Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
bepe79 wrote:Valaki elarulhatna, hogy mi ez a + , meg ++ , meg a hup-on az a +1 meg +10-ezes?
Szerintem a ‘meg ++’ az ‘+ ++’
aminek analógiájára a ‘++’ =’ megmeg’,
de ha g:=k, akkor ‘mekmek’, ami akár kecske is lehet.Vagy a ‘+1’ lehet egy inkrementáció is, ahol a hozzászólások számát növelik egyel.
(De az is lehet, hogy a + illetve a +1 az azt jelenti, hogy egyetértek, a ++ és a +10 azt jelenti, hogy teljesen egyetértek, de ez csak tipp. A három éves fiam arra a mondatra, hogy: „Egyetértek” válaszolt emigyen:”Én meg tizenegyet”…)
szerk.: „Oh, egy Lada megelőzőtt!”
MBence wrote:Na jó, akkor máshogy kérdezek. Van itt olyan ember a fórumon, akinek fglrx driverrel megy a compiz fusion?Nekem nem ment sehogysem…
De ha jól emlékszem, akkor az ati nem támogatja az átlátszóságot, ezért nem is meg fglrx-szel. (Kérés: ha nem így van, javítsatok ki, mert jelenleg ebben a meggyőződésben élek…).
Aiglx vagy xgl szükségeltetik hozzá.Azért itt egy link:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=511166MBence wrote:Na jó, akkor máshogy kérdezek. Van itt olyan ember a fórumon, akinek fglrx driverrel megy a compiz fusion?Nekem nem ment sehogysem…
De ha jól emlékszem, akkor az ati nem támogatja az átlátszóságot, ezért nem is meg fglrx-szel. (Kérés: ha nem így van, javítsatok ki, mert jelenleg ebben a meggyőződésben élek…).
Aiglx vagy xgl szükségeltetik hozzá.Azért itt egy link:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=511166Nemrég voltam kénytelen szarződést kötni velük.
Kis falu, nem messze Tatától, eddig helyi vállalkozó vitte a kábeltévét, most eladta valami nagyobb társaságnak a jogot, meg a hálózatát.
Az eddigi net szolgtáltató nem szolgáltat többé kábelnetet.
NINCS más lehetőség csak a t-vedés (t-csoport).
Eddig az 1MB-os net 134k/s-t produkál, ez ok.
Fricska: a régi szolgáltató még minig szolgáltat, bár már fel is hívtak, hogy kikötik szept 10-én… no comment.Remélem nem járok úgy, mint pomm.
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy csak 1 évet kellett aláírnom.
Egyébként a 3 leginkább kerülendő cég: t-vedés, mol, otp…
Nemrég voltam kénytelen szarződést kötni velük.
Kis falu, nem messze Tatától, eddig helyi vállalkozó vitte a kábeltévét, most eladta valami nagyobb társaságnak a jogot, meg a hálózatát.
Az eddigi net szolgtáltató nem szolgáltat többé kábelnetet.
NINCS más lehetőség csak a t-vedés (t-csoport).
Eddig az 1MB-os net 134k/s-t produkál, ez ok.
Fricska: a régi szolgáltató még minig szolgáltat, bár már fel is hívtak, hogy kikötik szept 10-én… no comment.Remélem nem járok úgy, mint pomm.
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy csak 1 évet kellett aláírnom.
Egyébként a 3 leginkább kerülendő cég: t-vedés, mol, otp…
pomm wrote:Lehet. Attól még az előzőek is szétfagynak ha hibernálok és 10 startból 2-szer „kifehéredik” a teljes képernyő és semmit nem tudok csinálni csak ráhasalni a power gombra.
A nyílt forrású atival meg sem nyekken. Fglrx 3d nélkül, na csak így megy rendesen. Szégyenletes. 🙁
A következő notebookom szigorúan ati-mentes lesz.Nekem akkor mákom van, mert a Mandriva2007.1 a 8.37-es driverrel elmegy aludni és vissza is jön! Minő meglepetés volt, de működik többszöri kipróbálásra is. Persze csak akkor, ha előtte kiveszem a pcmci wlan kártyát. Ha véletlenül benne hagyom, akkor elalszik és félig visszajön, majd power gomb. (remélem ez nem volt nagyon off).
https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-8.41.7-x86.x86_64.runpomm wrote:Lehet. Attól még az előzőek is szétfagynak ha hibernálok és 10 startból 2-szer „kifehéredik” a teljes képernyő és semmit nem tudok csinálni csak ráhasalni a power gombra.
A nyílt forrású atival meg sem nyekken. Fglrx 3d nélkül, na csak így megy rendesen. Szégyenletes. 🙁
A következő notebookom szigorúan ati-mentes lesz.Nekem akkor mákom van, mert a Mandriva2007.1 a 8.37-es driverrel elmegy aludni és vissza is jön! Minő meglepetés volt, de működik többszöri kipróbálásra is. Persze csak akkor, ha előtte kiveszem a pcmci wlan kártyát. Ha véletlenül benne hagyom, akkor elalszik és félig visszajön, majd power gomb. (remélem ez nem volt nagyon off).
https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-8.41.7-x86.x86_64.runbepe79 wrote:Es itt van maris egy javitott, tupirozott hivatalos driver, az AMD (-ATi) fglrx 8.41.7:http://ati.amd.com/support/drivers/linux/linux-radeonhdd.html
Letoltheto a linkrol az AMD hivatalos web-oldalarol. (ez a 32 bites linkje, akinek a 64 bites kell, megtalalja azt is, csak mas linken)
+ az AMD egybol kiadott 1000 oldalnyi VPU specifikaciot is. Azert nem GPU-t irok, mert a hup-on irt GPU (nVidia mag)-val ellentetben az AMD-ATi videokartyakon a grafikus processzort nem GPU-nak, hanem VPU-nak hivjak.
De csak az ATI Radeon™ HD 2000 családhoz tartozó kártyához javasolt – ha jól érettem -, a többihez továbbra is a jelenlegi 8.40.4-es.
bepe79 wrote:Es itt van maris egy javitott, tupirozott hivatalos driver, az AMD (-ATi) fglrx 8.41.7:http://ati.amd.com/support/drivers/linux/linux-radeonhdd.html
Letoltheto a linkrol az AMD hivatalos web-oldalarol. (ez a 32 bites linkje, akinek a 64 bites kell, megtalalja azt is, csak mas linken)
+ az AMD egybol kiadott 1000 oldalnyi VPU specifikaciot is. Azert nem GPU-t irok, mert a hup-on irt GPU (nVidia mag)-val ellentetben az AMD-ATi videokartyakon a grafikus processzort nem GPU-nak, hanem VPU-nak hivjak.
De csak az ATI Radeon™ HD 2000 családhoz tartozó kártyához javasolt – ha jól érettem -, a többihez továbbra is a jelenlegi 8.40.4-es.
birno wrote:Az a baj, hogy az viszont nem ismeri az Ubuntu feisty-t, elöszőr azzal próbálkoztam.
Most megpróbálom mégegyszer, de nem értem miért nem töltödik be a driver.Az pedig nem megy a 2.6.20-as kernellel, de segítségedre lehet pomm linkje: http://pomm.hu/pomm/faq_index.html
ill. közben találtam még valamit:
http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-367616.html
-
SzerzőBejegyzés