Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Tedd fel a kernel headers csomit is..
tûzfallal!
Code:./configure –enable-gui –language=hu –enable-menu > mplayerconfigja.txtEzt a txt fájlt linkeld majd be ide (vagy copyzd be)
Hali Mindenkinek!
Nekem is az #1 leírásban fellépõ problémám van.
Gentoo, ATI, xorg. Hol mit kell bekapcsolnom?
nekem is hasonló gondojaim vannak csak uhu -ban szeretnék felmmeni a gaim-al az msn-re de azt irja nincs engedéjezve a port
nekem ebben at atc/ben csak egy cdrom inf van help sosUhuban nemtudom milyen gaim van, de a régi az tutira nemismeri az M$ féle msn protokolt,de a new az már igen 😀 😀 😀
Amugy guarddog feltesz majd gaim-t engedélyezni ennyi…
Slackware 10.0 full install, mplayer akár current, akár bármelyik…. fordul rendesen minden gond nélkül!!!!!!! X.org amugy a 4.4-s Xfree rc2-s kiadásának forkja
Tessék a batch file
Code:for i in *.mp3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘ ‘ ‘_’`; done;for i in *.[Mm][Pp]3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘[A-Z]’ ‘[a-z]’`; done;
for i in *.MP3; do mv „$i” „`basename „$i” .MP3`.mp3″; done;
for i in *.mp3; do mpg123 –rate 44100 –stereo –buffer 3072 –resync -w `basename $i .mp3`.wav $i; done;
normalize -m *.wav
Egy dologra figyelj oda ez a script az írási részt nemtartalmazza!!!!!
Tesztelni jó müxik-e a dolog nálad…
Becopyzod pld a kedit-be majd elmented pld converter néven majd kilépsz és beírod consolba
chmod 777 converter (ezzel futási jogot adtál rá)
Majd probaként egy albumot bemásolsz valahova majd a convertert is bemásolod a könyvtárba és mc-vel elindítod..Ha Ok a dolog akkor mehet az égetés
Code:for i in *.mp3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘ ‘ ‘_’`; done;for i in *.[Mm][Pp]3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘[A-Z]’ ‘[a-z]’`; done;
for i in *.MP3; do mv „$i” „`basename „$i” .MP3`.mp3″; done;
for i in *.mp3; do mpg123 –rate 44100 –stereo –buffer 3072 –resync -w `basename $i .mp3`.wav $i; done;
normalize -m *.wav;
cdrecord dev=1,1,0 -eject speed=2 -pad -audio *.wav
Figyelem ez már égeti is kérdés nélkül!!!!!!!! a speed értéket átírhatod amire csak akarod….
Ui: Normalizálni a wav-t és az mp3-t is lehet a normalize nevü progival!!!
Hát a win xp 2 okbol lehet gázos
-ha ntfs fájlrendszer futkos a win alatt
-a fájlnevek kodolása miattSztem van egyszerübb is mint a k3b
Fájlnevek rendbetétele
Ha bármelyik fájlnév tartalmaz szóközöket, akkor cseréljük aláhúzásjelekre:Code:for i in *.mp3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘ ‘ ‘_’`; doneHa az MP3 fájlok DOS vagy Windows alól valók, javítsuk ki a kiterjesztést nagybetûkre. Az összes fájlnevet kisbetûssé alakíthatjuk, vagy csak a kiterjesztést. Ha mindent kisbetûssé szeretnénk alakítani, akkor tegyük ezt:
Code:for i in *.[Mm][Pp]3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘[A-Z]’ ‘[a-z]’`; donecsak a kiterjesztések konvertálása:
Code:for i in *.MP3; do mv „$i” „`basename „$i” .MP3`.mp3″; doneKonvertálás
Code:for i in *.mp3; do mpg123 –rate 44100 –stereo –buffer 3072 –resync -w `basename $i .mp3`.wav $i; doneNormalizálás
A normalizálási folyamat során az összes hangfájl relatíve ugyanarra a hangossági szintre kerülCode:normalize -m *.wavCD-írás
Ha egyszer a CD író SCSI eszközként van felismerve, futtassuk a cdrecord –scanbus parancsot, hogy megtudjuk mi a „dev” paramétere a CD írónak. Az én rendszeremen a kimenet a következõképpen néz ki:scsibus1:
1,0,0 100) ‘IOMEGA ‘ ‘ZIP 250 ‘ ’51.G’ Removable Disk
1,1,0 101) ‘HP ‘ ‘CD-Writer+ 7100 ‘ ‘3.01’ Removable CD-ROM -
SzerzőBejegyzés