PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 511-520 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: PMCIA hálo kártya #1993644
    PcZolee
    Felhasználó

      dmesg , nem dmsg!!!

      Hozzászólás: PMCIA hálo kártya #1993642
      PcZolee
      Felhasználó

        eehhhh…….. ez a dög baromira nem akarja nekem a netet 🙁

        csinálhatok én itt bármit is 🙁
        dmsg se megy:(
        sööt a UHU-control-center Szolgáltatások ra azt irja Váratlan hiba a modul betöltése közben.
        és persze nem is nyilik ki:(
        aszem maradok a windowsnál ha ennyire problémás egy rohadt hálokártyát megetetni ezzel a uhuval 🙁
        feltelepitem mert mongyák jo, nekem a VMware alatt megy is, és két napja szopok vele:((
        [align=right][snapback]106990[/snapback][/align]

        Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993794
        PcZolee
        Felhasználó

          próbáltam a paramétert, persze, nem nagyon hatta meg a dolog :/

          Magic SysRq-ra sem reagél? A demsg-ben ilyenkor mit ír?

          igazából ezek nem tudom, hogy mik, de egyáltalán nem indul el a rendszer… na most meg próbálom a live cd-s megoldást 🙂
          [align=right][snapback]106987[/snapback][/align]

          A Magic SysRq a kernelnek egy olyan része, ami addig müködõképes, amít a kernel le nem fagy, help hozzá Magic SysRq+H!
          A dmesg tartalmazza a kernel üzeneteket! Nézz bele a /var/log mappába, sok érdekeset fogsz látni!
          Ha a suse live-cd-én van dpkg, akkor miért ne csinálhatná meg vele?

          Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993790
          PcZolee
          Felhasználó

            Persze, live cd-ról kitömöríted a kertnelt a megfelelõ helyre, majd a grub.conf (menu.lst), ill lilo.conf-ot átírod, majd hajrá! Egyébként, mi az, hogy lefagy? A Magic SysRq-ra sem reagél? A demsg-ben ilyenkor mit ír? A kernelparaméterrel, amit írtam próbáltad?

            Hozzászólás: PMCIA hálo kártya #1993640
            PcZolee
            Felhasználó

              Köszi Gondolkozom de…………..
              az ifup eth0  –ra a válasza a gépnek — error while reading mac of eth0

              a scriptet is megtaláltam már, szerintem a 12-detect nevü lenne, itt az utolso a sata vinyok keresése.
              a gond csak annyi lenne hogy fogalmam sincs mit és hogyan kellene beirni ide:(

              de azért köszz az edigi  segitségedet is:)
              várom a továbbit
              [align=right][snapback]106982[/snapback][/align]

              A dmesg-be ilyenkor mi van? Tedd át a másik slot-ba, és újra! (nem kell újraindítá$ :

              Hozzászólás: My vodafone #1993828
              PcZolee
              Felhasználó

                Nekem Gentoo alatt is, és UHU alatt is Mozzilával, Opera-val simán megy! A java engedélyezve van? Töröld a configjait (a böngészõdnek), mert lehet, hogy elállítottál vmit!

                Hozzászólás: Kernel2_6_8 #1978680
                PcZolee
                Felhasználó

                  Hát nem igazán értelek! Eddig ment a hang, most meg nem???? Mi a baj az alsa-val? Tökéletes! A modulokkal mi a bajod? A renjdszer induláskor szépen felhuzza azt, ami kell!
                  Miért akartál eredetileg kernelt fordítani? Szerintem egy kicsit elhamarkodtad a dolgot, elõbb utánna kelett volna olvasnod mindennek!
                  Ez a pendrájvot nem értem a dmesg-ben hagy vmit? a /proc/fs/supermount/subfs-ben mi van?

                  Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993788
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    ez lenne a kérdésem erdetlieg, hogy mindent, hogyan valósítom meg pl egy live cd-vel? (suse) vagy esetleg a telepítõ cd-vel…
                    [align=right][snapback]106975[/snapback][/align]

                    man dpkg

                    Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993787
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      Próbáld ez is ki kernelparaméterként pci=noacpi,usepirqmask

                      Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993785
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Tegyél fel csomiból vmi gyári kernelt, majd boot, és forgathatsz újat!

                      10 bejegyzés megtekintése - 511-520 / 1,617