Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
szóval azt mondjátok menjek el http://www.linuxcd.hu és rendeljem meg?
[align=right][snapback]104292[/snapback][/align]Szerintem igen, olcso, és megbízható hely! De te tudod :blush: !
Hát ez nem akar sikerülni!
A /lib/modules/2.6.4-52-default/kernel/fs/nls könyvtár végén van a kérdõjellel és piros
színnel megjelölt két fájl:
nls_koi8.ko
nls_utf8.ko
A CD-n a 2.6.4-52-default.rpm-ben találhatóak.
Rpm-re rákattintottam, majd az UPRADE opcióra is. Ekkor kiírta, hogy repair, a könyvtári utakat, #####-sorozatot, aminek eredményeként a két piros fájl megmaradt, valamint keletkezett az elsõ fájl olyan változata, hogy a neve kiegészült egy betûkbõl és számokból álló karaktersorozattal. Ennyivel ennyi.
Azt hiszem áttérek még fel nem fedezett aszteroidák röppályaszámítására, az egyszerûbbnek tûnik.
[align=right][snapback]104299[/snapback][/align]Azok nem szimlinkek, amelyek rossz helyre mutatnak? Ha igen keresd meg a file-t, és javítsd ki a szimlinket/
1. Mi a gondod a megszerzéssel?
Az, hogy a lilot keresi csak egy dolog, attól még megy minden, csak kiírja, hogy nincs lilo, és kész, nameg nekeg kell átírnod a menu.lst-t, de ez nem nagy kaland!
Amúgy beforgattál mindent? Egy dmesg-et nyomhatnál ide, hogy lássuk mik töltödnek be!
Egyébként kíváncsi lennék rá, hogy mennyivel gyorsabb egy ilyen kernel, mint egy moduláris!Dehogynem, nem írsz hülyesgéget, lehet linux rendszer összeálltáni, de amint látom, elég kezdõ vagy még a témában, miért is akarod ezt? A legtöbb disztrib telepítöében ki lehet szedni a felesleges cuccokat, ez egyszerübb, mint egyet összeálltani! Mert a kde pl egy rakás másik csomagtól függ, a többiröl nem is beszélve!
Egy dmesg kimenetet küldjetek már ide, hátha kideról belõle vmi!
Szevasztok!
Olyan gondom lenne, hogy van egy nagyon régi VGA monitorom (640×480,60Hz), és az UHU 1.1ben vmiért picit szét van nyújtva a kép. A tetejét és az alját nem lehet teljesen látni. Tudtok esetleg tanácsot adni, hogy hogyan old6nám meg ezt a problémát. Vmi config átírással, vagy vmi programmal?
Elõre is kösz
Kikay
[align=right][snapback]104067[/snapback][/align]A /etc/X11/xf86config file-ban nézelõdj!
Azt akarod, hogy pont azt lásd xp alatt, mit a linuxos gépen? Mert a vnc-nél alapba új felhasználóként jelentkezel be, új desktopra! Ha igen, akkor kicsit módosítani kell az xf86config-on, de segítek!
Egyébként minek a Geexbox, ha ott az UHU?
-
SzerzőBejegyzés