Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Amit írtak, az jó, de az idõzónát kéne át állítanod, pl így:
Idézet a Gentoo kézikönyvbõl:
„Nézz bele az /usr/share/zoneinfo könyvtárba és keresd meg azt a fájlt, amelyik legjobban leírja az idõzónát, amiben vagy. Ezután rendelj hozzá egy szimbolikus linket /etc/localtime néven:
# ln -sf /usr/share/zoneinfo/path/to/timezonefile /etc/localtime”
Szerintem UHU alatt is hasonlóan van!
Egyébként meg kcontrol, és ott kiválasztod az idõzónát stb…
Na ez az?! 🙂 Egyébként miért UHU témába írtál?
Egy progi csinálja, a neve bash-completion, ezt kell jól belõni!
Egyébként, aki már használja ezt a drivert, attól kérdem, hogy az MX440-ek (esetlek más geforce-ok) TV kimenete müködik már normálisan (1024×768-ban)? Mer ezért használok 53.36-ot!
Nekem sem fordul 🙁 Gentoo, 2.6.7 kernel, gcc 3.3.4
A hibaüzi:
Code:$ make
Making all in gui
make[1]: Entering directory `/home/pcz/temp/f/wired/src/gui’
if g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I../include -I/usr/lib/wx/include/gtk2-2.4 -DGTK_NO_CHECK_CASTS -D__WXGTK__ -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGE_FILES -I../audio -I../plugins -I../fileloader -I/opt/gnome/include -I../sequencer -I../redist -I../engine -I../mixer -I../midi -I../midi/portmidi/pm_common -I../midi/portmidi/porttime -I../asm -I../editmidi -I../undo -I../libs/WiredWidgets/src -ggdb -MT ChannelGui.o -MD -MP -MF „.deps/ChannelGui.Tpo” -c -o ChannelGui.o ChannelGui.cpp;
then mv -f „.deps/ChannelGui.Tpo” „.deps/ChannelGui.Po”; else rm -f „.deps/ChannelGui.Tpo”; exit 1; fi
In file included from ../mixer/Channel.h:7,
from ../mixer/Mixer.h:8,
from ChannelGui.h:7,
from ChannelGui.cpp:2:
../engine/AudioEngine.h:4:23: portaudio.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
In file included from ../engine/AudioEngine.h:5,
from ../mixer/Channel.h:7,
from ../mixer/Mixer.h:8,
from ChannelGui.h:7,
from ChannelGui.cpp:2:
../engine/Device.h:7:23: portaudio.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
In file included from ../engine/AudioEngine.h:5,
from ../mixer/Channel.h:7,
from ../mixer/Mixer.h:8,
from ChannelGui.h:7,
from ChannelGui.cpp:2:
../engine/Device.h:17: error: `paFloat32′ was not declared in this scope
../engine/Device.h:17: error: `paInt32′ was not declared in this scope
../engine/Device.h:18: error: `paInt24′ was not declared in this scope
../engine/Device.h:18: error: `paInt16′ was not declared in this scope
../engine/Device.h:19: error: `paUInt8′ was not declared in this scope
../engine/Device.h:20: error: `paInt8′ was not declared in this scope
In file included from ../mixer/Channel.h:7,
from ../mixer/Mixer.h:8,
from ChannelGui.h:7,
from ChannelGui.cpp:2:
../engine/AudioEngine.h:87: error: `PaDeviceIndex’ was not declared in this
scope
../engine/AudioEngine.h:87: error: parse error before `)’ token
../engine/AudioEngine.h:89: error: syntax error before `*’ token
../engine/AudioEngine.h:98: error: parse error before `*’ token
../engine/AudioEngine.h: In function `int AudioCallback(…)’:
../engine/AudioEngine.h:102: error: `userData’ undeclared (first use this
function)
../engine/AudioEngine.h:102: error: (Each undeclared identifier is reported
only once for each function it appears in.)
../engine/AudioEngine.h:103: error: `frameCount’ undeclared (first use this
function)
../engine/AudioEngine.h:104: error: `output’ undeclared (first use this
function)
../engine/AudioEngine.h:105: error: `input’ undeclared (first use this
function)
../engine/AudioEngine.h:111: error: `paFloat32′ undeclared (first use this
function)
../engine/AudioEngine.h:133: error: `paInt32′ undeclared (first use this
function)
../engine/AudioEngine.h:137: error: `paInt24′ undeclared (first use this
function)
../engine/AudioEngine.h:139: error: `paInt16′ undeclared (first use this
function)
../engine/AudioEngine.h:141: error: `paUInt8′ undeclared (first use this
function)
../engine/AudioEngine.h:143: error: `paInt8′ undeclared (first use this
function)
make[1]: *** [ChannelGui.o] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/pcz/temp/f/wired/src/gui’
make: *** [all-recursive] Error 1Nemtom mi lehet a gond! A configure normálisan lemeg, akinél fordul, az milyen rendszeren csinálja?
az UHU kikényszerült az osújából, sokáig aliudt, és veszem észre, hogy betegeskedik, de mindezt már jelentettem a megfelelõ helyen, de az ntfs-es gondomra nem kaptam még a hivatalos részrõl választ..
a gparttal próbáltam ami fentemlített Emerson Live CD-jén található de a backup MBR-en kivul nem latok mas hasznalhatosagot, vagyis van de semmi leiras meg help.
elbököm a „gpart -b -W /dev/ide/hosts0/bus0/target0/lun0/disc”-t és begin scan felirat nem akar levakaródni a képernyõmrõl..
nahh most leltem rá a live cd-n a qtparted progira..sexy egy dolog, csak az a bibi hogy ez is unknownak látja..amúgysem használnám a zxpt! dehh kellett..uanis nem tustam sem flash mx-et sem adobe psp-t belõni linuz alatt, és ha már az a fõ munkaterület akkor az adatokat is ott praktikusabb tartani..de mint latjuk nem biztonsagosabb! és a crack :! 🙂 hmm nem is tudtam hogy meg kell vásárolni a zxpt :! :unsure: :blush:
[align=right][snapback]96354[/snapback][/align]Elõször is az említett két progi megy linux alatt win-al, de van rá más alternatíva is, pl gimp!
A visszaállításra:
Vannak nagyon jó „data recovery” cuccok, csak a legtöbbjük fizetõs, de van olyan is, ami pár napig használható, pl. Easy Recovery, Get Data Back, … –> google! Ezekkel az a gond, hogy nagyrészük 99% win-es :(. Szal mindenféleképpen kell egy win, amirõl utánna megcsinálod!
Lehetõségek:
1. Linux partícióból lecsípsz neki, és feltelepíted oda!
2. HDD ki, és be egy másik gépbe!
3. Esetleg az egész hdd tartalmát úgy ahogy van (RAW) átmásolod egy másikra, amit utánna vihetsz magaddal (a laptop miatt) egy desktop gépbe!
4. Esetéeg hálózatól vhogy meg lehet oldani, de ezt nem tudom!Egyébként a /proc/acpi/event miért felelõs? Mi kéne legyen benne? Nincs köze a /etc/scpi/events -hez? Mert ott csak egy delault van!
Frissítettem a biost, gondoltam, hátha ez a gond, de semmi változás :(.
Az acpid nem indul, mert a /proc/acpi/event foglalt, mi lehet a baja? Az acpi_listen szépen listázza a történéseket!Már teljesen tanácstalan vagyok :(. Legalább az menne, hogy ha becsukom a tft-t (lid: close), akkor lekapcsolja a hdd-t, meg mindent stand by-ba!
A pcmcia, 2.6.9-el hibát jelez induláskor, azt, hogy a pcmcia_core modul már be van töltve, ez nem is lenne gond, de nem írja ki, hogy hány slot van szabadon! Erre nem tud vki vmi megoldást?
Apropó, a 2.6.9-es kernelhez nem tudtam feltenni a supermount patch-et, mert hibák voltak, mára megoldottam mindent, és megy, ha vkinek kell, akkor elküldhetem!
Akkor meg lehet oldani. A /proc/acpi/toshiba/lid alapján.
Például:LID=”.”
LID=`cat /proc/acpi/toshiba/lid`
LID=${LID}.
if [ ${LID} == „1” ]; then
xset dpms force standby
fiHa a file nem létezi, vagy nem egy van benne nem csinál semmit.
[align=right][snapback]94158[/snapback][/align]Most megnéztem a file-ban nem 1 meg 0 van, hanem: state: open (ill valószínûleg close)! Ja, és még annyit, hogy nekem az lenne a jó, ha az egés gép standby-ba menne, a hdd leállna stb!
-
SzerzőBejegyzés