Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Rosegarden midi lejátszás #2153729
    Macskajancsi
    Felhasználó
      ELaci wrote:

      M.J. helyében jól megsértődnék.
      Még jó, hogy nem vagyok a helyében.

      Ki az az M.J ?
      Csak nem az a kifehérített rothadó orrú?
      🙂

      Mondd, ELaci, te helyből bunkó vagy, vagy edzel rá külön?
      Ez nem az első kedvességed irányomban.

      Felhívom becses figyelmedet arra, hogy a személyeskedő sértegetés ezen a fórumon nem elfogadott magatartás.
      Mindenesetre ma megint tanultam valamit.

      Nem tőled, hanem rólad.

      Hozzászólás: Rosegarden midi lejátszás #2153730
      Macskajancsi
      Felhasználó
        ELaci wrote:

        M.J. helyében jól megsértődnék.
        Még jó, hogy nem vagyok a helyében.

        Ki az az M.J ?
        Csak nem az a kifehérített rothadó orrú?
        🙂

        Mondd, ELaci, te helyből bunkó vagy, vagy edzel rá külön?
        Ez nem az első kedvességed irányomban.

        Felhívom becses figyelmedet arra, hogy a személyeskedő sértegetés ezen a fórumon nem elfogadott magatartás.
        Mindenesetre ma megint tanultam valamit.

        Nem tőled, hanem rólad.

        Hozzászólás: Rosegarden midi lejátszás #2153707
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Ismereteim szerint ehhez az kell, hogy a hangkártyád midi kimenetére olyan eszköz legyen csatlakoztatva, ami képes erre a funkcióra.
          (Kávéfőzőt nem javaslom, az csak szörcsög.)
          Amennyiben nincs ilyen eszközöd, pl. a timidity nevű szoftver tudja ezt a mutatványt.

          Hozzászólás: Rosegarden midi lejátszás #2153708
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Ismereteim szerint ehhez az kell, hogy a hangkártyád midi kimenetére olyan eszköz legyen csatlakoztatva, ami képes erre a funkcióra.
            (Kávéfőzőt nem javaslom, az csak szörcsög.)
            Amennyiben nincs ilyen eszközöd, pl. a timidity nevű szoftver tudja ezt a mutatványt.

            Hozzászólás: Wifi driver #2153587
            Macskajancsi
            Felhasználó
              erdsiger wrote:
              ….mindesenestre jó hír, hogy SuSE alapból támogatja, remélem a kernelfordítással nem rontottam a helyzeten…

              Addig támogatja alapból, amíg nem fordítasz rá saját kernelt.
              Mint már írtam vala, a süsünek saját peccselt kernele van. Ettől függetlenül felteheted rá akár a vanilla kernelt is (rpm-ből, ott csücsül a repóban), vagy bármi mást.
              Csak így a működéssel szembeni elvárásod nem tűnik megalapozottnak.
              Úgyhogy sany hozzászólása jogos. 19.gif 

              Hozzászólás: Wifi driver #2153588
              Macskajancsi
              Felhasználó
                erdsiger wrote:
                ….mindesenestre jó hír, hogy SuSE alapból támogatja, remélem a kernelfordítással nem rontottam a helyzeten…

                Addig támogatja alapból, amíg nem fordítasz rá saját kernelt.
                Mint már írtam vala, a süsünek saját peccselt kernele van. Ettől függetlenül felteheted rá akár a vanilla kernelt is (rpm-ből, ott csücsül a repóban), vagy bármi mást.
                Csak így a működéssel szembeni elvárásod nem tűnik megalapozottnak.
                Úgyhogy sany hozzászólása jogos. 19.gif 

                Hozzászólás: Wifi driver #2153581
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Hümm.
                  A lányom karácsonyra kapott laptopjába ilyen wifi kártya került.
                  Csak azt tudom elmesélni, ami történt:
                  yast – hálókártya beállítása –
                  felpakolta a szükséges csomagokat (a xen-kernel modult nem volt közte, de az ipw-firmware igen – ez nálad nem látszik)
                  Beírtam a titkosítási kulcsokat, és azonnal volt net.

                  Semmiféle mac80211-et nem építettem be a kernelbe. Nyilván benne van. Lehet, hogy ezzel gányoltad szét.
                  A süsülinux egy peccselt kernelt használ, pont azért, hogy a júzernek ilyesmivel ne kelljen foglalkoznia.
                  A xen-kernelmodul csak akkor kell, ha futtatsz egy virtuális gépet, és azon is használni akarod az eszközt.

                  Összefoglalva: nem hegesztettem semmit, nem faragtam a biteket, hanem kattintgattam a beállítómodulban.
                  Ennek ellenére (vagy éppen ezért) kifogástalanul működik. 1.gif 

                  Hozzászólás: Wifi driver #2153582
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Hümm.
                    A lányom karácsonyra kapott laptopjába ilyen wifi kártya került.
                    Csak azt tudom elmesélni, ami történt:
                    yast – hálókártya beállítása –
                    felpakolta a szükséges csomagokat (a xen-kernel modult nem volt közte, de az ipw-firmware igen – ez nálad nem látszik)
                    Beírtam a titkosítási kulcsokat, és azonnal volt net.

                    Semmiféle mac80211-et nem építettem be a kernelbe. Nyilván benne van. Lehet, hogy ezzel gányoltad szét.
                    A süsülinux egy peccselt kernelt használ, pont azért, hogy a júzernek ilyesmivel ne kelljen foglalkoznia.
                    A xen-kernelmodul csak akkor kell, ha futtatsz egy virtuális gépet, és azon is használni akarod az eszközt.

                    Összefoglalva: nem hegesztettem semmit, nem faragtam a biteket, hanem kattintgattam a beállítómodulban.
                    Ennek ellenére (vagy éppen ezért) kifogástalanul működik. 1.gif 

                    Hozzászólás: screenshot #2153369
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Tehát a „first (2, 3,stb)  virtual console” korrekt magyar fordítása:
                      mélykonzol 1.gif 

                      A mély víz pedig ezek szerint „first (2nd, 3rd) virtual water”.

                      http://www.google.hu/search?q=m%C3%A9lykonzol&hl=hu&filter=0

                      19.gif 

                      Hozzászólás: screenshot #2153370
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Tehát a „first (2, 3,stb)  virtual console” korrekt magyar fordítása:
                        mélykonzol 1.gif 

                        A mély víz pedig ezek szerint „first (2nd, 3rd) virtual water”.

                        http://www.google.hu/search?q=m%C3%A9lykonzol&hl=hu&filter=0

                        19.gif 

                      10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 5,804