PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 2, vagy tobb live disztro, 1 cdn #1941862
    PcZolee
    Felhasználó

      Asszem a Slaki honlapján találtam egy skript-et, amiven a slaki live-ot is csinálták, nézzétek meg, hátha jó ilyesmire is!

      Hozzászólás: Virtuális CD és az UHU #1942196
      PcZolee
      Felhasználó

        Ez a program kell neked: http://cdemu.sourceforge.net/
        Ezt pont a Daemoon Tools helyettesitõeként (ezt aztán jól megaszondtam 🙂 ) találták ki!
        Van hozzá GUI is, itt: http://www.suselinuxsupport.de/index.php?l…cation=download

        Ha sikerül beizzítanod írj, mert nekem vmiért a modul betöltése után nem megy a mount-olt lemezek kezelése! Lehet, hogy a supermount miatt 😕 !

        Hozzászólás: Beszélgessünk a Gentoo-ról! #1941892
        PcZolee
        Felhasználó

          Asszem a Gentoo marad, mert jobban lehet optimalizálni, mint a Slakit, és van magyar oldala, telepítési útmutató stb., a sorcerer, lunar, sourcemage is jónak tünik, de nincs magyar doksi, se semmi segítség, és kevesen használják, szal, ha vmi gond adódik nehezebb megoldani!

          Azt egyébként nem értem, hogy mibõl adódik a sebességkülönbség a forrás-alapú disztók között (gentoo, sorcerer, lunar, sourcemage), hisz mindegyik forrásból megy fel optimalizálva.

          Hozzászólás: Beszélgessünk a Gentoo-ról! #1941890
          PcZolee
          Felhasználó
            Hozzászólás: Kezdõ vagy? Mert ha õ nem is, de én igen. #1941691
            PcZolee
            Felhasználó

              Ne má, vizsla, ennyire hülye ember nincs szabadon! 😆

              🙂 🙂 🙂

              „Nagy az Isten állatkertje” 😉

              Hozzászólás: Beszélgessünk a Gentoo-ról! #1941888
              PcZolee
              Felhasználó

                A Slackware-t jóval kevésbé maceránsabb telepíteni, mint a Gentoot. (De mindkettõ gyorsabb az UHU-nál.) A Gentoot lehet csomagokból is telepíteni nemcsak forrásból.
                Ha viszont egy Slackware szerû bonyolultságú distribet akarsz a legapróbb dolgokig forrásból, akkor a Sorcerer, de úgy tudom a Lunar és a Sourcemage is hasonló. (Csak az egyikben a legújabb dolgok vannak, a másikba a legújabb stabil dolgok stb.)

                Bocs, hogy némiképpen eltértem a tárgytól.

                Szerintem sorban, vagy egyszerre próbáld ki mindet. A vacakolás meg nem fog ártani, mert a legrosszabb esetben „csak” sokat tanulsz belõle.

                A forrásból telepítés nem gáz, a lényeg a maximálisan testreszabhatóság, és, hogy maximálisan az én vasamra legyen optimalizálva!
                Tudom, hogy lehet a Gentoo-t telepíteni csomagból is (sõt optimalizált csomagból), de akkor már inkább forrásból telepíteném 😉 !
                Kicsit lehetne bõvebben a Slackware-rõl, a Sorcerer-rõl, Lunar-ról és a Sourcemage-rõl?

                Köszi

                PcZolee
                Felhasználó

                  Köszi szépen a segítséget, így már minden világos!

                  Hozzászólás: maya 4.0 rpm telepitese #1941300
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Azt irja ki, hogy:
                    ] ./Maya4.0
                    /usr/aw/maya4.0/bin/maya.bin: relocation error: /usr/aw/maya4.0/lib/libFoundation.so: undefined symbol: _dl_loaded

                    Mi lehet a hibaja?

                    Hogy tettel szert 5.0as verziora?

                    A /usr/aw/maya4.0/lib/libFoundation.so létezik? Mert abban van vmi hiba, keress más verziót! Egyébként meg nézd meg, hogy még milyen lib-eket használ, hátha verzió konfliktus!
                    Az 5-öset asszm bitorrentrõl szedtem annó!

                    Hozzászólás: VmWare + UHU 1.1 #1941511
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      UHU 1.1 alá van vmware csomag, azt tetted fel? A gondod azért van, mert nincsenek meg ill. nem töltõdnek be a vmware moduljai! Telepítés után lefuttatad a vmware-config.pl script-et? A lib/modules/kernelxxx/misc alatt vannak vmware modulok?

                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Szal, ha jól vettem ki a szavaidból, akkor a PaX tiltotta le a kommunikációt, ami felülbírálható úgy, ahogy leírtad!
                        Az, hogy milyen programot enged futtatni, is milyet nem, mitõl függ? Ezt csak azért kérdem, mert tudni szeretném, hogy ha újra beleforgatom a kernelbe, mire számíthatok, remélem nem kell minden proginak külön engedélyt adnom, hogy futhasson 😕 !

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 1,617