paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • paca5
    Felhasználó

      ppp reszt nem tetted be

      Most betettem de net most sincs…

      http://www.linuxace.linuxuser.hu/config/.confignew

      Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938095
      paca5
      Felhasználó

        Az egérnél meg talán egyszerûbb lett volna, ha esetleg lefuttatod az „xf86config-ot, vagy te beírod az egér beéllításaihoz az opciókat az /etc/XF86Config” file-ban. Ha görgõd van, akkor fõleg kézzel kell csinálni, mert magától nem tudja.

        Jó de 2db kernel van a gépemben 2.4.22 , 2.6.5
        ha 2.4.22-vel bootolok be akkor van egér sõt görgõ is, ha meg a 2.6-s kernellel akkor meg egér nincs csak ha manuálisan beállítom..

        Hozzászólás: Kellene egy linux……. #1940571
        paca5
        Felhasználó

          Slackware
          Debian

          Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938093
          paca5
          Felhasználó

            Na 2.6-s kernel ügyben a következõ a szitu…

            Feltettem a current ágban levõ module init tools csomit majd bebootoltam a 2.6-s kernellel és láss csodát van hang…:D

            Elindítottam a pkgtools progit és beállítottam vele a mouse-t sima ps/2-re erre meg elindult az X 😀

            Viszont az a fránya net (adsl) nem akar müxeni…

            Itt a dmesg kimenet
            http://www.linuxace.linuxuser.hu/config/dmesg.txt
            😥

            Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938090
            paca5
            Felhasználó
              Code:
              /dev/sr0 /mnt/cdrom iso9660 noauto,owner,ro 0 0

               

              Király ez az müxik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

              Ugye rootként próbálod ezzel a beállítással? (mount néha nehezen nyögi ki, mi is a baja :))

              Persze ugy csináltam de nem müxött… ez a /dev/sr0 ez kellett neki …
              8) 8) 8) 8) 8) 8)

              paca5
              Felhasználó

                viszont az X nem akar menni…

                Ilyenkor jön jól egy másik Linuxból kilopott XF86Config fájl..
                😀 😀 😀

                Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938087
                paca5
                Felhasználó

                  Vizsla valami nemstimmel…
                  A cd-n kiírt redhat telepítõ van (iso lett ráírva)

                  # mount /dev/cdrom
                  mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/cdrom,
                  or too many mounted file systems
                  (could this be the IDE device where you in fact use
                  ide-scsi so that sr0 or sda or so is needed?)

                  fstab tartalma…

                  /dev/cdrom /mnt/cdrom iso9660 noauto,owner,ro 0 0

                  Pedig az elöbb átírtam rootként arra amit írtál majd rebooltoltam és erre visszaállt az eredeti beírás..

                  Hozzászólás: MPlayer probléma #1940191
                  paca5
                  Felhasználó

                    Ha a configba van akkr nem kell mindíg beírni a kapcsolókat!

                    Ok ezt vágom de arra lennék kiváncsi kinek milyen rejtett dolga van amivel jobban lehet élvezni egy filmet..
                    Pld én mindig beteszem az -aop list=volnorm kapcsolot mert ettõl van egy kis mélyhang kiemelés..
                    😀 😀

                    Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938083
                    paca5
                    Felhasználó

                      A hang probléma megoldódott jogot kellett adni a /dev/mixer-nek meg a
                      /dev/audio-nak … Hogy miért azt nemttudom ugyanis semit sem babráltam el…na mind1 alsa az még nincs de oss-l megy minden rendesen..

                      Viszont van itten egy másik gondom .. Beállítottam a liloconf. fájlban a cdrom-ra az scsi-t és most a cdrecord meg is találja az eszközt és elvileg müxik is de most meg mountolni nemtudok mert ezt írja ki..

                      # mount /dev/cdrom
                      mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/cdrom,
                      or too many mounted file systems
                      (could this be the IDE device where you in fact use
                      ide-scsi so that sr0 or sda or so is needed?)

                      Ha pedig így akkor meg ez…

                      # mount /dev/sr0
                      mount: can’t find /dev/sr0 in /etc/fstab or /etc/mtab

                      Nyílván nemtud ilyent mountolni mert nincs ilyen bejegyzés az fstab fájlban..

                      Nos a kérdésem az mit kell átírni a /etc/fstab fájban ahhoz hogy a mountolás is müxön???

                      Hozzászólás: MPlayer probléma #1940189
                      paca5
                      Felhasználó

                        ezeket nyugodtan tedd be a ~/.mplayer/config-ba;

                        Fellow te így használod?? Neked ezek a beállítások vannak benne??

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 2,354