Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
milfer wrote:Nekem NEC íróm van és ahhoz van linuxos firmware frissítő progi.
Hol?
milfer wrote:Nekem NEC íróm van és ahhoz van linuxos firmware frissítő progi.Hol?
salaud wrote:Skype (2.0.0.27 beta)
Talán nem beta verziót kéne használni, és panaszkodni, hogy nem megy…
Megy az minden gond nélkül. De van már újabb is ennél.
Sőt, a webkamera is megy rajta rendesen.Mégis csak a mixer táján kéne bogarászni, úgy gondolom.
salaud wrote:Skype (2.0.0.27 beta)
Talán nem beta verziót kéne használni, és panaszkodni, hogy nem megy…
Megy az minden gond nélkül. De van már újabb is ennél.
Sőt, a webkamera is megy rajta rendesen.Mégis csak a mixer táján kéne bogarászni, úgy gondolom.
Radagast wrote:Salaud köszi, ezen már el lehet indulni. Boot frissítés alatt mit értetek?Macskajancsi: Általában véve egyetértek veled, a linuxolás is részben erről szól.
De itt most kiélezett a helyzet, hogy maradhat e a linux vagy hozzáláncolnak egy windowshoz amit még meg is kell venni.
Az Ubuntuval mivel otthon is az van elég jól ki vagyok már békülve, de rá kellett jönnöm, ha most susét akarok akkor egy csomó mindent előről kéne kezdeni pl:– Nincs Angband csomag !!!!
– Skype telepítéséhez gnome alatt utánna kell nézni és telepíteni plusz függőségeket.
– nincs meg a gyorsindítási panellem
– érdekes módon olyan lakalmazások amik ubuntuban magyarul vannak itt csak félig magyarul.
– kicsit bonyolúltabb szoftvermenedzsment
– és teljesen más „start menű”
– nem minden feltelepített szoftvert rak be az elérési listába
– és mindennek a teteje, hogynem jön le torrenten a Suse linux Bible 10 csak féligKöszi
Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz,
de:
– a suse is linux, nem csak az ubuntu
1. Nem tudom, mi az az „angband’, de ha ez egy szoftver, akkor az ‘alien’ használatával fel tudod telepíteni pl. .deb csomagból.
2. A Skype-pal semmilyen probléma nincs. A telepítési forrásokat meg kell adni, és automatikusan felrakja a függőségeket, ha kell neki
3. A panelt úgy bűvölöd, ahogy akarod. Az ablakkezelők nem disztróspecifikusak.
4. Milyen alkalmazások nem tudnak teljesen magyarul? Konkrét kérdésre kaphatsz konkrét választ.
5. A szoftvermenedzsment egyáltalán nem bonyolultabb, hanem más. De ha a szokás hatalma alapján apt-ot akarsz használni, tedd azt.
http://en.opensuse.org/Apt
6. A start-menün nem akadnék fent. Kell legalább másfél perc, hogy megszokd.
7. Ha valamit forrásból teszel fel, az valóban nincs benne. Ha apt-ot használsz, akkor benne van?
8. Nane.Szerk.:
Radagast wrote:– és mindennek a teteje, hogynem jön le torrenten a Suse linux Bible 10 csak féligMegnéztem. Letöltési idő: 5 perc 6 másodperc. Nem félig. Egészen.
Átküldjem?
Úgyhogy a „Nane” megjegyzésemet fenntartom.Radagast wrote:Salaud köszi, ezen már el lehet indulni. Boot frissítés alatt mit értetek?Macskajancsi: Általában véve egyetértek veled, a linuxolás is részben erről szól.
De itt most kiélezett a helyzet, hogy maradhat e a linux vagy hozzáláncolnak egy windowshoz amit még meg is kell venni.
Az Ubuntuval mivel otthon is az van elég jól ki vagyok már békülve, de rá kellett jönnöm, ha most susét akarok akkor egy csomó mindent előről kéne kezdeni pl:– Nincs Angband csomag !!!!
– Skype telepítéséhez gnome alatt utánna kell nézni és telepíteni plusz függőségeket.
– nincs meg a gyorsindítási panellem
– érdekes módon olyan lakalmazások amik ubuntuban magyarul vannak itt csak félig magyarul.
– kicsit bonyolúltabb szoftvermenedzsment
– és teljesen más „start menű”
– nem minden feltelepített szoftvert rak be az elérési listába
– és mindennek a teteje, hogynem jön le torrenten a Suse linux Bible 10 csak féligKöszi
Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz,
de:
– a suse is linux, nem csak az ubuntu
1. Nem tudom, mi az az „angband’, de ha ez egy szoftver, akkor az ‘alien’ használatával fel tudod telepíteni pl. .deb csomagból.
2. A Skype-pal semmilyen probléma nincs. A telepítési forrásokat meg kell adni, és automatikusan felrakja a függőségeket, ha kell neki
3. A panelt úgy bűvölöd, ahogy akarod. Az ablakkezelők nem disztróspecifikusak.
4. Milyen alkalmazások nem tudnak teljesen magyarul? Konkrét kérdésre kaphatsz konkrét választ.
5. A szoftvermenedzsment egyáltalán nem bonyolultabb, hanem más. De ha a szokás hatalma alapján apt-ot akarsz használni, tedd azt.
http://en.opensuse.org/Apt
6. A start-menün nem akadnék fent. Kell legalább másfél perc, hogy megszokd.
7. Ha valamit forrásból teszel fel, az valóban nincs benne. Ha apt-ot használsz, akkor benne van?
8. Nane.Szerk.:
Radagast wrote:– és mindennek a teteje, hogynem jön le torrenten a Suse linux Bible 10 csak féligMegnéztem. Letöltési idő: 5 perc 6 másodperc. Nem félig. Egészen.
Átküldjem?
Úgyhogy a „Nane” megjegyzésemet fenntartom.Radagast wrote:….. (a Susét sajnos nagyon idegennek találom)Az ismeretlentől nem félni kell, hanem megismerni.
Félni azután sem késő.
Radagast wrote:….. (a Susét sajnos nagyon idegennek találom)Az ismeretlentől nem félni kell, hanem megismerni.
Félni azután sem késő.
Részemről a KCharselect-et használom. Kint van az asztalon.
Igaz, ez nem egy billentyűnyomás.
Kijelölés – Ctrl-C – Ctrl-V(A scharf ss egyébként „nem hivatalosan” használatos. Nekem ott van a magyar klaviatúrán. Alt Gr+Á)
Részemről a KCharselect-et használom. Kint van az asztalon.
Igaz, ez nem egy billentyűnyomás.
Kijelölés – Ctrl-C – Ctrl-V(A scharf ss egyébként „nem hivatalosan” használatos. Nekem ott van a magyar klaviatúrán. Alt Gr+Á)
-
SzerzőBejegyzés
de: