Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Kósza ötlet: az ati kártyához nem tartozik kernel-modul? (Már ha feltelepítetted az ati drájvert – nekem nincs ilyenem, nem tudom.) Ha igen, az új kernelhez nem kell a megfelelő ati-kernelmodul?
Csak vaktában lövöldözök.
Süsülinuxon láttam hasonlót – a biztonsági frissítés tartalmazta az új kernelt, de az nvidia kernelmodult nem. (Ezen a gépen nvidia volt.)
Amennyiben az „összes csomag frissítése, ha lehetséges” opció lett kiválasztva, a probléma nem jelentkezett.Kósza ötlet: az ati kártyához nem tartozik kernel-modul? (Már ha feltelepítetted az ati drájvert – nekem nincs ilyenem, nem tudom.) Ha igen, az új kernelhez nem kell a megfelelő ati-kernelmodul?
Csak vaktában lövöldözök.
Süsülinuxon láttam hasonlót – a biztonsági frissítés tartalmazta az új kernelt, de az nvidia kernelmodult nem. (Ezen a gépen nvidia volt.)
Amennyiben az „összes csomag frissítése, ha lehetséges” opció lett kiválasztva, a probléma nem jelentkezett.Most már 30 milliárdból lehet lenyúlni.
Most már 30 milliárdból lehet lenyúlni.
2008-01-31-16:23 Hozzászólás: DSL + NAT + debian – se MSN, se VNC, semmi forward befelé [megoldva] #2152397dchard wrote:Szerintem elbeszélünk egymás mellett: ….Valószínűleg így van, mert a problémád nem hoz tűzbe igazán.
Az egyszerű megoldások híve vagyok.Egyébként láttam már ilyen megoldást, amin fáradozol, de ott olyan adsl szolgáltatás volt, hogy 3 gépről lehetett egyidejűleg bejelentkezni ugyanarra a vonalra.
Ebben az esetben a probléma nem létezik.2008-01-31-16:23 Hozzászólás: DSL + NAT + debian – se MSN, se VNC, semmi forward befelé [megoldva] #2152398dchard wrote:Szerintem elbeszélünk egymás mellett: ….Valószínűleg így van, mert a problémád nem hoz tűzbe igazán.
Az egyszerű megoldások híve vagyok.Egyébként láttam már ilyen megoldást, amin fáradozol, de ott olyan adsl szolgáltatás volt, hogy 3 gépről lehetett egyidejűleg bejelentkezni ugyanarra a vonalra.
Ebben az esetben a probléma nem létezik.2008-01-31-09:24 Hozzászólás: DSL + NAT + debian – se MSN, se VNC, semmi forward befelé [megoldva] #2152391Szívesen szervezek gyűjtést egy hálókártyára, ha ennyire gondot okoznak az anyagiak.
Nálam ez nem jelentett problémát, mert egy hálókártya volt a gépemben (alaplapi integrált), egyet meg kaptam a szolgáltatótól.
A gondolatmenetem a következő volt:
eth0 néz a belső hálóra, ez az átjáró
eth1 néz kifele
Ennél egyszerűbben?…(És azért átgondolnám még egyszer, hogy melyik gép melyik interfésszel kommunikál közvetlenül.)
Ha veszel egy routert, az is így működik.Egy apró gondolat zárásként: tegnapelőtt óta ezen rágódsz.
Az idő pénz.
Nagyon alacsony lehet az óradíjad, ha nem éri meg venni egy hálókártyát…Na részemről most tényleg vége.
2008-01-31-09:24 Hozzászólás: DSL + NAT + debian – se MSN, se VNC, semmi forward befelé [megoldva] #2152392Szívesen szervezek gyűjtést egy hálókártyára, ha ennyire gondot okoznak az anyagiak.
Nálam ez nem jelentett problémát, mert egy hálókártya volt a gépemben (alaplapi integrált), egyet meg kaptam a szolgáltatótól.
A gondolatmenetem a következő volt:
eth0 néz a belső hálóra, ez az átjáró
eth1 néz kifele
Ennél egyszerűbben?…(És azért átgondolnám még egyszer, hogy melyik gép melyik interfésszel kommunikál közvetlenül.)
Ha veszel egy routert, az is így működik.Egy apró gondolat zárásként: tegnapelőtt óta ezen rágódsz.
Az idő pénz.
Nagyon alacsony lehet az óradíjad, ha nem éri meg venni egy hálókártyát…Na részemről most tényleg vége.
2008-01-30-23:21 Hozzászólás: DSL + NAT + debian – se MSN, se VNC, semmi forward befelé [megoldva] #2152387dchard wrote:Tehát ha így működik az sem normális.Nyilván nagyon művelt vagy ebben a témában.
Kb. 4 éve kezdtek szaporodni a gépeim. Ekkor felkerestem a disztróm wiki-jét, és egyszerű embertelen eszközökkel alkalmaztam, amit abban leírtak.
Tehát a disztró készítői abnormális módszert javasoltak erre a célra.
Szerinted.Itt kiszálltam.
További sok sikert.2008-01-30-23:21 Hozzászólás: DSL + NAT + debian – se MSN, se VNC, semmi forward befelé [megoldva] #2152388dchard wrote:Tehát ha így működik az sem normális.Nyilván nagyon művelt vagy ebben a témában.
Kb. 4 éve kezdtek szaporodni a gépeim. Ekkor felkerestem a disztróm wiki-jét, és egyszerű embertelen eszközökkel alkalmaztam, amit abban leírtak.
Tehát a disztró készítői abnormális módszert javasoltak erre a célra.
Szerinted.Itt kiszálltam.
További sok sikert. -
SzerzőBejegyzés