PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 541-550 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Rendszer összeállítás #1991335
    PcZolee
    Felhasználó

      Ha barkácsolni akarsz, sztem a suse nem jó irány. 🙂
      De te tudod mit akarsz.
      [align=right][snapback]104824[/snapback][/align]

      De a Gentoo annáll inkább :rolleyes:

      Hozzászólás: Supermount patchelési problem #1991582
      PcZolee
      Felhasználó

        Hali! Leszedtem a 2.4.24-es kernelt, mert a supermounthoz csak ehhez van kernel patch. Szépen meg is patcheltem a kernel forráskodját, a leirás szerint a configben engedélyeztem (y) a Supermount removable media support-ot, de make dep-nél ezt a hibaüzit kapom:

        Code:
        make -C supermount fastdep
        make: *** supermount: No such file or directory.  Stop.
        make: Entering an unknown directorymake: Leaving an unknown directorymake[3]: *** [_sfdep_supermount] Error 2
        make[3]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.4.24/fs’
        make[2]: *** [fastdep] Error 2
        make[2]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.4.24/fs’
        make[1]: *** [_sfdep_fs] Error 2
        make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.4.24′
        make: *** [dep-files] Error 2
        bash-2.05b#

        Elvileg mindent jól csináltam. Valaki tud valamit erre?
        [align=right][snapback]104793[/snapback][/align]

        Csak megsúgom, hogy van patch a 2.6.x kernelhez is! 2.6.7-ig pikk-pakk megy, 2.6.9-el is meg lehet csinálni!

        PcZolee
        Felhasználó

          root-ként csináltad?

          Hozzászólás: Kernel2_6_8 #1978663
          PcZolee
          Felhasználó
            Hozzászólás: Vérnyomás emelõ gentoo! #1991475
            PcZolee
            Felhasználó

              A pontos hibaüzi nem értana! Egyébként annak mûködnie kell, hogy bemásolod a /usr/portage/distfiles könyvtártba, majd kiadod az emerge-t, nem lehet, hogy nincs meg hozzá a megfelelõ ebuild? ill. ami van az ahhoz a verzióhoz való? Nem lehet, hogy maszkolt, vagy még unstable a csomag? Az ebuild-ját is postold be, és a pontos file-nevet!

              Hozzászólás: Készenléti állapot #1991459
              PcZolee
              Felhasználó

                acpid fut? ha iden, akkor nézd meg a /proc/acpi/sleep -et, abban vannak az alaplapot es a kerneled álltal támogatott módok, utánna nincs más dolgod, mint kipróbállni a neked megfelelöt, majd negrni hozzá egy scriptet, amit az acpid elindít (/etc/acpi/events). Egyébként az „echo 1 > /proc/acpi/sleep” az altatás, az echo 3 pedig a hibernálás!

                Ha az acpid nem fut, de támogatja a biosod, akkor próbáld a acpi=force kernelparaméterrel/

                Hozzászólás: Opti hangkártya mégegyszer #1991203
                PcZolee
                Felhasználó

                  Nem pause, hanem ScrollLock gomball tudod pause-ni a betöltést, majd shift+page up/page down!

                  Hozzászólás: Kernel2_6_8 #1978653
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Azért van még sok disztró, nézelödj, és válaszd ki a leginkább megfelelõt!
                    Vmware rulz!

                    Hozzászólás: Kernel2_6_8 #1978649
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      Igazad van simán kimásolhatnám a megfelelõ helyre a kernelt de jobb szeretem a megszokott módon csinálni…
                      [align=right][snapback]104294[/snapback][/align]

                      Lustaság rulz <_<

                      Hozzászólás: Rendszer összeállítás #1991323
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        de a http://www.linuxcd.hu nem illegális?
                        [align=right][snapback]104303[/snapback][/align]

                        Szerinted? 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 541-550 / 1,617