medveapu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 541-550 / 957
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132780
    medveapu
    Felhasználó
      bepe79 wrote:
      Valaki elarulhatna, hogy mi ez a + , meg ++ , meg a hup-on az a +1 meg +10-ezes? huh.gif

      Szerintem a ‘meg ++’ az ‘+ ++’
      aminek analógiájára a ‘++’ =’ megmeg’,
      de ha g:=k, akkor ‘mekmek’, ami akár kecske is lehet.

      Vagy a ‘+1’ lehet egy inkrementáció is, ahol a hozzászólások számát növelik egyel.

      (De az is lehet, hogy a + illetve a +1 az azt jelenti, hogy egyetértek, a ++ és a +10 azt jelenti, hogy teljesen egyetértek, de ez csak tipp. A három éves fiam arra a mondatra, hogy: „Egyetértek” válaszolt emigyen:”Én meg tizenegyet”…)

      szerk.: „Oh, egy Lada megelőzőtt!”

      Hozzászólás: Compiz fusion és fglrx #2133371
      medveapu
      Felhasználó
        MBence wrote:
        Na jó, akkor máshogy kérdezek. Van itt olyan ember a fórumon, akinek fglrx driverrel megy a compiz fusion?

        Nekem nem ment sehogysem…
        De ha jól emlékszem, akkor az ati nem támogatja az átlátszóságot, ezért nem is meg fglrx-szel. (Kérés: ha nem így van, javítsatok ki, mert jelenleg ebben a meggyőződésben élek…).
        Aiglx vagy xgl szükségeltetik hozzá.

        Azért itt egy link:
        http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=511166

        Hozzászólás: Compiz fusion és fglrx #2133372
        medveapu
        Felhasználó
          MBence wrote:
          Na jó, akkor máshogy kérdezek. Van itt olyan ember a fórumon, akinek fglrx driverrel megy a compiz fusion?

          Nekem nem ment sehogysem…
          De ha jól emlékszem, akkor az ati nem támogatja az átlátszóságot, ezért nem is meg fglrx-szel. (Kérés: ha nem így van, javítsatok ki, mert jelenleg ebben a meggyőződésben élek…).
          Aiglx vagy xgl szükségeltetik hozzá.

          Azért itt egy link:
          http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=511166

          Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132673
          medveapu
          Felhasználó

            Nemrég voltam kénytelen szarződést kötni velük.
            Kis falu, nem messze Tatától, eddig helyi vállalkozó vitte a kábeltévét, most eladta valami nagyobb társaságnak a jogot, meg a hálózatát.
            Az eddigi net szolgtáltató nem szolgáltat többé kábelnetet.
            NINCS más lehetőség csak a t-vedés (t-csoport).
            Eddig az 1MB-os net 134k/s-t produkál, ez ok.
            Fricska: a régi szolgáltató még minig szolgáltat, bár már fel is hívtak, hogy kikötik szept 10-én… no comment.

            Remélem nem járok úgy, mint pomm.

            Szerencse a szerencsétlenségben, hogy csak  1 évet kellett aláírnom.

            Egyébként a 3 leginkább kerülendő cég: t-vedés, mol, otp…

            Hozzászólás: Szopat a T-COM! Ti mit tennétek? #2132674
            medveapu
            Felhasználó

              Nemrég voltam kénytelen szarződést kötni velük.
              Kis falu, nem messze Tatától, eddig helyi vállalkozó vitte a kábeltévét, most eladta valami nagyobb társaságnak a jogot, meg a hálózatát.
              Az eddigi net szolgtáltató nem szolgáltat többé kábelnetet.
              NINCS más lehetőség csak a t-vedés (t-csoport).
              Eddig az 1MB-os net 134k/s-t produkál, ez ok.
              Fricska: a régi szolgáltató még minig szolgáltat, bár már fel is hívtak, hogy kikötik szept 10-én… no comment.

              Remélem nem járok úgy, mint pomm.

              Szerencse a szerencsétlenségben, hogy csak  1 évet kellett aláírnom.

              Egyébként a 3 leginkább kerülendő cég: t-vedés, mol, otp…

              Hozzászólás: fglrx 8.42 – AIGLX támogatással? Nocsak… #2132070
              medveapu
              Felhasználó
                pomm wrote:
                Lehet. Attól még az előzőek is szétfagynak ha hibernálok és 10 startból 2-szer „kifehéredik” a teljes képernyő és semmit nem tudok csinálni csak ráhasalni a power gombra.
                A nyílt forrású atival meg sem nyekken. Fglrx 3d nélkül, na csak így megy rendesen. Szégyenletes. 🙁
                A következő notebookom szigorúan ati-mentes lesz.

                Nekem akkor mákom van, mert a Mandriva2007.1 a 8.37-es driverrel elmegy aludni és vissza is jön! Minő meglepetés volt, de működik többszöri kipróbálásra is. Persze csak akkor, ha előtte kiveszem a pcmci wlan kártyát. Ha véletlenül benne hagyom, akkor elalszik és félig visszajön, majd power gomb. (remélem ez nem volt nagyon off).
                https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-8.41.7-x86.x86_64.run

                Hozzászólás: fglrx 8.42 – AIGLX támogatással? Nocsak… #2132071
                medveapu
                Felhasználó
                  pomm wrote:
                  Lehet. Attól még az előzőek is szétfagynak ha hibernálok és 10 startból 2-szer „kifehéredik” a teljes képernyő és semmit nem tudok csinálni csak ráhasalni a power gombra.
                  A nyílt forrású atival meg sem nyekken. Fglrx 3d nélkül, na csak így megy rendesen. Szégyenletes. 🙁
                  A következő notebookom szigorúan ati-mentes lesz.

                  Nekem akkor mákom van, mert a Mandriva2007.1 a 8.37-es driverrel elmegy aludni és vissza is jön! Minő meglepetés volt, de működik többszöri kipróbálásra is. Persze csak akkor, ha előtte kiveszem a pcmci wlan kártyát. Ha véletlenül benne hagyom, akkor elalszik és félig visszajön, majd power gomb. (remélem ez nem volt nagyon off).
                  https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-8.41.7-x86.x86_64.run

                  Hozzászólás: fglrx 8.42 – AIGLX támogatással? Nocsak… #2132066
                  medveapu
                  Felhasználó
                    bepe79 wrote:
                    Es itt van maris egy javitott, tupirozott hivatalos driver, az AMD (-ATi) fglrx 8.41.7:

                    http://ati.amd.com/support/drivers/linux/linux-radeonhdd.html

                    Letoltheto a linkrol az AMD hivatalos web-oldalarol. (ez a 32 bites linkje, akinek a 64 bites kell, megtalalja azt is, csak mas linken)

                    + az AMD egybol kiadott 1000 oldalnyi VPU specifikaciot is. Azert nem GPU-t irok, mert a hup-on irt GPU (nVidia mag)-val ellentetben az AMD-ATi videokartyakon a grafikus processzort nem GPU-nak, hanem VPU-nak hivjak.

                    De csak az ATI Radeon™ HD 2000 családhoz tartozó kártyához javasolt – ha jól érettem -, a többihez továbbra is a jelenlegi 8.40.4-es.

                    Hozzászólás: fglrx 8.42 – AIGLX támogatással? Nocsak… #2132067
                    medveapu
                    Felhasználó
                      bepe79 wrote:
                      Es itt van maris egy javitott, tupirozott hivatalos driver, az AMD (-ATi) fglrx 8.41.7:

                      http://ati.amd.com/support/drivers/linux/linux-radeonhdd.html

                      Letoltheto a linkrol az AMD hivatalos web-oldalarol. (ez a 32 bites linkje, akinek a 64 bites kell, megtalalja azt is, csak mas linken)

                      + az AMD egybol kiadott 1000 oldalnyi VPU specifikaciot is. Azert nem GPU-t irok, mert a hup-on irt GPU (nVidia mag)-val ellentetben az AMD-ATi videokartyakon a grafikus processzort nem GPU-nak, hanem VPU-nak hivjak.

                      De csak az ATI Radeon™ HD 2000 családhoz tartozó kártyához javasolt – ha jól érettem -, a többihez továbbra is a jelenlegi 8.40.4-es.

                      Hozzászólás: Radeon 9200-fglrx+tv out #2132426
                      medveapu
                      Felhasználó
                        birno wrote:
                        Az a baj, hogy az viszont nem ismeri az Ubuntu feisty-t, elöszőr azzal próbálkoztam.
                        Most megpróbálom mégegyszer, de nem értem miért nem töltödik be a driver.

                        Az pedig nem megy a 2.6.20-as kernellel, de segítségedre lehet pomm linkje: http://pomm.hu/pomm/faq_index.html

                        ill. közben találtam még valamit:

                        http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-367616.html

                      10 bejegyzés megtekintése - 541-550 / 957