PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mplayer vs Mplayerxp #1957790
    PcZolee
    Felhasználó

      Hello

      Hasznal vki Mplayerxp-t?
      Ha igen, akkor miben kulonbozik az Mplayertol? 
      Vannak minosegbeli kulonbsegek ugyanazon fajlok lejatszasa kozott?

      Udv es kosz FL

      Mplayerxp?! Az XP miatt nem is érdekel!

      Hozzászólás: Init? #1957359
      PcZolee
      Felhasználó

        pl rtc 1024 hzre állítása (mplayernek kell):

        Mi ez?

        Hozzászólás: Opera 7.51 install #1957103
        PcZolee
        Felhasználó

          Apropó ki tudja, hogy az opera hol tárolja a könyvjelzõimet?! Mert nem tudom, hogy hogy/miért, de eltüntek! Van egy mentésem a /home-omról, de a ~/.opera alatt mindkettõnél ugyanaz van! Hogyis van ez? Vagy vmi elkerülte a figyelmemet?

          Köszi.

          Hozzászólás: Nvidia Tv-Out Segítsetek! #1957565
          PcZolee
          Felhasználó

            Ehhez nem „frankó TV kell”, hanem videókártya, ami tudja! A TV-n én sem tudom használni pl a böngészõmet, mert nem látszanak a betûk (az már 800×600-ba sem látszott), de a film nézéshez tökéletes!

            Itt a config-om (ill ami kell belõle):

            Code:
            Section „Device”

            Identifier  „GeForce”

            Driver      „nvidia”

            Option „CursorShadow” „1”

            Option „NoLogo” „1”

            Option „DigitalVibrance” „55”

            Option „TwinView” „1”

            Option „SecondMonitorHorizSync” „30-50”

            Option „SecondMonitorVertRefresh” „60”

            Option „TwinViewOrientation” „Clone”

            Option „TVStandard” „PAL-B”

            Option „MetaModes” „1024×768@1024×768, 1024×768@1024×768; 1024×768@1024×768, 640×480@1024×768” # ez azért kell, hogy CTRL+(+), és CTRL+(-) -al a TV felbontását váltogathassam 1024×768, és 640×480 között (ha vmit olvasni szeretnék rajta)

            EndSection

            Hozzászólás: Nvidia Tv-Out Segítsetek! #1957562
            PcZolee
            Felhasználó

              Nekem Gef4 MX-el megy a monitor is és a TV is 1024×768-ban, ami azt jelenti, hogy nincs scroll stb, tehát lehet filmet nézni tökéletesen!

              PcZolee
              Felhasználó

                Tedd ki vmi nyilvános oldalra, és onnan linkeld!

                Hozzászólás: gentoo problem #1957240
                PcZolee
                Felhasználó

                  na,nagyjabol fonnvan a rendszer,de jonnek szepen sorban a gondok elo 
                  elso,bootnal kiirja ezt,es nincs net ofkorz: 
                  Bringing eth0 up (192.168.0.2) 
                  SIOCSIFADDR: No such device 
                  eth0:unknown interface no such device 
                  SIOCSIFADDR: No such device 
                  eth0:unknown interface no such device 
                   
                  SIOCSIFNETMASK: No such device

                  Ahogy fentebb írtam!

                  + alsa telepitesnel van a doksiban ez az utmutato hogy: 
                   
                  # amixer 
                   
                  Warning: Bár ez valószínüleg sosem történik meg, azért elõfordulhat, hogy a 
                  fenti parancs kiadása után a következõ hibajelzést kapod:”amixer: Mixer attach 
                  default error: No such file or directory”, akkor kézzel kell betöltened a 
                  modprobe parancs segítségével a snd-mixer-oss és snd-pcm-oss modulokat 
                  egyszer. Azután futtasd az amixer-t ismét. 
                   
                  nalam perszre megtortent…leirja hogy toltsem be kezzel a modult: 
                  # modprobe snd-mixer-oss 
                  # modprobe snd-pcm-oss 
                  # amixer 
                   
                  de az elso ket parancsra ezt irja ki:modprobe: Can’t open dependencies 
                  file /lib/modules/2.4.26/modules.dep (No such file or directory)

                  Futtasd le elõtte a depmod parancsot!

                  +a gnome szepen ment,majd az utmutato szerint beallitottam hogy automatikusan induljon: 
                   
                  Mindössze annyi van hátra, hogy megbizonyosodj felõle, az X elindul bootoláskor. Szerkeszd át az /etc/rc.conf-ot, hogy benne legyen a DISPLAYMANAGER=”gdm” sor. 
                   
                  Code Listing 4.4: A /etc/rc.conf szerkesztése 
                   
                  # vim /etc/rc.conf 
                   
                  Code Listing 4.5: /etc/rc.conf — setting DISPLAYMANAGER 
                   
                  # What display manager do you use ? [ xdm | gdm | kdm ] 
                  DISPLAYMANAGER=gdm 

                  Hozzászólás: gentoo problem #1957239
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    A /etc/modules.autoload.d/alá a megfelelö file-ba beírod a betöltendõ modul nevét! A /etc/conf.d/net -et szerkeszd a hálózatodnak megfelelõem!

                    Hozzászólás: Install #1940893
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      Mi is kell? Vagy 8139too vagy ne2k-pci (8029as -hez)!

                      Hozzászólás: TV Tuner probléma #1957401
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Nekem nem ilyenem van :), de az lenne a kérdés, hogy milyen chip van rajta? Egyébként, itt a fórumon már volt ez kérdés, keress rá, vagy esetleg látogass ez a video4linux weboldalára, ott biztos találsz infót róla!

                      10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 1,617