A levlistán pont ma volt egy ilyen levél:
Az snd-emu10k1 helyett az emu10k1 modult kell betölteni. Rootként:
rmmod snd-emu10k1
modprobe emu10k1
Hogy minden induláskor jó legyen, én a /etc/modules.conf -ba beírtam, hogy
alias snd-emu10k1 emu10k1
Ez az snd-emu10k1 automatikus betöltésekor az emu10k1-et tölti be.