paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: pctvpro + slacki10 #1958441
    paca5
    Felhasználó

      Betöltöttem modprobe-al a bttv-t és teljesen jól müxik!

      Amit ott beírtál azt ird be az /etc/rc.d/rc.local fájlba

      Hozzászólás: ttf fontok -csak egy kérdés #1958466
      paca5
      Felhasználó

        Hogyan lehet más forrásból származó fontokat telepíteni az UHU-ban(1.1)???

        A ttf-t másold be az /usr/share/fonts/ttf könyvtárba, majd ebben a könyvtárban meglevõ „fonts.scale, fonts.dir,
        fonts.cache” fájlokat törölni kell (a biztonság kedvéért csinálj belölük másolatot!!!!) majd utána ebben a könyvtárban
        add ki a következõ parancsokat(rootként)

        mkfontscale
        mkfontdir
        fc-cache

        Majd x restart és máris elérhetõek betûk…

        Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955834
        paca5
        Felhasználó

          Psn mit használsz Mandrake Suse fedora????
          A gnu make fent van??

          Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955126
          paca5
          Felhasználó

            Sziasztok!

            Megnéztem, alapból a ps2-es mouse-t töltö be modulként. A hely a /dev/mouse. Ha a leforgatott kernelben így csinálom, nem müxik…Miért??? 🙄 

            2.6-s kernelnél nekem így nézett ki az XF86 config fájl egér része:

            Section „InputDevice”
            Identifier  „Mouse0”
            Driver      „mouse”
            Option    „Protocol” „ExplorerPS/2”
            Option    „Device” „/dev/misc/psaux”
            Option  „ZAxisMapping” „4 5 6 7”
            # Option  „ZAxisMapping” „9 10 11 12”
            Option  „Buttons”  „12”
            EndSection

            Vagyis a dev/mouse helyett /dev/misc/psaux

            Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955125
            paca5
            Felhasználó

              Mellesleg ha modulként tettem be a kernelbe a hang cuccost, akkor az új kernellel sem ment, de fixen ok.

              2.6.7-s kermelhez megnézted ezt ??
              ftp://ftp.scarlet.be/pub/slackware/slackw…7/README.initrd

              Amugy fellow írt a kernelconfig írásában errõl az egér (tapipad) dologról egy pár sort..
              http://fellow.linuxforum.hu/kernel_felkonfig

              Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955123
              paca5
              Felhasználó

                Sziasztok!
                Viszont a gyári kernellel nem tudok hangot elõcsalni a slackibõl, így kénytelen voltam kernelt forgatni hozzá ( 2.6.7-est ).

                Hozzászólás: Abev.exe #1958285
                paca5
                Felhasználó

                  Kb 2 éve volt hírként, hogy a svájci apeh cd-t küld ki az adózoknak amin 3 progi található Win, Unix-Linux, Mac
                  Hát az az igazi demokrácia

                  Hozzászólás: Dropline-gnome #1958367
                  paca5
                  Felhasználó

                    Nem a Dropline egy telepitõ ami automatice felteszi neked a sourceforge szerverérõl a dropline féle gnome-t
                    http://www.dropline.net/gnome/files/dropli….7-i686-1dl.tgz

                    http://www.dropline.net/gnome/download.php

                    Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955121
                    paca5
                    Felhasználó

                      Picit módosult a levlistára feliratkozás segítõ oldal elérése..
                      http://szle.hu/lista.html

                      Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955831
                      paca5
                      Felhasználó

                        Drum milyen oprendszert használsz??
                        Milyen graf karid van?
                        Drivert feltetted hozzá??

                      10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 2,354