Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 941-950 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu 7.10 nem indul el! #2152769
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Kósza ötlet: az ati kártyához nem tartozik kernel-modul? (Már ha feltelepítetted az ati drájvert – nekem nincs ilyenem, nem tudom.) Ha igen, az új kernelhez nem kell a megfelelő ati-kernelmodul?

      Csak vaktában lövöldözök.

      Süsülinuxon láttam hasonlót – a biztonsági frissítés tartalmazta az új kernelt, de az nvidia kernelmodult nem. (Ezen a gépen nvidia volt.)
      Amennyiben az „összes csomag frissítése, ha lehetséges” opció lett kiválasztva, a probléma nem jelentkezett.

      Hozzászólás: Ubuntu 7.10 nem indul el! #2152770
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Kósza ötlet: az ati kártyához nem tartozik kernel-modul? (Már ha feltelepítetted az ati drájvert – nekem nincs ilyenem, nem tudom.) Ha igen, az új kernelhez nem kell a megfelelő ati-kernelmodul?

        Csak vaktában lövöldözök.

        Süsülinuxon láttam hasonlót – a biztonsági frissítés tartalmazta az új kernelt, de az nvidia kernelmodult nem. (Ezen a gépen nvidia volt.)
        Amennyiben az „összes csomag frissítése, ha lehetséges” opció lett kiválasztva, a probléma nem jelentkezett.

        Macskajancsi
        Felhasználó

          Most már 30 milliárdból lehet lenyúlni.

          Macskajancsi
          Felhasználó

            Most már 30 milliárdból lehet lenyúlni.

            Macskajancsi
            Felhasználó
              dchard wrote:
              Szerintem elbeszélünk egymás mellett: ….

              Valószínűleg így van, mert a problémád nem hoz tűzbe igazán.
              Az egyszerű megoldások híve vagyok.

              Egyébként láttam már ilyen megoldást, amin fáradozol, de ott olyan adsl szolgáltatás volt, hogy 3 gépről lehetett egyidejűleg bejelentkezni ugyanarra a vonalra.
              Ebben az esetben a probléma nem létezik.

              Macskajancsi
              Felhasználó
                dchard wrote:
                Szerintem elbeszélünk egymás mellett: ….

                Valószínűleg így van, mert a problémád nem hoz tűzbe igazán.
                Az egyszerű megoldások híve vagyok.

                Egyébként láttam már ilyen megoldást, amin fáradozol, de ott olyan adsl szolgáltatás volt, hogy 3 gépről lehetett egyidejűleg bejelentkezni ugyanarra a vonalra.
                Ebben az esetben a probléma nem létezik.

                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Szívesen szervezek gyűjtést egy hálókártyára, ha ennyire gondot okoznak az anyagiak. 19.gif 

                  Nálam ez nem jelentett problémát, mert egy hálókártya volt a gépemben (alaplapi integrált), egyet meg kaptam a szolgáltatótól. 1.gif 
                  A gondolatmenetem a következő volt:
                  eth0 néz a belső hálóra, ez az átjáró
                  eth1 néz kifele
                  Ennél egyszerűbben?…(És azért átgondolnám még egyszer, hogy melyik gép melyik interfésszel kommunikál közvetlenül.)
                  Ha veszel egy routert, az is így működik.

                  Egy apró gondolat zárásként: tegnapelőtt óta ezen rágódsz.
                  Az idő pénz.
                  Nagyon alacsony lehet az óradíjad, ha nem éri meg venni egy hálókártyát…

                  Na részemről most tényleg vége.

                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Szívesen szervezek gyűjtést egy hálókártyára, ha ennyire gondot okoznak az anyagiak. 19.gif 

                    Nálam ez nem jelentett problémát, mert egy hálókártya volt a gépemben (alaplapi integrált), egyet meg kaptam a szolgáltatótól. 1.gif 
                    A gondolatmenetem a következő volt:
                    eth0 néz a belső hálóra, ez az átjáró
                    eth1 néz kifele
                    Ennél egyszerűbben?…(És azért átgondolnám még egyszer, hogy melyik gép melyik interfésszel kommunikál közvetlenül.)
                    Ha veszel egy routert, az is így működik.

                    Egy apró gondolat zárásként: tegnapelőtt óta ezen rágódsz.
                    Az idő pénz.
                    Nagyon alacsony lehet az óradíjad, ha nem éri meg venni egy hálókártyát…

                    Na részemről most tényleg vége.

                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      dchard wrote:
                      Tehát ha így működik az sem normális.

                      Nyilván nagyon művelt vagy ebben a témában.
                      Kb. 4 éve kezdtek szaporodni a gépeim. Ekkor felkerestem a disztróm wiki-jét, és egyszerű embertelen eszközökkel alkalmaztam, amit abban leírtak.
                      Tehát a disztró készítői abnormális módszert javasoltak erre a célra.
                      Szerinted.

                      Itt kiszálltam.
                      További sok sikert.

                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        dchard wrote:
                        Tehát ha így működik az sem normális.

                        Nyilván nagyon művelt vagy ebben a témában.
                        Kb. 4 éve kezdtek szaporodni a gépeim. Ekkor felkerestem a disztróm wiki-jét, és egyszerű embertelen eszközökkel alkalmaztam, amit abban leírtak.
                        Tehát a disztró készítői abnormális módszert javasoltak erre a célra.
                        Szerinted.

                        Itt kiszálltam.
                        További sok sikert.

                      10 bejegyzés megtekintése - 941-950 / 5,804