Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sokan csak mint szerver op. rendszert ismerik sajna tévesen
Télleg a szerver az igazi ereje de a desktop rész is eléggé jól müxikNincsen benne semmilyen cicomás beállító menü sem control center semmi de minden beállítható egy központi fájlon keresztül
Programok: jelenleg 9210 db program érhetõ el FreeBSD-hez
http://www.freebsd.org/ports/Program telepítés: 2 modszer van rá
1) ports fából
http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1…book/ports.html
2) illetve elõre csomagolt (mint linuxban)Nekem cmi-s hangkártyám van és ez müxik rendesen
Nvidia driver is müxik (Nvidia logo) 😉
Szal sztem tök állat
Aki egy Slackwaret vagy egy Debiant fel tud tenni annak egy BSD is menni fog
Sztem probáljátok ki…😉 😉 😉 😉 😉 😉
Hali
Szerezz egy új wincsit és tedd fel
😉 😉 😉 😉Ezt nemértem miért kell neked ilyen??
Fordítva simán müxik vagyis a Linuxos lilo vagy grub simán elindítja a win-t is meg mást is..
Ez neked miért nem ok??Hali olvastam a leveled a bsd listán és egy kis reagálás a dologra
A Freebsd -t sokan „csak” mint szerver op.rendszert ismerik sajna tévesen..
Engem semmi más mint a puszta kiváncsiság vitt a BSD fele de miota felraktam azota már nemakarok mást…
Nos a konkrét tények:
Telepítés: fapados (no grafic) csak angolul beszél de lényegretörõ
Beállítás: sysinstall progi a telepítés utáni dolgok is meg sok más is ezzel a programmal végezhetõ
Amit feltétlen javasolnék egy jól beállított Linuxos xfreeconfig fájlt vigyél magaddal (én ez alapján állítottam be) és akkor olyan lesz mint Linux alatt
Megmondom õszintén én a BSD desktopnak használom netezek vele (adsl)
böngészem a netet emailezek zenét hallgatok filmet nézek (mplayer 😉 )Szal ha bármi gondod van csak szolj és ha tudok segítek
Hasznos linkek:
http://bsd.hu/
http://www.freebsd.org/
http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1…book/index.html
http://www.freebsd.org/ports/A ports kollekcioban az elérhetõ progik vannak Freebsd-hez ami most 9212 csomag 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
A kérdés hogyan tovább?
A kérdés egyszerü: fogod az Uhu-s /etc/x11/lib/xf86config fájlodat kinyomtatod (kiírod ) majd ugyaent átviszed mandrakeba és ott összehasonlítod az ottani xf86config fájloddal…
😉Figyu ha konkrét hardwer gondod van akkor ird meg a fejlesztõknek mert ezzel másokon is segítesz ha uj hardwer rész kerül be a kernelbe de amugy hamarosan megjelenik az Uhu 1.1 amiben már más a kernel asszem 2.4.22
De van itt egy fontos dolog Pozsy az Uhu kernelhackerre eszméletlen mennyiségü patch-t tesz bele egy kernelbe pld az 1.0 -ba kb 70 db patch van ami azt jelenti a 2.5 szériából is már elég sokminden került bele az Uhu 2.4.20 -s kernelébeAmugy az erdeti kérdésedre a válasz: fájdalommentesen sehogy
Vector a radio hallgatás az ok-s de a webradio készítés volt kérdés…
-
SzerzőBejegyzés