paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938064
    paca5
    Felhasználó

      Bakker kezdek tök mérges lennni… 👿 👿 👿

      Szal mint már mondottam használom a swaret progit a current ágra frissités gyanánt… Már korábban is észrevettem ha az alsa csomikat frissitem akkor a következõ indulásnál nincs hang… :((
      Gondolom ez azért van mert ilyenkor mindig lett új kernel is és ahhoz kellett az új alsa csomi, ilyenkor fogtam leszedtem az új alsa-t majd vissza a régit és már lett is hang…

      De ami most van az áááááááá
      Van alsa mert müxik az alsamixer sõt müxik a gaumix is és lehet benne tologatni a potikat De hangot sem az xmms sem az mplayer nem ad ki
      /dev/dsp engedély megtagadva vagy valami ilyesmiket ír ki…

      Kernel 2.4.22 és a hozzá gyárilag adott alsa csomik ..

      5let???

      Hozzászólás: Felraktam a slackwaret, csak kicsit fura! #1938062
      paca5
      Felhasználó

        Nu akkor kérdezek én is 1-t..

        Szal a swaret-t használom frissitésre és minden oki vele csak egy dolgot nemértek… A kernelt miért nem frissiti??? A current ágból felpakol minden csomit tök szépen (most pld a 3.2.2 kde) de a kernelhez hozzá sem nyul….

        5let????

        Hozzászólás: Uhu honlap -szereptévesztés #1935162
        paca5
        Felhasználó

          Bizonyos értelemben van ebben a dologban valami (mármint az uhu oldal fikázásban)

          Sztem és ez az én véleményem az Uhu fõoldalon sokkal inkább az uhu dolgoinak kellene szerepelniük nempedig politikusokat (jogosan) bíráló cikkeknek, vagy bárminemü társadalompolitikai írásoknak…

          Nézzetek meg egy bsd oldalt vagy egy slackware-t sztem ennek az irányzatnak kellene megjelennie az uhu fõoldalon ..

          Természetesen András írásai jogosak és jók de ezeket sztem egy a fõoldalra kitett linkkel lehessen csak elérni…

          A fõoldalon szerepeljen az uhuban megtalálható csomagok listája kernel + esetleges patchek (megjelent hibahavítások stb..stb..) vagy pld a nemrégiben Pesten megtartott uhu-s találkozó rövid leírása meg pld a fényképek …

          Sztem (és ez is saját vélemény) a fõoldalon megtalálható írások sokban hozzájárultak rj barátunk feltünésében is… Talán ugy gondolta ha az uhunak van joga bírálni bárkit is, akkor neki is van joga bírálni az uhu-t (persze késöbb a bírálatokból otronba baromságot sültek ki és születnek még ma is (sajna ))

          EZ AZ

          Hozzászólás: SB 16 az istennek sem indul #1938635
          paca5
          Felhasználó

            Merre induljak vajon?

            [email protected]

            Hozzászólás: slackware online frissítése #1938525
            paca5
            Felhasználó

              Swaret sztem is tényleg jó…
              Sõt magyarul is tud…
              http://swaret.org/i18n/swaret.lang.HUNGARIAN

              Ami viszont fontos az /etc/swaret conf fájlba tegyél be egy ilyen sort..
              ROOT=ftp://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/slackware/slackware-current

              és máris frissit a current ágra ami a legfrissebb… :)))

              Hozzászólás: gcc doksi #1938380
              paca5
              Felhasználó

                Gondolom itt a „Documentation” szekcióban találsz…
                http://gcc.gnu.org/

                Hozzászólás: Filerendszer teszt #1937451
                paca5
                Felhasználó

                  Hello, nem tud valaki esetleg egy filerendszer tesztet? Nagyon érdekelne a dolog, nem tudom mi jobb: ext2, ext3, jfs, xfs, reiserfs…

                  Elõre is köszi

                  http://hup.hu/modules.php?name=Forums&file…7a2ab4433c5e678

                  Hozzászólás: Haldoklik a fórum? #1936592
                  paca5
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Mplayer #1931546
                    paca5
                    Felhasználó

                      ./configure –enable-gui –language=hu –with-reallibdir=/usr/lib/win32 –with-xanimlibdir=/usr/lib/win32 –enable-xmms –enable-menu

                      Probáld így:

                      Code:
                      ./configure –enable-gui –language=hu –enable-xmms –enable-menu
                      Hozzászólás: Mplayer #1931544
                      paca5
                      Felhasználó

                        ./configure –enable-gui –with-glib-config=PATCH –with-gtk-config=PATCH –language=hu

                        1 milyen disztrit használsz (milyen Linuxod van)
                        2 probáld ki így:

                        Code:
                        ./configure –enable-gui –language=hu –enable-xmms –enable-menu
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 2,354