PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980362
    PcZolee
    Felhasználó

      Sziasztok, annyi változott, hogy egy TOSHIBA 4290CDS laptopot vettem, annyi a különbség a kettõ között, hogy ez 500 Mhz-es, viszonbt csak 64 MB ram van benne (ezt bõvíteni akarom 128-al, vagy 256-al), szóval mit mondotok mit tegyek rája??? Ja amúgy most win van rajta :(, és azt megfigyeltem, hogy ha nem haszálok semmi alkalmazást, akkor az órajelet autómatikusan csökkenti! Ez rendszer függõ? Vagy hardware-sen csinálja, gondolok itt arra, hogy ez Linux alatt is menni fog?

      Köszi

      Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980360
      PcZolee
      Felhasználó

        Ebbõl nem lesz „háboru”, mert a woody marad, azért is, mert annyire nem fontos a naprakészség, mint a stabilitás! Egyedül a 2.6-os kernel miatt lenne jobb, de azt fordítok woody alá, és kész!

        Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980357
        PcZolee
        Felhasználó

          Igen, de azalatt is használhatod, csak lassú addig.
          A másik, hogy nem kényes a kernel forgatásra, mint pl. az uhu.(modjuk a debian sem)
          [align=right][snapback]92991[/snapback][/align]

          Ezt nem értem, annó UHU alá simán befordítottam az új kernelt! 233-ason meg nem hiszem, hogy sokmindent mûvelhetnék forgatás közben 🙁 !

          Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980348
          PcZolee
          Felhasználó
            Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980347
            PcZolee
            Felhasználó

              „Az az igazság, hogy a gentoo-val az a bajom, hogy sokat kell forgatni, és az egy ilyen kis gépen, „
              A GRP telepítés bináris telepítés, felpakolod ami kell.
              Ahogy írtad OOffice, xfce-4 full és apróságok.
              Ezután ha nem dolgozol vele upgradeled.
              [align=right][snapback]92929[/snapback][/align]

              De az upgrade-kor ugyanúgy forgatni kell, vagy nem?!

              Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980346
              PcZolee
              Felhasználó

                azert nemtalalod, mert nem letezik 😉

                idezet a debian.org-rol:

                „stable
                A stabil („stable”) disztribúció a legfrissebb hivatalosan kiadott Debian-disztribúciót tartalmazza.

                Ez a Debian „gyári” kiadása, elsõsorban ennek használatát ajánljuk.

                A Debian GNU/Linux jelenlegi stabil verziója a 3.0r2, más néven a woody. 2003. november 21.-én jelent meg.”
                [align=right][snapback]92904[/snapback][/align]

                Aha, akkor marad az r2 és a frissítés!

                Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980342
                PcZolee
                Felhasználó

                  A 3.0r3-as Woody-t honnan lehet letölteni??? Mert mindenhol csak az r2-t találom :(!

                  Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980340
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Akkor, ha más nem lesz, marad a woody!

                    Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980338
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      Ja, és UHU-t próbált már vki?

                      Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980337
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Bocs,én voltam az elõzõ!

                      10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 1,617