Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
100 000 Ft-ig vennék laptop-ot, ne kiméljetek az ajánlatokkal… (privi üzenetben) 😀
[align=right][snapback]112228[/snapback][/align]Hello.
Milyen laptop érdekmelne?
Azzal a cat-os megoldással van a gond! Van erre jobb is, keress rá, mert most hirtelen nem jut eszembe!
Apropó nem tudjátok, hogy az elõzõ nVidia driver-ben levõ nvidia-settings elmentette a TVOverScan értékét?
Ezt hogy csináltad? Nekem azt írja, hogy a kernel nem jó! Vagy valami ilyesmi baja van!
kiszedtem az ATI kártyám és most meg nem tudom feltenni az nVidia drivert! 🙂 lol
[align=right][snapback]110624[/snapback][/align]Kernel source fenn van?
A driver-re!
Ezt írd be:
echo 1 > /proc/sys/vm/legacy_va_layout
PcZolee:
„Te el vagy tévedve!!! Te csak Start gomb melett tudod elképzelni, hogy játszhass vmivel? Asszem akkor inkább neked kéne váltanod! Meg amúgy is, kettönk közül, én vagyok az, aki inkább szenved, hogy játszhasson linux alatt, és nem egybõl a má$ik rendszer jut az eszébe!”
ha az nvidia hajlando lenne vegre normalis drivert kesziteni vagy biztositani eleg doksit egy dri megirasahoz, akkor en is linux alatt jatszanek; de imho „hetente egyszer tuti fagyokat” nem szeretek jatszani; foleg, mert kerneli fagy ez a csuda;
kb egy eve nyomtam vegig a max paynet winennal; jo erzes volt; de nem minden jatekot lehet egy hetvege (~10 ora) alatt vegignyomni…Na ja, ezen a téren van még mit fejlõdni, de azért nem teszek fel egy win-t, hogy játszhassak, akkor inkább nem játsztok, vagy játszok azzal, amivel lehet… De ez már OFF, mert ez az én véleményem, az meg a tied, te ugy gondolod én meg másképp…
Egyébként meg, lehet, hogy nem egy nagy durranás sok tekintetbõl az nvidia drivere, de legalább van!De mégis, minek ilyen nick???? Ne mondja már nekem senki, hogy nincs szalonképesebb! Vagy ha a tükörbe néz ez jut eszébe???
Ezt nem értem :blush: ! Ez már akkor OFF volt, amikor regelte magát :blink: !
Javítsatok ki, de tudomásom szerint a mencoder csak mpeg1-et tud (vcd), svcd-t nem!
Az elcsúszásról annyit, hogy szvsz az lehet a gond, hogy a frame értéke nem annyi a rippelt dvd-nek, mint az eredetinek! Nézd meg, hogy hány fps-es a dvd film, és annyira állítsd az acidrip-et (ha lehet)!
A dvd::rip-et próbáltad már? Az transcode-ot használ, ott van lehetõség (tudtommal) svcd-re is! címe. http://www.exit1.org/dvdripAz mplayer-hez van egy script, az mplayer forrásában megtalálod, a neve divx2svcd, igaz, hogy parancssoros, de nem kell sokat vacakolni vele!
Vagy esetleg itt egy gui: http://www.cornelinux.de/web/linux/kavi2sv…ex-english.html (ez asszem transcode-ot használ).
Az memcoderhez ott a gmencoder gui-nak, vagy kde alá a konverter ( http://www.kraus.tk/projects/konverter/ )!csak szóvicc volt 🙂
-
SzerzőBejegyzés