paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • paca5
    Felhasználó

      A story már megoldódott bakker visszatettem a dropline féle gnome-t..
      Most minden progi indul rendesen…
      Egyelöre marad ez..

      paca5
      Felhasználó

        aláírás: dropline-maffia 😎 😎 😎

        Ok akkor ezt lécci 😀

        Bazz megszivattam magam de rendesen…
        Szal eddig a dropline féle 2.6-s gnome volt telepítve, gondoltam megjelent a currentben akkor felteszem az eredeti slackis változatot ……. Dropline féle gnome letöröl majd sware-l upgredelem a rendszerem erre a swaret kiírja nincs új frissitendõ csomi hajam égnekállllllllll De gondoltam sebaj manuálisan csak megy, beírtam swaret –install gnome erre nekiállt leszedni mindent az ftp szerverrõl… befejezte és az összes gnome-s progi szarik elindulni
        pld gimp, mozilla

        $ gimp
        gimp: relocation error: /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0: undefined symbol: g_type_class_add_private
        laci@paca:~$

        $ mozilla
        /usr/lib/mozilla-1.6/mozilla-bin: relocation error: /usr/lib/libpangoft2-1.0.so.0: undefined symbol: g_type_class_add_private

        Valakinek 5let????

        Hozzászólás: Blender: elsõ animáció 60 perc alatt #1943206
        paca5
        Felhasználó
          Hozzászólás: gusztustalan m$ és ihm #1941420
          paca5
          Felhasználó

            különben azt ki nem tudja, h a w$ 1 visszafejtett Apple által kiadott OS-en alapul?

            A desktop része az asszem igen…

            Hozzászólás: gusztustalan m$ és ihm #1941417
            paca5
            Felhasználó
              Hozzászólás: BSD-t szeretnék próbálni #1943261
              paca5
              Felhasználó
                Hozzászólás: BSD-t szeretnék próbálni #1943259
                paca5
                Felhasználó

                  Ha választanom kellene akkor én a FreeBSD-t javallom neked. A rendszer tényleg gyors kde, gnome elég gyorsan indul alatta. Van hozzá szinte minden kde, gnome, mplayer xmms, openoffice, mozilla… és a sort mégy lehetne folytatni ugyanis jelenleg a BSD rendszerekhez pontosan 10796 progi érhetõ el.. ❗ ❗ ❗ ❗ ❗
                  http://www.freebsd.org/ports/

                  Bsd alatt a csomik telepítése is mint linux alatt 2 modon történik
                  1 elõre csomagolt illetve forrásból..
                  Az elõre csomagoltak itt vannak:ftp://ftp.fsn.hu/pub/freebsd/releases/i38…LEASE/packages/

                  A forrássos progik meg itt:http://www.freebsd.org/ports/

                  A hatalmas nagy elõnye ennek a ports fának (forrásos progik gyüjteménye) hogy ez a te saját gépedben is rajta van szal telepíten tudod(a telepítést természetesen a netrõl végzi )…és ami a lényeg mindent de mindent megcsinál maga vagyis a függõségeket is felrakja automatice!!!!!!!!

                  Viszont ami igaz az igaz pld az alap kernelben (fordítás nélkül) nincs sse utasításkészlet ezért pld mplayer sok procit eszik (ha fordítasz kernelt akkor már más a szitu 😀 )
                  A másik gondom nekem az volt hogy a java-t illetve a flash-t eléggé macerás feltenni bár nem lehetetlen de azért nem egyszerü (nekem mindkét progi hiányzott de nagyon…)

                  Viszont az kétségtelen ha feltudod telpíteni és kiísmered a használatát akkor megtanulod a Unix rendszerek csinnyát binnyát.. 😀 😀 😀

                  Hozzászólás: CM8738-hangkártya probléma #1942979
                  paca5
                  Felhasználó

                    Az Uhu a cmi8738-t simán alapból felismeri korrekten

                    terminal -] alsamixer -] master és a pcm-t told fel csutkára 😀

                    Hozzászólás: slack -ra telepíteni? #1942158
                    paca5
                    Felhasználó

                      Az a baj az én rendszeremben, hogy a dropline féle gnome 2.6 bekavart elég rendesen és ezért az eredeti slackware-s gnome nemakar felmászni a dropline helyére… Sebaj marad a dropline féle gnome..

                      Hozzászólás: slack -ra telepíteni? #1942155
                      paca5
                      Felhasználó

                        Valószínûleg a programok más verziójú libeket várnak.
                        (Vagy a libeket kell a programokhoz igazítani, vagy a programokat a libekhez.)

                        Jó és ezt hogy???

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 2,354