paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955352
    paca5
    Felhasználó

      Na megcsináltam hát nem egy könnyü de megéri mert sokkal jobban szól linux alatt mint win alatt az 5.1 és ez tény !!!!!!

      A lényeg miután a kernelben be lettek állítva a CMI résznél a dolgok és a kernel lefordult, utánna az alsadrivert újra fel kell tenni majd alsaconf és a kártyát be kell állítani. Utána meg az alsamixerben be kell löni mindent ami kell
      😉 😉 😉

      Jah amugy ilyen rendszert vettem
      http://www.ozaki.com.tw/global/en/products…ce=series&pID=2

      Hozzászólás: Slaki+Pentium 120 MHz+64 mb ram+S3Trio64+ #1979759
      paca5
      Felhasználó
        Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955348
        paca5
        Felhasználó

          A kernelben 3 állítási lehetõség van a CMI kártyáknál
          -2
          -4
          -6

          Alapból a 2-re van beállítva így igaz nincs 5.1-s hangzás viszont müxik a hang bemenet is.
          Ha beállítod 6 csatornásra akkor lesz 5.1-s hangzás de akkor meg nem lesz hang bemenet így pld a mikrofont nemtudod hova bedugni 🙁

          Annyi baj legyen ezért kell a 2db indítható kernel 🙂

          Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955346
          paca5
          Felhasználó

            Nem értelek, miért kell ehhez kernelt forgatni?
            [align=right][snapback]92798[/snapback][/align]

            Mert ez egy olyan CMI 8738-s alaplapi hangkari aminek csak 3 kimenete van
            Szal vagy mozizok és mind a 3 kimenetet használom (ilyenkor kell a kernelben 6 csatisként szerepelni)
            Vagy 2 csatornásként használom (kernelben 2 csati van engedélyezve) és ilyenkor az egyik kimenet bementetként funkcionál!!!! (ide kell a mikrofont bedugni) de ilyenkor csak sima sztereoként müxik…

            Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955343
            paca5
            Felhasználó

              Nos van egy kis gondom :rolleyes: :rolleyes:

              Van a gépemben egy alaplapi 5.1-s hangkari amin van 3db kimenet amibõl az következik ha a 5.1-s ként szeretném használni akkor nincs bemenet ha pedig 2 csatisként használom akkor bemenet van de nincs 5.1 :blink: :blink: Szal vagy mozizok, vagy skype-ot nyomatok… Mindegy ez van

              Szal kéne nekem egy a mostani kernel mellett egy olyan amiben a mostanitól csak annyi a különbség, hogy a hangkarinak 6 csati lenne beállítva

              5let???
              Jah és 2.4.26-s kernelt nyomatok 😉

              Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955342
              paca5
              Felhasználó

                A magyar mirror-al vannak gondok használj másikat

                ftp://ftp.scarlet.be/pub/slackware/

                Hozzászólás: Elszúrtam – XFce #1979917
                paca5
                Felhasználó

                  Nos a szitu a következõ
                  Megtelt a particiód és minden ami ezután következett az (indított progira gondolok) az hibásan vagy sehogy sem müxik igaz??
                  Megoldás a /home/xfce könyvtár törlése majd az újra belépés. Ezzel a hibásan elmentett dolgok eltünnek DE VIGY

                  Hozzászólás: Slaki+Pentium 120 MHz+64 mb ram+S3Trio64+ #1979754
                  paca5
                  Felhasználó

                    Mind +még a kde meg a gnome

                    Hozzászólás: Slaki+Pentium 120 MHz+64 mb ram+S3Trio64+ #1979752
                    paca5
                    Felhasználó

                      xfce
                      fluxbox
                      blackbox
                      wmaker

                      Code:
                      terminal >xwmconfig
                      Hozzászólás: Fat 32 nem látszik Uhu alatt… #1979478
                      paca5
                      Felhasználó

                        Uhu nálam egy régi 4 gigás Seagate vinyón van
                        [align=right][snapback]91949[/snapback][/align]

                        Itt a gond a Seagate winyoknál az Uhu (de lehet más Linux is) nem kapcsolja be a UDMA-t automatice,ezért azt neked kell megtenni manuálisan

                        Code:
                        man hdparm

                        leírásból kiderül hogyan is kell

                      10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 2,354