Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na megcsináltam hát nem egy könnyü de megéri mert sokkal jobban szól linux alatt mint win alatt az 5.1 és ez tény !!!!!!
A lényeg miután a kernelben be lettek állítva a CMI résznél a dolgok és a kernel lefordult, utánna az alsadrivert újra fel kell tenni majd alsaconf és a kártyát be kell állítani. Utána meg az alsamixerben be kell löni mindent ami kell
😉 😉 😉Jah amugy ilyen rendszert vettem
http://www.ozaki.com.tw/global/en/products…ce=series&pID=2sylpheed
http://sylpheed.good-day.net/A kernelben 3 állítási lehetõség van a CMI kártyáknál
-2
-4
-6Alapból a 2-re van beállítva így igaz nincs 5.1-s hangzás viszont müxik a hang bemenet is.
Ha beállítod 6 csatornásra akkor lesz 5.1-s hangzás de akkor meg nem lesz hang bemenet így pld a mikrofont nemtudod hova bedugni 🙁Annyi baj legyen ezért kell a 2db indítható kernel 🙂
Nem értelek, miért kell ehhez kernelt forgatni?
[align=right][snapback]92798[/snapback][/align]Mert ez egy olyan CMI 8738-s alaplapi hangkari aminek csak 3 kimenete van
Szal vagy mozizok és mind a 3 kimenetet használom (ilyenkor kell a kernelben 6 csatisként szerepelni)
Vagy 2 csatornásként használom (kernelben 2 csati van engedélyezve) és ilyenkor az egyik kimenet bementetként funkcionál!!!! (ide kell a mikrofont bedugni) de ilyenkor csak sima sztereoként müxik…Nos van egy kis gondom :rolleyes: :rolleyes:
Van a gépemben egy alaplapi 5.1-s hangkari amin van 3db kimenet amibõl az következik ha a 5.1-s ként szeretném használni akkor nincs bemenet ha pedig 2 csatisként használom akkor bemenet van de nincs 5.1 :blink: :blink: Szal vagy mozizok, vagy skype-ot nyomatok… Mindegy ez van
Szal kéne nekem egy a mostani kernel mellett egy olyan amiben a mostanitól csak annyi a különbség, hogy a hangkarinak 6 csati lenne beállítva
5let???
Jah és 2.4.26-s kernelt nyomatok 😉A magyar mirror-al vannak gondok használj másikat
Nos a szitu a következõ
Megtelt a particiód és minden ami ezután következett az (indított progira gondolok) az hibásan vagy sehogy sem müxik igaz??
Megoldás a /home/xfce könyvtár törlése majd az újra belépés. Ezzel a hibásan elmentett dolgok eltünnek DE VIGYMind +még a kde meg a gnome
xfce
fluxbox
blackbox
wmakerCode:terminal >xwmconfigUhu nálam egy régi 4 gigás Seagate vinyón van
[align=right][snapback]91949[/snapback][/align]Itt a gond a Seagate winyoknál az Uhu (de lehet más Linux is) nem kapcsolja be a UDMA-t automatice,ezért azt neked kell megtenni manuálisan
Code:man hdparmleírásból kiderül hogyan is kell
-
SzerzőBejegyzés