Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A synaptic mért nem látja az ubk.uhulinux-os programokat?
Mert az /etc/apt/sorces.list fájlodban nem szerepel
Természetesen a fontok az XF86Config fájlban meghatározott helyen vannak… A te esetedben a
Code:/usr/X11R6/lib/X11/fonts/csinálj oda egy új könyvtárat ttf2 néven majd vedd fel az XF86Config fájlba
utána csináld végig a mutatványt..Az mkfontscale mint parancs amugy müxik??
Mert nálam Slacki alatt csak akkor volt meg maga a progi amikor a 4.3 Xfree volt fenn amikor feltettem a 4.4-t az mkfontscale mint progi eltünt..Már van az operából uhu-s csomag..
ftp://ftp.uhulinux.hu/uhu/dev/packages/op…50-1.1_i386.uhuBár igaz ez a dev ágban van és nemtudom felmegy-e egy sima uhu 1.1.1-re
/etc/rc.d/rc.modules fájlt szerkeszd meg (vedd ki a # jeleket az usb résznél) akkor elvileg betölti modulként..
Hogyan lehet más forrásból származó fontokat telepíteni az UHU-ban(1.1)???
A ttf-t másold be az /usr/share/fonts/ttf könyvtárba, majd ebben a könyvtárban meglevõ „fonts.scale, fonts.dir,
fonts.cache” fájlokat törölni kell (a biztonság kedvéért csinálj belõlük másolatot!!!!) majd utána ebben a könyvtárban
add ki a következõ parancsokat:mkfontscale
mkfontdir
fc-cacheMajd x restart és máris elérhetõek betûk…
Code:Ezt uhuban csináltam de nekem müxik slackware alatt is…:))Az operáról meg csak annyit ezt szedd le és nyomkod a yes-t
http://www.opera.com/download/index.dml?platform=linux
Itt neked a tar.gz közül a static QT kellEsteleg léteznek a telepítõ CD-ken kívûl UHU-s telepítõ programok valahol a Neten ?
Jahh létezik..
http://ubk.uhulinux.hu/Ha csak maga a forum kell akkor phpbb http://www.phpbb.com/
Ha viszont egy komplett portál is kell forummal egyetembe akkor meg
phpnuke http://www.php-nuke.hu/
postnuke
http://postnuke.labs.ro/Vagy e107
http://e107.hu/news.phpEzekhez sql adatbázisos táhhely kell szal regélni az uw.hu vagy a freeweben lehet…
Jahh probáltam a pango meg a libgtk sõt a gtk csomit is ujratettem de akkor sem volt jó… Mind1 letojom marad a dropline
-
SzerzőBejegyzés