PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 631-640 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 1 órával kevesebbet mutat #1984799
    PcZolee
    Felhasználó

      Amit írtak, az jó, de az idõzónát kéne át állítanod, pl így:

      Idézet a Gentoo kézikönyvbõl:

      „Nézz bele az /usr/share/zoneinfo könyvtárba és keresd meg azt a fájlt, amelyik legjobban leírja az idõzónát, amiben vagy. Ezután rendelj hozzá egy szimbolikus linket /etc/localtime néven:

      # ln -sf /usr/share/zoneinfo/path/to/timezonefile /etc/localtime”

      Szerintem UHU alatt is hasonlóan van!

      Egyébként meg kcontrol, és ott kiválasztod az idõzónát stb…

      Hozzászólás: Automatikus kiegészítés #1984620
      PcZolee
      Felhasználó

        Na ez az?! 🙂 Egyébként miért UHU témába írtál?

        Hozzászólás: Automatikus kiegészítés #1984616
        PcZolee
        Felhasználó

          Egy progi csinálja, a neve bash-completion, ezt kell jól belõni!

          Hozzászólás: Nvidia driver 6629 #1984603
          PcZolee
          Felhasználó

            Egyébként, aki már használja ezt a drivert, attól kérdem, hogy az MX440-ek (esetlek más geforce-ok) TV kimenete müködik már normálisan (1024×768-ban)? Mer ezért használok 53.36-ot!

            Hozzászólás: Kinek kellett zeneszerkeszto??? :) #1983271
            PcZolee
            Felhasználó

              Nekem sem fordul 🙁 Gentoo, 2.6.7 kernel, gcc 3.3.4

              A hibaüzi:

              Code:
              $ make
              Making all in gui
              make[1]: Entering directory `/home/pcz/temp/f/wired/src/gui’
              if g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I../include   -I/usr/lib/wx/include/gtk2-2.4 -DGTK_NO_CHECK_CASTS -D__WXGTK__ -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGE_FILES -I../audio -I../plugins -I../fileloader -I/opt/gnome/include -I../sequencer -I../redist -I../engine -I../mixer -I../midi -I../midi/portmidi/pm_common -I../midi/portmidi/porttime -I../asm -I../editmidi -I../undo -I../libs/WiredWidgets/src  -ggdb -MT ChannelGui.o -MD -MP -MF „.deps/ChannelGui.Tpo” -c -o ChannelGui.o ChannelGui.cpp;
              then mv -f „.deps/ChannelGui.Tpo” „.deps/ChannelGui.Po”; else rm -f „.deps/ChannelGui.Tpo”; exit 1; fi
              In file included from ../mixer/Channel.h:7,
                              from ../mixer/Mixer.h:8,
                              from ChannelGui.h:7,
                              from ChannelGui.cpp:2:
              ../engine/AudioEngine.h:4:23: portaudio.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
              In file included from ../engine/AudioEngine.h:5,
                              from ../mixer/Channel.h:7,
                              from ../mixer/Mixer.h:8,
                              from ChannelGui.h:7,
                              from ChannelGui.cpp:2:
              ../engine/Device.h:7:23: portaudio.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
              In file included from ../engine/AudioEngine.h:5,
                              from ../mixer/Channel.h:7,
                              from ../mixer/Mixer.h:8,
                              from ChannelGui.h:7,
                              from ChannelGui.cpp:2:
              ../engine/Device.h:17: error: `paFloat32′ was not declared in this scope
              ../engine/Device.h:17: error: `paInt32′ was not declared in this scope
              ../engine/Device.h:18: error: `paInt24′ was not declared in this scope
              ../engine/Device.h:18: error: `paInt16′ was not declared in this scope
              ../engine/Device.h:19: error: `paUInt8′ was not declared in this scope
              ../engine/Device.h:20: error: `paInt8′ was not declared in this scope
              In file included from ../mixer/Channel.h:7,
                              from ../mixer/Mixer.h:8,
                              from ChannelGui.h:7,
                              from ChannelGui.cpp:2:
              ../engine/AudioEngine.h:87: error: `PaDeviceIndex’ was not declared in this
                scope
              ../engine/AudioEngine.h:87: error: parse error before `)’ token
              ../engine/AudioEngine.h:89: error: syntax error before `*’ token
              ../engine/AudioEngine.h:98: error: parse error before `*’ token
              ../engine/AudioEngine.h: In function `int AudioCallback(…)’:
              ../engine/AudioEngine.h:102: error: `userData’ undeclared (first use this
                function)
              ../engine/AudioEngine.h:102: error: (Each undeclared identifier is reported
                only once for each function it appears in.)
              ../engine/AudioEngine.h:103: error: `frameCount’ undeclared (first use this
                function)
              ../engine/AudioEngine.h:104: error: `output’ undeclared (first use this
                function)
              ../engine/AudioEngine.h:105: error: `input’ undeclared (first use this
                function)
              ../engine/AudioEngine.h:111: error: `paFloat32′ undeclared (first use this
                function)
              ../engine/AudioEngine.h:133: error: `paInt32′ undeclared (first use this
                function)
              ../engine/AudioEngine.h:137: error: `paInt24′ undeclared (first use this
                function)
              ../engine/AudioEngine.h:139: error: `paInt16′ undeclared (first use this
                function)
              ../engine/AudioEngine.h:141: error: `paUInt8′ undeclared (first use this
                function)
              ../engine/AudioEngine.h:143: error: `paInt8′ undeclared (first use this
                function)
              make[1]: *** [ChannelGui.o] Error 1
              make[1]: Leaving directory `/home/pcz/temp/f/wired/src/gui’
              make: *** [all-recursive] Error 1

              Nemtom mi lehet a gond! A configure normálisan lemeg, akinél fordul, az milyen rendszeren csinálja?

              Hozzászólás: readonly /dev/hda #1981018
              PcZolee
              Felhasználó

                az UHU kikényszerült az osújából, sokáig aliudt, és veszem észre, hogy betegeskedik, de mindezt már jelentettem a megfelelõ helyen, de az ntfs-es gondomra nem kaptam még a hivatalos részrõl választ..
                a gparttal próbáltam ami fentemlített Emerson Live CD-jén található de a backup MBR-en kivul nem latok mas hasznalhatosagot, vagyis van de semmi leiras meg help.
                elbököm a „gpart -b -W /dev/ide/hosts0/bus0/target0/lun0/disc”-t és begin scan felirat nem akar levakaródni a képernyõmrõl..
                nahh most leltem rá a live cd-n a qtparted progira..sexy egy dolog, csak az a bibi hogy ez is unknownak látja..

                amúgysem használnám a zxpt! dehh kellett..uanis nem tustam sem flash mx-et sem adobe psp-t belõni linuz alatt, és ha már az a fõ munkaterület akkor az adatokat is ott praktikusabb tartani..de mint latjuk nem biztonsagosabb! és a crack :! 🙂 hmm nem is tudtam hogy meg kell vásárolni a zxpt :!  :unsure: :blush:
                [align=right][snapback]96354[/snapback][/align]

                Elõször is az említett két progi megy linux alatt win-al, de van rá más alternatíva is, pl gimp!

                A visszaállításra:
                Vannak nagyon jó „data recovery” cuccok, csak a legtöbbjük fizetõs, de van olyan is, ami pár napig használható, pl. Easy Recovery, Get Data Back, … –> google! Ezekkel az a gond, hogy nagyrészük 99% win-es :(. Szal mindenféleképpen kell egy win, amirõl utánna megcsinálod!
                Lehetõségek:
                1. Linux partícióból lecsípsz neki, és feltelepíted oda!
                2. HDD ki, és be egy másik gépbe!
                3. Esetleg az egész hdd tartalmát úgy ahogy van (RAW) átmásolod egy másikra, amit utánna vihetsz magaddal (a laptop miatt) egy desktop gépbe!
                4. Esetéeg hálózatól vhogy meg lehet oldani, de ezt nem tudom!

                Hozzászólás: cpufreq hogyan?! #1981505
                PcZolee
                Felhasználó

                  Egyébként a /proc/acpi/event miért felelõs? Mi kéne legyen benne? Nincs köze a /etc/scpi/events -hez? Mert ott csak egy delault van!

                  Hozzászólás: cpufreq hogyan?! #1981504
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Frissítettem a biost, gondoltam, hátha ez a gond, de semmi változás :(.
                    Az acpid nem indul, mert a /proc/acpi/event foglalt, mi lehet a baja? Az acpi_listen szépen listázza a történéseket!

                    Már teljesen tanácstalan vagyok :(. Legalább az menne, hogy ha becsukom a tft-t (lid: close), akkor lekapcsolja a hdd-t, meg mindent stand by-ba!

                    Hozzászólás: cpufreq hogyan?! #1981503
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      A pcmcia, 2.6.9-el hibát jelez induláskor, azt, hogy a pcmcia_core modul már be van töltve, ez nem is lenne gond, de nem írja ki, hogy hány slot van szabadon! Erre nem tud vki vmi megoldást?

                      Apropó, a 2.6.9-es kernelhez nem tudtam feltenni a supermount patch-et, mert hibák voltak, mára megoldottam mindent, és megy, ha vkinek kell, akkor elküldhetem!

                      Hozzászólás: cpufreq hogyan?! #1981502
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Akkor meg lehet oldani. A /proc/acpi/toshiba/lid alapján.
                        Például:

                        LID=”.”
                        LID=`cat /proc/acpi/toshiba/lid`
                        LID=${LID}.
                        if [ ${LID} == „1” ]; then
                        xset dpms force standby
                        fi

                        Ha a file nem létezi, vagy nem egy van benne nem csinál semmit.
                        [align=right][snapback]94158[/snapback][/align]

                        Most megnéztem a file-ban nem 1 meg 0 van, hanem: state: open (ill valószínûleg close)! Ja, és még annyit, hogy nekem az lenne a jó, ha az egés gép standby-ba menne, a hdd leállna stb!

                      10 bejegyzés megtekintése - 631-640 / 1,617