PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 501-510 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: edonkey hálozatra egyszerûen #1994344
    PcZolee
    Felhasználó

      Ebben az esettben 4 prog közul kellene valamelyiknek elindulni: mldonkey ez nekem bonyolult egy kicsitt mert windows-os koromban használtam, de linuxba nem hinném hogy megy. Amule v. Lmule ezek telepítéssénél kiír mindig valamit és hiába rakom fel azokat akkor is kiírják azt :((, és az edonkey gui de ez szintén magas…  :huh:
      [align=right][snapback]107523[/snapback][/align]

      Azért, az, hogy kiír mindig vmit nem sejtet sokat a hib jellegébõl!

      Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993812
      PcZolee
      Felhasználó

        „Ha egyszer már lefordítotad, akkor sokmindent nem kell újrafordítani, csak azt amit azon kívül kiválasztottál, így ha módosítani akarsz, akkor pár perc csak az új kernel!”
        Van amelyik gépen azért nem pár perc. Az sem mindegy, hogy mi az az apró módosítás.
        (Abból, meg komoly gond is lehet, ha pl. a modulokat változtatjuk, adott esetben a kernelt nem, vagy fordítva. Most nem akarom végiggondolni, de tuti, hogy gondot okozhat. Sajnos egy csomó dolgot nem lehet kihagyni.)

        Persze, mindenbõl lehet gond, de ha az ember végiggondolja, és ésszel csinálja, akkor nincs semmi gond! Igazad van, sok mindent nem lehet kihagyni, de az a „kevés” is, amit nem kell újrafordítani idõt spórol, ami egy kis gépen nem mindegy…

        „Ja, és ne X alól forgassatok, mert sokkal lasabb, mint terminálról!”
        Hát ez vagy igaz, vagy nem…általában gyorsabb. (Ha kevés a memória, szerintem akár látványos is lehet.)
        (Már sikerült olyan „konfigurációt” beállítanom, ahol a virtuális konzol csak vánszorgott. (Egy olyan összetett program, mint az mc fél perc alatt indult. :)) Az x-et csak minimálisan sikerült gyorsítani, a pseudo terminált igazából nem vizsgáltam, de az mc normálisnak tûnt. Egyébként érdekes volt.)
        [align=right][snapback]107061[/snapback][/align]

        Az igaz, hogy be lehet úgy lõni, hogy lasabb is legyen, de default-ban álltalában gyorsabb (ezt tapasztaltam)!

        Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993811
        PcZolee
        Felhasználó

          hm. indokolt okból (make-kpkg) és fellow után szabadon, minden fordításhoz tiszta kernelt használok.
          [align=right][snapback]107117[/snapback][/align]

          Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993810
          PcZolee
          Felhasználó

            kitöröltem a modulokat, meg se hatotta :/
            egy kérdésem lenne: meg tudom azt csinálni, hogy (van fent másik kernel is, 2.4-es) a /boot kvtrból a 2.4-es kernelrõl csinálok egy symlinket a gyökérkönyvtárba vmlinuz-ra és initrd.img-re? vagy ez hülye ötlet?
            [align=right][snapback]107189[/snapback][/align]

            Mi az, hogy nem hatotta meg? Ugyanúgy fagy? Akkor ott más a gond! Mert azok miatt már nem fagyhat! A kernelparamérter sem segített?
            Ezt a kérdésedet nem igazán értem, minek neked a szimlink? Miért nem módosítod a grub, vagy a lilo configját?

            Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993806
            PcZolee
            Felhasználó

              Ha egyszer már lefordítotad, akkor sokmindent nem kell újrafordítani, csak azt amit azon kívül kiválasztottál, így ha módosítani akarsz, akkor pár perc csak az új kernel!
              Ja, és ne X alól forgassatok, mert sokkal lasabb, mint terminálról!

              Hozzászólás: Counter Strike UHU alatt??? #1993743
              PcZolee
              Felhasználó

                Sima wine-al is megy!

                Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993802
                PcZolee
                Felhasználó

                  torold ki kezzel a livecd alol a debian azon moduljait, amik fagynak (/lib/modules)
                  [align=right][snapback]107010[/snapback][/align]

                  Akkor inkább kommentezze ki, hogy nem töltõdjenek be!

                  Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993801
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    hogy erted, hogy csomagolom ki? most toltok le egy kernelt, talan menni fog, proba cseresznye alapon 🙂
                    [align=right][snapback]107012[/snapback][/align]

                    dpkg –extract ,és a keletkezett fileokat bemásolod ahová kell! Mivel a live-cd-ról boot-olsz, akkot pl a /usr/src nem a te meghajtód, hanem a live-cd -é!

                    Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993800
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      Esetleg mc vel enter felete ?
                      Az a legtöbb esetben kicsomagolja
                      [align=right][snapback]107011[/snapback][/align]

                      Az is a dpkg-t használja!

                      Hozzászólás: új kernel, halott rendszeren #1993796
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Bemásolni be lehet, de hogy csomagolod ki? Szerezz be egy normális live-cd-t!

                      10 bejegyzés megtekintése - 501-510 / 1,617