Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Asszem a Slaki honlapján találtam egy skript-et, amiven a slaki live-ot is csinálták, nézzétek meg, hátha jó ilyesmire is!
Ez a program kell neked: http://cdemu.sourceforge.net/
Ezt pont a Daemoon Tools helyettesitõeként (ezt aztán jól megaszondtam 🙂 ) találták ki!
Van hozzá GUI is, itt: http://www.suselinuxsupport.de/index.php?l…cation=downloadHa sikerül beizzítanod írj, mert nekem vmiért a modul betöltése után nem megy a mount-olt lemezek kezelése! Lehet, hogy a supermount miatt 😕 !
Asszem a Gentoo marad, mert jobban lehet optimalizálni, mint a Slakit, és van magyar oldala, telepítési útmutató stb., a sorcerer, lunar, sourcemage is jónak tünik, de nincs magyar doksi, se semmi segítség, és kevesen használják, szal, ha vmi gond adódik nehezebb megoldani!
Azt egyébként nem értem, hogy mibõl adódik a sebességkülönbség a forrás-alapú disztók között (gentoo, sorcerer, lunar, sourcemage), hisz mindegyik forrásból megy fel optimalizálva.
Ne má, vizsla, ennyire hülye ember nincs szabadon! 😆
🙂 🙂 🙂
„Nagy az Isten állatkertje” 😉
A Slackware-t jóval kevésbé maceránsabb telepíteni, mint a Gentoot. (De mindkettõ gyorsabb az UHU-nál.) A Gentoot lehet csomagokból is telepíteni nemcsak forrásból.
Ha viszont egy Slackware szerû bonyolultságú distribet akarsz a legapróbb dolgokig forrásból, akkor a Sorcerer, de úgy tudom a Lunar és a Sourcemage is hasonló. (Csak az egyikben a legújabb dolgok vannak, a másikba a legújabb stabil dolgok stb.)Bocs, hogy némiképpen eltértem a tárgytól.
Szerintem sorban, vagy egyszerre próbáld ki mindet. A vacakolás meg nem fog ártani, mert a legrosszabb esetben „csak” sokat tanulsz belõle.
A forrásból telepítés nem gáz, a lényeg a maximálisan testreszabhatóság, és, hogy maximálisan az én vasamra legyen optimalizálva!
Tudom, hogy lehet a Gentoo-t telepíteni csomagból is (sõt optimalizált csomagból), de akkor már inkább forrásból telepíteném 😉 !
Kicsit lehetne bõvebben a Slackware-rõl, a Sorcerer-rõl, Lunar-ról és a Sourcemage-rõl?Köszi
Köszi szépen a segítséget, így már minden világos!
Azt irja ki, hogy:
] ./Maya4.0
/usr/aw/maya4.0/bin/maya.bin: relocation error: /usr/aw/maya4.0/lib/libFoundation.so: undefined symbol: _dl_loadedMi lehet a hibaja?
Hogy tettel szert 5.0as verziora?
A /usr/aw/maya4.0/lib/libFoundation.so létezik? Mert abban van vmi hiba, keress más verziót! Egyébként meg nézd meg, hogy még milyen lib-eket használ, hátha verzió konfliktus!
Az 5-öset asszm bitorrentrõl szedtem annó!UHU 1.1 alá van vmware csomag, azt tetted fel? A gondod azért van, mert nincsenek meg ill. nem töltõdnek be a vmware moduljai! Telepítés után lefuttatad a vmware-config.pl script-et? A lib/modules/kernelxxx/misc alatt vannak vmware modulok?
Szal, ha jól vettem ki a szavaidból, akkor a PaX tiltotta le a kommunikációt, ami felülbírálható úgy, ahogy leírtad!
Az, hogy milyen programot enged futtatni, is milyet nem, mitõl függ? Ezt csak azért kérdem, mert tudni szeretném, hogy ha újra beleforgatom a kernelbe, mire számíthatok, remélem nem kell minden proginak külön engedélyt adnom, hogy futhasson 😕 ! -
SzerzőBejegyzés