Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ppp reszt nem tetted be
Most betettem de net most sincs…
Az egérnél meg talán egyszerûbb lett volna, ha esetleg lefuttatod az „xf86config-ot, vagy te beírod az egér beéllításaihoz az opciókat az /etc/XF86Config” file-ban. Ha görgõd van, akkor fõleg kézzel kell csinálni, mert magától nem tudja.
Jó de 2db kernel van a gépemben 2.4.22 , 2.6.5
ha 2.4.22-vel bootolok be akkor van egér sõt görgõ is, ha meg a 2.6-s kernellel akkor meg egér nincs csak ha manuálisan beállítom..Slackware
DebianNa 2.6-s kernel ügyben a következõ a szitu…
Feltettem a current ágban levõ module init tools csomit majd bebootoltam a 2.6-s kernellel és láss csodát van hang…:D
Elindítottam a pkgtools progit és beállítottam vele a mouse-t sima ps/2-re erre meg elindult az X 😀
Viszont az a fránya net (adsl) nem akar müxeni…
Itt a dmesg kimenet
http://www.linuxace.linuxuser.hu/config/dmesg.txt
😥Code:/dev/sr0 /mnt/cdrom iso9660 noauto,owner,ro 0 0Király ez az müxik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ugye rootként próbálod ezzel a beállítással? (mount néha nehezen nyögi ki, mi is a baja :))
Persze ugy csináltam de nem müxött… ez a /dev/sr0 ez kellett neki …
8) 8) 8) 8) 8) 8)viszont az X nem akar menni…
Ilyenkor jön jól egy másik Linuxból kilopott XF86Config fájl..
😀 😀 😀Vizsla valami nemstimmel…
A cd-n kiírt redhat telepítõ van (iso lett ráírva)# mount /dev/cdrom
mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/cdrom,
or too many mounted file systems
(could this be the IDE device where you in fact use
ide-scsi so that sr0 or sda or so is needed?)fstab tartalma…
/dev/cdrom /mnt/cdrom iso9660 noauto,owner,ro 0 0
Pedig az elöbb átírtam rootként arra amit írtál majd rebooltoltam és erre visszaállt az eredeti beírás..
Ha a configba van akkr nem kell mindíg beírni a kapcsolókat!
Ok ezt vágom de arra lennék kiváncsi kinek milyen rejtett dolga van amivel jobban lehet élvezni egy filmet..
Pld én mindig beteszem az -aop list=volnorm kapcsolot mert ettõl van egy kis mélyhang kiemelés..
😀 😀A hang probléma megoldódott jogot kellett adni a /dev/mixer-nek meg a
/dev/audio-nak … Hogy miért azt nemttudom ugyanis semit sem babráltam el…na mind1 alsa az még nincs de oss-l megy minden rendesen..Viszont van itten egy másik gondom .. Beállítottam a liloconf. fájlban a cdrom-ra az scsi-t és most a cdrecord meg is találja az eszközt és elvileg müxik is de most meg mountolni nemtudok mert ezt írja ki..
# mount /dev/cdrom
mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/cdrom,
or too many mounted file systems
(could this be the IDE device where you in fact use
ide-scsi so that sr0 or sda or so is needed?)Ha pedig így akkor meg ez…
# mount /dev/sr0
mount: can’t find /dev/sr0 in /etc/fstab or /etc/mtabNyílván nemtud ilyent mountolni mert nincs ilyen bejegyzés az fstab fájlban..
Nos a kérdésem az mit kell átírni a /etc/fstab fájban ahhoz hogy a mountolás is müxön???
ezeket nyugodtan tedd be a ~/.mplayer/config-ba;
Fellow te így használod?? Neked ezek a beállítások vannak benne??
-
SzerzőBejegyzés