Már mondtam, hogy a rpm-et felejtsétek el UHU alatt!!!
Ez nem rpm alapú!!! Azt is rá lehet erõszakolni, mint a deb-et, de ha van saját csomagja, akkor minek? Amúgy meg a Opera telepítése „forrásból” a legeslegegyszerûbb dolog!!!
Csak állítsd be az UHU-vezérlõközpontban az IP-t, és az átjárót! Esetleg, ha van proxy, akkor azt meg a böngészõdben! Ja, ha fut DHCP a routeren, akkor mehet autóra az IP (a win is így szerzi alapba)!