Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A story már megoldódott bakker visszatettem a dropline féle gnome-t..
Most minden progi indul rendesen…
Egyelöre marad ez..aláírás: dropline-maffia 😎 😎 😎
Ok akkor ezt lécci 😀
Bazz megszivattam magam de rendesen…
Szal eddig a dropline féle 2.6-s gnome volt telepítve, gondoltam megjelent a currentben akkor felteszem az eredeti slackis változatot ……. Dropline féle gnome letöröl majd sware-l upgredelem a rendszerem erre a swaret kiírja nincs új frissitendõ csomi hajam égnekállllllllll De gondoltam sebaj manuálisan csak megy, beírtam swaret –install gnome erre nekiállt leszedni mindent az ftp szerverrõl… befejezte és az összes gnome-s progi szarik elindulni
pld gimp, mozilla$ gimp
gimp: relocation error: /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0: undefined symbol: g_type_class_add_private
laci@paca:~$$ mozilla
/usr/lib/mozilla-1.6/mozilla-bin: relocation error: /usr/lib/libpangoft2-1.0.so.0: undefined symbol: g_type_class_add_privateValakinek 5let????
Houdini-t ismeritek???
http://sidefx.vislab.usyd.edu.au/cd2_5.5.1…NIreelsmall.movkülönben azt ki nem tudja, h a w$ 1 visszafejtett Apple által kiadott OS-en alapul?
A desktop része az asszem igen…
Azért ez sem elhanyagolható ám…
http://terminal.hu/newsread.php?id=25205207035512
http://terminal.hu/newsread.php?id=08200204045011Ha választanom kellene akkor én a FreeBSD-t javallom neked. A rendszer tényleg gyors kde, gnome elég gyorsan indul alatta. Van hozzá szinte minden kde, gnome, mplayer xmms, openoffice, mozilla… és a sort mégy lehetne folytatni ugyanis jelenleg a BSD rendszerekhez pontosan 10796 progi érhetõ el.. ❗ ❗ ❗ ❗ ❗
http://www.freebsd.org/ports/Bsd alatt a csomik telepítése is mint linux alatt 2 modon történik
1 elõre csomagolt illetve forrásból..
Az elõre csomagoltak itt vannak:ftp://ftp.fsn.hu/pub/freebsd/releases/i38…LEASE/packages/A forrássos progik meg itt:http://www.freebsd.org/ports/
A hatalmas nagy elõnye ennek a ports fának (forrásos progik gyüjteménye) hogy ez a te saját gépedben is rajta van szal telepíten tudod(a telepítést természetesen a netrõl végzi )…és ami a lényeg mindent de mindent megcsinál maga vagyis a függõségeket is felrakja automatice!!!!!!!!
Viszont ami igaz az igaz pld az alap kernelben (fordítás nélkül) nincs sse utasításkészlet ezért pld mplayer sok procit eszik (ha fordítasz kernelt akkor már más a szitu 😀 )
A másik gondom nekem az volt hogy a java-t illetve a flash-t eléggé macerás feltenni bár nem lehetetlen de azért nem egyszerü (nekem mindkét progi hiányzott de nagyon…)Viszont az kétségtelen ha feltudod telpíteni és kiísmered a használatát akkor megtanulod a Unix rendszerek csinnyát binnyát.. 😀 😀 😀
Az Uhu a cmi8738-t simán alapból felismeri korrekten
terminal -] alsamixer -] master és a pcm-t told fel csutkára 😀
Az a baj az én rendszeremben, hogy a dropline féle gnome 2.6 bekavart elég rendesen és ezért az eredeti slackware-s gnome nemakar felmászni a dropline helyére… Sebaj marad a dropline féle gnome..
Valószínûleg a programok más verziójú libeket várnak.
(Vagy a libeket kell a programokhoz igazítani, vagy a programokat a libekhez.)Jó és ezt hogy???
-
SzerzőBejegyzés