Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Macskajancsi
    Felhasználó
      dchard wrote:
      Figyelj: ha elmagyarázod, hogy hol a hiba a szkriptben, és mitől lesz jó, ha két hálókártya lesz, akkor berakom a második karit is. Azért kötöm az ebet a karóhoz, mert tök mindegy hogy van még egy kártya, …

      Soha nem írtam szkriptet ilyenre. Minek?
      A házi szerveremben van két hálókártya. Az egyikbe megy az adsl, a másik megy a szvicsre. Onnan megy tovább a hálózat a többi gépre.
      Beállítottam az ip-ket, átjárót, maszkolást, és agyő. Kb. 1 perces „fejtörés”. Így megy sok éve.
      http://www.depo.hu/szamitogepek_es_alkatreszei/halozati_eszkozok/halokartya_pci_vezetekes
      Az első 24 cikk 3ezer Ft alatt van. Ebből az első 14 kétezer alatt.
      De ha neked megéri ezen rágódni, akkor sok sikert.

      Macskajancsi
      Felhasználó
        dchard wrote:
        Figyelj: ha elmagyarázod, hogy hol a hiba a szkriptben, és mitől lesz jó, ha két hálókártya lesz, akkor berakom a második karit is. Azért kötöm az ebet a karóhoz, mert tök mindegy hogy van még egy kártya, …

        Soha nem írtam szkriptet ilyenre. Minek?
        A házi szerveremben van két hálókártya. Az egyikbe megy az adsl, a másik megy a szvicsre. Onnan megy tovább a hálózat a többi gépre.
        Beállítottam az ip-ket, átjárót, maszkolást, és agyő. Kb. 1 perces „fejtörés”. Így megy sok éve.
        http://www.depo.hu/szamitogepek_es_alkatreszei/halozati_eszkozok/halokartya_pci_vezetekes
        Az első 24 cikk 3ezer Ft alatt van. Ebből az első 14 kétezer alatt.
        De ha neked megéri ezen rágódni, akkor sok sikert.

        Hozzászólás: LegalTorrents #2152603
        Macskajancsi
        Felhasználó
          dejo wrote:
          A torrent számomra mindig is a WAREZ-hez fog kapcsolódni.

          Hát ja. 21.gif 
          A süsülinuxomat évek óta torrentről töltöm.
          Ezek szerint igaza van azoknak, akik szerint warez süsülinuxot használok. 19.gif 

          Hozzászólás: LegalTorrents #2152604
          Macskajancsi
          Felhasználó
            dejo wrote:
            A torrent számomra mindig is a WAREZ-hez fog kapcsolódni.

            Hát ja. 21.gif 
            A süsülinuxomat évek óta torrentről töltöm.
            Ezek szerint igaza van azoknak, akik szerint warez süsülinuxot használok. 19.gif 

            Hozzászólás: Nagyon régi játék, Linuxon? #2119465
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Csak kíváncsi vagyok, Gyuszk-on kívül más is tud-e hozzászólást írni a fórumba.

              Szerk: működik. 19.gif 

              Hozzászólás: flac dekódolás #2152145
              Macskajancsi
              Felhasználó
                milfer wrote:
                ….És méghozzá jól számolja ki a track hosszat.

                Hogy mik vannak! 21.gif 

                milfer wrote:
                De már a scriptem is megy és az csak saját. 1.gif Ha egyszer teljesen elkészül mindkettőtöknek megengedem, hogy használja. 21.gif

                Le vagyok nyűgözve. 1.gif 
                Amíg nincs teljesen kész, addig használom a bchunk-ot. 19.gif 

                Hozzászólás: flac dekódolás #2152146
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  milfer wrote:
                  ….És méghozzá jól számolja ki a track hosszat.

                  Hogy mik vannak! 21.gif 

                  milfer wrote:
                  De már a scriptem is megy és az csak saját. 1.gif Ha egyszer teljesen elkészül mindkettőtöknek megengedem, hogy használja. 21.gif

                  Le vagyok nyűgözve. 1.gif 
                  Amíg nincs teljesen kész, addig használom a bchunk-ot. 19.gif 

                  Hozzászólás: flac dekódolás #2152135
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Ha van cue fájlod, a bchunk működik.
                    Nem ragaszkodik a ‘CDImage’ elnevezéshez.

                    Pl.:
                    kiskutyafüle.flac (áll pl. 3 track-ből)
                    kiskutyafüle.cue
                    Kód:
                    bchunk -w kiskutyafüle.cue track

                    Eredmény:
                    track01.flac
                    track02.flac
                    track03.flac

                    Szóval miért nem jó?

                    Vagy előbb tedd át wav-ba.
                    flac kiskutyafüle.flac kiskutyafüle.wav -d
                    bchunk -w kiskutyafüle.cue track

                    Hozzászólás: flac dekódolás #2152136
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Ha van cue fájlod, a bchunk működik.
                      Nem ragaszkodik a ‘CDImage’ elnevezéshez.

                      Pl.:
                      kiskutyafüle.flac (áll pl. 3 track-ből)
                      kiskutyafüle.cue
                      Kód:
                      bchunk -w kiskutyafüle.cue track

                      Eredmény:
                      track01.flac
                      track02.flac
                      track03.flac

                      Szóval miért nem jó?

                      Vagy előbb tedd át wav-ba.
                      flac kiskutyafüle.flac kiskutyafüle.wav -d
                      bchunk -w kiskutyafüle.cue track

                      Hozzászólás: flac dekódolás #2152131
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        milfer wrote:
                        macskajancsi:
                        Az nem járható út.1.gif

                        Pontosan arról van szó, hogy adott egy (több) 300-400Mb flac fájl. Ehhez tartozik egy cue állomány amiben le vannak írva a track poziciók. Ha ezt a cue-t betöltöm a k3b-be az felismeri és simán kiírja CD-re.
                        De :
                        1. Helytelenül állítja be  a track hosszakat.
                        2. Én xcdroast-tal írok cd-t.

                        Írtam egy scriptet ami a cue-ból kihámozza a track poziciókat és átadja azt a flac-nak.
                        Ez működik is frankón csak a flac a századmásodperceket figyelmen kívül hagyja.
                        Most átírtam úgy, hogy a track hosszát ne mm:ss.msms formában adja át, hanem sample rate alapján (sec*44100).
                        Úgy néz ki így jó lesz.

                        A bchunk programot tudom ajánlani.
                        bchunk -w akármi.cue (az akármi általában CDImage.cue)
                        Ezután konvertálod – ha akarod – abba, amibe akarod. (ogg, mp3, kiskutyafüle)
                        Én így szoktam.

                        Persze, ha szereted a kihívásokat, akkor még görcsölhetsz ezzel egy darabig. 19.gif 

                      10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 5,804