Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Az mplayerplguin egy plugin a böngészödhöz, hogy tudjál a mozillával(ban) is filmeket (stremeket) nézni
Ha befagy az mplayer,akkor terminal > killall mplayer
Codec bemásol a helyére > utána mplayer letölt majd kicsomiz majd >
Code:./configure –enable-gui –language=hu –enable-xmms –enable-menumajd >”make” utána meg > „make install”
Hm…felrakta már vki ezt a disztrit? Mert nálam a kde nem akar indulni…
[align=right][snapback]89619[/snapback][/align]>>> http://frugalware.org/mailman/listinfo/frugalware-users-hu
A pacman amúgy tényleg nagyon jó.
[align=right][snapback]89403[/snapback][/align]A pacman a forráskodú csomikat is tudja kezelni??
Sztem te erre gondolsz:
http://www.freedesktop.org/XOrg/X11R68ScreenShots
http://freedesktop.org/~mallum/argb.png
http://www.freedesktop.org/~jg/R6.8/Debenham.jpgEhhez az X11R6.8 kell minimum követelményként majd ha ezt feltetted akkor
az xorg.conf-ba eztet beirni:
Section „Extensions”
Option „Composite” „Enable”
EndSection(az Uhu 1.2-ben ez már benne van )
Most meg frugalware user vagy? 🙂
[align=right][snapback]89301[/snapback][/align]Nem csak gondoltam van itten olyan aki ismeri és van már tapasztalata -és van olyan is mint pld én, aki még nem hallott róla.
Amugy Slackware rulzzzz 😛 😛
User szemmel nekem semmi gondom a gnome-al. De pld az Uhu levlistát olvasva a fejlesztõk elmondták (leírták) van olyan hiba a gnome-ban ami már évek óta benne van és a hibalistában is szerepel (bugzilla) még is tojnak rá….
Remélem Volkerding mester szava odaér a Novell megfelelõ szintjére és esetleg változtatnak bizonyos dolgokon…Patrick Volkerding -a Slackware atyja- egyik üzenetében utalást tett arra, hogy elképzelhetõ, hogy a Slackware dobja a GNOME desktop és fejlesztõi környezetet a jövõben.
Az üzenetet eredetileg a Dropline GNOME Fórumba postázta. Patrick az üzenetében kifejtette, hogy a GNOME 1.4 óta az az érzése, hogy a projekt rossz irányba tart. Szerinte ez az irány nem felel meg a Slackware céljainak, így azon gondolkodik, hogy teljesen eltávolítja a GNOME-ot a terjesztésbõl. Azért tenné ezt, mert szerinte a GNOME karbantartása erõsen hasonlít a rémálomhoz. Mint írta, szerinte az lenne a legjobb, ha a Dropline állítaná elõ a jovõben a Slackware GNOME-ját, így Volkerding megspórolna egy jelentõs idõt, hiszen idejének 1/3-a arra megy el, hogy a GNOME-ot egyengeti.
Szerinte a KDE sokkal könnyebben karbantartható, alig pár óra kell neki a Slackware csomagok elõállításához, míg egy új GNOME kiadás integrálása majd két hetet vesz igénybe (egy hét a kézzel végzett munka (mert a script-ek nem mûködnek), egy hét a GNOME által okozott hibák kijavítása).
Pat levele a fórumban itt. Ha valaki kételkedne benne (a fórum nem valami megbízható forrás)… Az OSNews.com szerkesztõjének is megerõsítette Volkerding a GNOME-mal kapcsolatos aggályait.
http://www.osnews.com/comment.php?news_id=8513
http://www.hup.hu/modules.php?name=News&fi…081&mode=nestedVéleményetek???
Sõt a current ágban már van 2.6.8.1-s kernel is…
ftp://ftp.scarlet.be/pub/slackware/slackw…/linux-2.6.8.1/Ha van kedved frissítsd be a rendszered a current ágra
ftp://ftp.scarlet.be/pub/slackware/slackw…1/README.initrdCode:/etc/slapt-get/slapt-getrcEzt ird be a többit pedig kommentezd ki
Code:SOURCE=ftp://ftp.scarlet.be/pub/slackware/slackware-current/majd utána>
slapt-get –update ; slapt-get –upgrade -
SzerzőBejegyzés