Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136059
    Macskajancsi
    Felhasználó
      zolnagy wrote:
      Sziasztok!

      Feltelepítettem a 10.3-t Gnome-al. Minden OK, de a telepítés utáni rendszerfrissítés után (kb. 150 frissítést töltött le) a bejelentkezési ablak ilyen lett (mellékelve)
      A notim felbontása 1280X800. Itt a zöld rész olyan 1024X768 lehet.
      Ha bejelentkezek, akkor az alaklmazások ablakait teljes méretre állítva, azok nem állnak be teljes méretre., hanem így (mellékelve)
      Az xorg.conf-ban a „Screen” szekciónál beírtam az „1280×800”-t is a többi felbontás mellé, mert az nem volt ott, de nincs változás.
      Találkoztatok már ilyennel? Ötlet?

      Ez úgy néz ki, mintha a képátló rosszul lenne megadva.
      Biztos, hogy  16:10 van nálad?
      Azon meg fölöttébb csodálkozom, hogy az xorg.conf-ban nálad hiányzott az 1280×800-as érték.
      Annak „default” ott kéne lennie, akár van ilyen monitorod, akár nincs.
      A sax2-t én ellenőrizném, ha még nem tetted meg.
      A továbbiakra: amíg a yast-ban nem ellenőriztél mindent, addig ne gányolj bele a config fájlokba kézzel, mert ez a művelet automatikusan kikapcsolja a yast megfelelő moduljának az automatikáját.
      Tehát csak és kizárólag akkor, ha pontosan tudod, mit csinálsz.
      Egyébként milyen videovezérlő? Milyen driverrel?

      Hozzászólás: suse 10.2 alatt e-mail küldés #2139028
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Quintipor wrote:
        ….Szóval nem hiszem,hogy a kmail-lel van a gond.

        Én meg azt hiszem, hogy igen.
        Azon a gépemen, ahol frissítéssel raktam fel az újabb süsüt, semmi gond.
        Viszont egy másikon, ahol új telepítésként került fel, nem működött.
        A problémát megkerültem: felraktam az evolution-t, az problémamentes.
        Az okát nem vizsgáltam, mert lusta vagyok. 1.gif 

        Hozzászólás: suse 10.2 alatt e-mail küldés #2139029
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Quintipor wrote:
          ….Szóval nem hiszem,hogy a kmail-lel van a gond.

          Én meg azt hiszem, hogy igen.
          Azon a gépemen, ahol frissítéssel raktam fel az újabb süsüt, semmi gond.
          Viszont egy másikon, ahol új telepítésként került fel, nem működött.
          A problémát megkerültem: felraktam az evolution-t, az problémamentes.
          Az okát nem vizsgáltam, mert lusta vagyok. 1.gif 

          Hozzászólás: MSI vr601-012hu linux telepítési gondok #2154555
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Radagast wrote:
            Most úgy látom, hogy ennek a laptopnak a hardverei még elég problémássak a linux autómatikus beállításoknak.

            Az ubuntut kilőttem mert:
            – az energiakezelő kiakad és percenként kapcsolgatja ki be a monitoromat
            – ahci-val befagy a rendszerindítás
            – nincs webkamera és vezetéknélküli internet
            – valamilyen hálózati eszköz leállítására hivatkozva nem állítja le a számítógépet, így csak a power gomb nyomvatartásával lehet leállítani.

            Így maradtam a Susénél, de így sem rózsás a helyzet.
            – elősször cdről telepítettem , most másodszor hálózatról. Érdekes, hogy a hálózati telepítésénél megtalálta a webkamerát , a cdsnél nem.
            – kellemetlen, hogy ubuntunál a samba kliens alapból működik itt nem, sőt a widows tartománytagság beállításánál állandóan „pam beállítási hibát ír ki”
            – a képernyőt automatikusan úgy állította be hogy az ablakok az (automatikus)maximális méreten csak a képernyő közepéig érnek. Manuálisan, egyenként kell őket „kihúzni” teljes képernyősre. (15,4″ WXGA (1280×800)”
            – A frissítések letöltése után a tálca elemeit elég rendesen összezavarja. (jobb szélről a balszélre stb.
            – nem működik az indítópult
            – nincs meghajtó a ar5006eg 802.11 b/g vezetéknélküli internethez.

            A mondataid végén pontot látok.
            Van kérdés? 1.gif 

            Hozzászólás: MSI vr601-012hu linux telepítési gondok #2154556
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Radagast wrote:
              Most úgy látom, hogy ennek a laptopnak a hardverei még elég problémássak a linux autómatikus beállításoknak.

              Az ubuntut kilőttem mert:
              – az energiakezelő kiakad és percenként kapcsolgatja ki be a monitoromat
              – ahci-val befagy a rendszerindítás
              – nincs webkamera és vezetéknélküli internet
              – valamilyen hálózati eszköz leállítására hivatkozva nem állítja le a számítógépet, így csak a power gomb nyomvatartásával lehet leállítani.

              Így maradtam a Susénél, de így sem rózsás a helyzet.
              – elősször cdről telepítettem , most másodszor hálózatról. Érdekes, hogy a hálózati telepítésénél megtalálta a webkamerát , a cdsnél nem.
              – kellemetlen, hogy ubuntunál a samba kliens alapból működik itt nem, sőt a widows tartománytagság beállításánál állandóan „pam beállítási hibát ír ki”
              – a képernyőt automatikusan úgy állította be hogy az ablakok az (automatikus)maximális méreten csak a képernyő közepéig érnek. Manuálisan, egyenként kell őket „kihúzni” teljes képernyősre. (15,4″ WXGA (1280×800)”
              – A frissítések letöltése után a tálca elemeit elég rendesen összezavarja. (jobb szélről a balszélre stb.
              – nem működik az indítópult
              – nincs meghajtó a ar5006eg 802.11 b/g vezetéknélküli internethez.

              A mondataid végén pontot látok.
              Van kérdés? 1.gif 

              Hozzászólás: Naptár #2155021
              Macskajancsi
              Felhasználó
                sk-skuba wrote:
                De ha már itt tartunk ,akkor van az uhu-nak egy nagyon szuper névnaptára,de az uhu csomag.Nincs ötletetek hogy hogy is lehetne más disztróra is telepíteni?mondjuk Zenwalk? :)Köszi előre is az ötleteket.

                Elárulod, hogy mi a program neve?
                (De ha fizetsz egypár sört, lehet, hogy transzba esek, és  rájövök.  19.gif  )

                Hozzászólás: Naptár #2155022
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  sk-skuba wrote:
                  De ha már itt tartunk ,akkor van az uhu-nak egy nagyon szuper névnaptára,de az uhu csomag.Nincs ötletetek hogy hogy is lehetne más disztróra is telepíteni?mondjuk Zenwalk? :)Köszi előre is az ötleteket.

                  Elárulod, hogy mi a program neve?
                  (De ha fizetsz egypár sört, lehet, hogy transzba esek, és  rájövök.  19.gif  )

                  Hozzászólás: Fórum fórum hátán #2149426
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Lyól összejött a csapat. Tényleg feltétel az írástudatlanság.
                    Azt nem tudom, poliverzumunk hogyan bírja a gyűrődést.

                    Tegnap beleolvastam.
                    Meg kell mondjam, nagyon jól szórakoztam.

                    Elsősorban a suse-problémákkal foglalkozó topikokat nézegettem, hát nem semmi. Ilyen felkészületlenséget és butaságok halmazát már régen láttam. Van pl. egy 5 (öt!) oldalas topik  a net beüzemeléséről.
                    Egyik moderátor a másik után mondta a hülyeségeket, anélkül, hogy a rendszerről bármilyen fogalmuk lett volna.

                    A kommentek közül Dr. Szöszi megjegyzései a legszórakoztatóbbak.
                    Gondolom, neki is szórakozás, hogy regelt oda. Bár ahogy kivettem a reagálásokból, nemigen fogják fel az ottani törzstagok, mi a mondandójának a lényege.
                    Tehát nem csak az írástudatlanság előfeltétel, hanem a szövegértés hiánya is.

                    Majd egypár hónap múlva megint elnézek oda, biztosan fognak fejlődni.
                    Dr. Szöszinek meg további jó szórakozást! 19.gif 

                    Hozzászólás: Fórum fórum hátán #2149427
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      Lyól összejött a csapat. Tényleg feltétel az írástudatlanság.
                      Azt nem tudom, poliverzumunk hogyan bírja a gyűrődést.

                      Tegnap beleolvastam.
                      Meg kell mondjam, nagyon jól szórakoztam.

                      Elsősorban a suse-problémákkal foglalkozó topikokat nézegettem, hát nem semmi. Ilyen felkészületlenséget és butaságok halmazát már régen láttam. Van pl. egy 5 (öt!) oldalas topik  a net beüzemeléséről.
                      Egyik moderátor a másik után mondta a hülyeségeket, anélkül, hogy a rendszerről bármilyen fogalmuk lett volna.

                      A kommentek közül Dr. Szöszi megjegyzései a legszórakoztatóbbak.
                      Gondolom, neki is szórakozás, hogy regelt oda. Bár ahogy kivettem a reagálásokból, nemigen fogják fel az ottani törzstagok, mi a mondandójának a lényege.
                      Tehát nem csak az írástudatlanság előfeltétel, hanem a szövegértés hiánya is.

                      Majd egypár hónap múlva megint elnézek oda, biztosan fognak fejlődni.
                      Dr. Szöszinek meg további jó szórakozást! 19.gif 

                      Hozzászólás: Fordulópont a Linux terjedésében #2154913
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        (kéne egy t a címbe…)

                        Múlt idő? 21.gif 

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 5,804