paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Miért fogok Linuxról Windowsra váltani. #1939194
    paca5
    Felhasználó

      Bár a Slack-et és a Gentoot is kevésbé ismerem, mina kettõ egy remek rendszer. Ezzel már próbálkoztam csak az alap rendszer kb 20 órát igényelt PII-es 500-as gépen.
      Végül is most elnapoltam, majd ha lesz „komolyabb gépem” idõre!

      Ebben nincs igazad a Gentoo-ban is van olyan amikor elõrefordított csomikat kell feltenni…kb mint uhuban vagy mandrakeban..
      http://www.gentoo.org/doc/hu/index.xml

      Hozzászólás: .mp3->.wav #1939866
      paca5
      Felhasználó

        Paca5 írta valamelyik topic-ban (bocs de lusta vagyok megkeresni), én azóta is ezt használom, köszönet érte.

        Nmit 😀

        De van ennek egy picit módosított változata …ami most pill nincs meg mingyá megkeresem…

        Hozzászólás: Miért fogok Linuxról Windowsra váltani. #1939191
        paca5
        Felhasználó

          De egy Vérbeli Linuxos elõbb-utóbb eljut addig, hogy a babrálgatás kevés, minden forrásból kell, a legutolsó bitet is optimalizálni kell. Ezért jó a Gentoo és legfõképpen az olyan típusú rendszerek, mint a Sorcerer (a legfrissebet, azonnal, forrásból mennyei zene)!

          Hát lehet de azért az örök elsõt nefeledjük..
          LFS
          http://www.linuxfromscratch.org/

          Hozzászólás: Miért fogok Linuxról Windowsra váltani. #1939176
          paca5
          Felhasználó

            Egyébként Slackware-t használok.

            Az tényleg jóválasztás…
            😀 😀 😀 😀 😀 😀 8) 8) 8) 8) 8) 8) 😉 😉 😉 😉 😉

            Hozzászólás: xkb hiba Xorg alatt #1938969
            paca5
            Felhasználó

              dropline 2.6.x -rõl beszélsz?

              Persze..

              Hozzászólás: xkb hiba Xorg alatt #1938967
              paca5
              Felhasználó

                Hi rushmoon!

                Feltettem én is a dropline féle gnome verz. slackire de nálam érdekes nemcserélte le a 4.4-s Xfree-t…

                Hozzászólás: Vmi normális levelezõprogi kéne #1939335
                paca5
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Miért fogok Linuxról Windowsra váltani. #1939154
                  paca5
                  Felhasználó

                    Kár, hogy ennyire eltünõben van ez a jó rendszer?

                    A következõ a szitu os/2 ügyben:
                    Fõleg orosz agyak irogatnak hozzá progikat kb 3-4 éve volt többször is amikor egy elég neves orosz team csoport levelet írt az IBM-nek, hogy adja ki az os/2 forráskódját az IBM elég sokáig gondolkodott majd nemet mondott …az okok:
                    94 körül jelent a warp3 még a win95 elött és a win95-hez képes egy álom volt de télleg állat szép desktop jól müködõ multitask meg szal minden….és fõleg nyugaton elég sok bank be is vásárolt belõle pld bankjegykiadó automatákat meg banki rendszereket tettek rá és müködött is szépen.. Nyilván még van egy-két hely ahol ma is müxik az os/2 bankokban (nyílván azóta már párszol upgadelték ) Ez volt az IBM egyik oka amiért nemadta ki a forrást ….:(
                    A másik, hogy amikor megírták az os/2-t akkor a microsoft is részt vett az IBM felügyelete alatt a bizonyos progik megírásában (os/2-ben van asszem teljes értékü dos, sõt asszem van linuxban használt win emunál sokkal jobb win emulátor is, ami természetesen a microsoft licence alatt van) Szal ha az IBM kiadja a forrást akkor fizetnie kellene a Microsoftnak … Erre az IBM azt választotta amit választott inkább a Linuxot nyomja mint az os/2-t..

                    Hozzászólás: Miért fogok Linuxról Windowsra váltani. #1939152
                    paca5
                    Felhasználó

                      leoci
                      Tényleg mi van az os2-vel? Valamikor még én is használtam és nagyon tetszett. Létezik még egyáltalán? (Ennek utánanézek.)

                      http://os2.rulez.org/
                      Van sõt létetzik is.. De hasonlo problémákkal küzd mint a skyos (na azért nemegészen de majdnem) a fõ gond az ilyen op. rendszerekkel, hogy a rá írt progik száma a felhasználó tábor kicsisége miatt eléggé szükös…
                      Nézd meg az os/2 re megjelent progik a Linuxos progik átírata: xine Xfree, Mozilla stb..stb… Akkor meg inkább Linux nem !?
                      🙂

                      Hozzászólás: uhu dialer #1933373
                      paca5
                      Felhasználó

                        Azután beállítottam, hogy indításkor csatlakozzon. Ki is írja amikor betölt, hogy „ADSL kapcsolódás OK”. Ennek ellenére sem megy egyik böngészõ sem.
                        Kenderice

                        Erre mit ír ki???

                        Code:

                        Nekem ezt..

                        ping -c5 http://www.linuxforum.hu
                        PING http://www.linuxforum.hu (212.40.96.80) 56(84) bytes of data.
                        64 bytes from http://www.linuxforum.hu (212.40.96.80): icmp_seq=1 ttl=62 time=26.0 ms
                        64 bytes from http://www.linuxforum.hu (212.40.96.80): icmp_seq=2 ttl=62 time=26.0 ms
                        64 bytes from http://www.linuxforum.hu (212.40.96.80): icmp_seq=3 ttl=62 time=26.7 ms
                        64 bytes from http://www.linuxforum.hu (212.40.96.80): icmp_seq=4 ttl=62 time=28.3 ms
                        64 bytes from http://www.linuxforum.hu (212.40.96.80): icmp_seq=5 ttl=62 time=27.1 ms

                        http://www.linuxforum.hu ping statistics —
                        5 packets transmitted, 5 received, 0% packet loss, time 4040ms
                        rtt min/avg/max/mdev = 26.007/26.856/28.357/0.877 ms

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 2,354