Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Szegmens hiba #2150255
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Ego wrote:
      Egyáltalán nem arról van szó, hogy bármit is forrásból akarnék telepíteni.

      Szóval én sokkal jobban örülnék annak, ha nem kéne forráskódbol telepíteni,

      Akkor mi is a probléma?
      Átolvasnád azt az oldalt, amit fentebb belinkeltem?
      Kb. 18000 (tizennyolcezer) program található ezeken a repókon.

      (Az xmms is. Függőségekkel együtt. De a karaktereket rosszul fogja megjeleníteni.
      Csak azért szólok, mert fölösleges görcsölni rajta.)

      Hozzászólás: Szegmens hiba #2150246
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Ego wrote:
        Hmm… Mivel több csomagot is forráskóbol telepítettem, ….
        ….Azt hiszem ezek után a VMware-ben felteszek még egy Linuxot és azon kísérletezgetek, mert ha gyarkan kell újratelepítenem a rendszert az ilyen hibáim miatt, akkor az lesz jó…

        Egyszerűen nem értem a logikádat.
        Ha forrásalapú rendszert akarsz használni, akkor neked nem a süsülinux kell.
        Használj gentoo-t, vagy lfs-t.

        Ha ennyire tetszik a süsü, akkor NE gányolj bele.

        Add meg a telepítési forrásokat, és kész csomagokat kapsz.
        http://en.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories

        Pl. ha már kell neked az xmms (tisztelettel kérdezem: mi a f@sznak? az alapértelmezett lejátszóprogram jobb. Az xmms már régóta nem része az alaptelepítésnek) akkor kell a ‘packman’ és a ‘gnome’ források.
        Továbbá: a csomagkezelőt arra találták ki, hogy megkönnyítse a júzerek életét. Amit forrásból telepítesz, az a csomagkezelőben értelemszerűen nem jelenik meg, így az automatikus frissítés és függőségkezelés kimarad.
        Innentől fogva a disztrót kidobhatod az ablakon.
        Ha értesz hozzá, persze össze lehet hegeszteni, de a bejelentkezéskor látható ‘ópensüsü’ felirat már nem igaz.

        Hozzászólás: Szegmens hiba #2150247
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Ego wrote:
          Hmm… Mivel több csomagot is forráskóbol telepítettem, ….
          ….Azt hiszem ezek után a VMware-ben felteszek még egy Linuxot és azon kísérletezgetek, mert ha gyarkan kell újratelepítenem a rendszert az ilyen hibáim miatt, akkor az lesz jó…

          Egyszerűen nem értem a logikádat.
          Ha forrásalapú rendszert akarsz használni, akkor neked nem a süsülinux kell.
          Használj gentoo-t, vagy lfs-t.

          Ha ennyire tetszik a süsü, akkor NE gányolj bele.

          Add meg a telepítési forrásokat, és kész csomagokat kapsz.
          http://en.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories

          Pl. ha már kell neked az xmms (tisztelettel kérdezem: mi a f@sznak? az alapértelmezett lejátszóprogram jobb. Az xmms már régóta nem része az alaptelepítésnek) akkor kell a ‘packman’ és a ‘gnome’ források.
          Továbbá: a csomagkezelőt arra találták ki, hogy megkönnyítse a júzerek életét. Amit forrásból telepítesz, az a csomagkezelőben értelemszerűen nem jelenik meg, így az automatikus frissítés és függőségkezelés kimarad.
          Innentől fogva a disztrót kidobhatod az ablakon.
          Ha értesz hozzá, persze össze lehet hegeszteni, de a bejelentkezéskor látható ‘ópensüsü’ felirat már nem igaz.

          Hozzászólás: Nem érett meg – OFF #2150400
          Macskajancsi
          Felhasználó

            „A Novell szerint a KDE ablakozó legújabb (4.0) változata sem jó például üzleti felhasználásra.”

            Ezt hol lehet olvasni?
            Egyébként van benne némi logika (nem szakmai, hanem üzleti).
            A SuSELinux Enterprise Server (SLES) és a SuSELinux Enterprise Desktop a Gnome-ot használja.
            Persze minden gond nélkül fel lehet rá tenyészteni a KDE-t

            Másrészt: az opensüsü 10.3-ban benne van a KDE4, de a KDE3 az alapértelmezett. (Már ha valaki a KDE-t választja.) Azt remélik a fejlesztők, hogy a következő (11.0) kiadásig a KDE4 megszabadul a gyermekbetegségeitől, és alapértelmezett lehet.

            Szóval kíváncsi lennék az eredeti szövegösszefüggésre.

            Hozzászólás: Nem érett meg – OFF #2150401
            Macskajancsi
            Felhasználó

              „A Novell szerint a KDE ablakozó legújabb (4.0) változata sem jó például üzleti felhasználásra.”

              Ezt hol lehet olvasni?
              Egyébként van benne némi logika (nem szakmai, hanem üzleti).
              A SuSELinux Enterprise Server (SLES) és a SuSELinux Enterprise Desktop a Gnome-ot használja.
              Persze minden gond nélkül fel lehet rá tenyészteni a KDE-t

              Másrészt: az opensüsü 10.3-ban benne van a KDE4, de a KDE3 az alapértelmezett. (Már ha valaki a KDE-t választja.) Azt remélik a fejlesztők, hogy a következő (11.0) kiadásig a KDE4 megszabadul a gyermekbetegségeitől, és alapértelmezett lehet.

              Szóval kíváncsi lennék az eredeti szövegösszefüggésre.

              Macskajancsi
              Felhasználó
                wizardSWF wrote:
                tükrök listáját hol találom? (magátol nem keresi meg :))

                http://en.opensuse.org/Mirrors_Released_Version

                Böngészd az opensuse.org oldalát…

                Macskajancsi
                Felhasználó
                  wizardSWF wrote:
                  tükrök listáját hol találom? (magátol nem keresi meg :))

                  http://en.opensuse.org/Mirrors_Released_Version

                  Böngészd az opensuse.org oldalát…

                  Hozzászólás: Nem érett meg – OFF #2150388
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    csablak wrote:
                    Bónusz:
                    Miért az Ubuntu az etalon?

                    Hol etalon? Kinél? Miben?
                    Kifejtenéd?

                    Hozzászólás: Nem érett meg – OFF #2150389
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      csablak wrote:
                      Bónusz:
                      Miért az Ubuntu az etalon?

                      Hol etalon? Kinél? Miben?
                      Kifejtenéd?

                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Tévedtem. Egypár repo már megy.
                        Egy csomó gondolom, majd holnap.

                      10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 5,804