Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha már a kompatibilitásnál (hu alig tudtam kiírni) tartunk, akkor meg kell jegyeznem azt a sajnálatos dolgot, hogy az UHU 1.0 csomagok nem, vagy nem minden esetben tehetõk fel az 1.1-es változatra. Tanulunk a windows-tól? 🙁
Figyu miért kellenen kompatbilisnek lennie???
A rendszer alapját képezõ c függvénytár folyamatosan változik glibc (fejlõdik) a c fordító a gcc szintén egyre nagyobb a ver.számuk szal ez kb mint win alatt mikor 95-re írt progit akarsz feltenni xp-re, vagy felmegy vagy nem… Az hogy ez így van nem egy eltanult dolog hanem egy természetes evoluciós akarmi….Nem mellékesen, most meg a SkyOS érdekel.
Hát szerintem tized annyi idõt sem fog a gépeden eltölteni a skyos mint pld az uhu mert mikor rájössz arra hogy uhuban minden egyes feladatra minimum van 3-5 progi skyos alatt meg max 1 akkor már más lesz a leányzó fekvése…
Várjál mert ezt a modult minden indításkor be kell tölteni, és szerintem, ha egyszer elindította az alsa-t, akkor nem kell rootként.
Jó de ha betöltötte akkor miért nincs hang userként alsa modullal
Milyen jog kell a /dev/dsp -re???
Mindegy les@@rom rootként müxik rendesen …:))
Azé köszi az infot…
Ok, betöltötte! Most van alsa az újraindított xmms-nél?
NEM!!
Mplayer ezt írkja ki..
Code:mplayer -ao alsa9 /home/zene/05 – Dj Tomekk – Return of hip hop.mp3MPlayer 1.0pre3try2-3.3.3 (C) 2000-2003 MPlayer Team
CPU: Intel Celeron 2/Pentium III Tualatin 1111 MHz (Family: 6, Stepping: 1)
Detected cache-line size is 32 bytes
CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 0
x86-os CPU – a következõ kiterjesztések használata: MMX MMX2 SSE
Reading config file /usr/local/etc/mplayer/mplayer.confReading config file /home/laci/.mplayer/config
Reading /home/laci/.mplayer/codecs.conf: Reading /usr/local/etc/mplayer/codecs.conf: Befordított codecs.conf – ot használom.
font: can’t open file: /home/laci/.mplayer/font/font.desc
Font /usr/local/share/mplayer/font/font.desc loaded successfully! (206 chars)
Try adding „echo 1024 > /proc/sys/dev/rtc/max-user-freq” to your system startup scripts.
Using usleep() timing
/home/zene/05 – Dj Tomekk – Return of hip hop.mp3 lejátszása
Audio file detektálva!
==========================================================================
Audio dekóder meghívása: [mp3lib] MPEG layer-2, layer-3
MP3lib: init layer2&3 finished, tables done
AUDIO: 44100 Hz, 2 ch, 16 bit (0x10), ratio: 20000->176400 (160,0 kbit)
Selected audio codec: [mp3] afm:mp3lib (mp3lib MPEG layer-2, layer-3)
==========================================================================
Checking audio filter chain for 44100Hz/2ch/16bit -> 44100Hz/2ch/16bit…
AF_pre: af format: 2 bps, 2 ch, 44100 hz, little endian signed int
AF_pre: 44100Hz 2ch Signed 16-bit (Little-Endian)
alsa-init: requested format: 44100 Hz, 2 channels, Signed 16-bit (Little-Endian)
alsa-init: 1 soundcard found, using: hw:0,0
alsa-init: playback open error: Hozzáférés megtagadva
Audio: nincs hang!!!
Video: nincs video!!!
Kilépek… (Vége a file-nak)
az elsõ i nélkül…cmpci
bash-2.05b# modprobe cmpci
bash-2.05b#Akkor próbálj egy ilyet „modprobe cmpci” rootként.
Semmi …
bash-2.05b# modprobe cmipci
modprobe: Can’t locate module cmipci8738-as integrált?
Jahh integrált…Asus alaplapon csücsül…
De azzal tutira nincs gond mert korábban müxött, sõt uhu alatt vagy BSD alatt is müxött rendesen sõt itt is müxik de csak oss-ként és nem alsaként..
Lehet fordítok egy alsat-t
Alapkernelt használsz?
jahh 2.4.22 🙂
] Hangeszköz : default ill. Keverõeszkö : master
Ezek a beállítások legyenek, ha tudsz követni. (Na chmod 777 a /dev/dsp -re és már lett is hang…
bár még nem 100%
De korábban azt írta ki a boot alatt hogy:
Loading Alsa compatibily modules OSSMost meg pont fordítva …
Loading oss compatibily modules alsaNost ezt hogy lehet visszacserélni???
mert sem az xmms sem az mplayer „csuszkája” nemhajlandó a hangot változtatni ..Magyarán most csak oss kimenetre van hang mind xmms mind mplayer esetén…
5let??? -
SzerzőBejegyzés