Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hello
Hasznal vki Mplayerxp-t?
Ha igen, akkor miben kulonbozik az Mplayertol?
Vannak minosegbeli kulonbsegek ugyanazon fajlok lejatszasa kozott?Udv es kosz FL
Mplayerxp?! Az XP miatt nem is érdekel!
pl rtc 1024 hzre állítása (mplayernek kell):
Mi ez?
Apropó ki tudja, hogy az opera hol tárolja a könyvjelzõimet?! Mert nem tudom, hogy hogy/miért, de eltüntek! Van egy mentésem a /home-omról, de a ~/.opera alatt mindkettõnél ugyanaz van! Hogyis van ez? Vagy vmi elkerülte a figyelmemet?
Köszi.
Ehhez nem „frankó TV kell”, hanem videókártya, ami tudja! A TV-n én sem tudom használni pl a böngészõmet, mert nem látszanak a betûk (az már 800×600-ba sem látszott), de a film nézéshez tökéletes!
Itt a config-om (ill ami kell belõle):
Code:Section „Device”Identifier „GeForce”
Driver „nvidia”
Option „CursorShadow” „1”
Option „NoLogo” „1”
Option „DigitalVibrance” „55”
Option „TwinView” „1”
Option „SecondMonitorHorizSync” „30-50”
Option „SecondMonitorVertRefresh” „60”
Option „TwinViewOrientation” „Clone”
Option „TVStandard” „PAL-B”
Option „MetaModes” „1024×768@1024×768, 1024×768@1024×768; 1024×768@1024×768, 640×480@1024×768” # ez azért kell, hogy CTRL+(+), és CTRL+(-) -al a TV felbontását váltogathassam 1024×768, és 640×480 között (ha vmit olvasni szeretnék rajta)
EndSection
Nekem Gef4 MX-el megy a monitor is és a TV is 1024×768-ban, ami azt jelenti, hogy nincs scroll stb, tehát lehet filmet nézni tökéletesen!
Tedd ki vmi nyilvános oldalra, és onnan linkeld!
na,nagyjabol fonnvan a rendszer,de jonnek szepen sorban a gondok elo
elso,bootnal kiirja ezt,es nincs net ofkorz:
Bringing eth0 up (192.168.0.2)
SIOCSIFADDR: No such device
eth0:unknown interface no such device
SIOCSIFADDR: No such device
eth0:unknown interface no such device
SIOCSIFNETMASK: No such deviceAhogy fentebb írtam!
+ alsa telepitesnel van a doksiban ez az utmutato hogy:
# amixer
Warning: Bár ez valószínüleg sosem történik meg, azért elõfordulhat, hogy a
fenti parancs kiadása után a következõ hibajelzést kapod:”amixer: Mixer attach
default error: No such file or directory”, akkor kézzel kell betöltened a
modprobe parancs segítségével a snd-mixer-oss és snd-pcm-oss modulokat
egyszer. Azután futtasd az amixer-t ismét.
nalam perszre megtortent…leirja hogy toltsem be kezzel a modult:
# modprobe snd-mixer-oss
# modprobe snd-pcm-oss
# amixer
de az elso ket parancsra ezt irja ki:modprobe: Can’t open dependencies
file /lib/modules/2.4.26/modules.dep (No such file or directory)Futtasd le elõtte a depmod parancsot!
+a gnome szepen ment,majd az utmutato szerint beallitottam hogy automatikusan induljon:
Mindössze annyi van hátra, hogy megbizonyosodj felõle, az X elindul bootoláskor. Szerkeszd át az /etc/rc.conf-ot, hogy benne legyen a DISPLAYMANAGER=”gdm” sor.
Code Listing 4.4: A /etc/rc.conf szerkesztése
# vim /etc/rc.conf
Code Listing 4.5: /etc/rc.conf — setting DISPLAYMANAGER
# What display manager do you use ? [ xdm | gdm | kdm ]
DISPLAYMANAGER=gdmA /etc/modules.autoload.d/alá a megfelelö file-ba beírod a betöltendõ modul nevét! A /etc/conf.d/net -et szerkeszd a hálózatodnak megfelelõem!
Mi is kell? Vagy 8139too vagy ne2k-pci (8029as -hez)!
Nekem nem ilyenem van :), de az lenne a kérdés, hogy milyen chip van rajta? Egyébként, itt a fórumon már volt ez kérdés, keress rá, vagy esetleg látogass ez a video4linux weboldalára, ott biztos találsz infót róla!
-
SzerzőBejegyzés