Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ego wrote:Egyáltalán nem arról van szó, hogy bármit is forrásból akarnék telepíteni.
Szóval én sokkal jobban örülnék annak, ha nem kéne forráskódbol telepíteni,
Akkor mi is a probléma?
Átolvasnád azt az oldalt, amit fentebb belinkeltem?
Kb. 18000 (tizennyolcezer) program található ezeken a repókon.(Az xmms is. Függőségekkel együtt. De a karaktereket rosszul fogja megjeleníteni.
Csak azért szólok, mert fölösleges görcsölni rajta.)Ego wrote:Hmm… Mivel több csomagot is forráskóbol telepítettem, ….
….Azt hiszem ezek után a VMware-ben felteszek még egy Linuxot és azon kísérletezgetek, mert ha gyarkan kell újratelepítenem a rendszert az ilyen hibáim miatt, akkor az lesz jó…Egyszerűen nem értem a logikádat.
Ha forrásalapú rendszert akarsz használni, akkor neked nem a süsülinux kell.
Használj gentoo-t, vagy lfs-t.Ha ennyire tetszik a süsü, akkor NE gányolj bele.
Add meg a telepítési forrásokat, és kész csomagokat kapsz.
http://en.opensuse.org/Additional_YaST_Package_RepositoriesPl. ha már kell neked az xmms (tisztelettel kérdezem: mi a f@sznak? az alapértelmezett lejátszóprogram jobb. Az xmms már régóta nem része az alaptelepítésnek) akkor kell a ‘packman’ és a ‘gnome’ források.
Továbbá: a csomagkezelőt arra találták ki, hogy megkönnyítse a júzerek életét. Amit forrásból telepítesz, az a csomagkezelőben értelemszerűen nem jelenik meg, így az automatikus frissítés és függőségkezelés kimarad.
Innentől fogva a disztrót kidobhatod az ablakon.
Ha értesz hozzá, persze össze lehet hegeszteni, de a bejelentkezéskor látható ‘ópensüsü’ felirat már nem igaz.Ego wrote:Hmm… Mivel több csomagot is forráskóbol telepítettem, ….
….Azt hiszem ezek után a VMware-ben felteszek még egy Linuxot és azon kísérletezgetek, mert ha gyarkan kell újratelepítenem a rendszert az ilyen hibáim miatt, akkor az lesz jó…Egyszerűen nem értem a logikádat.
Ha forrásalapú rendszert akarsz használni, akkor neked nem a süsülinux kell.
Használj gentoo-t, vagy lfs-t.Ha ennyire tetszik a süsü, akkor NE gányolj bele.
Add meg a telepítési forrásokat, és kész csomagokat kapsz.
http://en.opensuse.org/Additional_YaST_Package_RepositoriesPl. ha már kell neked az xmms (tisztelettel kérdezem: mi a f@sznak? az alapértelmezett lejátszóprogram jobb. Az xmms már régóta nem része az alaptelepítésnek) akkor kell a ‘packman’ és a ‘gnome’ források.
Továbbá: a csomagkezelőt arra találták ki, hogy megkönnyítse a júzerek életét. Amit forrásból telepítesz, az a csomagkezelőben értelemszerűen nem jelenik meg, így az automatikus frissítés és függőségkezelés kimarad.
Innentől fogva a disztrót kidobhatod az ablakon.
Ha értesz hozzá, persze össze lehet hegeszteni, de a bejelentkezéskor látható ‘ópensüsü’ felirat már nem igaz.„A Novell szerint a KDE ablakozó legújabb (4.0) változata sem jó például üzleti felhasználásra.”
Ezt hol lehet olvasni?
Egyébként van benne némi logika (nem szakmai, hanem üzleti).
A SuSELinux Enterprise Server (SLES) és a SuSELinux Enterprise Desktop a Gnome-ot használja.
Persze minden gond nélkül fel lehet rá tenyészteni a KDE-tMásrészt: az opensüsü 10.3-ban benne van a KDE4, de a KDE3 az alapértelmezett. (Már ha valaki a KDE-t választja.) Azt remélik a fejlesztők, hogy a következő (11.0) kiadásig a KDE4 megszabadul a gyermekbetegségeitől, és alapértelmezett lehet.
Szóval kíváncsi lennék az eredeti szövegösszefüggésre.
„A Novell szerint a KDE ablakozó legújabb (4.0) változata sem jó például üzleti felhasználásra.”
Ezt hol lehet olvasni?
Egyébként van benne némi logika (nem szakmai, hanem üzleti).
A SuSELinux Enterprise Server (SLES) és a SuSELinux Enterprise Desktop a Gnome-ot használja.
Persze minden gond nélkül fel lehet rá tenyészteni a KDE-tMásrészt: az opensüsü 10.3-ban benne van a KDE4, de a KDE3 az alapértelmezett. (Már ha valaki a KDE-t választja.) Azt remélik a fejlesztők, hogy a következő (11.0) kiadásig a KDE4 megszabadul a gyermekbetegségeitől, és alapértelmezett lehet.
Szóval kíváncsi lennék az eredeti szövegösszefüggésre.
wizardSWF wrote:tükrök listáját hol találom? (magátol nem keresi meg :))http://en.opensuse.org/Mirrors_Released_Version
Böngészd az opensuse.org oldalát…
wizardSWF wrote:tükrök listáját hol találom? (magátol nem keresi meg :))http://en.opensuse.org/Mirrors_Released_Version
Böngészd az opensuse.org oldalát…
csablak wrote:Bónusz:
Miért az Ubuntu az etalon?Hol etalon? Kinél? Miben?
Kifejtenéd?csablak wrote:Bónusz:
Miért az Ubuntu az etalon?Hol etalon? Kinél? Miben?
Kifejtenéd?Tévedtem. Egypár repo már megy.
Egy csomó gondolom, majd holnap. -
SzerzőBejegyzés