PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: letörölt fájlok visszahozása #1954469
    PcZolee
    Felhasználó

      FAT32-vel semmi gond sincs! Arra vannak progik, keress rá a souceforge-n ill. a freshmeat-en, esetleg a google-n! A lényeg az, hogy addig ne másolj rá semmit!!!

      Ha van Win-ed (akár vmware-ben), arra még 1x-übben kezelhetõ progik vannak!

      Hozzászólás: Ki, hogy oldaná meg? #1953966
      PcZolee
      Felhasználó

        Megvan a megoldás!
        Itt a script, ha másnak is kéne:

        Code:
        #!/bin/sh

        function check()

        {

        echo -n „Analizing $1 … ”

        if test -z „`fdisk -l /dev/$1`”; then

        echo „drive not have partitions.”

        else

        fdisk -l /dev/$1 | awk ‘

        BEGIN{

        c=0

        }

        {

        if ( c++ > 5 )

        {

        if ( $2 == „*” ) s=$7″ „$8” „$9;

        else s=$6” „$7” „$8;

        if ( s != „on cylinder boundary.” )

        {

        if ( substr( s,1,11 ) != „Linux swap” )

        {

        if ( ( substr( s,1,9 ) == „W95 FAT32” ) ||

        ( substr( s,1,11 ) == „Win95 FAT32” ) ||

        ( substr( s,1,11 ) == „Win95 FAT16” ) ) printf( „%s rw,umask=000n”,$1 );

        if ( ( substr( s,1,5 ) == „Linux” ) ||

        ( substr( s,1,4 ) == „NTFS” ) ||

        ( substr( s,1,4 ) == „HPFS” ) ) printf( „%s rwn”,$1 );

        }

        }

        }

        }’ > /tmp/$1

        #test -d /mnt/Mobil/$1 && rm -fr /mnt/Mobil/$1

        test -d /mnt/Mobil/$1 && (

        for i in `ls /mnt/Mobil/$1`

        do

           mount | grep -q /mnt/Mobil/$1/$i && umount /mnt/Mobil/$1/$i && rmdir /mnt/Mobil/$1/$i && rmdir /mnt/Mobil/$1

        done

        )

        mkdir /mnt/Mobil/$1

        echo -n „found:”

        while read -r line; do

        drive=`echo $line | cut -f1 -d ‘ ‘`

        mp=`echo $line | cut -f2 -d ‘ ‘`

        c=`echo $drive | tail -c2`

        mkdir /mnt/Mobil/$1/$c

        echo -n ” $1$c”

        mount $drive /mnt/Mobil/$1/$c -o $mp 2>&1 > /dev/null

        done < /tmp/$1 echo "." rm -f /tmp/$1 fi } case "$1" in start) check hde check hdh ;; *) echo "$0 {start}" ;; esac

        Ez le van védve az elõzõ hibája ellen, miszerint, ha többször el lett indítva, törölte a HDD tartalmát! A /mnt/Mobil alá mountol!

        Köszönet a segítségért vmiklos-nak!

        Hozzászólás: Ki, hogy oldaná meg? #1953965
        PcZolee
        Felhasználó

          Nem tudná vki átírni for ciklussal rmdir-re? Csak annyi kéne, hogy 1-10 -ig (mert több partíciója tán nincs a hdd-nek) törölje a könyvtárakat! A könyvtárak nevei sorszámok, tehát rmdir 1 stb. Sõt, ha már lenne egy ilyen ciklus, akár azt is meg lehetne oldani, hogy elõször umount-olja õket (biztos-ami biztos), és utánna törölje!

          Biztios nem nagy kunszt, de ez sajna nem az én erõsségem!

          Köszi!

          Hozzászólás: Ki, hogy oldaná meg? #1953963
          PcZolee
          Felhasználó

            Remélem igazad lesz!

            Hozzászólás: Ki, hogy oldaná meg? #1953961
            PcZolee
            Felhasználó

              OK, de ez miért törli a tartalmát is? Mert a script elsõ körben létrehozza a /mnt/hde/1 -et, utánna vizsgálja, hogy van -e már ilyen, és ha van, akkor törli a /mnt/hde/1 mappát (amit ugye csatolt meghajtó esetén el kellene utasítania), de erre fel meg letörölte az összes file-t a /mnt/hde/1/ alól! Akkor ezek szerint hibás a script nem?!

              Progit keresek, de nem tul sok sikerrel, mert úgy tünik, hogy csak EXT2-höz jók 🙁 😥 !

              Hozzászólás: Ki, hogy oldaná meg? #1953959
              PcZolee
              Felhasználó

                Történt egy igen nagy probléma!!!
                A scriptet, amit ide is beraktam, átnéztem, majd mivel jónak találtam, kipróbáltam, minden jól is ment, de véletlenül elindítottam még1x, amikor már le volt futtatva! Azóta a HDD-imrõl eltünt minden adat!

                Mi a fenét lehet ilyenkor csinálni?
                Fontos adataim voltak rajtuk! Az egyik EXT3-as, a másik fat32-es volt!

                Segítsetek plíz, mert megõrülök!

                Köszi.

                Hozzászólás: melyik grafikus felület #1954038
                PcZolee
                Felhasználó

                  xfce lassu

                  Mihez képest?! Mert a KDE-hez képest gyors! Egyébként szerintem nem rossz az XFCE sem!

                  Hozzászólás: Gentoo Telepítés! #1945993
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Látom, más csak tárt karokkal áll a probléma elõtt! Ez van… Egyébként másnál lefordul???

                    Hozzászólás: Gentoo Telepítés! #1945992
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      Nem akartam már új topic-ot nyitni, de van egy problémám! Frissíteni akarom a rendszert, kiadtam tehát az emerge sync, majd emerge -up system (hogy lássam mi is kell), majd emerge -u system, minden lejött, és felment, kivéve a gcc-3.3.3-r6 -ot!
                      Ezt írja ki a forgatás során:

                      Code:

                      stage2/xgcc -Bstage2/ -B/usr/i686-pc-linux-gnu/bin/   -march=athlon-xp -O2 -DIN_GCC   -W -Wall -Wwrite-strings -Wstrict-prototypes -Wmissing-prototypes -pedantic -Wno-long-long   -DHAVE_CONFIG_H    -I. -I. -I/var/tmp/portage/gcc-3.3.3-r6/work/gcc-3.3.3/gcc -I/var/tmp/portage/gcc-3.3.3-r6/work/gcc-3.3.3/gcc/. -I/var/tmp/portage/gcc-3.3.3-r6/work/gcc-3.3.3/gcc/config -I/var/tmp/portage/gcc-3.3.3-r6/work/gcc-3.3.3/gcc/../include -c insn-recog.c

                       -o insn-recog.o

                      insn-recog.c: In function `recog_17′:

                      insn-recog.c:26542: internal compiler error: Segmentation fault

                      Please submit a full bug report,

                      with preprocessed source if appropriate.

                      See for instructions.

                      The bug is not reproducible, so it is likely a hardware or OS problem.

                      make[2]: *** [insn-recog.o] Error 1

                      make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/gcc-3.3.3-r6/work/build/gcc’

                      make[1]: *** [stage3_build] Error 2

                      make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/gcc-3.3.3-r6/work/build/gcc’

                      make: *** [bootstrap-lean] Error 2

                      !!! ERROR: sys-devel/gcc-3.3.3-r6 failed.

                      !!! Function src_compile, Line 551, Exitcode 2

                      !!! (no error message)

                      Mi a fene gonbja lehet? Másnál is ezt csinálja?

                      Hozzászólás: Ki, hogy oldaná meg? #1953958
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Ha az fstab-ba beírom kétszer, egyszer simán, egyszer pedig umask-al, és különbözõ helyekre csatolom, akkor felcsatolja, de az elsõ beállításai alapját (pl EXT3-as hdd esetén, ha az elsõ sorban ott az umask, akkor felcsatolja a /mnt/fat alá is és a /mnt/ext3 alá is, de egyiket sem tudom olvasni (nincs ott semmi), mert az ext3-at is umask-al csatolta, pedig ott nem volt)!

                        A scriptrõl írhatna vki, aki érti, hogy mit csinál!

                        Majd megpróbálom én is az fstab-ot kihagyni a játékból, és külön egy script-el mountolni a boot során, hátha úgy jó lesz!
                        De persze ezek elég csúnya megoldások, az igazi az lenne, ha csak oda csatolódna, ahova a filerendszere miatt kell!

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 1,617