Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
uzsolt wrote:Régebben ez volt a grubban a splashimage-om 🙂
Egy újszülöttnek minden vicc új. 😉
Ma reggel kaptam egyik nagyra becsült kollégámtól…
Ma reggel kaptam egyik nagyra becsült kollégámtól…
Petyko wrote:talán meg kéne próbálnom azt a tárolóbol telepítést… de azt meg nemtom hogyan kell…Szóval akkor:
Mandriva linux vezérlőközpont (configure your computer)
– Szoftverkezelés -> forráshelyek beállítása : itt tudod beállítani a tárolókat (repository), elméletileg első belépéskor ezt meg is kérdezi, és meg is teszi, ha igennel válaszolsz. Ekkor elkezdi letölteni a tárolókban lévő adatokat.
– Miután végzett, ne feledd el engedélyezni a non-free tárolót (van olyan amit automatikusan engedélyez, van amit neked kell beállítani – pipa a kiskockába)
– Vissza a vezérlőközpontba
– Hardver -> A grafikus kiszolgáló beállítása : grafikus kártya : és itt kiválasztod a neked megfelelőt. Miután kiválasztottad, meg kell kédeznie, hogy „A grafikus kártyának van kötött licenszű….. Szeretné használni?” Hát még szép! OK.
– Elméletileg ennyi.
Nekem egy gép újraindítás után kapásból ment.Esetleg ellenőrzés képpen visszamahetsz a szoftverkezeléshez és ott a telepíthető szoftverek alatt rákereshetsz az ati szóra. Valami ilyesmit kellene kilöknie, mégpedig telepítettnek jelölve:
ati-8.34.8-2
ati-kernel-….
stb.
vagy pedig konzolban kiadvaCode:[localhost Desktop]$ rpm -qa | grep atiparancsra ezt:
Code:dkms-ati-8.34.8-2.1plf2007.1
libstartup-notification-1_0-0.8-3mdv2007.0
foomatic-filters-3.0.2-1.20060827.1mdv2007.0
foomatic-db-3.0.2-1.20060906.3mdv2007.1
fonts-ttf-decoratives-1.3-15mdk
ati-8.34.8-2.1plf2007.1
update-alternatives-1.8.5-1mdv2007.1
perl-Gtk2-NotificationBubble-0.01-4mdk
notification-daemon-0.3.7-1mdv2007.1
foomatic-db-hpijs-2.6.7-1.20060828.1mdv2007.0
ati-kernel-2.6.17-13mdv-8.34.8-1mdk
x11-driver-video-ati-6.6.3-1mdv2007.1
gutenprint-foomatic-5.0.0-3mdv2007.1
ati-devel-8.34.8-2.1plf2007.1
foomatic-db-engine-3.0.2-1.20060711.2mdv2007.1Petyko wrote:talán meg kéne próbálnom azt a tárolóbol telepítést… de azt meg nemtom hogyan kell…Szóval akkor:
Mandriva linux vezérlőközpont (configure your computer)
– Szoftverkezelés -> forráshelyek beállítása : itt tudod beállítani a tárolókat (repository), elméletileg első belépéskor ezt meg is kérdezi, és meg is teszi, ha igennel válaszolsz. Ekkor elkezdi letölteni a tárolókban lévő adatokat.
– Miután végzett, ne feledd el engedélyezni a non-free tárolót (van olyan amit automatikusan engedélyez, van amit neked kell beállítani – pipa a kiskockába)
– Vissza a vezérlőközpontba
– Hardver -> A grafikus kiszolgáló beállítása : grafikus kártya : és itt kiválasztod a neked megfelelőt. Miután kiválasztottad, meg kell kédeznie, hogy „A grafikus kártyának van kötött licenszű….. Szeretné használni?” Hát még szép! OK.
– Elméletileg ennyi.
Nekem egy gép újraindítás után kapásból ment.Esetleg ellenőrzés képpen visszamahetsz a szoftverkezeléshez és ott a telepíthető szoftverek alatt rákereshetsz az ati szóra. Valami ilyesmit kellene kilöknie, mégpedig telepítettnek jelölve:
ati-8.34.8-2
ati-kernel-….
stb.
vagy pedig konzolban kiadvaCode:[localhost Desktop]$ rpm -qa | grep atiparancsra ezt:
Code:dkms-ati-8.34.8-2.1plf2007.1
libstartup-notification-1_0-0.8-3mdv2007.0
foomatic-filters-3.0.2-1.20060827.1mdv2007.0
foomatic-db-3.0.2-1.20060906.3mdv2007.1
fonts-ttf-decoratives-1.3-15mdk
ati-8.34.8-2.1plf2007.1
update-alternatives-1.8.5-1mdv2007.1
perl-Gtk2-NotificationBubble-0.01-4mdk
notification-daemon-0.3.7-1mdv2007.1
foomatic-db-hpijs-2.6.7-1.20060828.1mdv2007.0
ati-kernel-2.6.17-13mdv-8.34.8-1mdk
x11-driver-video-ati-6.6.3-1mdv2007.1
gutenprint-foomatic-5.0.0-3mdv2007.1
ati-devel-8.34.8-2.1plf2007.1
foomatic-db-engine-3.0.2-1.20060711.2mdv2007.1Petyko !
Az egyszerűség kedvéért a helyedben megpróbálnám a Mandriva tárolóból feltelepíteni az ati driver-t.
Nekem sehogysem jött össze a gyári oldalról letöltött telepítő Mandriva alatt (ez persze az én bélaságom lehet).
(Ha viszont végig akarod járni a rögös utat míg elész a célig, abból csak hasznod lesz.)Petyko !
Az egyszerűség kedvéért a helyedben megpróbálnám a Mandriva tárolóból feltelepíteni az ati driver-t.
Nekem sehogysem jött össze a gyári oldalról letöltött telepítő Mandriva alatt (ez persze az én bélaságom lehet).
(Ha viszont végig akarod járni a rögös utat míg elész a célig, abból csak hasznod lesz.)Ha van konzolos felületed, ott be tudsz lépni root-ként, majd
ha van midnight-commandered (NC klón) akkorCode:mcmajd a /etc/X11 könyvtárban megkeresed az xorg.conf.original-0 file-t és átmásolod, xorg.conf névvel ugyanebbe a könytárba (azért nem csak átnevezném, hogy ez mindig maradjon meg).
mc-ből kiléphetsz.
Ha ez megvan, akkor aCode:startxparanccsal elindul az X (grafikus felület), persze ati driver nélkül.
(remélem legalábbis)ha nincs mc akkor
Code:urpmi mcmajd a fent említettek végrehajtása segít.
m.
Ha van konzolos felületed, ott be tudsz lépni root-ként, majd
ha van midnight-commandered (NC klón) akkorCode:mcmajd a /etc/X11 könyvtárban megkeresed az xorg.conf.original-0 file-t és átmásolod, xorg.conf névvel ugyanebbe a könytárba (azért nem csak átnevezném, hogy ez mindig maradjon meg).
mc-ből kiléphetsz.
Ha ez megvan, akkor aCode:startxparanccsal elindul az X (grafikus felület), persze ati driver nélkül.
(remélem legalábbis)ha nincs mc akkor
Code:urpmi mcmajd a fent említettek végrehajtása segít.
m.
Van a Mandriva non-free tárolójában ati driver.
Illetve segítségedre lehet még az http://easyurpmi.zarb.org
Itt leírják, hogyan vegyél fel tárolókat. Léteznek ún. plf tárolók. Ezeket is célszerű felveni.
Ha ez megvan, akkor simán a grafikus felületű szoftverek hozzáadásánál az ati drivert ki tudod választani, amit telepíteni is fog (függőségekkel együtt). Nekem speciel nem kellett végigcsinálnom az aticonfig –initial és hasonló dolgokat, mindent elintézett. Meg is lepődtem, „nem szoktam hozzá”.Próbálkoztam a gyári oldalról letöltött driverrel, nem jutottam eredményre.
m.
-
SzerzőBejegyzés