paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware 10 + X.Org #1962834
    paca5
    Felhasználó
      Hozzászólás: Slackware 10 + X.Org #1962833
      paca5
      Felhasználó

        Tedd fel a kernel headers csomit is..

        Hozzászólás: Portok engedélyezése #1942994
        paca5
        Felhasználó

          tûzfallal!

          Hozzászólás: Slackware 10 + X.Org #1962831
          paca5
          Felhasználó
            Code:
            ./configure –enable-gui –language=hu –enable-menu > mplayerconfigja.txt

            Ezt a txt fájlt linkeld majd be ide (vagy copyzd be)

            Hozzászólás: Nem csúszik a Pingvinem! #1943373
            paca5
            Felhasználó

              Hali Mindenkinek!

              Nekem is az #1 leírásban fellépõ problémám van.

              Gentoo, ATI, xorg. Hol mit kell bekapcsolnom?

              http://magenta.linuxforum.hu/

              Hozzászólás: Portok engedélyezése #1942990
              paca5
              Felhasználó

                nekem is hasonló gondojaim vannak csak uhu -ban szeretnék felmmeni a gaim-al az msn-re de azt irja nincs engedéjezve a port 
                nekem ebben at atc/ben csak egy cdrom inf van help sos

                Uhuban nemtudom milyen gaim van, de a régi az tutira nemismeri az M$ féle msn protokolt,de a new az már igen 😀 😀 😀

                Amugy guarddog feltesz majd gaim-t engedélyezni ennyi…

                Hozzászólás: Slackware 10 + X.Org #1962828
                paca5
                Felhasználó

                  Slackware 10.0 full install, mplayer akár current, akár bármelyik…. fordul rendesen minden gond nélkül!!!!!!! X.org amugy a 4.4-s Xfree rc2-s kiadásának forkja

                  Hozzászólás: Audio CD készítése MP3-ból #1962815
                  paca5
                  Felhasználó

                    Tessék a batch file

                    Code:
                    for i in *.mp3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘ ‘ ‘_’`; done;

                    for i in *.[Mm][Pp]3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘[A-Z]’ ‘[a-z]’`; done;

                    for i in *.MP3; do mv „$i” „`basename „$i” .MP3`.mp3″; done;

                    for i in *.mp3; do mpg123 –rate 44100 –stereo –buffer 3072 –resync -w `basename $i .mp3`.wav $i; done;

                    normalize -m *.wav

                    Egy dologra figyelj oda ez a script az írási részt nemtartalmazza!!!!!
                    Tesztelni jó müxik-e a dolog nálad…
                    Becopyzod pld a kedit-be majd elmented pld converter néven majd kilépsz és beírod consolba
                    chmod 777 converter (ezzel futási jogot adtál rá)
                    Majd probaként egy albumot bemásolsz valahova majd a convertert is bemásolod a könyvtárba és mc-vel elindítod..

                    Ha Ok a dolog akkor mehet az égetés

                    Code:
                    for i in *.mp3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘ ‘ ‘_’`; done;

                    for i in *.[Mm][Pp]3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘[A-Z]’ ‘[a-z]’`; done;

                    for i in *.MP3; do mv „$i” „`basename „$i” .MP3`.mp3″; done;

                    for i in *.mp3; do mpg123 –rate 44100 –stereo –buffer 3072 –resync -w `basename $i .mp3`.wav $i; done;

                    normalize -m *.wav;

                    cdrecord dev=1,1,0 -eject speed=2 -pad -audio *.wav

                    Figyelem ez már égeti is kérdés nélkül!!!!!!!! a speed értéket átírhatod amire csak akarod….

                    Ui: Normalizálni a wav-t és az mp3-t is lehet a normalize nevü progival!!!

                    Hozzászólás: Audio CD készítése MP3-ból #1962803
                    paca5
                    Felhasználó

                      Hát a win xp 2 okbol lehet gázos
                      -ha ntfs fájlrendszer futkos a win alatt
                      -a fájlnevek kodolása miatt

                      Sztem van egyszerübb is mint a k3b

                      Fájlnevek rendbetétele
                      Ha bármelyik fájlnév tartalmaz szóközöket, akkor cseréljük aláhúzásjelekre:

                      Code:
                      for i in *.mp3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘ ‘ ‘_’`; done

                      Ha az MP3 fájlok DOS vagy Windows alól valók, javítsuk ki a kiterjesztést nagybetûkre. Az összes fájlnevet kisbetûssé alakíthatjuk, vagy csak a kiterjesztést. Ha mindent kisbetûssé szeretnénk alakítani, akkor tegyük ezt:

                      Code:
                      for i in *.[Mm][Pp]3; do mv „$i” `echo $i | tr ‘[A-Z]’ ‘[a-z]’`; done

                      csak a kiterjesztések konvertálása:

                      Code:
                      for i in *.MP3; do mv „$i” „`basename „$i” .MP3`.mp3″; done

                      Konvertálás

                      Code:
                      for i in *.mp3; do mpg123 –rate 44100 –stereo –buffer 3072 –resync -w `basename $i .mp3`.wav $i; done

                      Normalizálás
                      A normalizálási folyamat során az összes hangfájl relatíve ugyanarra a hangossági szintre kerül

                      Code:
                      normalize -m *.wav

                      CD-írás
                      Ha egyszer a CD író SCSI eszközként van felismerve, futtassuk a cdrecord –scanbus parancsot, hogy megtudjuk mi a „dev” paramétere a CD írónak. Az én rendszeremen a kimenet a következõképpen néz ki:

                      scsibus1:
                      1,0,0 100) ‘IOMEGA ‘ ‘ZIP 250 ‘ ’51.G’ Removable Disk
                      1,1,0 101) ‘HP ‘ ‘CD-Writer+ 7100 ‘ ‘3.01’ Removable CD-ROM

                      Hozzászólás: Milyen linuxot? #1962583
                      paca5
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 2,354