paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Miért fogok Linuxról Windowsra váltani. #1939150
    paca5
    Felhasználó

      Ha már a kompatibilitásnál (hu alig tudtam kiírni) tartunk, akkor meg kell jegyeznem azt a sajnálatos dolgot, hogy az UHU 1.0 csomagok nem, vagy nem minden esetben tehetõk fel az 1.1-es változatra. Tanulunk a windows-tól? 🙁

      Figyu miért kellenen kompatbilisnek lennie???
      A rendszer alapját képezõ c függvénytár folyamatosan változik glibc (fejlõdik) a c fordító a gcc szintén egyre nagyobb a ver.számuk szal ez kb mint win alatt mikor 95-re írt progit akarsz feltenni xp-re, vagy felmegy vagy nem… Az hogy ez így van nem egy eltanult dolog hanem egy természetes evoluciós akarmi….

      Nem mellékesen, most meg a SkyOS érdekel.

      Hát szerintem tized annyi idõt sem fog a gépeden eltölteni a skyos mint pld az uhu mert mikor rájössz arra hogy uhuban minden egyes feladatra minimum van 3-5 progi skyos alatt meg max 1 akkor már más lesz a leányzó fekvése…

      Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938081
      paca5
      Felhasználó

        Várjál mert ezt a modult minden indításkor be kell tölteni, és szerintem, ha egyszer elindította az alsa-t, akkor nem kell rootként.

        Jó de ha betöltötte akkor miért nincs hang userként alsa modullal

        Milyen jog kell a /dev/dsp -re???

        Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938079
        paca5
        Felhasználó

          Mindegy les@@rom rootként müxik rendesen …:))

          Azé köszi az infot…

          Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938078
          paca5
          Felhasználó

            Ok, betöltötte! Most van alsa az újraindított xmms-nél?

            NEM!!

            Mplayer ezt írkja ki..

            Code:
            mplayer -ao alsa9 /home/zene/05 – Dj Tomekk – Return of hip hop.mp3

            MPlayer 1.0pre3try2-3.3.3 (C) 2000-2003 MPlayer Team

            CPU: Intel Celeron 2/Pentium III Tualatin 1111 MHz (Family: 6, Stepping: 1)

            Detected cache-line size is 32 bytes

            CPUflags:  MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 0

            x86-os CPU – a következõ kiterjesztések használata: MMX MMX2 SSE

            Reading config file /usr/local/etc/mplayer/mplayer.confReading config file /home/laci/.mplayer/config

            Reading /home/laci/.mplayer/codecs.conf: Reading /usr/local/etc/mplayer/codecs.conf: Befordított codecs.conf – ot használom.

            font: can’t open file: /home/laci/.mplayer/font/font.desc

            Font /usr/local/share/mplayer/font/font.desc loaded successfully! (206 chars)

            Try adding „echo 1024 > /proc/sys/dev/rtc/max-user-freq” to your system startup scripts.

            Using usleep() timing

            /home/zene/05 – Dj Tomekk – Return of hip hop.mp3 lejátszása

            Audio file detektálva!

            ==========================================================================

            Audio dekóder meghívása: [mp3lib] MPEG layer-2, layer-3

            MP3lib: init layer2&3 finished, tables done

            AUDIO: 44100 Hz, 2 ch, 16 bit (0x10), ratio: 20000->176400 (160,0 kbit)

            Selected audio codec: [mp3] afm:mp3lib (mp3lib MPEG layer-2, layer-3)

            ==========================================================================

            Checking audio filter chain for 44100Hz/2ch/16bit -> 44100Hz/2ch/16bit…

            AF_pre: af format: 2 bps, 2 ch, 44100 hz, little endian signed int

            AF_pre: 44100Hz 2ch Signed 16-bit (Little-Endian)

            alsa-init: requested format: 44100 Hz, 2 channels, Signed 16-bit (Little-Endian)

            alsa-init: 1 soundcard found, using: hw:0,0

            alsa-init: playback open error: Hozzáférés megtagadva

            Audio: nincs hang!!!

            Video: nincs video!!!

            Kilépek… (Vége a file-nak)

            Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938076
            paca5
            Felhasználó

              az elsõ i nélkül…cmpci

              bash-2.05b# modprobe cmpci
              bash-2.05b#

              Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938074
              paca5
              Felhasználó

                Akkor próbálj egy ilyet „modprobe cmpci” rootként.

                Semmi …
                bash-2.05b# modprobe cmipci
                modprobe: Can’t locate module cmipci

                Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938072
                paca5
                Felhasználó

                  8738-as integrált?

                  Jahh integrált…Asus alaplapon csücsül…

                  De azzal tutira nincs gond mert korábban müxött, sõt uhu alatt vagy BSD alatt is müxött rendesen sõt itt is müxik de csak oss-ként és nem alsaként..

                  Lehet fordítok egy alsat-t

                  Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938070
                  paca5
                  Felhasználó

                    Alapkernelt használsz?

                    jahh 2.4.22 🙂

                    Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938068
                    paca5
                    Felhasználó

                      ] Hangeszköz : default ill. Keverõeszkö : master
                      Ezek a beállítások legyenek, ha tudsz követni. (

                      Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938066
                      paca5
                      Felhasználó

                        Na chmod 777 a /dev/dsp -re és már lett is hang…
                        bár még nem 100%
                        De korábban azt írta ki a boot alatt hogy:
                        Loading Alsa compatibily modules OSS

                        Most meg pont fordítva …
                        Loading oss compatibily modules alsa

                        Nost ezt hogy lehet visszacserélni???
                        mert sem az xmms sem az mplayer „csuszkája” nemhajlandó a hangot változtatni ..

                        Magyarán most csak oss kimenetre van hang mind xmms mind mplayer esetén…
                        5let???

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 2,354