Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2008-01-30-22:19 Hozzászólás: DSL + NAT + debian – se MSN, se VNC, semmi forward befelé [megoldva] #2152383dchard wrote:Figyelj: ha elmagyarázod, hogy hol a hiba a szkriptben, és mitől lesz jó, ha két hálókártya lesz, akkor berakom a második karit is. Azért kötöm az ebet a karóhoz, mert tök mindegy hogy van még egy kártya, …
Soha nem írtam szkriptet ilyenre. Minek?
A házi szerveremben van két hálókártya. Az egyikbe megy az adsl, a másik megy a szvicsre. Onnan megy tovább a hálózat a többi gépre.
Beállítottam az ip-ket, átjárót, maszkolást, és agyő. Kb. 1 perces „fejtörés”. Így megy sok éve.
http://www.depo.hu/szamitogepek_es_alkatreszei/halozati_eszkozok/halokartya_pci_vezetekes
Az első 24 cikk 3ezer Ft alatt van. Ebből az első 14 kétezer alatt.
De ha neked megéri ezen rágódni, akkor sok sikert.2008-01-30-22:19 Hozzászólás: DSL + NAT + debian – se MSN, se VNC, semmi forward befelé [megoldva] #2152384dchard wrote:Figyelj: ha elmagyarázod, hogy hol a hiba a szkriptben, és mitől lesz jó, ha két hálókártya lesz, akkor berakom a második karit is. Azért kötöm az ebet a karóhoz, mert tök mindegy hogy van még egy kártya, …Soha nem írtam szkriptet ilyenre. Minek?
A házi szerveremben van két hálókártya. Az egyikbe megy az adsl, a másik megy a szvicsre. Onnan megy tovább a hálózat a többi gépre.
Beállítottam az ip-ket, átjárót, maszkolást, és agyő. Kb. 1 perces „fejtörés”. Így megy sok éve.
http://www.depo.hu/szamitogepek_es_alkatreszei/halozati_eszkozok/halokartya_pci_vezetekes
Az első 24 cikk 3ezer Ft alatt van. Ebből az első 14 kétezer alatt.
De ha neked megéri ezen rágódni, akkor sok sikert.dejo wrote:A torrent számomra mindig is a WAREZ-hez fog kapcsolódni.Hát ja.
A süsülinuxomat évek óta torrentről töltöm.
Ezek szerint igaza van azoknak, akik szerint warez süsülinuxot használok.
dejo wrote:A torrent számomra mindig is a WAREZ-hez fog kapcsolódni.Hát ja.
A süsülinuxomat évek óta torrentről töltöm.
Ezek szerint igaza van azoknak, akik szerint warez süsülinuxot használok.
Csak kíváncsi vagyok, Gyuszk-on kívül más is tud-e hozzászólást írni a fórumba.
Szerk: működik.
milfer wrote:….És méghozzá jól számolja ki a track hosszat.Hogy mik vannak!
milfer wrote:De már a scriptem is megy és az csak saját.
Ha egyszer teljesen elkészül mindkettőtöknek megengedem, hogy használja.
Le vagyok nyűgözve.
Amíg nincs teljesen kész, addig használom a bchunk-ot.
milfer wrote:….És méghozzá jól számolja ki a track hosszat.Hogy mik vannak!
milfer wrote:De már a scriptem is megy és az csak saját.
Ha egyszer teljesen elkészül mindkettőtöknek megengedem, hogy használja.
Le vagyok nyűgözve.
Amíg nincs teljesen kész, addig használom a bchunk-ot.
Ha van cue fájlod, a bchunk működik.
Nem ragaszkodik a ‘CDImage’ elnevezéshez.Pl.:
kiskutyafüle.flac (áll pl. 3 track-ből)
kiskutyafüle.cue
Kód:
bchunk -w kiskutyafüle.cue trackEredmény:
track01.flac
track02.flac
track03.flacSzóval miért nem jó?
Vagy előbb tedd át wav-ba.
flac kiskutyafüle.flac kiskutyafüle.wav -d
bchunk -w kiskutyafüle.cue trackHa van cue fájlod, a bchunk működik.
Nem ragaszkodik a ‘CDImage’ elnevezéshez.Pl.:
kiskutyafüle.flac (áll pl. 3 track-ből)
kiskutyafüle.cue
Kód:
bchunk -w kiskutyafüle.cue trackEredmény:
track01.flac
track02.flac
track03.flacSzóval miért nem jó?
Vagy előbb tedd át wav-ba.
flac kiskutyafüle.flac kiskutyafüle.wav -d
bchunk -w kiskutyafüle.cue trackmilfer wrote:macskajancsi:
Az nem járható út.
Pontosan arról van szó, hogy adott egy (több) 300-400Mb flac fájl. Ehhez tartozik egy cue állomány amiben le vannak írva a track poziciók. Ha ezt a cue-t betöltöm a k3b-be az felismeri és simán kiírja CD-re.
De :
1. Helytelenül állítja be a track hosszakat.
2. Én xcdroast-tal írok cd-t.Írtam egy scriptet ami a cue-ból kihámozza a track poziciókat és átadja azt a flac-nak.
Ez működik is frankón csak a flac a századmásodperceket figyelmen kívül hagyja.
Most átírtam úgy, hogy a track hosszát ne mm:ss.msms formában adja át, hanem sample rate alapján (sec*44100).
Úgy néz ki így jó lesz.A bchunk programot tudom ajánlani.
bchunk -w akármi.cue (az akármi általában CDImage.cue)
Ezután konvertálod – ha akarod – abba, amibe akarod. (ogg, mp3, kiskutyafüle)
Én így szoktam.Persze, ha szereted a kihívásokat, akkor még görcsölhetsz ezzel egy darabig.
-
SzerzőBejegyzés
Ha egyszer teljesen elkészül mindkettőtöknek megengedem, hogy használja.