Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha barkácsolni akarsz, sztem a suse nem jó irány. 🙂
De te tudod mit akarsz.
[align=right][snapback]104824[/snapback][/align]De a Gentoo annáll inkább :rolleyes:
Hali! Leszedtem a 2.4.24-es kernelt, mert a supermounthoz csak ehhez van kernel patch. Szépen meg is patcheltem a kernel forráskodját, a leirás szerint a configben engedélyeztem (y) a Supermount removable media support-ot, de make dep-nél ezt a hibaüzit kapom:
Code:make -C supermount fastdep
make: *** supermount: No such file or directory. Stop.
make: Entering an unknown directorymake: Leaving an unknown directorymake[3]: *** [_sfdep_supermount] Error 2
make[3]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.4.24/fs’
make[2]: *** [fastdep] Error 2
make[2]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.4.24/fs’
make[1]: *** [_sfdep_fs] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.4.24′
make: *** [dep-files] Error 2
bash-2.05b#Elvileg mindent jól csináltam. Valaki tud valamit erre?
[align=right][snapback]104793[/snapback][/align]Csak megsúgom, hogy van patch a 2.6.x kernelhez is! 2.6.7-ig pikk-pakk megy, 2.6.9-el is meg lehet csinálni!
root-ként csináltad?
A pontos hibaüzi nem értana! Egyébként annak mûködnie kell, hogy bemásolod a /usr/portage/distfiles könyvtártba, majd kiadod az emerge-t, nem lehet, hogy nincs meg hozzá a megfelelõ ebuild? ill. ami van az ahhoz a verzióhoz való? Nem lehet, hogy maszkolt, vagy még unstable a csomag? Az ebuild-ját is postold be, és a pontos file-nevet!
acpid fut? ha iden, akkor nézd meg a /proc/acpi/sleep -et, abban vannak az alaplapot es a kerneled álltal támogatott módok, utánna nincs más dolgod, mint kipróbállni a neked megfelelöt, majd negrni hozzá egy scriptet, amit az acpid elindít (/etc/acpi/events). Egyébként az „echo 1 > /proc/acpi/sleep” az altatás, az echo 3 pedig a hibernálás!
Ha az acpid nem fut, de támogatja a biosod, akkor próbáld a acpi=force kernelparaméterrel/
Nem pause, hanem ScrollLock gomball tudod pause-ni a betöltést, majd shift+page up/page down!
Azért van még sok disztró, nézelödj, és válaszd ki a leginkább megfelelõt!
Vmware rulz!Igazad van simán kimásolhatnám a megfelelõ helyre a kernelt de jobb szeretem a megszokott módon csinálni…
[align=right][snapback]104294[/snapback][/align]Lustaság rulz <_<
de a http://www.linuxcd.hu nem illegális?
[align=right][snapback]104303[/snapback][/align]Szerinted? 🙂
-
SzerzőBejegyzés