Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: DVD-RW – sorozatosan elrontott dvd-k… #2154526
    Macskajancsi
    Felhasználó
      milfer wrote:
      Nekem NEC íróm van és ahhoz van linuxos firmware frissítő progi.

      Hol?

      Hozzászólás: DVD-RW – sorozatosan elrontott dvd-k… #2154527
      Macskajancsi
      Felhasználó
        milfer wrote:
        Nekem NEC íróm van és ahhoz van linuxos firmware frissítő progi.

        Hol?

        Hozzászólás: mikrofon csodák #2154591
        Macskajancsi
        Felhasználó
          salaud wrote:

          Skype (2.0.0.27 beta)

          Talán nem beta verziót kéne használni, és panaszkodni, hogy nem megy…

          Megy az minden gond nélkül. De van már újabb is ennél.
          Sőt, a webkamera is megy rajta rendesen.

          Mégis csak a mixer táján kéne bogarászni, úgy gondolom.

          Hozzászólás: mikrofon csodák #2154592
          Macskajancsi
          Felhasználó
            salaud wrote:

            Skype (2.0.0.27 beta)

            Talán nem beta verziót kéne használni, és panaszkodni, hogy nem megy…

            Megy az minden gond nélkül. De van már újabb is ennél.
            Sőt, a webkamera is megy rajta rendesen.

            Mégis csak a mixer táján kéne bogarászni, úgy gondolom.

            Hozzászólás: MSI vr601-012hu linux telepítési gondok #2154550
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Radagast wrote:
              Salaud köszi, ezen már el lehet indulni. Boot frissítés alatt mit értetek?

              Macskajancsi: Általában véve egyetértek veled, a linuxolás is részben erről szól.
              De itt most kiélezett a helyzet, hogy maradhat e a linux vagy hozzáláncolnak egy windowshoz amit még meg is kell venni.
              Az Ubuntuval mivel otthon is az van elég jól ki vagyok már békülve, de rá kellett jönnöm, ha most susét akarok akkor egy csomó mindent előről kéne kezdeni pl:

              – Nincs Angband csomag !!!!
              – Skype telepítéséhez gnome alatt utánna kell nézni és telepíteni plusz függőségeket.
              – nincs meg a gyorsindítási panellem
              – érdekes módon olyan lakalmazások amik ubuntuban magyarul vannak itt csak félig magyarul.
              – kicsit bonyolúltabb szoftvermenedzsment
              – és teljesen más „start menű”
              – nem minden feltelepített szoftvert rak be az elérési listába
              – és mindennek a teteje, hogynem jön le torrenten a Suse linux Bible 10 csak félig

              Köszi

              Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz, 1.gif  de:
              – a suse is linux, nem csak az ubuntu 19.gif 
              1. Nem tudom, mi az az „angband’, de ha ez egy szoftver, akkor az ‘alien’ használatával fel tudod telepíteni pl. .deb csomagból.
              2. A Skype-pal semmilyen probléma nincs. A telepítési forrásokat meg kell adni, és automatikusan felrakja a függőségeket, ha kell neki
              3. A panelt úgy bűvölöd, ahogy akarod. Az ablakkezelők nem disztróspecifikusak.
              4. Milyen alkalmazások nem tudnak teljesen magyarul? Konkrét kérdésre kaphatsz konkrét választ.
              5. A szoftvermenedzsment egyáltalán nem bonyolultabb, hanem más. De ha a szokás hatalma alapján apt-ot akarsz használni, tedd azt.
              http://en.opensuse.org/Apt
              6. A start-menün nem akadnék fent. Kell legalább másfél perc, hogy megszokd. 1.gif 
              7. Ha valamit forrásból teszel fel, az valóban nincs benne. Ha apt-ot használsz, akkor benne van?
              8. Nane.

              Szerk.:

              Radagast wrote:
              – és mindennek a teteje, hogynem jön le torrenten a Suse linux Bible 10 csak félig

              Megnéztem. Letöltési idő: 5 perc 6 másodperc. Nem félig. Egészen.
              Átküldjem? 20.gif 
              Úgyhogy a „Nane” megjegyzésemet fenntartom.

              Hozzászólás: MSI vr601-012hu linux telepítési gondok #2154551
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Radagast wrote:
                Salaud köszi, ezen már el lehet indulni. Boot frissítés alatt mit értetek?

                Macskajancsi: Általában véve egyetértek veled, a linuxolás is részben erről szól.
                De itt most kiélezett a helyzet, hogy maradhat e a linux vagy hozzáláncolnak egy windowshoz amit még meg is kell venni.
                Az Ubuntuval mivel otthon is az van elég jól ki vagyok már békülve, de rá kellett jönnöm, ha most susét akarok akkor egy csomó mindent előről kéne kezdeni pl:

                – Nincs Angband csomag !!!!
                – Skype telepítéséhez gnome alatt utánna kell nézni és telepíteni plusz függőségeket.
                – nincs meg a gyorsindítási panellem
                – érdekes módon olyan lakalmazások amik ubuntuban magyarul vannak itt csak félig magyarul.
                – kicsit bonyolúltabb szoftvermenedzsment
                – és teljesen más „start menű”
                – nem minden feltelepített szoftvert rak be az elérési listába
                – és mindennek a teteje, hogynem jön le torrenten a Suse linux Bible 10 csak félig

                Köszi

                Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz, 1.gif  de:
                – a suse is linux, nem csak az ubuntu 19.gif 
                1. Nem tudom, mi az az „angband’, de ha ez egy szoftver, akkor az ‘alien’ használatával fel tudod telepíteni pl. .deb csomagból.
                2. A Skype-pal semmilyen probléma nincs. A telepítési forrásokat meg kell adni, és automatikusan felrakja a függőségeket, ha kell neki
                3. A panelt úgy bűvölöd, ahogy akarod. Az ablakkezelők nem disztróspecifikusak.
                4. Milyen alkalmazások nem tudnak teljesen magyarul? Konkrét kérdésre kaphatsz konkrét választ.
                5. A szoftvermenedzsment egyáltalán nem bonyolultabb, hanem más. De ha a szokás hatalma alapján apt-ot akarsz használni, tedd azt.
                http://en.opensuse.org/Apt
                6. A start-menün nem akadnék fent. Kell legalább másfél perc, hogy megszokd. 1.gif 
                7. Ha valamit forrásból teszel fel, az valóban nincs benne. Ha apt-ot használsz, akkor benne van?
                8. Nane.

                Szerk.:

                Radagast wrote:
                – és mindennek a teteje, hogynem jön le torrenten a Suse linux Bible 10 csak félig

                Megnéztem. Letöltési idő: 5 perc 6 másodperc. Nem félig. Egészen.
                Átküldjem? 20.gif 
                Úgyhogy a „Nane” megjegyzésemet fenntartom.

                Hozzászólás: MSI vr601-012hu linux telepítési gondok #2154542
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Radagast wrote:
                  ….. (a Susét sajnos nagyon idegennek találom)

                  Az ismeretlentől nem félni kell, hanem megismerni.
                  Félni azután sem késő. 21.gif 

                  Hozzászólás: MSI vr601-012hu linux telepítési gondok #2154543
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Radagast wrote:
                    ….. (a Susét sajnos nagyon idegennek találom)

                    Az ismeretlentől nem félni kell, hanem megismerni.
                    Félni azután sem késő. 21.gif 

                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Részemről a KCharselect-et használom. Kint van az asztalon.
                      Igaz, ez nem egy billentyűnyomás.
                      Kijelölés – Ctrl-C – Ctrl-V

                      (A scharf ss egyébként „nem hivatalosan” használatos. Nekem ott van a magyar klaviatúrán. Alt Gr+Á)

                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Részemről a KCharselect-et használom. Kint van az asztalon.
                        Igaz, ez nem egy billentyűnyomás.
                        Kijelölés – Ctrl-C – Ctrl-V

                        (A scharf ss egyébként „nem hivatalosan” használatos. Nekem ott van a magyar klaviatúrán. Alt Gr+Á)

                      10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 5,804