paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • paca5
    Felhasználó

      Az uhu-s levlistám már minimum 5-n jelezték fagy az uhu az új drivertõl…Nvidiasok ismét alkottak (ezért jó a zárt forrásu driver 🙁 🙁 🙁 🙁 )

      Tedd fel a régebbit..

      Hozzászólás: FreeBSD :) #1911641
      paca5
      Felhasználó

        Idézet:
        4.1 Lehet-e *BSD-t telepíteni a meglévõ Windows rendszerem mellé?

        FreeBSD: igen, ha nem rontjuk el a telepítést, a Windows rendszerben nem tehetünk kárt. A telepítés elõtt érdemes eldönteni, hogy melyik operációs rendszer betöltõjét akarjuk használni.
        A Windows boot-menübõl való választás egy picit több munkával, a végeredmény szempontjából talán egy kicsit felhasználóbarátabb módon oldható meg. Ekkor a particionálásnál a Sysinstall alapértelmezetten a FreeBSD partíciót teszi aktívvá, ezért azt át kell állítani a Windows partícióra. A késõbbiekben a telepítés folyamán válasszuk azt, hogy ne telepítsen a FreeBSD boot manager-t, csak egy normál MBR-t. A telepítés végén váltsunk át az Emrgency shell-re (Alt+F4), majd mentsük el egy fájlba azon eszköz (diszk) elsõ szektorát, amire a rendszert telepítettük. Pl. ha ez a második IDE master diszk, akkor:

        piroska# dd if=/dev/ad2 of=bootsect.bsd bs=512 count=1

        Ezután ezt a fájlt (bootsect.bsd) másoljuk át egy floppy-ra. (Megjegyzés: a nagykönyv szerint nem fontos a dd parancsot használni, elvileg elég a /boot/boot0 vagy a /boot/boot1 állományt lementeni, attól függõen, hogy a Windows diszkjétõl elérõ diszkre, vagy ugyanarra a diszkre telepítettünk, de ha esetleg összekeverjük õket, könnyen el lehet pusztítani a partíciós táblát, így inkább ajánlom a dd-t.).
        Ezután indítsuk el a Windows-t, majd a fájlt másoljuk be a gyökérkönyvtárba. Már csak egy dolgot kell tenni: a boot.ini állományba írjuk be a következõt:

        C:BOOTSECT.BSD=”FreeBSD”

        A következõ indításnál – ha mindent jól csináltunk – a Windows boot menüjében megjelenik a FreeBSD is.

        Könnyebb a helyzet, ha a FreeBSD boot-loadert hasznájuk, mert az a beállításokat jórészt automatikusan elvégzi. Ehhez annyit kell tenni, hogy a telepítés folyamán a FreeBSD boot manager installálását kell választani, amely megnézi, hogy mely partíciók boot-olhatók és lehetõvé teszi, hogy a gép indításakor a funkcióbillentyûkkel választhassunk közülük. A dolog egyetlen szépséghibája, hogy ilyenkor nem azt fogjuk látni, hogy „Windows 2000”, hanem csak azt, hogy „??”. Ez elemi módszerekkel nem is változtatható meg, akit nagyon zavar, válasszon egy másik betöltõt a Ports kollekció ‘sysutils’ kategóriájából.

        http://www.bsd.hu/dokumentacio/gyik/index_html/view

        Hozzászólás: FreeBSD :) #1911640
        paca5
        Felhasználó
          Hozzászólás: FreeBSD :) #1911639
          paca5
          Felhasználó
            Hozzászólás: SB live 5.1 +rc3 #1925705
            paca5
            Felhasználó

              Az snd-emu10k1 helyett az emu10k1 modult kell betölteni. Rootként:
              rmmod snd-emu10k1
              modprobe emu10k1

              Hogy minden induláskor jó legyen, én a /etc/modules.conf -ba beírtam, hogy
              alias snd-emu10k1 emu10k1

              Ez az snd-emu10k1 automatikus betöltésekor az emu10k1-et tölti be.

              Hozzászólás: Még mindig nagyon kezdõ vagyok,ez tény. #1925432
              paca5
              Felhasználó
                Hozzászólás: Még mindig nagyon kezdõ vagyok,ez tény. #1925430
                paca5
                Felhasználó

                  Mondom van egy olyan progi mandrake alatt hogy rpmdrake abban tudsz keresni is…és automatice telepíteni is tud…

                  Hozzászólás: Még mindig nagyon kezdõ vagyok,ez tény. #1925428
                  paca5
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Monitor kikapcsolás #1925699
                    paca5
                    Felhasználó

                      Sztem bekapcsol a képernyõvédõd..
                      terminal -] xscreensaver-demo majd ott] mód ] képenyõvédõ tiltása…

                      Hozzászólás: Még mindig nagyon kezdõ vagyok,ez tény. #1925426
                      paca5
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 2,354