paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,631-1,640 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: FreeBSD? #1919732
    paca5
    Felhasználó

      Persze csak routeren keresztül, de azé’ ment. Asszem kell kicsit többet is foglalkoznom vele.

      Ha ezeket megtudtad csinálni akkor valszinü többet konyitasz hozzá mint én 😀 😀

      Na jó 1-2 dolgot megtudok mutogatni ha kell…

      Hozzászólás: Fix.tv….. #1921774
      paca5
      Felhasználó

        Ha esetleg valaki nemtudná…

        mplayer mms://www.fix.tv/fixdsl

        Hozzászólás: UHU Linux PentiumI-re? #1921563
        paca5
        Felhasználó

          Hát küldj a hozzád közel esõ urgének egy mail és kiderül tud-e küldeni…

          Hozzászólás: Videólejátszók #1921768
          paca5
          Felhasználó

            Egy kérdés: hogy kell legyurni egy nemkivánatos csomagot?

            Konkrétabban!!!!
            Milyen Linuxot használsz ???mit akarsz letörölni??? miért???

            Hozzászólás: Videólejátszók #1921766
            paca5
            Felhasználó

              bocsesz Paca nem láttam hogy vagy
              késtem 1-2 percet=nem láttam a válaszod
              üdv

              Elvan nézve….. 😀 😀 😀 😀

              Hozzászólás: Videólejátszók #1921763
              paca5
              Felhasználó

                Idézet:

                Mplayer az akkor igazán jó,ha fordítasz magadnak egyet…
                Van grafikus felület hozzá ….
                Mplayernél a következõkre kell figyelni:
                configure futatása után a kimenetére!!!!! milyen progikat nem talált (sdl, libpng,ogg,vorbis,gtk…..)
                amiket nemtalált azokat tedd fel….
                majd megin futtasd a configere-t a következõ sorokkal:
                ./configure –enable-gui –language=hu –with-reallibdir=/usr/lib/win32 –with-xanimlibdir=/usr/lib/win32 –enable-xmms
                Ezután make
                majd
                make install
                3 dolog kell még a müködéséhez : szedjél le valamilyen skint…..ami teccik
                és szedd le az iso8889-2 font -is
                ha az mplayert lefordítotad és minden ok volt akkor létrajött egy /usr/local/mplayer könyvtár
                ebben van további 2
                1:skin
                2:font
                értelemszerüen ki kell oda tömöríteni a skint ill. a fontokat.
                Itt 2 dologra kell figyelni az eggyik a jogok legyen mezei felhasználóként is jogod olvasni a könyvtár tartalmát
                a másik,hogy a font könyvtárba csak az egyik féle méretü fontot tömörítsd ki a többit tedd félre hátha késöbb kell
                ha ez is ok indítsd a gmplayer-l
                és láss csodát

                Idézet vége

                Hozzászólás: Videólejátszók #1921761
                paca5
                Felhasználó

                  Letöltöttem az MPlayer-1.0pre2 -t, de ezt meg csak parancssorból lehet indítani opciókkal – én meg brutálisnak tartom, hogy gépeljek 2-3 sort, mire elindítok egy filmet (+ semmi kedvem fejbõl megtanulni a kapcsolóit  👿 )

                  Ezt meg kimondta???
                  Lefordítod majd elindítod grafikusan(gmplayer) és megadod neki a felirat helyét és már viszi is mint a huzat..
                  Amugy ha a felirat címe és a film címe megeggyezik akkor az mplayer automatice hozzárakja

                  Az mplayer lefordításáról már volt szó kb 50x keress rá az archivumban

                  Hozzászólás: UHU Linux PentiumI-re? #1921561
                  paca5
                  Felhasználó

                    Ha van gyors net a közeledben akkor leránthatod innét:
                    ftp://ftp.uhulinux.hu/uhu/1.0/iso/uhu-lin…nux-1.0-cd1.iso

                    Ha nincs gyors net a közeledben akkor :
                    http://uhulinux.hu/cd?sid=WGONOQLNDPMIGWUZ

                    Hozzászólás: UHU Linux PentiumI-re? #1921559
                    paca5
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: UHU 1.1 rc1 #1921650
                      paca5
                      Felhasználó

                        + info lehet netrõl is telepíteni…
                        + info
                        Mostantól (ma reggeli snapshottól kezdve, rc1-ben még nem) a CD-n lévõ
                        boot floppy image tartalmaz egy végletekig kiherélt freedos-t is, kábé egy
                        command.com, fdisk.exe, format.exe és CD-meghajtó progi található rajta.
                        Végszükség esetére. Ha valakinek szûz vinyója van, és nem tud CD-rõl
                        bootolni, akkor megírja másik gépen a floppyt, bootol róla, freedos alól
                        csinál egy fat fájlrendszert, átmásolja rá a kernelt és a telepítõt
                        (initrd-t) a CD-rõl, rebootol, grubból berántja ezt a két fájlt, és már
                        indul is a telepítés. Ugye milyen egyszerû??? :-))))))))
                        Egmont

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,631-1,640 / 2,354