Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 10.3 és Wifi (Atheros AR5005) #2139108
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Ja, és ez eddig elkerülte a figyelmemet:

      Tibro wrote:
        A(z) atom:kernel-default-2.6.22.16-0.1.ppc csomagot ig�nyli patch:kernel-4943-0.noarch (kernel-default == 2.6.22.16-0.1)

      Lásd az előző hozzászólásomban található 2-es pontot.

      És most tényleg nem csesztetni akarlak (na jó, csak egy kicsit 21.gif  ):
      ez az egész problémakör ilyen módon hogyan kerül a ‘suse haladó’-ba?

      Mármint úgy értetted, a válaszadóknak kell felsőkategóriás suse-szakértőknek lenniük? 19.gif 
      Ez így nehezen fog menni.

      Szerk:

      kisbetu wrote:
      Hozd át, megcsinálom.

      (Bocs, kisbetu, nem bírtam kihagyni…24.gif  )

      Hozzászólás: Suse 10.3 és Wifi (Atheros AR5005) #2139109
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Ja, és ez eddig elkerülte a figyelmemet:

        Tibro wrote:
          A(z) atom:kernel-default-2.6.22.16-0.1.ppc csomagot ig�nyli patch:kernel-4943-0.noarch (kernel-default == 2.6.22.16-0.1)

        Lásd az előző hozzászólásomban található 2-es pontot.

        És most tényleg nem csesztetni akarlak (na jó, csak egy kicsit 21.gif  ):
        ez az egész problémakör ilyen módon hogyan kerül a ‘suse haladó’-ba?

        Mármint úgy értetted, a válaszadóknak kell felsőkategóriás suse-szakértőknek lenniük? 19.gif 
        Ez így nehezen fog menni.

        Szerk:

        kisbetu wrote:
        Hozd át, megcsinálom.

        (Bocs, kisbetu, nem bírtam kihagyni…24.gif  )

        Hozzászólás: Suse 10.3 és Wifi (Atheros AR5005) #2139106
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Tibro wrote:
          bigsmp kernel törölve.

          jelenleg a „2.6.22.16-0.1-xen” kernel fut.

          Úgy érzem a kernellel van ahiba, …

          Jaj.
          Van egy olyan érzésem, nem tudod, mi az a xen.

          Ha teljesen használhatatlanná akarod tenni a gépet, tedd fel a vanilla kernelt is. 19.gif 

          Így távolból most már csak két dolgot tudok javasolni:
          1. A fontos adatokat kimenteni
          2. Telepítsd újra az egészet.

          Látom, még mindig foggal-körömmel ragaszkodsz a madwifi régebbi verziójához.
          (-vállvonogatós szmájli-)

          Hozzászólás: Suse 10.3 és Wifi (Atheros AR5005) #2139107
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Tibro wrote:
            bigsmp kernel törölve.

            jelenleg a „2.6.22.16-0.1-xen” kernel fut.

            Úgy érzem a kernellel van ahiba, …

            Jaj.
            Van egy olyan érzésem, nem tudod, mi az a xen.

            Ha teljesen használhatatlanná akarod tenni a gépet, tedd fel a vanilla kernelt is. 19.gif 

            Így távolból most már csak két dolgot tudok javasolni:
            1. A fontos adatokat kimenteni
            2. Telepítsd újra az egészet.

            Látom, még mindig foggal-körömmel ragaszkodsz a madwifi régebbi verziójához.
            (-vállvonogatós szmájli-)

            Hozzászólás: Suse 10.3 és Wifi (Atheros AR5005) #2139096
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Tibro wrote:
              A bigsmp-t nem én tettem fel – főként egy korábbi kisbetü magyarázat kapcsán nem is tenném – hasonló a helyzet az omnibookkal is.

              Hozzányúlhat a gépedhez más is? Ráadásul root jogokkal?
              Azért ezt gondold át. Ha bárki belegányolhat, honnan tudjuk, mi történt pontosan?

              1. Biost jelszóval levédeni, booteszközökben nem lehet a cd/dvd.
              2. Automatikus bejelentkezés nincs, jelszó használata legyen szükséges.

              Persze ha valaki fizikailag hozzáfér a géphez, ezek az óvintézkeések nem sokat érnek – mindenesetre jelzésértékű a dolog. A legtöbb esetben sikerül felkelteni a szégyenérzetet az illetéktelen felhasználóban.  19.gif 

              Hozzászólás: Suse 10.3 és Wifi (Atheros AR5005) #2139097
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Tibro wrote:
                A bigsmp-t nem én tettem fel – főként egy korábbi kisbetü magyarázat kapcsán nem is tenném – hasonló a helyzet az omnibookkal is.

                Hozzányúlhat a gépedhez más is? Ráadásul root jogokkal?
                Azért ezt gondold át. Ha bárki belegányolhat, honnan tudjuk, mi történt pontosan?

                1. Biost jelszóval levédeni, booteszközökben nem lehet a cd/dvd.
                2. Automatikus bejelentkezés nincs, jelszó használata legyen szükséges.

                Persze ha valaki fizikailag hozzáfér a géphez, ezek az óvintézkeések nem sokat érnek – mindenesetre jelzésértékű a dolog. A legtöbb esetben sikerül felkelteni a szégyenérzetet az illetéktelen felhasználóban.  19.gif 

                Hozzászólás: Suse 10.3 és Wifi (Atheros AR5005) #2139088
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Tibro wrote:
                  URL: http://madwifi.org/
                  készítési idő: 2007. szept. 24., hétfő, 22.09.39 CEST
                  verzió: 0.9.3.99-36

                  ennyit találtam a yast-tal

                  Amit belinkeltem, ott meg ez van:

                  Licenc: BSD 3-Clause
                  RPM csoport: Hardware/Wifi
                  Disztribúció: openSUSE 10.3 (i586)
                  Csomagkészítő: [email protected]
                  Gyártó: [email protected]
                  Készítés ideje: Thu Oct 25 18:24:40 2007
                  Készítés helye: madwifi.org

                  Tehát egy régebbire ápgrédeltél, akarom mondani dóngrédeltél.

                  Az ipw modul valóban az intel pro wireless 3945-höz kell.
                  Ahogy látom, már alaposan összekutyultál mindent.
                  Mire kell a bigsmp kernel?
                  És az omnibook kernel? Alapból azt rakta fel?
                  Nem hiszem.

                  Hozzászólás: Suse 10.3 és Wifi (Atheros AR5005) #2139089
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Tibro wrote:
                    URL: http://madwifi.org/
                    készítési idő: 2007. szept. 24., hétfő, 22.09.39 CEST
                    verzió: 0.9.3.99-36

                    ennyit találtam a yast-tal

                    Amit belinkeltem, ott meg ez van:

                    Licenc: BSD 3-Clause
                    RPM csoport: Hardware/Wifi
                    Disztribúció: openSUSE 10.3 (i586)
                    Csomagkészítő: [email protected]
                    Gyártó: [email protected]
                    Készítés ideje: Thu Oct 25 18:24:40 2007
                    Készítés helye: madwifi.org

                    Tehát egy régebbire ápgrédeltél, akarom mondani dóngrédeltél.

                    Az ipw modul valóban az intel pro wireless 3945-höz kell.
                    Ahogy látom, már alaposan összekutyultál mindent.
                    Mire kell a bigsmp kernel?
                    És az omnibook kernel? Alapból azt rakta fel?
                    Nem hiszem.

                    Hozzászólás: Suse 10.3 és Wifi (Atheros AR5005) #2139076
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Tibro wrote:
                      Mit csinálok rosszul?

                      Ez nem az első ilyen jellegű probléma, a csomagkezelő (online update) hibája. (De lehet, hogy nem bug, hanem ficsőr.)
                      Amennyiben bármilyen eszközhöz kell egy külön letöltendő kernelmodul, azt az online update nem veszi figyelembe – csak és kizárólag azt, amit a „hivatalos” süsü-update tartalmaz.
                      Ennek okán pl. megkukulnak az nvidia és ati videokártyák is, a grafikus felület nem indítható.

                      A megoldást jelen helyzetre nem tudom, majd ha lesz rá energiám, utánagondolok. de most szabad hétvégém van. 21.gif 

                      Az elkövetkezendőkben az a tennivaló, hogy:
                      -nem kattintgatni automatikusan, hanem megnézni, konkrétan mi a frissítés
                      -amennyiben kernelről van szó, kilépni az online update-ből
                      -yast – szoftver telepítése  –  csomagcsoportok  zzz-minden  –  jobbkatt bármelyik programra  –  teljes lista – frissítés, ha van újabb csomag

                      Ebben az esetben a külön szükséges újabb kernelmodulok is frissítésre kerülnek.

                      Ez a madwifi verzió honnan van?
                      Mi az a ‘még 4…’ feloldatlan függőség?

                      Szerk: a madwifi verziót látom. Ez van a telepítőlemezen. Mit frissítettél rajta? 19.gif 
                      A telepítési forrásaidban ez szerepel?
                      http://madwifi.org/suse/10.3/

                      Hozzászólás: Suse 10.3 és Wifi (Atheros AR5005) #2139077
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Tibro wrote:
                        Mit csinálok rosszul?

                        Ez nem az első ilyen jellegű probléma, a csomagkezelő (online update) hibája. (De lehet, hogy nem bug, hanem ficsőr.)
                        Amennyiben bármilyen eszközhöz kell egy külön letöltendő kernelmodul, azt az online update nem veszi figyelembe – csak és kizárólag azt, amit a „hivatalos” süsü-update tartalmaz.
                        Ennek okán pl. megkukulnak az nvidia és ati videokártyák is, a grafikus felület nem indítható.

                        A megoldást jelen helyzetre nem tudom, majd ha lesz rá energiám, utánagondolok. de most szabad hétvégém van. 21.gif 

                        Az elkövetkezendőkben az a tennivaló, hogy:
                        -nem kattintgatni automatikusan, hanem megnézni, konkrétan mi a frissítés
                        -amennyiben kernelről van szó, kilépni az online update-ből
                        -yast – szoftver telepítése  –  csomagcsoportok  zzz-minden  –  jobbkatt bármelyik programra  –  teljes lista – frissítés, ha van újabb csomag

                        Ebben az esetben a külön szükséges újabb kernelmodulok is frissítésre kerülnek.

                        Ez a madwifi verzió honnan van?
                        Mi az a ‘még 4…’ feloldatlan függőség?

                        Szerk: a madwifi verziót látom. Ez van a telepítőlemezen. Mit frissítettél rajta? 19.gif 
                        A telepítési forrásaidban ez szerepel?
                        http://madwifi.org/suse/10.3/

                      10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 5,804