paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955329
    paca5
    Felhasználó

      Szasztok!
      Az lenne a kérdésem használ-e valaki Slackinél current ágat???
      Ma kiprobáltam a slapt-get nél átírtam a forrás helyét és ezt dobta ki…

      # slapt-get –upgrade
      Reading Package Lists… Done
      The following packages have been EXCLUDED:
        lilo kernel-modules kernel-ide kernel-headers devs kernel-source
      The following packages will be upgraded:
        distcc cdrtools gimp perl fluxbox xine-ui zsh glibc-zoneinfo dnsmasq alsa-lib procps alsa-oss iptables getmail imapd koffice xsane gimp-print xine-lib alsa-driver aspell netscape syslinux libtool pango mysql inetd gtk+2 imagemagick glibc-i18n automake gdb minicom xfce bash taglib m4 alsa-utils ncftp nail dvd+rw-tools glib2 ccache kdebindings lftp openssh totem irssi pine samba gnumeric curl hdparm reiserfsprogs libpng koffice-i18n-hu gnupg aspell-en doxygen
      59 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 6 not upgraded.
      Need to get 151798K of archives.
      After unpacking 2370K of additional disk space will be used.
      Do you want to continue? [y/N]

      Szal van már egy-két csomi ami frissült a current ágban a stable-hoz képest
      🙂

      Hozzászólás: hálózat hogyan? #1971409
      paca5
      Felhasználó

        Sztem mentsd le a te összeállításodat, majd copyzd be az enyémet és utána add ki ezt a parancsot

        slapt-get –update ; slapt-get –upgrade

        Amugy ha az összes elött ott a # jel akkor azért nem OK

        Hozzászólás: hálózat hogyan? #1971407
        paca5
        Felhasználó

          Ez az enyém…

          Code:
          # See /usr/doc/slapt-get-0.9.8f/example.slapt-getrc
          # for example source entries and configuration hints.
          WORKINGDIR=/var/slapt-get
          EXCLUDE=kernel-ide,kernel-source,kernel-headers,kernel-modules,lilo,.*-[0-9]dl$,devs
          #SOURCE=ftp://ftp.slackware.com/pub/slackware/slackware-10.0/
          #SOURCE=ftp://ftp.scarlet.be/pub/slackware/slackware-current/
          SOURCE=ftp://ftp.scarlet.be/pub/slackware/slackware-10.0/
          #SOURCE=http://www2.linuxpackages.net/packages/Slackware-10.0/
          #SOURCE=ftp://ftp3.linuxpackages.net/pub/Slackware-10.0/
          SOURCE=http://software.jaos.org/slackpacks/10.0/
          #SOURCE=ftp://ftp.slackware.at/../slackware-10.0/
          Hozzászólás: hálózat hogyan? #1971406
          paca5
          Felhasználó

            copyzd be ennek a fájlnak a tartalmát..
            /etc/slapt-get/slapt-getrc

            Hozzászólás: Mplayer gondok UHU 1.1.1 #1936249
            paca5
            Felhasználó

              Mindenkinek ajanlom,h. backupolja a .mplayer konyvtarat telepedes utan,mert Juhuu 1.1.1 alatt hajlamos neha nem indulni az Mplayer 🙁
              [align=right][snapback]83974[/snapback][/align]

              Nemtom milyen ablakkezelõt használtok, de a kde alatt az artsd (hang demon ) nekem gyakorlatilag mindig beragad és ilyenkor foglalja az eszközt (hangkarit) és ilyenkor az mplayer nekem sem indul el
              2 dolgot lehet tenni
              1 terminalban ki kell löni az artsd (killall artsd)
              2 másik ablakkezelõt használni…

              Hozzászólás: xfce desktopra indító ikon – hogyan? #1971424
              paca5
              Felhasználó

                Van az Uhunak(1.1.1) 1pici bibije,amit nehez eszrevenni,de neked jol johet.Nekem ICEwm alatt jott ki,de megcsinalja akarmilyen felulettel.A kovetkezoket kell tenni:elinditod a juhuun a gonomeot es beallitod rajta a neked kello ikonokat es hatteret ezekutan bejelentkezel azon a feluleten amelyiken akarsz es elinditod a nautilust.Sajna a uhu minden grafikus felulet ala betolti a gnome desktopot es a „sima” window managerek alatt is elindul bar kicsit furan nez ki.Engem specko idegesitett ez mert butan nezett ki az Xfce ezert le is gyalultam a gnomeot.
                [align=right][snapback]83978[/snapback][/align]

                Ez nem Uhu specifikus dolog
                Indítsd el így és akkor ok-s lesz
                nautilus –no-desktop

                Hozzászólás: CD írás DAO módban #1972502
                paca5
                Felhasználó

                  Egyébként mi a különbség a TAO és DAO között?
                  [align=right][snapback]83804[/snapback][/align]

                  http://66.102.9.104/search?q=cache:8TSboX9…l=hu&lr=lang_hu

                  Hozzászólás: a linux és a lányok #1969131
                  paca5
                  Felhasználó

                    Parancssorban még nem írogatok cd-t 🙂
                    [align=right][snapback]83545[/snapback][/align]

                    Pedig nincs is annál gyorsabb és jobb,egyszerübb

                    Hozzászólás: a linux és a lányok #1969127
                    paca5
                    Felhasználó

                      Ja, és meg kell írnom 3 db. UHU-Live-ot, a tanítványaimnak. Kérték, miután meséltem róla 🙂
                      [align=right][snapback]83539[/snapback][/align]

                      Mivel írod ki Neroval???
                      :rolleyes: 😀

                      Hozzászólás: a linux és a lányok #1969095
                      paca5
                      Felhasználó

                        Micsinálsz? 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 2,354