond.
Viszont egy másikon, ahol új telepítésként került fel, nem működött.
A problémát megkerültem: felraktam az evolution-t, az problémamentes.
Az okát nem vizsgáltam, mert lusta vagyok.
Quintipor wrote:….Szóval nem hiszem,hogy a kmail-lel van a gond.Én meg azt hiszem, hogy igen.
Azon a gépemen, ahol frissítéssel raktam fel az újabb süsüt, semmi gond.
Viszont egy másikon, ahol új telepítésként került fel, nem működött.
A problémát megkerültem: felraktam az evolution-t, az problémamentes.
Az okát nem vizsgáltam, mert lusta vagyok.
Radagast wrote:Most úgy látom, hogy ennek a laptopnak a hardverei még elég problémássak a linux autómatikus beállításoknak.Az ubuntut kilőttem mert:
– az energiakezelő kiakad és percenként kapcsolgatja ki be a monitoromat
– ahci-val befagy a rendszerindítás
– nincs webkamera és vezetéknélküli internet
– valamilyen hálózati eszköz leállítására hivatkozva nem állítja le a számítógépet, így csak a power gomb nyomvatartásával lehet leállítani.Így maradtam a Susénél, de így sem rózsás a helyzet.
– elősször cdről telepítettem , most másodszor hálózatról. Érdekes, hogy a hálózati telepítésénél megtalálta a webkamerát , a cdsnél nem.
– kellemetlen, hogy ubuntunál a samba kliens alapból működik itt nem, sőt a widows tartománytagság beállításánál állandóan „pam beállítási hibát ír ki”
– a képernyőt automatikusan úgy állította be hogy az ablakok az (automatikus)maximális méreten csak a képernyő közepéig érnek. Manuálisan, egyenként kell őket „kihúzni” teljes képernyősre. (15,4″ WXGA (1280×800)”
– A frissítések letöltése után a tálca elemeit elég rendesen összezavarja. (jobb szélről a balszélre stb.
– nem működik az indítópult
– nincs meghajtó a ar5006eg 802.11 b/g vezetéknélküli internethez.A mondataid végén pontot látok.
Van kérdés?
Radagast wrote:Most úgy látom, hogy ennek a laptopnak a hardverei még elég problémássak a linux autómatikus beállításoknak.Az ubuntut kilőttem mert:
– az energiakezelő kiakad és percenként kapcsolgatja ki be a monitoromat
– ahci-val befagy a rendszerindítás
– nincs webkamera és vezetéknélküli internet
– valamilyen hálózati eszköz leállítására hivatkozva nem állítja le a számítógépet, így csak a power gomb nyomvatartásával lehet leállítani.Így maradtam a Susénél, de így sem rózsás a helyzet.
– elősször cdről telepítettem , most másodszor hálózatról. Érdekes, hogy a hálózati telepítésénél megtalálta a webkamerát , a cdsnél nem.
– kellemetlen, hogy ubuntunál a samba kliens alapból működik itt nem, sőt a widows tartománytagság beállításánál állandóan „pam beállítási hibát ír ki”
– a képernyőt automatikusan úgy állította be hogy az ablakok az (automatikus)maximális méreten csak a képernyő közepéig érnek. Manuálisan, egyenként kell őket „kihúzni” teljes képernyősre. (15,4″ WXGA (1280×800)”
– A frissítések letöltése után a tálca elemeit elég rendesen összezavarja. (jobb szélről a balszélre stb.
– nem működik az indítópult
– nincs meghajtó a ar5006eg 802.11 b/g vezetéknélküli internethez.A mondataid végén pontot látok.
Van kérdés?
sk-skuba wrote:De ha már itt tartunk ,akkor van az uhu-nak egy nagyon szuper névnaptára,de az uhu csomag.Nincs ötletetek hogy hogy is lehetne más disztróra is telepíteni?mondjuk Zenwalk? :)Köszi előre is az ötleteket.Elárulod, hogy mi a program neve?
(De ha fizetsz egypár sört, lehet, hogy transzba esek, és rájövök.
)sk-skuba wrote:De ha már itt tartunk ,akkor van az uhu-nak egy nagyon szuper névnaptára,de az uhu csomag.Nincs ötletetek hogy hogy is lehetne más disztróra is telepíteni?mondjuk Zenwalk? :)Köszi előre is az ötleteket.Elárulod, hogy mi a program neve?
(De ha fizetsz egypár sört, lehet, hogy transzba esek, és rájövök.
)kisbetu wrote:Lyól összejött a csapat. Tényleg feltétel az írástudatlanság.
Azt nem tudom, poliverzumunk hogyan bírja a gyűrődést.Tegnap beleolvastam.
Meg kell mondjam, nagyon jól szórakoztam.Elsősorban a suse-problémákkal foglalkozó topikokat nézegettem, hát nem semmi. Ilyen felkészületlenséget és butaságok halmazát már régen láttam. Van pl. egy 5 (öt!) oldalas topik a net beüzemeléséről.
Egyik moderátor a másik után mondta a hülyeségeket, anélkül, hogy a rendszerről bármilyen fogalmuk lett volna.A kommentek közül Dr. Szöszi megjegyzései a legszórakoztatóbbak.
Gondolom, neki is szórakozás, hogy regelt oda. Bár ahogy kivettem a reagálásokból, nemigen fogják fel az ottani törzstagok, mi a mondandójának a lényege.
Tehát nem csak az írástudatlanság előfeltétel, hanem a szövegértés hiánya is.Majd egypár hónap múlva megint elnézek oda, biztosan fognak fejlődni.
Dr. Szöszinek meg további jó szórakozást!
kisbetu wrote:Lyól összejött a csapat. Tényleg feltétel az írástudatlanság.
Azt nem tudom, poliverzumunk hogyan bírja a gyűrődést.Tegnap beleolvastam.
Meg kell mondjam, nagyon jól szórakoztam.Elsősorban a suse-problémákkal foglalkozó topikokat nézegettem, hát nem semmi. Ilyen felkészületlenséget és butaságok halmazát már régen láttam. Van pl. egy 5 (öt!) oldalas topik a net beüzemeléséről.
Egyik moderátor a másik után mondta a hülyeségeket, anélkül, hogy a rendszerről bármilyen fogalmuk lett volna.A kommentek közül Dr. Szöszi megjegyzései a legszórakoztatóbbak.
Gondolom, neki is szórakozás, hogy regelt oda. Bár ahogy kivettem a reagálásokból, nemigen fogják fel az ottani törzstagok, mi a mondandójának a lényege.
Tehát nem csak az írástudatlanság előfeltétel, hanem a szövegértés hiánya is.Majd egypár hónap múlva megint elnézek oda, biztosan fognak fejlődni.
Dr. Szöszinek meg további jó szórakozást!
kisbetu wrote:(kéne egy t a címbe…)Múlt idő?
-
SzerzőBejegyzés
)