Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: flac dekódolás #2152132
    Macskajancsi
    Felhasználó
      milfer wrote:
      macskajancsi:
      Az nem járható út.1.gif

      Pontosan arról van szó, hogy adott egy (több) 300-400Mb flac fájl. Ehhez tartozik egy cue állomány amiben le vannak írva a track poziciók. Ha ezt a cue-t betöltöm a k3b-be az felismeri és simán kiírja CD-re.
      De :
      1. Helytelenül állítja be  a track hosszakat.
      2. Én xcdroast-tal írok cd-t.

      Írtam egy scriptet ami a cue-ból kihámozza a track poziciókat és átadja azt a flac-nak.
      Ez működik is frankón csak a flac a századmásodperceket figyelmen kívül hagyja.
      Most átírtam úgy, hogy a track hosszát ne mm:ss.msms formában adja át, hanem sample rate alapján (sec*44100).
      Úgy néz ki így jó lesz.

      A bchunk programot tudom ajánlani.
      bchunk -w akármi.cue (az akármi általában CDImage.cue)
      Ezután konvertálod – ha akarod – abba, amibe akarod. (ogg, mp3, kiskutyafüle)
      Én így szoktam.

      Persze, ha szereted a kihívásokat, akkor még görcsölhetsz ezzel egy darabig. 19.gif 

      Hozzászólás: flac dekódolás #2152123
      Macskajancsi
      Felhasználó
        milfer wrote:
        Sziasztok.

        A flac nevű programocska képes a *.flac fájlból egy bizonyos szakaszt kinyerni az alábbi kapcsolókkal.
        flac -d –skip=mm:ss.msms –until=+mm:ss.msms flacfájl
        Ahol a skip a kezdő pozició perc:másodperc.századmásodperc az until pedig a kezdő poziciótol elteld idő ugyanolyan formában megadva.
        A problémám csak annyi, hogy hiába adom meg a századmásodpercet, az elkészült wavot mindig másodpercre kerekíti.
        Tud valaki erre valami megoldást ?

        Ha van grafikus felületed, szerkeszd meg pl. az audacity-vel.
        Ez ugyan a probléma megkerülése, de gondolom, az eredmény a fontos.

        Hozzászólás: flac dekódolás #2152124
        Macskajancsi
        Felhasználó
          milfer wrote:
          Sziasztok.

          A flac nevű programocska képes a *.flac fájlból egy bizonyos szakaszt kinyerni az alábbi kapcsolókkal.
          flac -d –skip=mm:ss.msms –until=+mm:ss.msms flacfájl
          Ahol a skip a kezdő pozició perc:másodperc.századmásodperc az until pedig a kezdő poziciótol elteld idő ugyanolyan formában megadva.
          A problémám csak annyi, hogy hiába adom meg a századmásodpercet, az elkészült wavot mindig másodpercre kerekíti.
          Tud valaki erre valami megoldást ?

          Ha van grafikus felületed, szerkeszd meg pl. az audacity-vel.
          Ez ugyan a probléma megkerülése, de gondolom, az eredmény a fontos.

          Hozzászólás: Lirc (kezdő) – Infra-red Remote Control #2151333
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Távirányítós dolgokban tájékozatlan vagyok, de próbálok hangosan gondolkodni.
            Mihez adnak távirányítót? Pl. tv-kártyához. De az kifejezetten ahhoz a cucchoz való.
            Ha ráirányítasz egy – nem adott eszközhöz való – távirányítót valamire, akkor mitől működne?
            Mit vársz tőle?

            Kipróbáltam: a dvd távirányítóját ráirányítottam a kenyérpirítóra, és nem csinál semmit.
            (Vagy tegyek fel előbb a kenyérpirítóra egy freebsd-t?)
            19.gif 

            Hozzászólás: Lirc (kezdő) – Infra-red Remote Control #2151334
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Távirányítós dolgokban tájékozatlan vagyok, de próbálok hangosan gondolkodni.
              Mihez adnak távirányítót? Pl. tv-kártyához. De az kifejezetten ahhoz a cucchoz való.
              Ha ráirányítasz egy – nem adott eszközhöz való – távirányítót valamire, akkor mitől működne?
              Mit vársz tőle?

              Kipróbáltam: a dvd távirányítóját ráirányítottam a kenyérpirítóra, és nem csinál semmit.
              (Vagy tegyek fel előbb a kenyérpirítóra egy freebsd-t?)
              19.gif 

              Hozzászólás: Disztróváltás #2150676
              Macskajancsi
              Felhasználó
                sany wrote:
                …. és a frissítések eddig hibátlanul
                zajlottak(Suse10.3-ról nem mondhatom el)

                Ez itt ugyan OFF szál, de milyen problémába futottál?
                Az elmúlt napokban volt egy szerverkiesés, de egyébként soha semmi baj nem volt.
                Üzemeltetek jónéhány süsülinuxos gépet, gondolom feltűnt volna…

                Hozzászólás: Disztróváltás #2150677
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  sany wrote:
                  …. és a frissítések eddig hibátlanul
                  zajlottak(Suse10.3-ról nem mondhatom el)

                  Ez itt ugyan OFF szál, de milyen problémába futottál?
                  Az elmúlt napokban volt egy szerverkiesés, de egyébként soha semmi baj nem volt.
                  Üzemeltetek jónéhány süsülinuxos gépet, gondolom feltűnt volna…

                  Hozzászólás: Ubuntu 6.10 tartományba léptetése #2149260
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    ELaci wrote:
                    Az a véleményem hogy a PDC ezen a fórumon nem igazán szalonképes.

                    Mi a bajod a Primary Domain Controller-rel?
                    Kifejtenéd?

                    Vagy csak ideböffentettél valamit szokásod szerint?

                    Hozzászólás: Ubuntu 6.10 tartományba léptetése #2149261
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      ELaci wrote:
                      Az a véleményem hogy a PDC ezen a fórumon nem igazán szalonképes.

                      Mi a bajod a Primary Domain Controller-rel?
                      Kifejtenéd?

                      Vagy csak ideböffentettél valamit szokásod szerint?

                      Hozzászólás: Szegmens hiba #2150254
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Ego wrote:
                        Egyáltalán nem arról van szó, hogy bármit is forrásból akarnék telepíteni.

                        Szóval én sokkal jobban örülnék annak, ha nem kéne forráskódbol telepíteni,

                        Akkor mi is a probléma?
                        Átolvasnád azt az oldalt, amit fentebb belinkeltem?
                        Kb. 18000 (tizennyolcezer) program található ezeken a repókon.

                        (Az xmms is. Függőségekkel együtt. De a karaktereket rosszul fogja megjeleníteni.
                        Csak azért szólok, mert fölösleges görcsölni rajta.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 5,804