Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
dmesg , nem dmsg!!!
eehhhh…….. ez a dög baromira nem akarja nekem a netet 🙁
csinálhatok én itt bármit is 🙁
dmsg se megy:(
sööt a UHU-control-center Szolgáltatások ra azt irja Váratlan hiba a modul betöltése közben.
és persze nem is nyilik ki:(
aszem maradok a windowsnál ha ennyire problémás egy rohadt hálokártyát megetetni ezzel a uhuval 🙁
feltelepitem mert mongyák jo, nekem a VMware alatt megy is, és két napja szopok vele:((
[align=right][snapback]106990[/snapback][/align]próbáltam a paramétert, persze, nem nagyon hatta meg a dolog :/
Magic SysRq-ra sem reagél? A demsg-ben ilyenkor mit ír?
igazából ezek nem tudom, hogy mik, de egyáltalán nem indul el a rendszer… na most meg próbálom a live cd-s megoldást 🙂
[align=right][snapback]106987[/snapback][/align]A Magic SysRq a kernelnek egy olyan része, ami addig müködõképes, amít a kernel le nem fagy, help hozzá Magic SysRq+H!
A dmesg tartalmazza a kernel üzeneteket! Nézz bele a /var/log mappába, sok érdekeset fogsz látni!
Ha a suse live-cd-én van dpkg, akkor miért ne csinálhatná meg vele?Persze, live cd-ról kitömöríted a kertnelt a megfelelõ helyre, majd a grub.conf (menu.lst), ill lilo.conf-ot átírod, majd hajrá! Egyébként, mi az, hogy lefagy? A Magic SysRq-ra sem reagél? A demsg-ben ilyenkor mit ír? A kernelparaméterrel, amit írtam próbáltad?
Köszi Gondolkozom de…………..
az ifup eth0 –ra a válasza a gépnek — error while reading mac of eth0a scriptet is megtaláltam már, szerintem a 12-detect nevü lenne, itt az utolso a sata vinyok keresése.
a gond csak annyi lenne hogy fogalmam sincs mit és hogyan kellene beirni ide:(de azért köszz az edigi segitségedet is:)
várom a továbbit
[align=right][snapback]106982[/snapback][/align]A dmesg-be ilyenkor mi van? Tedd át a másik slot-ba, és újra! (nem kell újraindítá$ :
Nekem Gentoo alatt is, és UHU alatt is Mozzilával, Opera-val simán megy! A java engedélyezve van? Töröld a configjait (a böngészõdnek), mert lehet, hogy elállítottál vmit!
Hát nem igazán értelek! Eddig ment a hang, most meg nem???? Mi a baj az alsa-val? Tökéletes! A modulokkal mi a bajod? A renjdszer induláskor szépen felhuzza azt, ami kell!
Miért akartál eredetileg kernelt fordítani? Szerintem egy kicsit elhamarkodtad a dolgot, elõbb utánna kelett volna olvasnod mindennek!
Ez a pendrájvot nem értem a dmesg-ben hagy vmit? a /proc/fs/supermount/subfs-ben mi van?ez lenne a kérdésem erdetlieg, hogy mindent, hogyan valósítom meg pl egy live cd-vel? (suse) vagy esetleg a telepítõ cd-vel…
[align=right][snapback]106975[/snapback][/align]man dpkg
Próbáld ez is ki kernelparaméterként pci=noacpi,usepirqmask
Tegyél fel csomiból vmi gyári kernelt, majd boot, és forgathatsz újat!
-
SzerzőBejegyzés