PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Rendszer összeállítás #1991322
    PcZolee
    Felhasználó

      szóval azt mondjátok menjek el http://www.linuxcd.hu és rendeljem meg?
      [align=right][snapback]104292[/snapback][/align]

      Szerintem igen, olcso, és megbízható hely! De te tudod :blush: !

      Hozzászólás: mp3 összemásolása #1991353
      PcZolee
      Felhasználó
        Hozzászólás: SuSe automount #1988850
        PcZolee
        Felhasználó

          Hát ez nem akar sikerülni!
          A /lib/modules/2.6.4-52-default/kernel/fs/nls könyvtár végén van a kérdõjellel és piros
          színnel megjelölt két fájl:
          nls_koi8.ko
          nls_utf8.ko
          A CD-n a 2.6.4-52-default.rpm-ben találhatóak.
          Rpm-re rákattintottam, majd az UPRADE opcióra is. Ekkor kiírta, hogy repair, a könyvtári utakat, #####-sorozatot, aminek eredményeként a két piros fájl megmaradt, valamint keletkezett az elsõ fájl olyan változata, hogy a neve kiegészült egy betûkbõl és számokból álló karaktersorozattal. Ennyivel ennyi.
          Azt hiszem áttérek még fel nem fedezett aszteroidák röppályaszámítására, az egyszerûbbnek tûnik.
          [align=right][snapback]104299[/snapback][/align]

          Azok nem szimlinkek, amelyek rossz helyre mutatnak? Ha igen keresd meg a file-t, és javítsd ki a szimlinket/

          Hozzászólás: Rendszer összeállítás #1991314
          PcZolee
          Felhasználó

            1. Mi a gondod a megszerzéssel?

            Hozzászólás: Kernel2_6_8 #1978647
            PcZolee
            Felhasználó

              Az, hogy a lilot keresi csak egy dolog, attól még megy minden, csak kiírja, hogy nincs lilo, és kész, nameg nekeg kell átírnod a menu.lst-t, de ez nem nagy kaland!
              Amúgy beforgattál mindent? Egy dmesg-et nyomhatnál ide, hogy lássuk mik töltödnek be!
              Egyébként kíváncsi lennék rá, hogy mennyivel gyorsabb egy ilyen kernel, mint egy moduláris!

              Hozzászólás: Rendszer összeállítás #1991312
              PcZolee
              Felhasználó

                Dehogynem, nem írsz hülyesgéget, lehet linux rendszer összeálltáni, de amint látom, elég kezdõ vagy még a témában, miért is akarod ezt? A legtöbb disztrib telepítöében ki lehet szedni a felesleges cuccokat, ez egyszerübb, mint egyet összeálltani! Mert a kde pl egy rakás másik csomagtól függ, a többiröl nem is beszélve!

                Hozzászólás: Nem kapcsol ki a gépem #1988914
                PcZolee
                Felhasználó

                  Egy dmesg kimenetet küldjetek már ide, hátha kideról belõle vmi!

                  Hozzászólás: Monitor probléma #1991086
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Szevasztok!

                    Olyan gondom lenne, hogy van egy nagyon régi VGA monitorom (640×480,60Hz), és az UHU 1.1ben vmiért picit szét van nyújtva a kép. A tetejét és az alját nem lehet teljesen látni. Tudtok esetleg tanácsot adni, hogy hogyan old6nám meg ezt a problémát. Vmi config átírással, vagy vmi programmal?

                    Elõre is kösz

                    Kikay
                    [align=right][snapback]104067[/snapback][/align]

                    A /etc/X11/xf86config file-ban nézelõdj!

                    Hozzászólás: távoli asztali kapcsolat #1991070
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      Azt akarod, hogy pont azt lásd xp alatt, mit a linuxos gépen? Mert a vnc-nél alapba új felhasználóként jelentkezel be, új desktopra! Ha igen, akkor kicsit módosítani kell az xf86config-on, de segítek!

                      Hozzászólás: GRUB & GEEXBOX #1990914
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Egyébként minek a Geexbox, ha ott az UHU?

                      10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 1,617