Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ebben az esettben 4 prog közul kellene valamelyiknek elindulni: mldonkey ez nekem bonyolult egy kicsitt mert windows-os koromban használtam, de linuxba nem hinném hogy megy. Amule v. Lmule ezek telepítéssénél kiír mindig valamit és hiába rakom fel azokat akkor is kiírják azt :((, és az edonkey gui de ez szintén magas… :huh:
[align=right][snapback]107523[/snapback][/align]Azért, az, hogy kiír mindig vmit nem sejtet sokat a hib jellegébõl!
„Ha egyszer már lefordítotad, akkor sokmindent nem kell újrafordítani, csak azt amit azon kívül kiválasztottál, így ha módosítani akarsz, akkor pár perc csak az új kernel!”
Van amelyik gépen azért nem pár perc. Az sem mindegy, hogy mi az az apró módosítás.
(Abból, meg komoly gond is lehet, ha pl. a modulokat változtatjuk, adott esetben a kernelt nem, vagy fordítva. Most nem akarom végiggondolni, de tuti, hogy gondot okozhat. Sajnos egy csomó dolgot nem lehet kihagyni.)Persze, mindenbõl lehet gond, de ha az ember végiggondolja, és ésszel csinálja, akkor nincs semmi gond! Igazad van, sok mindent nem lehet kihagyni, de az a „kevés” is, amit nem kell újrafordítani idõt spórol, ami egy kis gépen nem mindegy…
„Ja, és ne X alól forgassatok, mert sokkal lasabb, mint terminálról!”
Hát ez vagy igaz, vagy nem…általában gyorsabb. (Ha kevés a memória, szerintem akár látványos is lehet.)
(Már sikerült olyan „konfigurációt” beállítanom, ahol a virtuális konzol csak vánszorgott. (Egy olyan összetett program, mint az mc fél perc alatt indult. :)) Az x-et csak minimálisan sikerült gyorsítani, a pseudo terminált igazából nem vizsgáltam, de az mc normálisnak tûnt. Egyébként érdekes volt.)
[align=right][snapback]107061[/snapback][/align]Az igaz, hogy be lehet úgy lõni, hogy lasabb is legyen, de default-ban álltalában gyorsabb (ezt tapasztaltam)!
hm. indokolt okból (make-kpkg) és fellow után szabadon, minden fordításhoz tiszta kernelt használok.
[align=right][snapback]107117[/snapback][/align]kitöröltem a modulokat, meg se hatotta :/
egy kérdésem lenne: meg tudom azt csinálni, hogy (van fent másik kernel is, 2.4-es) a /boot kvtrból a 2.4-es kernelrõl csinálok egy symlinket a gyökérkönyvtárba vmlinuz-ra és initrd.img-re? vagy ez hülye ötlet?
[align=right][snapback]107189[/snapback][/align]Mi az, hogy nem hatotta meg? Ugyanúgy fagy? Akkor ott más a gond! Mert azok miatt már nem fagyhat! A kernelparamérter sem segített?
Ezt a kérdésedet nem igazán értem, minek neked a szimlink? Miért nem módosítod a grub, vagy a lilo configját?Ha egyszer már lefordítotad, akkor sokmindent nem kell újrafordítani, csak azt amit azon kívül kiválasztottál, így ha módosítani akarsz, akkor pár perc csak az új kernel!
Ja, és ne X alól forgassatok, mert sokkal lasabb, mint terminálról!Sima wine-al is megy!
torold ki kezzel a livecd alol a debian azon moduljait, amik fagynak (/lib/modules)
[align=right][snapback]107010[/snapback][/align]Akkor inkább kommentezze ki, hogy nem töltõdjenek be!
hogy erted, hogy csomagolom ki? most toltok le egy kernelt, talan menni fog, proba cseresznye alapon 🙂
[align=right][snapback]107012[/snapback][/align]dpkg –extract ,és a keletkezett fileokat bemásolod ahová kell! Mivel a live-cd-ról boot-olsz, akkot pl a /usr/src nem a te meghajtód, hanem a live-cd -é!
Esetleg mc vel enter felete ?
Az a legtöbb esetben kicsomagolja
[align=right][snapback]107011[/snapback][/align]Az is a dpkg-t használja!
Bemásolni be lehet, de hogy csomagolod ki? Szerezz be egy normális live-cd-t!
-
SzerzőBejegyzés