Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ELaci wrote:
M.J. helyében jól megsértődnék.
Még jó, hogy nem vagyok a helyében.Ki az az M.J ?
Csak nem az a kifehérített rothadó orrú?
🙂Mondd, ELaci, te helyből bunkó vagy, vagy edzel rá külön?
Ez nem az első kedvességed irányomban.Felhívom becses figyelmedet arra, hogy a személyeskedő sértegetés ezen a fórumon nem elfogadott magatartás.
Mindenesetre ma megint tanultam valamit.Nem tőled, hanem rólad.
ELaci wrote:M.J. helyében jól megsértődnék.
Még jó, hogy nem vagyok a helyében.Ki az az M.J ?
Csak nem az a kifehérített rothadó orrú?
🙂Mondd, ELaci, te helyből bunkó vagy, vagy edzel rá külön?
Ez nem az első kedvességed irányomban.Felhívom becses figyelmedet arra, hogy a személyeskedő sértegetés ezen a fórumon nem elfogadott magatartás.
Mindenesetre ma megint tanultam valamit.Nem tőled, hanem rólad.
Ismereteim szerint ehhez az kell, hogy a hangkártyád midi kimenetére olyan eszköz legyen csatlakoztatva, ami képes erre a funkcióra.
(Kávéfőzőt nem javaslom, az csak szörcsög.)
Amennyiben nincs ilyen eszközöd, pl. a timidity nevű szoftver tudja ezt a mutatványt.Ismereteim szerint ehhez az kell, hogy a hangkártyád midi kimenetére olyan eszköz legyen csatlakoztatva, ami képes erre a funkcióra.
(Kávéfőzőt nem javaslom, az csak szörcsög.)
Amennyiben nincs ilyen eszközöd, pl. a timidity nevű szoftver tudja ezt a mutatványt.erdsiger wrote:….mindesenestre jó hír, hogy SuSE alapból támogatja, remélem a kernelfordítással nem rontottam a helyzeten…Addig támogatja alapból, amíg nem fordítasz rá saját kernelt.
Mint már írtam vala, a süsünek saját peccselt kernele van. Ettől függetlenül felteheted rá akár a vanilla kernelt is (rpm-ből, ott csücsül a repóban), vagy bármi mást.
Csak így a működéssel szembeni elvárásod nem tűnik megalapozottnak.
Úgyhogy sany hozzászólása jogos.
erdsiger wrote:….mindesenestre jó hír, hogy SuSE alapból támogatja, remélem a kernelfordítással nem rontottam a helyzeten…Addig támogatja alapból, amíg nem fordítasz rá saját kernelt.
Mint már írtam vala, a süsünek saját peccselt kernele van. Ettől függetlenül felteheted rá akár a vanilla kernelt is (rpm-ből, ott csücsül a repóban), vagy bármi mást.
Csak így a működéssel szembeni elvárásod nem tűnik megalapozottnak.
Úgyhogy sany hozzászólása jogos.
Hümm.
A lányom karácsonyra kapott laptopjába ilyen wifi kártya került.
Csak azt tudom elmesélni, ami történt:
yast – hálókártya beállítása –
felpakolta a szükséges csomagokat (a xen-kernel modult nem volt közte, de az ipw-firmware igen – ez nálad nem látszik)
Beírtam a titkosítási kulcsokat, és azonnal volt net.Semmiféle mac80211-et nem építettem be a kernelbe. Nyilván benne van. Lehet, hogy ezzel gányoltad szét.
A süsülinux egy peccselt kernelt használ, pont azért, hogy a júzernek ilyesmivel ne kelljen foglalkoznia.
A xen-kernelmodul csak akkor kell, ha futtatsz egy virtuális gépet, és azon is használni akarod az eszközt.Összefoglalva: nem hegesztettem semmit, nem faragtam a biteket, hanem kattintgattam a beállítómodulban.
Ennek ellenére (vagy éppen ezért) kifogástalanul működik.
Hümm.
A lányom karácsonyra kapott laptopjába ilyen wifi kártya került.
Csak azt tudom elmesélni, ami történt:
yast – hálókártya beállítása –
felpakolta a szükséges csomagokat (a xen-kernel modult nem volt közte, de az ipw-firmware igen – ez nálad nem látszik)
Beírtam a titkosítási kulcsokat, és azonnal volt net.Semmiféle mac80211-et nem építettem be a kernelbe. Nyilván benne van. Lehet, hogy ezzel gányoltad szét.
A süsülinux egy peccselt kernelt használ, pont azért, hogy a júzernek ilyesmivel ne kelljen foglalkoznia.
A xen-kernelmodul csak akkor kell, ha futtatsz egy virtuális gépet, és azon is használni akarod az eszközt.Összefoglalva: nem hegesztettem semmit, nem faragtam a biteket, hanem kattintgattam a beállítómodulban.
Ennek ellenére (vagy éppen ezért) kifogástalanul működik.
Tehát a „first (2, 3,stb) virtual console” korrekt magyar fordítása:
mélykonzol
A mély víz pedig ezek szerint „first (2nd, 3rd) virtual water”.
http://www.google.hu/search?q=m%C3%A9lykonzol&hl=hu&filter=0
Tehát a „first (2, 3,stb) virtual console” korrekt magyar fordítása:
mélykonzol
A mély víz pedig ezek szerint „first (2nd, 3rd) virtual water”.
http://www.google.hu/search?q=m%C3%A9lykonzol&hl=hu&filter=0
-
SzerzőBejegyzés