paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 671-680 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • paca5
    Felhasználó

      Az mplayerplguin egy plugin a böngészödhöz, hogy tudjál a mozillával(ban) is filmeket (stremeket) nézni

      Ha befagy az mplayer,akkor terminal > killall mplayer

      paca5
      Felhasználó

        Codec bemásol a helyére > utána mplayer letölt majd kicsomiz majd >

        Code:
        ./configure –enable-gui –language=hu –enable-xmms –enable-menu

        majd >”make” utána meg > „make install”

        Hozzászólás: e107 mentés, áthelyezés #1978020
        paca5
        Felhasználó
          Hozzászólás: Frugalware #1977376
          paca5
          Felhasználó

            Hm…felrakta már vki ezt a disztrit? Mert nálam a kde nem akar indulni…
            [align=right][snapback]89619[/snapback][/align]

            >>> http://frugalware.org/mailman/listinfo/frugalware-users-hu

            Hozzászólás: Frugalware #1977373
            paca5
            Felhasználó

              A pacman amúgy tényleg nagyon jó.
              [align=right][snapback]89403[/snapback][/align]

              A pacman a forráskodú csomikat is tudja kezelni??

              Hozzászólás: #1977590
              paca5
              Felhasználó

                Sztem te erre gondolsz:
                http://www.freedesktop.org/XOrg/X11R68ScreenShots
                http://freedesktop.org/~mallum/argb.png
                http://www.freedesktop.org/~jg/R6.8/Debenham.jpg

                Ehhez az X11R6.8 kell minimum követelményként majd ha ezt feltetted akkor
                az xorg.conf-ba eztet beirni:
                Section „Extensions”
                Option „Composite” „Enable”
                EndSection

                (az Uhu 1.2-ben ez már benne van )

                Hozzászólás: Frugalware #1977371
                paca5
                Felhasználó

                  Most meg frugalware user vagy? 🙂
                  [align=right][snapback]89301[/snapback][/align]

                  Nem csak gondoltam van itten olyan aki ismeri és van már tapasztalata -és van olyan is mint pld én, aki még nem hallott róla.

                  Amugy Slackware rulzzzz 😛 😛

                  Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955337
                  paca5
                  Felhasználó

                    User szemmel nekem semmi gondom a gnome-al. De pld az Uhu levlistát olvasva a fejlesztõk elmondták (leírták) van olyan hiba a gnome-ban ami már évek óta benne van és a hibalistában is szerepel (bugzilla) még is tojnak rá….
                    Remélem Volkerding mester szava odaér a Novell megfelelõ szintjére és esetleg változtatnak bizonyos dolgokon…

                    Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955333
                    paca5
                    Felhasználó

                      Patrick Volkerding -a Slackware atyja- egyik üzenetében utalást tett arra, hogy elképzelhetõ, hogy a Slackware dobja a GNOME desktop és fejlesztõi környezetet a jövõben.

                      Az üzenetet eredetileg a Dropline GNOME Fórumba postázta. Patrick az üzenetében kifejtette, hogy a GNOME 1.4 óta az az érzése, hogy a projekt rossz irányba tart. Szerinte ez az irány nem felel meg a Slackware céljainak, így azon gondolkodik, hogy teljesen eltávolítja a GNOME-ot a terjesztésbõl. Azért tenné ezt, mert szerinte a GNOME karbantartása erõsen hasonlít a rémálomhoz. Mint írta, szerinte az lenne a legjobb, ha a Dropline állítaná elõ a jovõben a Slackware GNOME-ját, így Volkerding megspórolna egy jelentõs idõt, hiszen idejének 1/3-a arra megy el, hogy a GNOME-ot egyengeti.

                      Szerinte a KDE sokkal könnyebben karbantartható, alig pár óra kell neki a Slackware csomagok elõállításához, míg egy új GNOME kiadás integrálása majd két hetet vesz igénybe (egy hét a kézzel végzett munka (mert a script-ek nem mûködnek), egy hét a GNOME által okozott hibák kijavítása).

                      Pat levele a fórumban itt. Ha valaki kételkedne benne (a fórum nem valami megbízható forrás)… Az OSNews.com szerkesztõjének is megerõsítette Volkerding a GNOME-mal kapcsolatos aggályait.

                      http://www.osnews.com/comment.php?news_id=8513
                      http://www.hup.hu/modules.php?name=News&fi…081&mode=nested

                      Véleményetek???

                      Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974622
                      paca5
                      Felhasználó

                        Sõt a current ágban már van 2.6.8.1-s kernel is…
                        ftp://ftp.scarlet.be/pub/slackware/slackw…/linux-2.6.8.1/

                        Ha van kedved frissítsd be a rendszered a current ágra
                        ftp://ftp.scarlet.be/pub/slackware/slackw…1/README.initrd

                        Code:
                        /etc/slapt-get/slapt-getrc

                        Ezt ird be a többit pedig kommentezd ki

                        Code:
                        SOURCE=ftp://ftp.scarlet.be/pub/slackware/slackware-current/

                        majd utána>
                        slapt-get –update ; slapt-get –upgrade

                      10 bejegyzés megtekintése - 671-680 / 2,354