medveapu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 561-570 / 957
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ~=:=~ { A nap fotója } ~=:=~ #2099026
    medveapu
    Felhasználó
      uzsolt wrote:
      Régebben ez volt a grubban a splashimage-om 🙂

      Egy újszülöttnek minden vicc új. 😉

      Hozzászólás: ~=:=~ { A nap fotója } ~=:=~ #2099021
      medveapu
      Felhasználó

        Ma reggel kaptam egyik nagyra becsült kollégámtól…

        Hozzászólás: ~=:=~ { A nap fotója } ~=:=~ #2099022
        medveapu
        Felhasználó

          Ma reggel kaptam egyik nagyra becsült kollégámtól…

          Hozzászólás: ATi Radeon 9600 SE ; Mandriva disztró #2129715
          medveapu
          Felhasználó
            Petyko wrote:
            talán meg kéne próbálnom azt a tárolóbol telepítést… de azt meg nemtom hogyan kell…

            Szóval akkor:
            Mandriva linux vezérlőközpont (configure your computer)
            – Szoftverkezelés -> forráshelyek beállítása : itt tudod beállítani a tárolókat (repository), elméletileg első belépéskor ezt meg is kérdezi, és meg is teszi, ha igennel válaszolsz. Ekkor elkezdi letölteni a tárolókban lévő adatokat.
            – Miután végzett, ne feledd el engedélyezni a non-free tárolót (van olyan amit automatikusan engedélyez, van amit neked kell beállítani – pipa a kiskockába)
            – Vissza a vezérlőközpontba
            – Hardver -> A grafikus kiszolgáló beállítása : grafikus kártya : és itt kiválasztod a neked megfelelőt. Miután kiválasztottad, meg kell kédeznie, hogy „A grafikus kártyának van kötött licenszű….. Szeretné használni?” Hát még szép! OK.
            – Elméletileg ennyi.
            Nekem egy gép újraindítás után kapásból ment.

            Esetleg ellenőrzés képpen visszamahetsz a szoftverkezeléshez és ott a telepíthető szoftverek alatt rákereshetsz az ati szóra. Valami ilyesmit kellene kilöknie, mégpedig telepítettnek jelölve:
            ati-8.34.8-2
            ati-kernel-….
            stb.
            vagy pedig konzolban kiadva

            Code:
            [localhost Desktop]$ rpm -qa | grep ati

            parancsra ezt:

            Code:
            dkms-ati-8.34.8-2.1plf2007.1
            libstartup-notification-1_0-0.8-3mdv2007.0
            foomatic-filters-3.0.2-1.20060827.1mdv2007.0
            foomatic-db-3.0.2-1.20060906.3mdv2007.1
            fonts-ttf-decoratives-1.3-15mdk
            ati-8.34.8-2.1plf2007.1
            update-alternatives-1.8.5-1mdv2007.1
            perl-Gtk2-NotificationBubble-0.01-4mdk
            notification-daemon-0.3.7-1mdv2007.1
            foomatic-db-hpijs-2.6.7-1.20060828.1mdv2007.0
            ati-kernel-2.6.17-13mdv-8.34.8-1mdk
            x11-driver-video-ati-6.6.3-1mdv2007.1
            gutenprint-foomatic-5.0.0-3mdv2007.1
            ati-devel-8.34.8-2.1plf2007.1
            foomatic-db-engine-3.0.2-1.20060711.2mdv2007.1
            Hozzászólás: ATi Radeon 9600 SE ; Mandriva disztró #2129716
            medveapu
            Felhasználó
              Petyko wrote:
              talán meg kéne próbálnom azt a tárolóbol telepítést… de azt meg nemtom hogyan kell…

              Szóval akkor:
              Mandriva linux vezérlőközpont (configure your computer)
              – Szoftverkezelés -> forráshelyek beállítása : itt tudod beállítani a tárolókat (repository), elméletileg első belépéskor ezt meg is kérdezi, és meg is teszi, ha igennel válaszolsz. Ekkor elkezdi letölteni a tárolókban lévő adatokat.
              – Miután végzett, ne feledd el engedélyezni a non-free tárolót (van olyan amit automatikusan engedélyez, van amit neked kell beállítani – pipa a kiskockába)
              – Vissza a vezérlőközpontba
              – Hardver -> A grafikus kiszolgáló beállítása : grafikus kártya : és itt kiválasztod a neked megfelelőt. Miután kiválasztottad, meg kell kédeznie, hogy „A grafikus kártyának van kötött licenszű….. Szeretné használni?” Hát még szép! OK.
              – Elméletileg ennyi.
              Nekem egy gép újraindítás után kapásból ment.

              Esetleg ellenőrzés képpen visszamahetsz a szoftverkezeléshez és ott a telepíthető szoftverek alatt rákereshetsz az ati szóra. Valami ilyesmit kellene kilöknie, mégpedig telepítettnek jelölve:
              ati-8.34.8-2
              ati-kernel-….
              stb.
              vagy pedig konzolban kiadva

              Code:
              [localhost Desktop]$ rpm -qa | grep ati

              parancsra ezt:

              Code:
              dkms-ati-8.34.8-2.1plf2007.1
              libstartup-notification-1_0-0.8-3mdv2007.0
              foomatic-filters-3.0.2-1.20060827.1mdv2007.0
              foomatic-db-3.0.2-1.20060906.3mdv2007.1
              fonts-ttf-decoratives-1.3-15mdk
              ati-8.34.8-2.1plf2007.1
              update-alternatives-1.8.5-1mdv2007.1
              perl-Gtk2-NotificationBubble-0.01-4mdk
              notification-daemon-0.3.7-1mdv2007.1
              foomatic-db-hpijs-2.6.7-1.20060828.1mdv2007.0
              ati-kernel-2.6.17-13mdv-8.34.8-1mdk
              x11-driver-video-ati-6.6.3-1mdv2007.1
              gutenprint-foomatic-5.0.0-3mdv2007.1
              ati-devel-8.34.8-2.1plf2007.1
              foomatic-db-engine-3.0.2-1.20060711.2mdv2007.1
              Hozzászólás: ATi Radeon 9600 SE ; Mandriva disztró #2129703
              medveapu
              Felhasználó

                Petyko !
                Az egyszerűség kedvéért a helyedben megpróbálnám a Mandriva tárolóból feltelepíteni az ati driver-t.
                Nekem sehogysem jött össze a gyári oldalról letöltött telepítő Mandriva alatt (ez persze az én bélaságom lehet).
                (Ha viszont végig akarod járni a rögös utat míg elész a célig, abból csak hasznod lesz.)

                Hozzászólás: ATi Radeon 9600 SE ; Mandriva disztró #2129704
                medveapu
                Felhasználó

                  Petyko !
                  Az egyszerűség kedvéért a helyedben megpróbálnám a Mandriva tárolóból feltelepíteni az ati driver-t.
                  Nekem sehogysem jött össze a gyári oldalról letöltött telepítő Mandriva alatt (ez persze az én bélaságom lehet).
                  (Ha viszont végig akarod járni a rögös utat míg elész a célig, abból csak hasznod lesz.)

                  Hozzászólás: ATi Radeon 9600 SE ; Mandriva disztró #2129693
                  medveapu
                  Felhasználó

                    Ha van konzolos felületed, ott be tudsz lépni root-ként, majd
                    ha van midnight-commandered (NC klón) akkor

                    Code:
                    mc

                    majd a /etc/X11 könyvtárban megkeresed az xorg.conf.original-0 file-t és átmásolod,  xorg.conf névvel ugyanebbe a könytárba (azért nem csak átnevezném, hogy ez mindig maradjon meg).
                    mc-ből kiléphetsz.
                    Ha ez megvan, akkor a

                    Code:
                    startx

                    paranccsal elindul az X (grafikus felület), persze ati driver nélkül.
                    (remélem legalábbis)

                    ha nincs mc akkor

                    Code:
                    urpmi mc

                    majd a fent említettek végrehajtása segít.

                    m.

                    Hozzászólás: ATi Radeon 9600 SE ; Mandriva disztró #2129694
                    medveapu
                    Felhasználó

                      Ha van konzolos felületed, ott be tudsz lépni root-ként, majd
                      ha van midnight-commandered (NC klón) akkor

                      Code:
                      mc

                      majd a /etc/X11 könyvtárban megkeresed az xorg.conf.original-0 file-t és átmásolod,  xorg.conf névvel ugyanebbe a könytárba (azért nem csak átnevezném, hogy ez mindig maradjon meg).
                      mc-ből kiléphetsz.
                      Ha ez megvan, akkor a

                      Code:
                      startx

                      paranccsal elindul az X (grafikus felület), persze ati driver nélkül.
                      (remélem legalábbis)

                      ha nincs mc akkor

                      Code:
                      urpmi mc

                      majd a fent említettek végrehajtása segít.

                      m.

                      Hozzászólás: ATi Radeon 9600 SE ; Mandriva disztró #2129683
                      medveapu
                      Felhasználó

                        Van a Mandriva non-free tárolójában ati driver.
                        Illetve segítségedre lehet még az http://easyurpmi.zarb.org
                        Itt leírják, hogyan vegyél fel tárolókat. Léteznek ún. plf tárolók. Ezeket is célszerű felveni.
                        Ha ez megvan, akkor simán a grafikus felületű szoftverek hozzáadásánál az ati drivert ki tudod választani, amit telepíteni is fog (függőségekkel együtt). Nekem speciel nem kellett végigcsinálnom az aticonfig –initial és hasonló dolgokat, mindent elintézett. Meg is lepődtem, „nem szoktam hozzá”.

                        Próbálkoztam a gyári oldalról letöltött driverrel, nem jutottam eredményre.

                        m.

                      10 bejegyzés megtekintése - 561-570 / 957