Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
milfer wrote:macskajancsi:
Az nem járható út.
Pontosan arról van szó, hogy adott egy (több) 300-400Mb flac fájl. Ehhez tartozik egy cue állomány amiben le vannak írva a track poziciók. Ha ezt a cue-t betöltöm a k3b-be az felismeri és simán kiírja CD-re.
De :
1. Helytelenül állítja be a track hosszakat.
2. Én xcdroast-tal írok cd-t.Írtam egy scriptet ami a cue-ból kihámozza a track poziciókat és átadja azt a flac-nak.
Ez működik is frankón csak a flac a századmásodperceket figyelmen kívül hagyja.
Most átírtam úgy, hogy a track hosszát ne mm:ss.msms formában adja át, hanem sample rate alapján (sec*44100).
Úgy néz ki így jó lesz.A bchunk programot tudom ajánlani.
bchunk -w akármi.cue (az akármi általában CDImage.cue)
Ezután konvertálod – ha akarod – abba, amibe akarod. (ogg, mp3, kiskutyafüle)
Én így szoktam.Persze, ha szereted a kihívásokat, akkor még görcsölhetsz ezzel egy darabig.
milfer wrote:Sziasztok.A flac nevű programocska képes a *.flac fájlból egy bizonyos szakaszt kinyerni az alábbi kapcsolókkal.
flac -d –skip=mm:ss.msms –until=+mm:ss.msms flacfájl
Ahol a skip a kezdő pozició perc:másodperc.századmásodperc az until pedig a kezdő poziciótol elteld idő ugyanolyan formában megadva.
A problémám csak annyi, hogy hiába adom meg a századmásodpercet, az elkészült wavot mindig másodpercre kerekíti.
Tud valaki erre valami megoldást ?Ha van grafikus felületed, szerkeszd meg pl. az audacity-vel.
Ez ugyan a probléma megkerülése, de gondolom, az eredmény a fontos.milfer wrote:Sziasztok.A flac nevű programocska képes a *.flac fájlból egy bizonyos szakaszt kinyerni az alábbi kapcsolókkal.
flac -d –skip=mm:ss.msms –until=+mm:ss.msms flacfájl
Ahol a skip a kezdő pozició perc:másodperc.századmásodperc az until pedig a kezdő poziciótol elteld idő ugyanolyan formában megadva.
A problémám csak annyi, hogy hiába adom meg a századmásodpercet, az elkészült wavot mindig másodpercre kerekíti.
Tud valaki erre valami megoldást ?Ha van grafikus felületed, szerkeszd meg pl. az audacity-vel.
Ez ugyan a probléma megkerülése, de gondolom, az eredmény a fontos.Távirányítós dolgokban tájékozatlan vagyok, de próbálok hangosan gondolkodni.
Mihez adnak távirányítót? Pl. tv-kártyához. De az kifejezetten ahhoz a cucchoz való.
Ha ráirányítasz egy – nem adott eszközhöz való – távirányítót valamire, akkor mitől működne?
Mit vársz tőle?Kipróbáltam: a dvd távirányítóját ráirányítottam a kenyérpirítóra, és nem csinál semmit.
(Vagy tegyek fel előbb a kenyérpirítóra egy freebsd-t?)
Távirányítós dolgokban tájékozatlan vagyok, de próbálok hangosan gondolkodni.
Mihez adnak távirányítót? Pl. tv-kártyához. De az kifejezetten ahhoz a cucchoz való.
Ha ráirányítasz egy – nem adott eszközhöz való – távirányítót valamire, akkor mitől működne?
Mit vársz tőle?Kipróbáltam: a dvd távirányítóját ráirányítottam a kenyérpirítóra, és nem csinál semmit.
(Vagy tegyek fel előbb a kenyérpirítóra egy freebsd-t?)
sany wrote:…. és a frissítések eddig hibátlanul
zajlottak(Suse10.3-ról nem mondhatom el)Ez itt ugyan OFF szál, de milyen problémába futottál?
Az elmúlt napokban volt egy szerverkiesés, de egyébként soha semmi baj nem volt.
Üzemeltetek jónéhány süsülinuxos gépet, gondolom feltűnt volna…sany wrote:…. és a frissítések eddig hibátlanul
zajlottak(Suse10.3-ról nem mondhatom el)Ez itt ugyan OFF szál, de milyen problémába futottál?
Az elmúlt napokban volt egy szerverkiesés, de egyébként soha semmi baj nem volt.
Üzemeltetek jónéhány süsülinuxos gépet, gondolom feltűnt volna…ELaci wrote:Az a véleményem hogy a PDC ezen a fórumon nem igazán szalonképes.Mi a bajod a Primary Domain Controller-rel?
Kifejtenéd?Vagy csak ideböffentettél valamit szokásod szerint?
ELaci wrote:Az a véleményem hogy a PDC ezen a fórumon nem igazán szalonképes.Mi a bajod a Primary Domain Controller-rel?
Kifejtenéd?Vagy csak ideböffentettél valamit szokásod szerint?
Ego wrote:Egyáltalán nem arról van szó, hogy bármit is forrásból akarnék telepíteni.Szóval én sokkal jobban örülnék annak, ha nem kéne forráskódbol telepíteni,
Akkor mi is a probléma?
Átolvasnád azt az oldalt, amit fentebb belinkeltem?
Kb. 18000 (tizennyolcezer) program található ezeken a repókon.(Az xmms is. Függőségekkel együtt. De a karaktereket rosszul fogja megjeleníteni.
Csak azért szólok, mert fölösleges görcsölni rajta.) -
SzerzőBejegyzés