PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • PcZolee
    Felhasználó

      Vki le tudná írni (összefoglalni), pontosan, hogy mit/miket kell csinálni ahhoz, hogy a 2.6-os kernel alat a user is olvashassa, és írhassa a fat-os hdd-ket?!

      Sztem nézd meg az

      PcZolee
      Felhasználó

        Na, gondoltam egyet, és nekiálltam újra a kernel forgatásnak! Na, de ha már forgatok, akkor már patch-elek is 🙂 , szal, feltettem a grsecurity patch-et, majd beállítottam (fellow leírása) alapján!
        Minden le is ment, de újraindítás után, mikor beboot-olok, és próbálom feltenni az nvidia driver-t, azt mondja, hogy fut az X-server, na, akkor menu.lst szerkeszt, quiet 3 hozáír, majd restart, X indít, de nem indul, semmi hiba, csak a kép fekete marad! Root-ként belépve kiadtam init 3, majd az init 5 parancsokat, de semmi változás, ja, és az log-ban semmi hibára utaló dolog nincs, utánna megint init 3, majd startx, na ekkor már visszaváltva a konzolra láttam a hibaüzit, ami ilyesmi volt:
        XIO: Fatal IO error …

        Most próbálom grsecurity nélkül!
        Vki nem tudja, hogy mi lehet a gond?

        u.i: Fellow a leírás király, kár, hogy a wolk-ról nincs még 🙁

        PcZolee
        Felhasználó

          Ez mind szép, és jó, csak egy kérdés maradt, hogy mennyire érdemes, vagyis mekkora sebességválltozást fedeztél fel utánna!

          Egyébként gratulálok, a kitartásodhoz, és még sok kitartást kívánok!

          Hozzászólás: Nem megjelenõ honlap #1941126
          PcZolee
          Felhasználó

            Ez érdekes, mert nállam is normálisan megy Opera alól, és a / jelek is jól állnak!

            PcZolee
            Felhasználó

              Vki le tudná írni (összefoglalni), pontosan, hogy mit/miket kell csinálni ahhoz, hogy a 2.6-os kernel alat a user is olvashassa, és írhassa a fat-os hdd-ket?!

              Hozzászólás: Fájlok automatikus inditása #1941075
              PcZolee
              Felhasználó

                A /etc/rc.boot-ba olyan file-ok vannak, amelyek induláskor lefutnak! Tehát nem kell semmit csinálnod, csak az elõzö filenevek tematikájának megfelelõen beteszed (vagy szimlinkeled) oda a futtatandó file-t!

                Hozzászólás: smb4k+mplayer #1941166
                PcZolee
                Felhasználó

                  Próbáld meg megnövelni a cache méretét!

                  Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939390
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Szerintem kezdjük elõrõl, mert itt már nagy a kavar!
                    Töröld le a linux forrását, és tedd újra! Töröld le a lirc forrását, és tedd újra (ha feltetted csomagból, azt is töröld le)!

                    Ugye gyári kernel-ed van?!

                    Ha ezekkel megvagy, akkor szépen kezd el feltelepíteni a lirc-et!
                    (./configure stb…)

                    Ha vhol vmi hiba van írj!

                    Az infrád pontosan milyen? Hova csatlakozik?

                    Megoldjuk, nekem is volt ilyen gondom, de megoldottam, azért írj (akár privát-ba is, vagy ICQ-ra, ha fenn vagyok), hogy tudjak segíteni!

                    Hozzászólás: Bootmanager #1941048
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      Ja-ja, ehhez a boot-manager-nek semmi köze!!!
                      Képzeld el, hogy akkor a bios-odba hogyan tudnál mászkálni :)?!

                      Hozzászólás: k3b nem támogat bizonyos mp3 formátumot??? #1940796
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        A mintavételezési frekijük mennyi? Mert az is lehet gond! Ill. nézd át az összes adatjukat, hogy miben különböznek! Egyébként meg xmms-el, vagy mplayer-el rakd át õket wav-ba, úgy már menniük kell!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 1,617