Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A hangkártyán a hangerõ tuti nincs lenémítva? Akkor sincs hang, ha közvetlenül a tuner-be dugod a hangszórót? Milyen progival próbáltad?
Hi!
Ha vki használ directfb-t, az dobjon már ide 1 üzenetet!
(értsd: ablakokat átlátszóvá lehet vele tenni)
Lenne 1-2 kérdésem hozzá!
kl223Ezt nem értem, én pl, aterm-et használok átlátszóan, akkor ez most directfb? 🙂
Ja, és mire lennél kíváncsi?
Szedd le a hivatalos driver-t, és azt tedd fel! Infót róla keress itt a fórumon!
Nézd meg az alsa homepage-ját, hogy mit ír róla!
A videó-kariddal mi a gond? Milyen? Mi az, hogy csak 60Hz, azt tuti be lehet lõni!
A winfast nem feltétlenül jelenti azt, hogy csak win alatt megy, az csak a gyártó neve, az, hogy mely rendszerek alatt megy az a rajta levõ IC típusától függ!A kpackage, vagy a dpkg hibaüziét bemásolnád?! Mert így nehéz segíteni!
Ja, sokaknak akadt bajuk a KDE alatti fájltársítással, próbáld meg a KDE-vezérlõközpontban! Ha nem megy, akkor ezek a lehetõségeid:
-Keresgélsz a megoldás után, és megpróbálod megoldani te is
-Használsz másik wm-et
-Használsz egy másik file-kezelõt (Ha win-rõl jöttél, akkor ajánlom ezt: http://ubk.uhulinux.hu/1.1/glindorph/tuxcm…23-1.1_i386.uhu , hivatalos oldal tuxcmd.sourceforge.net, a Total Commander-re nagyon hasonlít), ebben be tudod lõni a file-társítást!Most lehet, hogy nagy baromságot kérdezek, de a cd-ken milyen fájlrendszer van? Van ott fájlrendszer? Ha nincs mér nincs?
CDFS! Ill, lehet még más is, pl HPFS, UDF, stb…
heló! kérlek benneteket segítsetek egy abszolút kezdõnek!
Az elsõ:
LG 15″ Studioworks monitorom van, ATI Radeon 9200 SE videókártyával.
A frissítési frekvencia 800*600-nál -akármilyet állítok be- mindig 60 Hz.
és ez eléggé idegesítõ 😕„Sajnos” nem ATI-m van, de a driver-t feltetted? Vagy VESA módban megy? Ha fenn a driver, akkor az /etc/X11/XF86Config file-t nézegesd!
A másik:
A programcsomagok telepítését már nagyjából kitapasztaltam a synapticban (bocs ha nem ez a neve, most láttam elõször és most winfos alatt vagyok), de az eltávolításuk már gondokba ütközik. lemegy, csak valamilyen adatbázisban még mindig benne van, és valamilyen függõségekkel kapcsolatos gondjai vannak, és ezért még egyszer már nem tudom felrakni, nem engedi. 🙁Pontos hibaüzi nem ártana! Egyébként hibaüzi akkor van(lehet), ha vmely más csomag függ tõle, ill. vinné másik függõségeit is!
Próbáld ki mindkettõt, és döntsd el! Te tudod, hogy mire kell! Itt hiába is mondanánk véleményt, az mind a felhasználási területtõl függne!
Nem kell!!! De errõl már volt itt szó! A file-rendszer a típusánál fogva nem fregmentálódik (aszem egész addig, amíg legalább 10%-a szabad)! Van töredezettség-mentesítõ progi, de elég béta még, és én nem ajánlom!
-
SzerzőBejegyzés