Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Persze csak routeren keresztül, de azé’ ment. Asszem kell kicsit többet is foglalkoznom vele.
Ha ezeket megtudtad csinálni akkor valszinü többet konyitasz hozzá mint én 😀 😀
Na jó 1-2 dolgot megtudok mutogatni ha kell…
Ha esetleg valaki nemtudná…
mplayer mms://www.fix.tv/fixdsl
Hát küldj a hozzád közel esõ urgének egy mail és kiderül tud-e küldeni…
Egy kérdés: hogy kell legyurni egy nemkivánatos csomagot?
Konkrétabban!!!!
Milyen Linuxot használsz ???mit akarsz letörölni??? miért???bocsesz Paca nem láttam hogy vagy
késtem 1-2 percet=nem láttam a válaszod
üdvElvan nézve….. 😀 😀 😀 😀
Idézet:
Mplayer az akkor igazán jó,ha fordítasz magadnak egyet…
Van grafikus felület hozzá ….
Mplayernél a következõkre kell figyelni:
configure futatása után a kimenetére!!!!! milyen progikat nem talált (sdl, libpng,ogg,vorbis,gtk…..)
amiket nemtalált azokat tedd fel….
majd megin futtasd a configere-t a következõ sorokkal:
./configure –enable-gui –language=hu –with-reallibdir=/usr/lib/win32 –with-xanimlibdir=/usr/lib/win32 –enable-xmms
Ezután make
majd
make install
3 dolog kell még a müködéséhez : szedjél le valamilyen skint…..ami teccik
és szedd le az iso8889-2 font -is
ha az mplayert lefordítotad és minden ok volt akkor létrajött egy /usr/local/mplayer könyvtár
ebben van további 2
1:skin
2:font
értelemszerüen ki kell oda tömöríteni a skint ill. a fontokat.
Itt 2 dologra kell figyelni az eggyik a jogok legyen mezei felhasználóként is jogod olvasni a könyvtár tartalmát
a másik,hogy a font könyvtárba csak az egyik féle méretü fontot tömörítsd ki a többit tedd félre hátha késöbb kell
ha ez is ok indítsd a gmplayer-l
és láss csodátIdézet vége
Letöltöttem az MPlayer-1.0pre2 -t, de ezt meg csak parancssorból lehet indítani opciókkal – én meg brutálisnak tartom, hogy gépeljek 2-3 sort, mire elindítok egy filmet (+ semmi kedvem fejbõl megtanulni a kapcsolóit 👿 )
Ezt meg kimondta???
Lefordítod majd elindítod grafikusan(gmplayer) és megadod neki a felirat helyét és már viszi is mint a huzat..
Amugy ha a felirat címe és a film címe megeggyezik akkor az mplayer automatice hozzárakjaAz mplayer lefordításáról már volt szó kb 50x keress rá az archivumban
Ha van gyors net a közeledben akkor leránthatod innét:
ftp://ftp.uhulinux.hu/uhu/1.0/iso/uhu-lin…nux-1.0-cd1.isoHa nincs gyors net a közeledben akkor :
http://uhulinux.hu/cd?sid=WGONOQLNDPMIGWUZA nyomtatot itt nézd meg..
http://linuxprinting.org/printer_list.cgi?make=Anyone+ info lehet netrõl is telepíteni…
+ info
Mostantól (ma reggeli snapshottól kezdve, rc1-ben még nem) a CD-n lévõ
boot floppy image tartalmaz egy végletekig kiherélt freedos-t is, kábé egy
command.com, fdisk.exe, format.exe és CD-meghajtó progi található rajta.
Végszükség esetére. Ha valakinek szûz vinyója van, és nem tud CD-rõl
bootolni, akkor megírja másik gépen a floppyt, bootol róla, freedos alól
csinál egy fat fájlrendszert, átmásolja rá a kernelt és a telepítõt
(initrd-t) a CD-rõl, rebootol, grubból berántja ezt a két fájlt, és már
indul is a telepítés. Ugye milyen egyszerû??? :-))))))))
Egmont -
SzerzőBejegyzés