Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Vki le tudná írni (összefoglalni), pontosan, hogy mit/miket kell csinálni ahhoz, hogy a 2.6-os kernel alat a user is olvashassa, és írhassa a fat-os hdd-ket?!
Sztem nézd meg az
Na, gondoltam egyet, és nekiálltam újra a kernel forgatásnak! Na, de ha már forgatok, akkor már patch-elek is 🙂 , szal, feltettem a grsecurity patch-et, majd beállítottam (fellow leírása) alapján!
Minden le is ment, de újraindítás után, mikor beboot-olok, és próbálom feltenni az nvidia driver-t, azt mondja, hogy fut az X-server, na, akkor menu.lst szerkeszt, quiet 3 hozáír, majd restart, X indít, de nem indul, semmi hiba, csak a kép fekete marad! Root-ként belépve kiadtam init 3, majd az init 5 parancsokat, de semmi változás, ja, és az log-ban semmi hibára utaló dolog nincs, utánna megint init 3, majd startx, na ekkor már visszaváltva a konzolra láttam a hibaüzit, ami ilyesmi volt:
XIO: Fatal IO error …Most próbálom grsecurity nélkül!
Vki nem tudja, hogy mi lehet a gond?u.i: Fellow a leírás király, kár, hogy a wolk-ról nincs még 🙁
Ez mind szép, és jó, csak egy kérdés maradt, hogy mennyire érdemes, vagyis mekkora sebességválltozást fedeztél fel utánna!
Egyébként gratulálok, a kitartásodhoz, és még sok kitartást kívánok!
Ez érdekes, mert nállam is normálisan megy Opera alól, és a / jelek is jól állnak!
Vki le tudná írni (összefoglalni), pontosan, hogy mit/miket kell csinálni ahhoz, hogy a 2.6-os kernel alat a user is olvashassa, és írhassa a fat-os hdd-ket?!
A /etc/rc.boot-ba olyan file-ok vannak, amelyek induláskor lefutnak! Tehát nem kell semmit csinálnod, csak az elõzö filenevek tematikájának megfelelõen beteszed (vagy szimlinkeled) oda a futtatandó file-t!
Próbáld meg megnövelni a cache méretét!
Szerintem kezdjük elõrõl, mert itt már nagy a kavar!
Töröld le a linux forrását, és tedd újra! Töröld le a lirc forrását, és tedd újra (ha feltetted csomagból, azt is töröld le)!Ugye gyári kernel-ed van?!
Ha ezekkel megvagy, akkor szépen kezd el feltelepíteni a lirc-et!
(./configure stb…)Ha vhol vmi hiba van írj!
Az infrád pontosan milyen? Hova csatlakozik?
Megoldjuk, nekem is volt ilyen gondom, de megoldottam, azért írj (akár privát-ba is, vagy ICQ-ra, ha fenn vagyok), hogy tudjak segíteni!
Ja-ja, ehhez a boot-manager-nek semmi köze!!!
Képzeld el, hogy akkor a bios-odba hogyan tudnál mászkálni :)?!A mintavételezési frekijük mennyi? Mert az is lehet gond! Ill. nézd át az összes adatjukat, hogy miben különböznek! Egyébként meg xmms-el, vagy mplayer-el rakd át õket wav-ba, úgy már menniük kell!
-
SzerzőBejegyzés